Forum Bioderko Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Orzecznictwo
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus

Status: Endo x 2
Wysłany: Pon 05 Lis, 2018   

Ja mam stopień umiarkowany na stałe. Dostałam przed wstawieniem endo.
Miałam prawie całkowicie zablokowany staw, nie mogłam ruszyć lewą nogą. Prawa też już była do operacji. Dodatkowo mam problemy z kręgosłupem, miałam rezonans i tam dwie przepukliny w kręgosłupie lędźwiowym, plus zwyrodnienia. Pani doktor stwierdziła, że jak na jedną osobę to i tak dużo chorób, bo innych nie było. W sumie to powiedziałam, że pracuję, ale zależy mi na karcie parkingowej, bo mam problemy z chodzeniem. Lekarka stwierdziła, że nie mam co nadal czekać z operacją (było 20 lat), "bo bohaterowie to na wojnie wyginęli".

kotel 
Popularus Bioderkus

Wysłany: Pon 05 Lis, 2018   

dorotabeata, No to mialas szczescie ;) Mi nigdy nie przyznali na dluzej niz 5 lat A 3 razy stawalam na komisje :/ Z tym,że 2015 bylo juz ze mna bardzo beznadziejnie.

mariusz 
Bioderkus!!!

Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

kotel napisał/a:
Jest ktos na forum kto ma dwie endo i przyznany umiarkowany stopien ???
ja miałem umiarkowany z dwoma Endo do Maja tego roku i do tej pory mam zmieniony na lekki , obecnie czekam na sprawę w sądzie myślę iż lekarze sugerują się moim wiekiem a nie schorzeniem czas pokaże jak zakończy się moja sprawa

kotel 
Popularus Bioderkus

mariusz, Ale co do tego ma wiek ?

Kreskaa 
Dorota
Mikrus Bioderkus

Status: Endo x 1

Mam przyznany umiarkowany stopien niepelnosprawnosci na stale.Przez 6 lat miałam przyznawany na 2 lata,az trafil się dobry doktor :-> co przyznal na stale.Bylo to już po wstawieniu endoprotezy.

pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus

Co daje lekkie umiarkowane ...jakieś korzyści są z tego... :-)

29palms 
Bioderkus!!!

Status: Zdrowy szczęściarz

kotel napisał/a:
Ale co do tego ma wiek ?

Wiek nie ma wpływu na orzeczenie. Natomiast ma na niego faktyczna sprawność, to znaczy sam fakt posiadania dwóch endoprotez nie przesądza o orzeczeniu umiarkowanej niepełnosprawności. Jak widać nawet na tym forum są osoby, które doskonale fukcjonują mimo 2 endoprotez, uprawiają sport, właściwie nie odczuwają żadnych dolegliwości, a jednocześnie są osoby z 1 endoprotezą, które radzą sobie znacznie gorzej, poruszają się o kulach, muszą brać leki przeciwbólowe, itp. Wiem, że sporo osób po amputacjach jest oburzona faktem, że po 2 latach od amputacji ze stopnia o znacznym stopniu niepełnosprawności są "przesuwani" do grupy o umiarkowanym stopniu. Bardzo często podnoszą argument, że noga w międzyczasie nie odrosła. To oczywiście prawda, ale miernikiem nie jest brak kończyny, ale sposób poruszania się oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Podobnie jest z osobami z endoprotezami.

biedronne 

Wysłany: Czw 15 Lis, 2018   

Oj ale wiek też pośrednio wpływa - osoba młoda ma znacznie większe możliwości przekwalifikowania się i wykonywania zawodu, w którym dana niepełnosprawność ma mniejsze znaczenie. Ktoś kto np. pracował fizycznie 30 lat z podstawowym wykształceniem ma niewielkie szanse na pracę umysłową.

bebe14 
Bioderkus!!!

Ilość protez absolutnie nie powinna mieć znaczenia przy stopniu niepełnosprawnosći.Co z tego że mam 40 lat mam dwie ektoprotezy przepukliny w kręgosłupie i chonoragcje kolan tez już po zabiegu jak ja uprawiam różne sporty i pracuję fizycznie w Niemcech na budowie.Uważam że takiej osobie owe orzeczenie się nie należy bo gdzie tu niepelnosprawnosć.Żeby nie było że zrobili mi operacje i tak samo przyszlo ciężko na to pracowałem treningi dbanie o sieboe dobre jedzenie waga odpowiednia itp.Teraz jestem zadowolony że orzeczenie mi sie skończyło i nie składam o następne bo źle bym się z tym czuł a pewnie bym dostał z moimi papierami.Oczywiście każdy jest inny i każdy przypadek jest inny ale niechce żeby ilość protez decydowała o orzeczeni bo robi sie je poto żeby czuć sie lepiej i funkcjonować lepiej.Jak ktoś chcę może do mnie napisć to moge o tym porozmawiać

29palms 
Bioderkus!!!

Status: Zdrowy szczęściarz

bebe14 - odnoszę wrażenie, że jesteś wyjątkiem. Nawet nie tyle w swojej sprawności po operacjach, ale w podejściu do orzecznictwa. Gratuluję postawy!
Ostatnio dowiedziałam się, że alergia też jest podstawą do orzeczenia o niepełnosprawności. Szczerze mnie to zdziwiło, a dodam cichutko, że bez adrenaliny z domu się nie ruszam...

karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!

Status: Inne

Ja w ogóle mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała korzystać z tego. Jak byłam mama moja mama coś załatwiała, jakieś zasiłki pielęgnacyjne,dodatki z powodu mojej choroby. Skończyłam 18 lat, wyprowadziłam się z domu,poszłam na studia i do pracy. Nigdy nie pobierałam żadnego zasiłku, nigdy nie starałam się o żadne dodatki, nie mam ustalonego stopnia niepełnosprawności, w ogóle jakoś przeraża mnie słowo "niepełnosprawna". Nigdy nie chciałam się czuć mniej "przydatna" do pracy niż osoby nie mające takich problemów jak ja. I mam nadzieję, że nigdy biodro "nie udupi" mnie na tyle żebym musiała to zmieniać.

Odpowiedz do tematu