Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pi 05 Lut, 2010
Powrót do pracy
MartaR 
....
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 11 Pa 2009
Posty: 35
Wysany: Pi 04 Gru, 2009   Powrót do pracy

Witajcie
chciałam zapytac po jakim czasie od operacji udało Wam sie powrocic do pracy zawodowej? czy 3 m-ce po to realny termin? Ciekawi mnie to poniewaz pomimo moich wyjasnien na jaka operacje ide i z czym to sie wiaze moj szef podobno zyje w przekonaniu ze ja wroce za 2 m-ce (operacje mam za tydzien - 11.12. br.) i tak sobie mysle ze to naprawde głeboki optymizm ... ;-) Czy to jest w ogole realne zebym po 2och miesiacach mogla chociaz na 2-3 godz "wpadac" do pracy (tryb: siedzacy;-) ?? Jestem ciekawa jak to wygladało u Was?
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 04 Gru, 2009   

Ja wróciłam po 4,5 miesiąca. Gdyby nie moje kłopoty z kolanem, przez które straciłam prawie miesiąc wróciłabym wcześniej :-D Po powrocie miałam dużo urlopu, tak w kratkę, żebym mogła wrócić całkiem do siebie.
Pracę mam siedzącą przy komputerze.
Jedna z Forumowiczek - Aga wróciła po 3 miesiącach do pracy. Nasza Katja w swoim dzienniku napisała jak 4 miesiące po Ganzu jeżdziła na nartach...
Marto - powiem Ci tak - to kiedy wrócisz do pracy zależy glównie od rehabilitacji.
Jeśli zadbasz o nowoczesną rehabilitację i przyłożysz się do solidnego ćwiczenia na codzień to myślę, że szybko wrócisz do pracy :-D
Jesteś z okolic Warszawy - masz blisko do świetnych rehabilitantów - wykorzystaj tą szansę!
Trzymam kciuki za Twój szybki powrót do zdrowia. Koniecznie zajrzyj do działu kącik rehabilitacji - znajdziesz wiele wskazówek.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Audrey 
Ta z ava to ja!:)

Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 33
Doczya: 23 Cze 2009
Posty: 51
Wysany: Pi 04 Gru, 2009   

ja miałam Ganza w połowie lipca, a od listopada (3,5mies) zaczęłam pracę i to - uwaga - stojącą, przez cały czas.
Fakt, że teraz rozwiązuję umowę, ale na to złożyły się też inne przyczyny.
 
     
astrala3 
sprawnym być...
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 14 Pa 2009
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Sob 30 Sty, 2010   

Powrót do pracy po Ganzu na pewno zależy od Twego ogólnego samopoczucia (na co mnie stać), od rodzaju wykonywanej pracy( siedzę, stoję, chodzę, biegam itp.- a co mogę). Myślę,że jeżeli w ogóle wszystko jest w miarę normalnie, to po około 6 miesiącach jest się tak sprawnym , ze można spokojnie pracować... oczywiście, to zależy od pracy...i od nas. Ja mogłam powrócić do pracy po 4 miesiącach (bez żadnej rehabilitacji) mogłam swobodnie sie poruszać. Ale w związku z tym, ze pracuje w szkole i muszę mieć oczy dookoła głowy, a nawet na butach, okres wakacji, który mi wchodził w zwolnienie lekarskie odliczyłam sobie jako zaległy urlop, więc wróciłam prawie po 8 miesiącach i wszystko było OK, dopóki nie zaprotestowała moja nieoperowana nózia.

:arrow:
Rozmowa zbiegła na tory rehabilitacji, a więc trafiła w odpowiednie miejsce :)
Zapraszam tutaj [ OSTEOTOMIA] Rehabilitacja po GANZU
Kinga :)
_________________
"Nie ma tragedii, jest tylko nieuniknione. Wszystko ma swój sens."-P.Coelho
 
     
AlicjaG 
Alicja
Mikrus Bioderkus



Status: Psycholog
Wiek: 69
Doczya: 29 Sty 2010
Posty: 9
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 09 Lut, 2010   

Potraktujcie powrót do pracy jako zadanie do wykonania. Zaplanujcie wszystko technicznie. Operacja wtedy i wtedy, potrzebne to i tamto. Rehabilitacja do wtedy. CZYLI USTALACIE TERMIN ZAKOŃCZENIA REHABILITACJI, najlepiej na pismie jak to wszystko będziecie planować. Wtedy macie orientację ile czasu mniej więcej trzeba przeznaczyć, to musi być realne i trzymać się kupy. Jednak MUSI ZNALEŻĆ SIĘ KONKRETNA DATA. To wszystko jest informacją dla podświadomości.
Pracą, którą ona wykonuje. Tak jak przygotowujecie się do ważnego przedsięwzięcia, spisujecie punkty, daty i inne wazne uwagi. Podświadomość dostaje informację, że np. od dnia 1 czerwca wracacie do pracy. Więc musicie być w formie. Nie jest Waszym zmartwieniem JAK podświadomość to zrobi, Wy jej dajecie zadanie. I gdy juz wszystko dokładnie zaplanujecie, zapiszecie ze wszystkimi mozliwymi szczegółami codziennie czytacie tę kartkę, jak zacznie iść do przodu możecie odhaczać to co juz wykonane.
Czytacie, wyobraźnia pracuje, "widzicie" kolejne kroki do przodu, widzicie jak budzicie sie po operacji, widzicie jak poruszacie się,. widzicie jak wstajecie, jak chodzicie, z emocjami czyli macie radoche ze udal sie pierwszy krok i drugi, czujecie wewnatrz siebie ten entuzjazm, że wszystko ok. Więc do roboty :lol:
_________________
Alicja
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Sro 10 Lut, 2010   

To wszystko bardzo fajnie i nawet mi się to podoba, niestety mam świadomość ile rzeczy może pójść nie tak jak napisane na kartce...
Nie wszystko zależy od nas i takie plany najczęściej biorą w łeb, ja zawsze zdawałem się na spontan i zazwyczaj to była dobra metoda :-) Ja znam siebie, jak już mnie położy albo ból nie da spać to ja jestem w stanie wszystko załatwić, potrafię być tak uparty że sam siebie czasem zadziwiam. Wiem że będę musiał się poddać zabiegowi to nie nieuniknione, ale ja naprawdę jeszcze nie czuję takiego dyskomfortu w stawach żeby poddać się operacji...czuję że jeszcze te 5/6 lat to spokojnie wytrzymam...
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
AlicjaG 
Alicja
Mikrus Bioderkus



Status: Psycholog
Wiek: 69
Doczya: 29 Sty 2010
Posty: 9
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 10 Lut, 2010   

Jupi,
Ja nie wiem czy masz mieć operację czy nie. Ja powiedziałam, żebys zaplanował swoje życie na najbliższe pół roku (najwyzej rok). Jeżeli w tym ma być operacja to ją uwzględniasz, jeżeli nie - planujesz swoje zycie bez operacji.
Włączenie własnej głowy to pracy z chorobą zwiększa Ci szanse na lepsze życie, na lepszy stan fizjologiczny. Nie mów mi o ograniczeniach, bo ja robię to na co dzień. Pracujemy w szpitalach warszawskich na onkologii, neurochirurgii, ortopedii. A do tego mam własne doświadczenia z chorobą. jeżeli będziesz sobie gadał o tym, co ma się nie udać to masz rację że się nie uda. Podświadomość realizuje nasze myśli, plany. Na blogu ostatni mój tekst był dość brutalny. (www.alicjagrzesiak.pl) Jeżeli człowieku nie wierzysz, że może być lepiej to wybierz sobie ładną alejkę na cmentarzu. My uczymy ludzi jak mogą zmienić swoje myśli, aby czuli się lepiej i byli w lepszym stanie. Do nich należy wybór, czy chcą zdobywać tę wiedzę i ją stosować , czy jak w cytacie z "Lekarza doskonałego" do mojego ostatniego tekstu "Nieliczni pacjenci sprawiają takie wrażenie, jakby mówili:"Chcę, żeby mi Pan pomógł, ale Panu na to nie pozwolę." Wolisz mieć rację, czy być w lepszej kondycji?
To Twoje życie.
Pozdrawiam
_________________
Alicja
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Sro 10 Lut, 2010   

AlicjaG napisa/a:
Ja nie wiem czy masz mieć operację czy nie


Alu jak nie wiesz co, to po co piszesz?

AlicjaG napisa/a:
Ja powiedziałam, żebys zaplanował swoje życie na najbliższe pół
roku


Alu ja nie mam 5 lat i wiem jak mam planować swoje życie..

AlicjaG napisa/a:
Włączenie własnej głowy to pracy z chorobą zwiększa Ci szanse na lepsze życie, na lepszy stan fizjologiczny.



A można włączyć swoją głowę tak żeby przestał padać śnieg? Ja osobiście poczuję się lepiej jak przestanie padać...

AlicjaG napisa/a:
Podświadomość realizuje nasze myśli, plany.


Możliwe że twoja podświadomość jest taka zdolna, ale moja niestety nie...

AlicjaG napisa/a:
My uczymy ludzi jak mogą zmienić swoje myśli, aby czuli się lepiej i byli w lepszym stanie.


Mam nadzieję że te nauki tobie też przynoszą ulgę...

AlicjaG napisa/a:
Wolisz mieć rację, czy być w lepszej kondycji?


Wolę sam decydować co dla mnie jest dobre a co złe...

Cytat:
To Twoje życie.


Wiem i tego się trzymajmy, bo jak mawiał poeta:
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
Pozdrawiam
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 11 Lut, 2010   

Witaj Jupi - oj dawno Cię nie było na Forum :)
Czytam z zainteresowaniem Twoją rozmowę z AlicjąG.
Nikt tu nie kwestionuje Twojej dorosłości i tego że sam decydujesz o swoim życiu.

To, co napisała AlicjaG ma głęboki sens, to bardzo wartościowa rada mająca Ci pomóc w osiągnieciu celu. Nie neguj od razu treści słów AlicjiG.
Może jeszcze przemyśl jej treść i intencje :-D Czasem inni widzą co, co samym nam trudno zobaczyć.

Mam nadzieję, że wypowiedź Jupiego i AlicjiG pomoże innym osobom coś zrozumieć...
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Czw 11 Lut, 2010   

Możliwe że troszkę mnie poniosło, przepraszam Alu... :oops:

Ja nie mogę sobie wmawiać że jest dobrze a będzie lepiej, w moim odczuciu to jest maskowanie problemu a ja wolę na trzeźwo rozważać wszystkie możliwości leczenia moich stawów.
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 11 Lut, 2010   

Jupi napisa/a:
Ja nie mogę sobie wmawiać że jest dobrze a będzie lepiej
Nie podoba mi się takie podejście do problemu. Trochę więcej optymizmu.
_________________

 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 11 Lut, 2010   

Drogi Jupi
Myślę, że AlicjaG chętnie pomoże Ci w dyskusjach na Pw, jeśli będziesz potrzebował rady. To wspaniała osoba - a Twój post świadczy, że jesteś równy facet. :-) Nie poddawaj się smutnym myślom - dasz radę !
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Czw 11 Lut, 2010   

Kochani ja widzę że wy myślicie iż ja z powodu choroby mam jakiegoś doła i potrzebuję pomocy. Otóż nie, ja jestem nastawiony do życia bardzo optymistycznie, jest na tym świecie mało rzeczy które są w stanie mnie złamać. Ja zawsze jestem uśmiechnięty i wesoły a problemy są do rozwiązywania a nie do załamywania się.
Problemy i kłopoty najlepiej jest wyśmiać, wtedy nie są takie straszne... :-D

Oczywiście nie jestem wiecznie uśmiechniętym wariatem, wiem co mnie czeka i chcę o tym wiedzieć jak najwięcej a informacje które zbiorę posłużą mi kiedy przyjdzie na to czas. Teraz nie jest ten czas więc czytam forum coś tam napiszę a jak kogoś rozweselę to jeszcze lepiej bo ja kocham ludzi i chcę żeby wszyscy byli zdrowi i szczęśliwi :-) wiem że to niemożliwe ale chcę... :mrgreen:

Ufff...ale się rozpisałem.... :lol:
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 11 Lut, 2010   

A ja tam lubię jak piszesz Jupi Tylko że z Alicją się zgodzę. Zrobię sobie plan działania jak tylko wyznaczy mi operator tę cholerną datę :-x bez terminu nic nie jestem w stanie zaplanować niestety :-/
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Czw 11 Lut, 2010   

pasiflora napisa/a:
A ja tam lubię jak piszesz Jupi Tylko że z Alicją się zgodzę. Zrobię sobie plan działania jak tylko wyznaczy mi operator tę cholerną datę :-x bez terminu nic nie jestem w stanie zaplanować niestety :-/


Jasne że tak, jeżeli potrzebujesz planu to planuj i staraj się trzymać rozpiski :-D Ja tam wolę spontan, nawet jak sobie złamałem nogę to nie planowałem... :peace:
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.