Forum Bioderko Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Elizabeth- moje drugie endo
Elizabeth 
Mikrus Bioderkus

Status: Endo x 1
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   Elizabeth- moje drugie endo

Początek mojej choroby był prawdopodobnie 10 lat temu, kiedy bardzo bolały mnie biodra i z trudem wchodziłam po schodach. Potem wszystko się uciszyło i było ok poza zmniejszoną rotacją na zewnątrz. Jakiś rok temu zaczęłam zauważać pewną sztywność jeśli przez pewien czas byłam w tej samej pozycji to trudno mi było wstać, dolegliwości bólowe były jednak znikome, aż do momentu kiedy okrakiem usiadłam na krześle. Sama już z tego krzesła nie zeszłam bo ból był okropny. Wizyta u ortopedy i straszna diagnoza - dwie endoprotezy. Byłam strasznie załamana :( dopiero zaczęłam nowa pracę, bałam się, że jak moi pracodawcy się dowiedzą to zwyczajnie mnie zwolnią i zostanę bez środków do życia i ubezpieczenia. Nic takiego się jednak nie stało :) Zaczęłam szukać szpitala, ale kolejki po 2-3 lata mnie przerażały a tu zaczęłam mieć poważne problemy z chodzeniem. W rezultacie wybrałam szpital w Otwocku i ktoś tu najwyraźniej nade mną czuwał bo czekałam tylko 7 miesięcy bez żadnych koneksji, znajomości i prywatnych wizyt :) Zoperowano mnie 20 października 2017 roku. Samą operacje zniosłam bardzo dobrze i zawdzięczam to mojemu pozytywnemu nastawieniu chociaż pierwsze 2 miesiące były ciężkie, szczególnie dokuczał mi ból pięty. Miałam też spore problemy we wchodzeniu po schodach i długo chodziłam dostawiając nogę. Korzystałam z rehabilitacji w przychodni i z sanatorium ZUS. Minęło 6,5 miesiąca od operacji chodzę normalnie, dolegliwości są minimalne, początkowa sztywność prawie nie występuje. Za tydzień następna noga do poprawki. Trzymajcie kciuki :)

Elizabeth 
Mikrus Bioderkus

Wysłany: Pią 18 Maj, 2018   

Jestem na oddziale od 5 dni, początki były nieciekawe bo dostałam łóżko z minionej epoki,
relikt którego już w szpitalu nie powinno być. Wizja leżenia na nim po operacji była przerażająca na szczęście po 3 dniach udało mi się zmienić na inne. Rozszerzyliśmy mi diagnostykę i zrobili rezonans, prześwietlenie, kolan i kręgosłupa. W poniedziałek operacja.

mjuniorek 
Popularus Bioderkus

Trzymaj sie. Bedzie dobrze

aga.t. 

Gigantus Bioderkus

Status: Kapo x 1

Elizabeth Trzymam kciuki :) I powtórzę za mjuniorkiem: będzie dobrze :)

mjuniorek 
Popularus Bioderkus

A ja powtorze za Agata. Trzymam kciuki i walcz o siebie nawet w ciezkich chwilach bo na pewno takke beda.

dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus

Status: Endo x 2

mjuniorek napisał/a:
w ciezkich chwilach
Sama wiesz, jak jest. Trochę niewygodnie i trzeba bardzo uważać na siebie. Jest bardzo niekomfortowo, ale wszyscy mają tak samo i czas szybko leci.
Najgorszy po operacji jest rtg.
U mnie była sytuacja, że zrobiono mi w Otwocku rentgen pooperacyjny na łóżku do przewożenia. Nie musiałam przechodzić. To dla osób, które nie ważą dużo.
Trzymam kciuki, będzie dobrze 8-) .

maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus

Status: Endo + Inne operacje
Wysłany: Sob 19 Maj, 2018   

Będzie dobrze Bóg w tym pomoze.....umnie tez nie było za wesoło a dziś nie ma śladu....

Elizabeth 
Mikrus Bioderkus

Wysłany: Sob 19 Maj, 2018   

Oczywiście, że będzie dobrze :) pozytywne myślenie to podstawa i tego się trzymam. Jestem spokojna bo anioły zadbają o moje bezpieczeństwo. Czytam właśnie książkę " Klucz do sekretu" Joe Vitale i polecam każdemu. Nasze myśli mają olbrzymią moc i wpływają na naszą rzeczywistość.

AgaW 

Galaktikus Bioderkus

Status: Osteo. Ganza x 1
Wysłany: Pon 21 Maj, 2018   

Elizabeth, soro lubisz takie ksiazki polecam Napoleona Hilla :)

Elizabeth 
Mikrus Bioderkus

Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

AgaW napisał/a:
Elizabeth, soro lubisz takie ksiazki polecam Napoleona Hilla :)
czytałam :)

Elizabeth 
Mikrus Bioderkus

Jestem już na sali :-) i chyba pobyt na pooperacyjnej był lepszy poprzednio, po morfinie straszliwie wymiotowałam a bycie na haju wcale mi się nie podobało. Moja kondycja teraz jest za to dużo lepsza i jestem przeszczęśliwa że noga mnie słucha bo poprzednio nie mogłam jej ani podnieść, ani przesunąć może stąd ten straszny ból pietyl.

aga.t. 

Gigantus Bioderkus

Status: Kapo x 1

Elizabeth no i cieszą takie wiadomości :) Postaw na dobrą fizjoterapię - a w Warszawie masz polecane przez Forum gabinety - i zobaczysz, że będziesz śmigać jak sarenka :)

Odpowiedz do tematu