Forum Bioderko Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)
bebe14 
Bioderkus!!!

Status: Endo x 2
Wysłany: Nie 08 Gru, 2019   

Dla ludzi którzy mają wątpliwości co do endo zapraszam na mój profil na Facebooku Marek Baranowski Hilkenbrook. Chętnie mogę pogadać też na, mesenger.

Krzysiu 
Krzysiu

Status: Przed
Wysłany: Pon 23 Gru, 2019   Obrąbek stawu biodrowego

Wiatm, nazywam się Krzysiek i mam 40 lat. Od niecałych dwóch lat borykam sie z uszkodzonym obrąbkiem stawu biodrowego do tego dochodzi konflik udowo panewkowy. Jedni lekarze mówią żeby wymieniac bioderko inni znowu że nie ze sam staw nie jest zniszczony. Prosze o porade.

tolik24 
:)
Popularus Bioderkus

Status: Artroskopia x 2
Wysłany: Wto 24 Gru, 2019   

A artroskopia?

Arronax 
Popularus Bioderkus

Status: Przed
Wysłany: Wto 31 Gru, 2019   

Witamy!

Krzysiu i tu cały paradoks, żeby to dokładnie zbadać ocenić idp. Mało osób, wyjazdy, dużo środków a i tak nic nie wiadomo do końca (często).

Wamo 

Status: Endo x 1
Wysłany: Pon 06 Sty, 2020   

Dobry wieczór!

Jestem Wamo i niech na chwilę obecną tak pozostanie. Kocham muzykę prog-rockową, snookera, fotografię oraz piękne widoki. Nie ufam ludziom z zasady więc za dużo tu nie napiszę licząc się ze zrozumieniem. Nie zamierzam wstępnie pytać o to co mnie nurtuje - przewertuję forum - jak czegoś nie znajdę to zapytam. Z mojej strony, tak na koniec żeby nie było to mam niepełne 35 lat, czekam na operację prawego stawu biodrowego i jestem tym nieco przerażony. Nieco jest tutaj nad wyraz słabym przykładem, zatem Dzień Dobry Państwu.

Kreskaa 
Mikrus Bioderkus

Status: Endo + Inne operacje
Wysłany: Wto 07 Sty, 2020   

Dzień dobry

kinga 
19III2008 11VII2012

Status: Endo x 2

Wamo, witaj na Forum :)

Wendy 
Bioderkus!!!

Status: Fizjoterapeuta

Krzysiu, ewentualna wymiana stawu to już gruba ingerencja.
Najpierw zorientuj się czy w stawie zaszły już zmiany zwyrodnieniowe. Jeśli nie, to nie kwalifikujesz się na endo i wiele jeszcze dróg przed Tobą ;)
Jeżeli masz już zmiany zwyrodnieniowe to ważnym rozgraniczeniem dla Ciebie będzie czy ból jaki masz pochodzi z obrąbka, zmian zwyrodnieniowych czy tkanek miękkich przeciążonych źle działającym stawem. I w zależności od tego decydować się najpierw na artroskopię czy najpierw na rehabilitację, a potem na artroskopię. To o czym należy pamiętać to to że uszkodzenie obrąbka przyspiesza zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego i nie warto za długo z takowym uszkodzeniem biegać. Teraz możesz nadawać się do artroskopii za chwilkę zmiany postąpią do tego stopnia że będzie się "opłącało" tylko czekać na endo. Koniecznie wybierz się do dobrego terapeuty (fizjoterapeuty, osteopaty) niech potestuje Twoje biodro w tym kierunku.

Pozdrawiam Wendy

Odpowiedz do tematu