Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Depilacja nogi (i nie tylko) przed operacją
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 16 Lip, 2009   Depilacja nogi (i nie tylko) przed operacją

Kto teraz goli noge przed operacja bo jak sama mam to zrobic to niestety mam problem. Nie dosc ze jak na kobiete to mam dosc obficie zarosniete nogi to w dodatku zero dostepu do wewnetrznej strony uda i sama nie ogole nogi wogole. No moze tyle co z gory A jak pielegniarki maja mi to zrobic z masakryczna mina ze tych nog nie rozloze to az mi sie odechciewa. Kiedys jak bylam dzieckiem przez fakt ze mam okropne laskotki w nogach ni dalam sobie obciac paznokci i pielegniarka wyrwala mi garsc wlosow No i wrocilam z lysym plackiem na glowie. Wiec mam nadzieje ze mnie zrozumiecie
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 16 Lip, 2009   

Pytasz o sposoby skutecznej depilacji, czy o to jak masz zgłosic swój problem do pielęgniarek.....szczerze mówiąc nie rozumiem Twojego przekazu:/
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 16 Lip, 2009   

Pytanie brzmi Kto to robi tzn kto noge goli bo jak kiedys bylam na operacji to sobie sama to robilam a teraz sama nie dam rady No i czy zglosic wczesniej ten problem pielegniarce
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 16 Lip, 2009   

pasiflora napisa/a:
Pytanie brzmi Kto to robi tzn kto noge goli bo jak kiedys bylam na operacji to sobie sama to robilam a teraz sama nie dam rady No i czy zglosic wczesniej ten problem pielegniarce


No teraz rozumiem:) generalnie jest tak, że wiekszośc woli sie sama ogolic, czuje sie mniej skrempowanym, kiedy osobiście zadba się o pole operacyjne. Ale oczywiście możesz ten problem zasygnalizowac pielęgniarce, powiedziec, że twój aktualny stan nie pozwala ci w odpowiedni sposób przygotowac do zabiegu i że potrzebujesz pomocy przy depilacji miejsca operowanego czy okolic intymnych, żeby plastry sie nie przyklejały i odklejały wraz z cebulkami:) Pielęgniarka na pewno Ci pomoże i zadba o zachowanie warunków intymności:) Zazwyczaj depilacja odbywa się wieczorem przed zabiegiem, wiec kiedy dostaniesz czopeczki możesz o tym powiedziec pielęgniarce, żeby wiedziała, ze jej będziesz potrzebować:)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 16 Lip, 2009   

Miejsc intymnych? Od tej strony to nawet ja ledwo po siusianiu sie podcieram a co dopiero jeszcze z jednorazowka by miala wejsc Kurcze jest to krepujace !!! Seks z partnerem odstawilam na czas az moje bioderka przejda transformacje wlasnie przez zerowe odwodzenie nogi bo mi miejsca miedzy nogami zaczyna brakowac a jeszcze te golenie Mam nadzieje ze faktycznie bedzie ta intymnosc zachowana :oops:
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 16 Lip, 2009   

pasiflora napisa/a:
Mam nadzieje ze faktycznie bedzie ta intymnosc zachowana :oops:


Zawsze mozesz powiedzieć, ze nie chciłabys poczuc się skrepowana. A próbowałas moze korzystać z kremu do depilacji?Łatwiej je sobie zaaplikowac i nie potrzeba odwodzenia tak jak w przypadku maszynki.
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 45
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 17 Lip, 2009   

pasiflora jestem zdania, iż maksymalnie trzeba sobie ułatwiać życie. Jeśli masz problem z samodzielnym ogoleniem nogi a w dodatku masz grube włosiska nie walcz sama i nie męcz się bo po co tylko zafunduj sobie odrobinę "luksusu" (heh, nieco bolesnego, ale warto) u kosmetyczki i wybierz się na depilację woskiem. To szalony komfort, bo wykonujesz czynność dzień, dwa przez pójściem do szpitala, i na ok 2-4 tygodni masz z głowy myślenie o włosach. Dla porównania, każdy wie że po ogoleniu ich maszynką odrosną w 2 dni i w dodatku będą niemile sztywne jak szczecina :-/ Także nie ma się co zastanawiać i rozważać tego, kilka wprawnych ruchów ręki kosmetyczki a wszystkie Twoje włosy pójdą w zapomnienie. Jeśli jesteś twardzielem możesz pokusić się też o depilację woskiem okolic intymnych. To tak samo komfortowe, bo masz spokój na długo, i całą strefa operacyjna jest pięknie czysta, odsłonięta a Ty nie martwisz się że zmiana opatrunku będzie bolesna ze względu na wyrywane włosy przylepione do plastra. W chwilach po operacji musimy zagwarantować sobie maksimum wygody i komfortu. Depilacja woskiem to idealne rozwiązanie :-) Jeśli jeszcze nie próbowałaś - namawiam koniecznie. Będziesz zadowolona :-) Osobiście przed obydwoma operacjami woskowałam nogi (i nie tylko) doceniając to później każdego dnia w szpitalu :-)
 
     
Żaneta 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 48
Doczya: 08 Lip 2009
Posty: 22
Skd: woj.pomorskie
Wysany: Nie 30 Sie, 2009   

Katja czy trzeba ogolic całą okolice intymną np. metodą brazylijską
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 30 Sie, 2009   

Żaneta napisa/a:
Czy trzeba ogolic całą okolice intymną np. metodą brazylijską

No , aż tak bolesna metodą nie trzeba ale z tego co pamiętam to okolice bikini można usunąć zwykłą maszynką jednorazową.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 45
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 30 Sie, 2009   

Żaneta napisa/a:
Katja czy trzeba ogolic całą okolice intymną np. metodą brazylijską


Żaneta, jeśli masz na myśli depilację "na zero" woskiem - to jesteś twardzielem ;-) Nie, ja bym nie dała rady. Tyle o ile dasz - czyli bikini albo tzw. głębokie bikini warto depilować woskiem, a resztę "szczegółów" to już jednorazową maszynką.

Jeśli jesteśmy w temacie depilacji okolic intymnych każdej która kocha komfort polecam pomyśleć o depilacji laserowej (można nawet na zero). Przy dobrym laserze i kosmetyczce wystarczą 2-3 sesje i ma się z głowy problem włoskami na dobrych kilka lat. Jeśli kogoś będzie to interesowało - o szczegółach mogę napisać po 16 września (będe już po laserze).
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 30 Sie, 2009   

Poproszę więc Katjo o szczegóły gdy będziesz już "po" ;-)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Aga 
Aga

Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 50
Doczya: 26 Cze 2009
Posty: 53
Wysany: Nie 30 Sie, 2009   

... jak też jestem ciekawa. przymierzam się do tego już od jakiegoś czasu :-?
 
     
Żaneta 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 48
Doczya: 08 Lip 2009
Posty: 22
Skd: woj.pomorskie
Wysany: Pon 31 Sie, 2009   

Katja takim twardzielem nie jestem próbowałam woskiem sama linie bikini to myślałam że zwariuję, ale pewnie kosmetyczka robi to sprawniej.Czyli z tego co zrozumiałam całkowita depilacja maszynką na zero?
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 45
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 31 Sie, 2009   

Tak, najlepiej na zero :-) I dla lekarza i dla Ciebie - dla komfortu :-)
 
     
Nika 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 04 Lip 2009
Posty: 149
Skd: Wa-wa
Wysany: Pon 31 Sie, 2009   

Trochę delikatniejszą metodą niż wosk jest pasta cukrowa. Ale jest też droższa. Wielka różnica wprawdzie to nie jest, ale jak ktoś ma problemy z bardzo wrażliwą skórą, pekającymi naczynkami, z żylakami, to można to zastosować.
I ja tez poproszę o relację po laserze.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.