Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Nie 23 Lis, 2014
Transport do domu po operacji
szelma89 


Status: Endo x 1
Doczya: 10 Lut 2023
Posty: 10
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 14 Pa, 2023   

Cześć, przeczytałam wszystkie Wasze wypowiedzi ale mam kilka wątpliwości. Piszecie, że siedzieliscie z przodu ale czy normalnie w siedzącej pozycji tylko z odchylonym oparciem? Rozumiem, ze trzeba sobie coś wrzucić w to zagłębienie gdzie łączy się siedzenie z oparciem (u mnie tego nie da sie wyregulować) ale w jakiej pozycji muszą być nogi od kolana w dół? Bo nie za bardzo tego rozumiem:/
 
     
janmar 


Status: Endo x 2
Doczy: 21 Sie 2022
Posty: 60
Skd: Kuj-pom
Wysany: Wto 17 Pa, 2023   

szelma89 napisa/a:
Cześć, przeczytałam wszystkie Wasze wypowiedzi ale mam kilka wątpliwości. Piszecie, że siedzieliscie z przodu ale czy normalnie w siedzącej pozycji tylko z odchylonym oparciem? Rozumiem, ze trzeba sobie coś wrzucić w to zagłębienie gdzie łączy się siedzenie z oparciem (u mnie tego nie da sie wyregulować) ale w jakiej pozycji muszą być nogi od kolana w dół? Bo nie za bardzo tego rozumiem:/



Nie ma problemu. [opisane jest to na forum]Dwukrotnie wracałem [Hyundai I20.]

Siedzenie pasażera max. do tyłu. Oparcie położone na max. Poduszka na siedzeniu. Opiekun kontroluje stopę chorej
nogi. [Trzymamy się stałych elementów karoserii.] Noga chora wyprostowana. Oparcie pochylone około 30 stopni, i jazda....[Mam 185 cm wzrostu]
Tylko bez pośpiechu..
 
     
szelma89 


Status: Endo x 1
Doczya: 10 Lut 2023
Posty: 10
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 20 Pa, 2023   

Dzięki za pomoc! Niby mamy spore auto (Toyota Corolla Verso) ale siedząc z przodu czy z tyłu nie mam możliwości wyprostować nogi. Siedziałam z przodu z oparciem lekko do tyłu, noga jak najwyżej ale nie była w poziomie. Droga zajęła nam sporo czasu, mniej więcej co godzinę przerwa - chodzenie itp. Wybierałyśmy większe stacje paliw na których były toalety dla niepełnosprawnych. W samochodzie napinanie mięśni.
Pod koniec już byłam zmęczona ale dałam radę:)
Nieznacznie łydka mi spuchła ale nie wiem czy to od napinania mięśni czy od krążenia.
 
     
Aiden7 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 30
Doczy: 22 Wrz 2023
Posty: 51
Skd: B-tów
Wysany: Pi 20 Pa, 2023   

szelma89 napisa/a:
Dzięki za pomoc! Niby mamy spore auto (Toyota Corolla Verso) ale siedząc z przodu czy z tyłu nie mam możliwości wyprostować nogi. Siedziałam z przodu z oparciem lekko do tyłu, noga jak najwyżej ale nie była w poziomie. Droga zajęła nam sporo czasu, mniej więcej co godzinę przerwa - chodzenie itp. Wybierałyśmy większe stacje paliw na których były toalety dla niepełnosprawnych. W samochodzie napinanie mięśni.
Pod koniec już byłam zmęczona ale dałam radę:)
Nieznacznie łydka mi spuchła ale nie wiem czy to od napinania mięśni czy od krążenia.


Jak jeździsz Toyotą to weź zapas poduszek, ogólnie nie wiem jak w Corolli, ale Avensisy mają sporą "dziurę" w fotelach, mocno się w nie wpada, przez co muszę jeździć na stałe z poduszką pod tyłkiem, bo inaczej wchodzi mi obciążenie w lędźwiowy. W Nissanie/VW Touranie gdzie mam większą kontrolę nad fotelem tego problemu nie mam.
 
     
szelma89 


Status: Endo x 1
Doczya: 10 Lut 2023
Posty: 10
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 20 Pa, 2023   

Aiden7 napisa/a:
szelma89 napisa/a:
Dzięki za pomoc! Niby mamy spore auto (Toyota Corolla Verso) ale siedząc z przodu czy z tyłu nie mam możliwości wyprostować nogi. Siedziałam z przodu z oparciem lekko do tyłu, noga jak najwyżej ale nie była w poziomie. Droga zajęła nam sporo czasu, mniej więcej co godzinę przerwa - chodzenie itp. Wybierałyśmy większe stacje paliw na których były toalety dla niepełnosprawnych. W samochodzie napinanie mięśni.
Pod koniec już byłam zmęczona ale dałam radę:)
Nieznacznie łydka mi spuchła ale nie wiem czy to od napinania mięśni czy od krążenia.


Jak jeździsz Toyotą to weź zapas poduszek, ogólnie nie wiem jak w Corolli, ale Avensisy mają sporą "dziurę" w fotelach, mocno się w nie wpada, przez co muszę jeździć na stałe z poduszką pod tyłkiem, bo inaczej wchodzi mi obciążenie w lędźwiowy. W Nissanie/VW Touranie gdzie mam większą kontrolę nad fotelem tego problemu nie mam.


Tak zrobiłam. W toyocie jest dziura miedzy siedzeniem i plecami, wypełniłam ją zrolowanym ręcznikiem i wyrównałam kocem.
 
     
Linksiq 


Status: Endo x 1
Doczy: 12 Kwi 2022
Posty: 33
Skd: pdk
Wysany: Wto 31 Pa, 2023   

Nie wiem po jakiej jesteś operacji, ale ja po zabiegu z przedniego dostępu normalnie wsiadłem do samochodu, bez przechylań ani nic takiego, mogłem zginać biodro. A operacja skonczyla sie ok godziny 13, a o 8 rano juz siedziałem w aucie. Dodam że był to Opel Mokka, wiec troche wyższe auto.
 
     
brookerka 


Status: Przed
Doczya: 27 Pa 2021
Posty: 23
Skd: bochnia
Wysany: Pon 06 Lis, 2023   

Hej
Ha po Ganzu normalnie w samochodzie siedziałam z przodu. Do domu mam 3h jazdy. Jak mi było mniej wygodnie to lekko pochylałam oparcie i prostowałam nogę. Na dziurach lekko miałam stres ale ogólnie dobrze wspominam powrót że szpitala:)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.