Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 04 Lip, 2011
Moja historia -Ania3008
ania3008 
ania3008
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 21 Sty 2010
Posty: 20
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Sro 27 Sty, 2010   Moja historia -Ania3008

Witam wszystkich ,jestem nową osobą na tym forum .


Oto moja historia choroby ;wieku 6lat zachorowałam na ropne zapalenie stawu biodrowego prawego trwało to rok czasu leczenia szpitalnego z małymi przepustkami do domu , potem miałam założony gips na całą nogę i biodro na okres 3 miesięcy to tak w skrócie z okresu dzieciństwa.Wieku szesnastu lat bioderko dało osobie znać i znów zaczęło boleć były leki przeciwbólowe , przeciwzapalne i blokady w biodro trwało to kilka lat między czasie wyszłam za mąż ,urodziłam dwójkę cudownych dzieci . Operację wstawienia endoprotezy ABG w roku 2007 w Łodzi. Po 6 dniach pionizowanie i nauka chodzeniach siadania itp mała rehabilitacja .W 10 -tej dobie wypisana do domu .3miesiące zakaz obciążenia nogi operowanej .Miesiąc pózniej kontrola u lekarza i informowałam o bólu ,wiec wysłał mnie na rehabilitację .Było lepiej ale na krótką metę a najgorzej bo nie wiem co tam się dzieje z tym biodrem bo na zdjęciu rtg nic nie widać trzema się dobrze nie jest obluzowana a boli nie śpię na tym boku ,siedzenie mniejszym niż90stopni też boli ani leżeć ,chodzić a przystaniu dłuższym niż 5 minut to podnosząc ją do góry to jest coś okropnego .Lekarz zrobił mi blokadę krzyżowo biodrową pomogło ale na krótki okres .jestem tym wszystkim zmęczona bo było mało to lewo biodro też zaczyna mnie boleć w pachwinie . Mój kręgosłup lędziwiowo-krzyżowy (prawowypłukłe długołukowe skrzywienie.Krążek m-kręgowy L5/S1 obniżony osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów)i i szyjny (zniesiona lordoza w górnym odcinku krążek m-kręgowy C5/C6 obniżony na przednich i tylnych krawędzich trzonów osteofity anomalia Kimerll itd). Nie wiem co mam robić dalej .Rentę mi zabrano odwołuje się do sądu ,ale nie wiem czy to ma jakikolwiek sens .Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności .Chciałabym iść do pracy nie być ciągle w czterech ścianach ,ale co mam zrobić żeby to chole...biodro nie bolało .Proszę o porady co mam dalej robić .
Chciałabym się dowiedzieć czy warto się starać o rentę ?
POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony przez kinga Czw 21 Lip, 2011, w caoci zmieniany 4 razy  
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 27 Sty, 2010   

Witaj Aniu :)
Przeniosłam tutaj Twoją historię. W dziale rentowym możemy porozmawiać o samym świadczeniu, tutaj natomiast poznamy Ciebie. :)
Ubieganie się o rentę ma sens, oczywiście. Pierw jednak zadbaj o swoje biodra, idź do lekarza, masz duży wybór. Możesz pokierować się naszymi typami z działu o specjalistach
KONTAKTY - lekarze/ szpitale/ przychodnie
Nie powinny Ciebie boleć biodra, musisz iść na konsultację i zobaczyć, co tam w środku się dzieje.
serdecznie pozdrawiam :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 27 Sty, 2010   

Witaj Aniu. Ja też zgadzam sięz Kingą - udaj się na konsultację do doświdczonego lekarza, oraz niezależnie zasięgnij porady dobrego fizjoterapeuty - być może to będzie właśnie, czego Ci trzeba i co Ci pomoże.
Jednego jestem pewna - musisz wiedzieć co Ci jest, dlaczego tak jest i co możesz zrobić żeby poprawić swój stan. Napewno znajdziesz jakieś wyjście - szukaj go uparcie i do skutku !
Pozdrawiam :-D
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 27 Sty, 2010   

AgaW napisa/a:
niezależnie zasięgnij porady dobrego fizjoterapeuty - być może to będzie właśnie, czego Ci trzeba i co Ci pomoże.


ania3008,
Nie tylko być może - jak pisze AgaW - ale ZDECYDOWANIE bez cienia wątpliwości powinnaś pójść do SPECJALISTY w dziedzinie rehabilitacji. Ja na Twoim miejscu od razu bym tak postąpiła.
Jak zawsze na forum podkreślam, że powinna to być osoba kompetentna z doświadczeniem praktycznym oraz stosująca w pracy nowoczesne koncepcje rehabilitacyjne nowoczesne koncepcje rehabilitacyjne . W obecnym stanie, kiedy boli Cię praktycznie cały czas nie powinnaś nawet się zastanawiać tylko ruszyć z kopyta do fizjoterapeuty z prawdziwego zdarzenia i pomóc sobie. Blokady (zapewne sterydowe) które "funduje" Ci lekarz to fatalne i tak jak sama piszesz krótkotrwałe rozwiązanie, które co najważniejsze nie zlikwiduje Twojego problemu. Także nie czekaj, szperaj i szukaj terapeuty dla siebie - jeśli będziesz miała kłopoty ze znalezieniem kogoś odpowiedniego w swojej okolicy - służę pomocą.
 
     
ania3008 
ania3008
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 21 Sty 2010
Posty: 20
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Czw 28 Sty, 2010   

Witam was !!!
Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi.
Mam do was pytanie .Czy słyszeliście może o dr. Adamie Cabanie ,ponieważ ma też bardzo dobrą opinię w internecie .Pytam gdyż jeden lekarz oddziału rehabilitacyjnego powiedział że mam przesuniętą miednicę i z tego, co o tym lekarzu piszą to też się zajmuje biodrami i miednicami .Może właśnie ta miednica jest przyczyną bólu.Jeśli macie jakiś namiary i gdzie przyjmuje prywatnie ,ile kosztuje wizyta ,bo na NFZ na pewno długo trzeba czekać ..
POZDROWIENIA
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 28 Sty, 2010   

Aniu z tego co ja słyszałam Dr.Caban to świetny specjalista!
Napisz do Tomasha z Forum - on miał z tym lekarzem dobry kontakt, chyba nawet pisał o nim w swojej histori w dz.endo. :-)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 28 Sty, 2010   

Cytat:
Napisz do Tomasha z Forum - on miał z tym lekarzem dobry kontakt, chyba nawet pisał o nim w swojej histori w dz.endo. :-)


A Tomasha, Adasia Be i innych zadowolonych pacjentów dr Cabana proszę o umieszczenie ich w dziale Kontakty. Inni będa na pewno wdzięczni :) Dzięki!
 
     
ania3008 
ania3008
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 21 Sty 2010
Posty: 20
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Sro 03 Lut, 2010   

Witajcie !!!
Robiłam ostatnio morfologie i lekocyty są podwyższone (zresztą przed endo też było ich za dużo),ale teraz jest ich jeszcze więcej .Czy to normalne przy endoprotezie ?
 
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Aniu!!! Nie jestem lekarzem, ale podwyższone leukocyty świadczą chyba o jakimś stanie zapalnym. Ja leukocyty miałam OK tylko hemoglobina słabiutka. Skonsultuj się z lekarzem.
_________________

 
 
     
ania3008 
ania3008
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 21 Sty 2010
Posty: 20
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Witam was serdecznie !!

Mój lekarz rodzinny na lekocyty rozkłada ręce a do ortopedy, który mnie operował obecnie nie chodzę bo i tak nic nie powie .ponieważ nawet skierowania na rehabilitację nie chciał mi wystawić, tylko blokady by przepisywał jak to robił przez około 20 lat i tabletki przeciw bólowe. Obecnie czekam na wizytę do dr. Cabana mam tylko nadzieje że coś więcej mi powie .
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Napisz dokładnie jaki masz poziom leukocytów :) One nawet potrafią przy katarze iść do góry ;-)
 
     
ania3008 
ania3008
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 21 Sty 2010
Posty: 20
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Czw 04 Lut, 2010   

Już piszę obecnie 18,7 dozwolone 4-10 i tak o pól roku ,przed operacją było ich 13,8 ,ale wiem jedno że nigdy się nie podaję .Jestem prawie zawsze uśmiechnięta i wesoła a na głos nie narzekam ,bo to bardziej człowieka dołuje .Nie cierpię chodzić po lekarzach wolę z kimś porozmawiać ,coś zawsze doradzi .Lubię spędzać czas w kuchni coś upiecz i to pozwoli zapomnieć o bólu choć na chwilę .
MOJE MOTTO TO NIE PODDAWAĆ SIĘ !!!
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 06 Lut, 2010   

Ania3008 :) przepraszam, że z takim opóźnieniem odpisuję :oops:

Podwyższone leukocyty świadczą o jakimś stanie zapalnym (najczęściej na tle bakteryjnym).
Czasami tak też się dzieje po wysiłku fizyczny, a niekiedy i psychicznym (długotrwały stres).
Dobrze by było zrobić obraz różnicowy krwinek białych oraz OB, czy CPR + badanie ogólne moczu.
:)
 
     
ania3008 
ania3008
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 21 Sty 2010
Posty: 20
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Czw 11 Lut, 2010   

WITAM !!!
Wczoraj byłam u dr.Cabana powiedział że mam poluzowaną panewkę i że muszę się poddać rekonstrukcji biodra .Jestem załamana ,bo przecież ortopeda do które chodziłam nie widział poluzowania ,a co tych blokad co miałam robione to normalnie doktor Caban w prost go wyśmiał jak tak można leczyć .Doradźcie co mam robić .Jeśli wiecie coś na temat dr. Cabana na piszcie będę bardzo wdzięczna .
 
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Czw 11 Lut, 2010   

ania3008, jak przeczytałam, że nie możesz spać na operowanym boku, zastanawiałam się, czy z Twoją endo jest coś nie tak. Tak było, kiedy moje poprzednie endo migrowały. Mój obecny lekarz mówił mi, że to może oznaczać obluzowanie panewki-ból podczas leżenia na boku, na brzuchu. Tak więc rozważ słowa dr Cabana. Opinie o nim są w dziale Kontakty-lekarze/szpitale/przychodnie. Możesz się też jeszcze skonsultować z innym lekarzem. Postaraj się to zrobić jak najszybciej, bo taka obluzowana panewka niszczy kości.
ania3008 napisa/a:
Jestem załamana ,bo przecież ortopeda do które chodziłam nie widział poluzowania ,

To się, niestety, zdarza. Mi też się zdarzyło być u lekarza, a właściwie nawet dwóch, którzy nie widzieli migracji, a co dopiero o obluzowaniu mówić. No i ja z taką przemieszczoną endo chodziłam. Źle sie to dla mnie skończyło. :evil:
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.