Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Do moderatorów
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Sro 22 Maj, 2013   

Nie wiem, w którym miejscu mogłabym napisać swoją prośbę do moderatorów lub administratorów. Prosiłabym o nie poprawianie, nie edytowanie moich wypowiedzi, jeśli nie są niezgodne z regulaminem, z netykietą i nie zawierają błędów ortograficznych.
_________________
Pozdrawiam
Elka
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 22 Maj, 2013   

Elkar, które Twoje posty zostały edytowane i co w nich zostało zmienione?

Czasem, gdy post napisany jest pod postem, to zostają złączone w jeden. Czy o taką edycję chodzi?
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Sro 22 Maj, 2013   

kinga napisa/a:

Elkar, które Twoje posty zostały edytowane i co w nich zostało zmienione?


Tutaj:
http://forumbioderko.pl/v...ighlight=#49704

Pierwotna moja wypowiedź oraz obecna (bo poprawiłam zedytowaną wypowiedź na pierwotną):


madziulaklb, na pewno wszystko będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze :)

została poprawiona na:
madziulaklb, na pewno wszystko będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze :)

Pogrubienie na pewno było celowe, jako podkreślenie, że na pewno na pewno na pewno będzie wszystko dobrze.




kinga napisa/a:

Czasem, gdy post napisany jest pod postem, to zostają złączone w jeden. Czy o taką edycję chodzi?


Nie o taką edycję chodzi. Sama jestem moderatorem globalnym na jednym oraz adminem na jeszcze innym forum i wiem, kiedy jeden post łączy się z drugim. Natomiast, gdy edytujemy post, to zawsze pojawia się w nim informacja kto i dlaczego post edytował.
Wiem, że to może pierdoła taka edycja, ale chodzi o zasadę. Nie należy ingerować w czyjąś wypowiedź, jeśli nie jest sprzeczna z regulaminem. Mnóstwo tu wypowiedzi zawierających błędy ortograficzne, ale jakoś nikt nie ingeruje w te wypowiedzi.
_________________
Pozdrawiam
Elka
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 22 Maj, 2013   

elkar To ja to poprawiałam - jak widać błędnie zrozumiałam Twojego posta, myślałam, że za dużo zaznaczyło Ci się pogrubioną czcionką. Zwykle właśnie pogrubiamy nicka użytkownika aby było bardziej widoczne do kogo odnosi się dany post.
Można też pewne wyrazy podkreślić dla zaznaczenia ważnego wyrazu, zdania.
Sorki nie było to jakimś moim złym zamiarem, po prostu akurat czytałam Twojego posta i tak mi się rzuciło.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 22 Maj, 2013   

elkar napisa/a:
Nie należy ingerować w czyjąś wypowiedź, jeśli nie jest sprzeczna z regulaminem.

Zgadzam się z tym.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 22 Maj, 2013   

Eklar, dobrze że sytuacja się wyjaśniła.
Osobiście zwykle staram się nie edytować czyiś postów chyba że są rażące błędy ortograficzne ( nie widzę potrzeby poprawiać innych bez bardzo wyraźnych powodów ) co najwyżej scalać jeśli są jeden po drugim. Choć zdarzało się że widziałam że i moje wypowiedzi są edytowane (!)
Jak wszędzie zdarzają się sytuacje, gdzie dobre chęci nieraz przeradzają się w zupełnie coś innego co może być odebrane negatywnie przez autora postu.
Uważam, że to co napisałaś pomoże uniknąć takich sytuacji w przyszłości-bo osoby edytujące będą zwracać jeszcze większą uwagę na to co edytują i dlaczego.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Sro 22 Maj, 2013   

aga.t., pogrubienie do użytkownika dodaje się samo, po kliknięciu na nicka danej osoby - nie można tego pomylić, chyba, że ktoś robi to ręcznie i nie korzysta z automatu dostępnego jako skrypt forum ;)

Rozumiem wyjaśnienie, aczkolwiek nie do końca się zgadzam z takim sobie ingerowaniem, bo ktoś czyta, interpretuje i mu się coś wydaje ;)

aga.t. napisa/a:

Sorki nie było to jakimś moim złym zamiarem, po prostu akurat czytałam Twojego posta i tak mi się rzuciło.


Przyjmuję do wiadomości :)
_________________
Pozdrawiam
Elka
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 22 Maj, 2013   

Moje posty również są przez kogoś edytowane, nawet duża ich część usuwana - każdemu zdarza się popełnić błąd.
Dzięki za przyjęcie do wiadomości :)
Teraz ja się usuwam w cień...
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 22 Maj, 2013   

aga.t. napisa/a:
nawet duża ich część usuwana

Co jakiś czas Forum jest sprzątane i wtedy część postów niezależnie od autorów ( także naszych Adminowych czy Moderatorowych ) jest usuwane, niektóre tematy są przenoszone do archiwów, inne łączone z innymi. Dzięki temu Forum jest przejrzyste a w tematach jest zawarte to co powinno, same konkrety bez odbiegań od wiodących wątków ( co często się zdarza ). To ułatwia czytanie nowym osobom i utrzymanie porządku.
aga.t. napisa/a:
Teraz ja się usuwam w cień...

Spoko Aga, nie bierz tego bardzo do siebie. Nikt nie jest idealny i każdemu czasem coś nie wyjdzie mimo najlepszych chęci i starań. Bycie Moderatorem czy Adminem nie zawsze jest łatwe, ale wspólnie mimo zdarzających się "wpadek" robimy wspaniałą robotę na naszym Forum.
To co napisała Elba jest przypomnieniem, że zawsze musimy być bardzo czujni gdy działamy na postach.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Sro 22 Maj, 2013   

Dobrze, Elkar, ze podjęłaś ten temat, tym bardziej, że sama jesteś gdzie indziej adminem i moderatorem.
Nie chce się pisać na forum, na którym usuwa się posty - bez podania przyczyny.
Mnie to spotkało co najmniej 3 razy na tym forum, a mam porównanie z innymi forami.
I nie piszę tego pod adresem Agi T i AgiW, ponieważ to bardzo taktowne i serdeczne moderatorki.
Takie niespodzianki robi Kinga.
Dlatego nas piszących ubywa.
Ciekawe, czy ten post się zachowa?
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 22 Maj, 2013   

Nuta napisa/a:
Takie niespodzianki robi Kinga.

Nuto, jeśli Ci chodzi o usuwanie postów, to AgaW już to wyżej wyjaśniła. :)

Usuwane są te, które nic nie wnoszą, są nie na temat, są niegodne z Regulaminem, są reklamą albo są wiadomością prywatną, czy też personalnymi wybiegami (a takie piszemy prywatnie, a nie na Forum).
Moderator nie ma też obowiązku powiadamiać o usunięciu postu. Nie musi też pisać, dlaczego to zrobił. I nie ma za co i na co się obrażać.
Na pisanie i uzasadnianie po prostu nie ma czasu. Czasem są to dziesiątki postów, a nikt nie pracuje tu na etacie :wink: Nie ma to nic wspólnego z brakiem szacunku, czy złośliwością.

&8. Administracja forum zastrzega sobie prawo do kontrolowania treści wypowiedzi i ich modyfikowania, a nawet do usuwania z forum wypowiedzi, które nie spełniają warunków określonych w regulaminie.

Posty usuwam zarówno ja, Pasiflora oraz obie Agnieszki.
Przy porządkowaniu usuwane są posty wszystkich - Użytkowników Forum, moderatorów i administratorów.
I usuwać/ porządkować będziemy niezmiennie :)

Nuta napisa/a:
Dlatego nas piszących ubywa.
wg forumowych statystyk spadku nie ma :wink:
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Czw 23 Maj, 2013   

Usunięte są w dużej części historie użytkowników ,ktore przestają być w tym momencie historią .... :-| moja już mi się dawno przestała podobać po zmianie przez moderatorów(np.odpowiadam na pytanie ,ktorego nie ma lub odwrotnie) dlatego też przestałam pisać :->
_________________
Edi
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Czw 23 Maj, 2013   

kinga napisa/a:

wg forumowych statystyk spadku nie ma


Spadku nie ma, jeżeli bierze się pod uwagę posty typu 'trzymam kciuki', przesunięcia terminów, życzenia itp.
Natomiast dziewczyny mają rację. Niemal nie ma innych postów. Dlaczego?
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 23 Maj, 2013   

dorka napisa/a:
Niemal nie ma innych postów. Dlaczego?

Niemal nie ma innych postów bo nie powstają, to są sprawy bieżące i na ten temat ludzie piszą.
Tematy podstawowe są już rozbudowane i w nich zawarte jest to co dotychczasowi Użytkownicy mogli napisać na dany temat, co jakiś czas tylko ktoś ma dodatkowe pytanie - najczęściej odpowiedź już istnieje i do niej kierujemy.
Gdy temat jest rozbudowany i zawiera potrzebne informacje wtedy służy bardziej tym, którzy tylko czytają.
Takie jest zadanie konkretnych tematów-mają być bazą doświadczeń i wiedzy bez odbiegań od głównego wątku.
Dla tych którzy mają wątpliwość po co jest Forum-przypominam temat tutaj
Nasze historie są przede wszystkim po to aby służyć autorom jak i czytającym, stąd dobrze jest jeśli są konkretne i na temat ( a niestety nie wszyscy myślą o tych którzy potem to czytają i zastanawiają się czy to jest historia leczenia/rehabilitacji danej osoby czy też temat o wszystkim co się dzieje ). W historiach powinny być posty tylko związane z tematem choroby/leczenia/rehabilitacji. Od luźniejszych rozmów jest Hyde park. Dodam tu że nawet swoją historię poprawiałam i sprzątałam aby ułatwić czytanie osobom przed operacją - a które często z powodu bólu nie są w stanie wysiadywać godzinami przed komputerem.
Nasze Forum jest duże i wymaga bardzo dużo pracy aby utrzymać je na właściwym czytelnym poziomie i aby szukający wiedzy mogli łatwo ją odnaleźć w gąszczu tematów czy postów.
Nie tylko nasze Forum regularnie porządkuje posty i tematy-tak jest na większości Forów z powodów o których wcześniej napisałam jak z przyczyny że to wszystko zajmuje mnóstwo miejsca na serwerach.
Gdyby nie pilnować porządku na Forum to po 4 latach byłoby tego tyle że trudno cokolwiek byłoby ogarnąć, bo nie każdy pomyśli co i w którym temacie pisze.
Nie miejcie do Administacji Forum pretensji-my od tego jesteśmy aby dbać o nasze wspólne Forum nie tylko dla nas ale i dla osób tylko czytających w czym ma nam pomagać Regulamin.
Robimy to najlepiej jak umiemy, starając się dbać nie tylko o samo Forum ale i o to aby Użytkownicy czuli się na nim dobrze poświęcając charytatywnie swój wolny czas, nieraz nawet wiele godzin dziennie.
Rzadko nasza praca jest doceniona a najłatwiej jest oceniać z jednego punktu widzenia - może dobrze by było pomyśleć i postawić się na naszym miejscu, przejrzeć tematy które są - bo czytelność głównych tematów jest zasługą wspólnej pracy Administracji Forum Bioderko.
Tym samym dla mnie temat jest wyczerpany.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Czw 23 Maj, 2013   

Takie znowu duże to forum wcale nie jest, nie popadajmy w przesadę :)
Dziennie wcale nie pojawia się jakaś masakryczna ilość postów, których nie można byłoby ogarnąć, nawet poświęcając pół godziny czasu.

Ciężko mi zaakceptować fakt, że pisząc tu na forum mój post przestaje być moją własnością (patrz regulamin):
"&10. Opublikowanie wypowiedzi na forum jest tożsame z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na opublikowanie jej i zrzeczeniem się wszelkich praw do tej wypowiedzi. "
A z drugiej strony:
"&6. Administracja forum nie odpowiada za treść wypowiedzi publikowanych na forum.

&7. Każdy z Użytkowników ponosi wyłączną odpowiedzialność wobec administracji forum i osób trzecich za zamieszczenie na forum wypowiedzi naruszającej warunki określone w niniejszym regulaminie. "

Jeśli zrzekam się praw do swojej wypowiedzi, to już nie ja odpowiadam za "swoją" wypowiedź, bo ona przestała być moją własnością. Każdy prawnik by mnie wybronił od odpowiedzialności za coś, czego się zrzekłam ;)

Jestem na tym forum z konkretnych względów, gdyby nie problemy z biodrami, trudno byłoby mi zaakceptować takie podejście do użytkowników.


Na jednym z forów, na których bywam jest na przykład tak:

"3. Użytkownik publikuje swoje komentarze i przemyślenia wyłącznie na własną odpowiedzialność.

a. Administrator i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich sprzecznych z regulaminem materiałów najszybciej jak to jest możliwe,
b. w związku z powyższym zapisem, Użytkownik zgadza się, że zawartość każdego postu na Forum wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie Administratora, czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

4. Posty/wiadomości napisane na Forum stanowią wyłączną własność autora."

Żeby sprawa była jasna, nie jest moim celem zmiana regulaminu, a wywołanie refleksji. Jestem na tym forum i staram się akceptować ten regulamin, ale moje wnętrze protestuje, aż krzyczy ;) Niemniej jednak nie mam problemów z uszanowaniem zasad tu panujących.

W obowiązującym tu regulaminie jest taki punkt, w którym jest napisane, że kolor czerwony jest zarezerwowany dla władzy. Co więc przeszkadza, by przy edycji czyjejś wypowiedzi dorzucić komentarz kolorem czerwonym o powodach edycji i kto tej edycji dokonał?

Nie wiem, czy na tym forum dostępna jest dla modów i adminów opcja przy usuwaniu postu, która pozwala wysłać do danego użytkownika wiadomość o powodzie usunięcia postu. Wiem, tu mod i admin nie mają takiego obowiązku. Ale tu nawet nie o obowiązek chodzi, ale zwyczajną grzeczność i szacunek do użytkowników. Przecież to nie problem napisać: "Wiadomość usunięta ze względu na usuwanie starych, nieaktualnych wiadomości". Wilk syty i owca cała. Moderator i admin robią co do nich należy, a użytkownik dostaje jasną i klarowną informację. Nie jest traktowany na zasadzie: "Bo tak i już".
_________________
Pozdrawiam
Elka
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.