Forum Bioderko Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Coś mnie boli! Co to jest? Przed JAKĄŚ operacją i nie tylko
aga.t. 

Gigantus Bioderkus

Status: Kapo x 1
Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

lwie serce wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i masz: ''może rozwinąć się w każdej kości - specjaliści rozróżniają aż 40 różnych martwic tkanki kostnej, przy czym najczęściej występuje u dzieci, w okresie szybkiego wzrostu kości długich - dotyka nasady rosnących kości: głowy kości udowej, guzowatości kości piszczelowej, guza piętowego oraz głowy drugiej kości śródstopia. Nekroza może obejmować też inne kości, np. kręgosłupa czy miednicy.'' - cytat z PZ. Są tam też wyszczególnione rodzaje i przyczyny martwicy kości.
A jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, fachowo to po prostu wypytaj o wszystko lekarza.

lwie serce 
Popularus Bioderkus

Status: Endo x 1
Wysłany: Sob 11 Sie, 2018   

Dzięki za odpowiedzi

karolina1702 
Mikrus Bioderkus

Status: Przed
Wysłany: Wto 23 Paź, 2018   

Witam,

w najbliższym czasie czeka mnie operacja prawego biodra :-? (obustronna dysplazja)
metodą CLS BREVIUS :O , czy ktoś może mi bardziej przybliżyć temat??

Będę BARDZO wdzięczna.
Karolina

Divi 
Mikrus Bioderkus

Status: Przed
Wysłany: Czw 13 Gru, 2018   

cześć,
Mam 38 lat. Będąc dzieckiem nigdy nie miałam problemów z postawą, chodzeniem czy czymkolwiek innym. 14 lat tańczyłam półzawodowo, a aktywność fizyczna była zawsze obecna w moim życiu. Swojego czasu ćwiczyłam sporty walki, trochę siłowo, runmagedony i inne takie. Od 13 lat nurkuję techniczne, dużo łażę (łaziłam :( )
Pierwszy raz biodra "poczułam" 10 lat temu. Wylądowałam na konsultacji u jakiegoś speca w Katowicach (jestem z Warszawy). Dostałam blokadę i stwierdzenie, że młoda jestem, trzeba na rehabilitację. Jakiś jeden cykl nawet wtedy zrobiłam.
I był spokój.
Od mniej więcej roku jest dramat. Z każdym dniem mam co raz mniejszy zakres ruchu. Od kliku miesięcy biodra bolą mnie codziennie, nie jestem w stanie leżeć na boku, mogę tylko na płasko. Nie chodzę na spacery, do sklepu tylko do pierwszej półki, staram się w ogóle nie bardzo chodzić. Gdy się zaprę i pójdę potańczyć, to nie dość, że cierpię podczas tańca, to następnego dnia nie jestem w stanie normalnie z samochodu wyjść.

Pamiętam jak kiedyś, dawno, rozmawiałam z przyjaciółmi o niepełnosprawności. Powiedziałam wtedy, że pewnie wszystko byłabym w stanie ogarnąć, poza sytuacją w której ktoś by mi zabrał nogi.
No i właśnie ten moment nadszedł. Zabrał. Po prostu powłóczę nogami. Zapomniałam już o szpilkach, bo po godzinie się niemal przewracam.
Zapomniałam o wszelkiej aktywności, rok temu oddałam karnet treningowy, po prostu siedzę i wyję.

Dwa miesiące temu zdecydowałam, że dość tego, że nie mogę być niepełnosprawna bo mnie to psychicznie wykańcza. Ponadto, samodzielnie wychowuję córkę, więc muszę być sprawna fizycznie i psychicznie, żeby móc to dalej robić z sukcesem.

Z polecenia trafiłam do dr Koguta. Po RTG i badaniu manualnym, okazało się, że mam resztkową dysplazję dziecięcą bioder, z czego lewe po prostu wypada. Niejednokrotnie słyszę wręcz "klikanie" gdy za bardzo się ruszam i teraz już wiem, że to moja kość, która wypada z panewki.
Pan doktor powiedział, że do operacji jestem za młoda, blokady mi nie da i że rehabilitacja. Zapisał zalecenia w zakresie ćwiczeń.
Zaczęłam rehabilitację miesiąc temu. W między czasie, zdjęcie obejrzał dr Szyszka, który okazał się mężem mojej fizjoterapeutki :) i był na tyle uprzejmy, że przy wieczornej herbacie, podebatowali z żoną na temat mojego stanu zdrowia.
Jego diagnoza brzmi: to się nawet nie bardzo teraz do rehabilitacji nadaje, znaczy ona prawdopodobnie niewiele pomoże, tym bardziej, że mnie po prostu nasuwają nogi podczas ćwiczeń. Mam też głębokie masaże oraz suchoigłowanie (na razie jeden zabieg).
Zalecił żeby jednak może tę blokadę zrobić i w tym czasie móc normalnie ćwiczyć nad mięśniami i stabilizacją bioder, oraz skierować swe kroki na konsultację do dr Czubaka i pomyśleć ciepło o osteotomii. Troszkę mnie zmroziło, bo brzmi mi to jak lobotomia;) ale poczytałam i o mózg jestem spokojna:)

A potem trafiłam na to forum i teraz to już nic nie wiem. Czytam Was od trzech dni i zgłupiałam całkiem :)

Czy ktoś z Was, w podobnym wieku, miał moją przypadłość i mógłby podpowiedzieć? opowiedzieć? poradzić?

MUSZĘ wrócić do sprawności, do normalnego życia.

Miłego dnia!

Bonia 

Gigantus Bioderkus

Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Wysłany: Czw 13 Gru, 2018   

Tak jakbym czytała mój przypadek z biodrem. Identyczne objawy ból wypadanie panewki - Czytając Cię cofnełam się o 11 lat wstecz. Jeżeli będziesz chciała porozmawiać służę wsparciem Bonia.

Odpowiedz do tematu