Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Operacja krętarzy, bieganie kontuzja i nastepstwa
bejrutmc 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 45
Doczy: 17 Mar 2015
Posty: 2
Skd: Tbg
Wysany: Wto 17 Mar, 2015   Operacja krętarzy, bieganie kontuzja i nastepstwa

Witam
Dużo tutaj działów więc mam nadzieję że umiejscowiłem się we właściwym. :)
Mam 37 lat, jakieś 22 lata temu przebyłem operacje krętarzy przeskakujących.
Generalnie wszystko do tej pory było w porządku. Narty, rower, góry.
Jako że trochę mi się utyło zacząłem mocniej uprawiać aktywności w celu zrzucenia masy.
Od sierpnia szybkie marsze 10-15km, rower, aż zacząłem biegać. Generalnie po takich aktywnościach czasami czułem biodra ale bez potrzeby łykania tabsów przeciwbólowych.
Tydzień temu popełniłem kilka amatorskich błędów podczas biegania min. zwiększyłem szybkość i przeskoczyłem z 4,5km na 7km.
Po drugim takim razie siadło mi biodro tzn. duży ból pachwiny , szczyt miednicy z przodu i z tyłu, pośladek, bok biodra.
Od razu zacząłem rehabilitacje tzn ćwiczenia na wyciągu, laser oraz krioterapie plus diklofenak i ketanol.
Po tygodniu mogę stwierdzić ze jest juz lepiej, sa chwile ze juz prawie wcale nie boli.
Zrobiłem również zdjęcie RTG bioder i wyszło mi w opisie:

Wzmożenie sklerotyzacji stropów. Osteofytarne zaostrzenie krawędzi górnych. Szerokość szczelin stawowych zachowana.

Pytanie jaka aktywność mogę uprawiać jak wyleczę kontuzje?
Rower stacjonarny i ćwiczenia pewnie tak a co z rowerem tradycyjnym oraz bieganiem? Jak wygląda sytuacja i wędrówkami pieszymi po górach?
Czy takie wędrówki szybko złachają mi biodro? Po szczerze powiem ze kocham góry i tak parę razy w roku muszę w góry się wybrać.

pozdrawiam
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 17 Mar, 2015   

bejrutmc napisa/a:
Od razu zacząłem rehabilitacje tzn ćwiczenia na wyciągu, laser oraz krioterapie plus diklofenak i ketanol.

Czyli tak naprawdę to nie masz rehabilitacji. Do takiej aktywności jaką chciałbyś osiągnąć aby była bezpieczna potrzebujesz fizjoterapeuty, który pomoże Ci odpracować funkcjonalność, wzorce chodu. Taka osoba po zbadaniu Cię będzie mogła ustalić plan działania i podpowiedzieć Ci aktywność bezpieczną na tym etapie jak również na ile będzie to możliwe przygotuje Cię do większej aktywności pod kątem bezpieczeństwa biodra.
Warto spróbować, bo to daje długofalowe efekty co przekłada się na niezłą formę w aktywności-wiem to po sobie (tyle że ja jestem po Ganzu) :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
bejrutmc 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 45
Doczy: 17 Mar 2015
Posty: 2
Skd: Tbg
Wysany: Wto 24 Mar, 2015   

Witam ponownie

Jestem po wizycie u ortopedy i teraz to jestem już totalnie zakręcony.
Wcześniej fizjoterapeuta który oglądał moje zdjęcie stwierdził ze to zwyrodnienie i stop wszelkim aktywnościom poza spacerami, basenem i rowerem.
Ortopeda zaś pozginał i powykręcał mi nogę i po oglądnięciu zdjęcia stwierdził ze nie widzi zwyrodnienia, szczeliny są ok a sklerotyzacja żebym się nie przejmował. Przepisał MGT, krio oraz laser plus nimesilat.
Stwierdził ze problem wynika z tkanek miękkich i ze jak mi przejdzie to mogę wrócić do aktywności tylko bardziej rozważnie.
I tak oto jestem totalnie w kropce. Biodro cały czas boli od 2 i pol tygodnia, na pewno jakaś poprawa jest bo czasami mam parę godzin spokoju bez tabletek przeciwbólowych. Ból jest różny: czasem szczypie, kłuje, rozpala,czasami pulsuje-rozpiera Usytuowanie to czasem w pachwinie czasem okolice kretaza lub szczyt miednicy.
Tak oto nie wiem kto ma racje.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 60
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 24 Mar, 2015   

bejrutmc napisa/a:
Tak oto nie wiem kto ma racje.

Prawdopodobnie żaden z nich.

Charakter bólu jaki opisujesz nie jest specyficzny dla zmian zwyrodnieniowych. Nawet jeśli jednak to one są przyczyną Twojego problemu, natychmiast trzeba poszukiwać przyczyn Tego, że w wieku 36 lat zostałeś nimi obdarzony tylko po jednej stronie ciała. Dopiero wtedy można byłoby nakreślić spójny i sensowny plan terapi. Spacer, basen i rower to nie są zalecenia, które mogą zlikwidować Twój problem. Za mało spacerowałeś, za rzadko jeździłeś na rowerze do tej pory .........?

Jeśli przyczyna leży po stronie tkanek miękkich, to tak jak powyżej, szukać należy przyczyny ich nieprawidłowej pracy i nieprawidłowego napięcia. Podanie leków NLPZ oraz zalecenie fizykoterapii to leczenie typowo objawowe. Nawet jeśli przynosi ulgę to tylko czasowo, na chwilę. Z tego co pisałeś wcześniej widzę, że już to "przerabiałeś" ..........

Wracając do przyczyn Twojego bólu napisz czy masz jakieś inne problemy zdrowotne na poziomie: 1. klatki piersiowej, 2. jamy brzusznej. Czy przechodziłeś jakieś 3. operacje, opisz poważniejsze 4. urazy ortopedyczne.


Fizkom
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
bejrutmc 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 45
Doczy: 17 Mar 2015
Posty: 2
Skd: Tbg
Wysany: Sro 01 Kwi, 2015   

Witam ponownie.
Odpowiadając na pytanie to generalnie tylko operacja krętarzy przeskakujących. Żadnych wydarzeń ortopedycznych wcześniej.Zero problemów w obrębie brzucha.
Na pewno mam krzywy kręgosłup lordozę.
Moje zdjęcie oglądał jeszcze inny fizjoterapeuta, radiolog i mówi ze niema problemów zwyrodnieniowych na które można by zwrócić uwagę.
Głowy i panewki równe.Za to zwrócił uwagę że głowy kości są płytko osadzone, szczególnie dysplazja w lewym biodrze. A mnie akurat zawsze bardziej bolało prawe.
Co można uczynić z takim faktem dalej?
Ortopeda powiedział że będę mógł wrócić do biegania, oczywiście teraz będę robił to bardziej spokojnie, bez śrubowania jakiś wyników. Radiolog stwierdził ze na pewno sporty ekstremalne odpadają. Mi zależy po prostu na nartach, górach, rowerze i biegani tak na dystansie max 10km
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 60
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 02 Kwi, 2015   

Bejrutmc,
Nie umiem Ci pomóc w tej sytuacji przez internet. Myślę, że trzeba wrócić do źródeł problemu i określić możliwe przyczyny trzaskającego biodra,a następnie ustalić przyczynę obecnego bólu.

Domyślam się, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytania. Musisz się z nimi do dobrego fizjoterapeuty. Dokładny wywiad w gabinecie, precyzyjne badanie funkcjonalne, palpacyjne i testy kliniczne są w Twoim wypadku niezastąpione. Samo oglądanie zdjęć RTG - to zbyt mało. Odradzam też próbowania "własnych rozwiązań" jaki i przeczekiwania problemu. Nic nie dzieje się bez przyczyny .......

Powodzenia,
Fizkom
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.