Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
DorotaBeata
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 12 Lip, 2014   

Termin do poradni w Piekarach mam na czerwiec 2016, a operacja za ok. 4 lata. Zapisałam się dopiero na początku lipca tego roku, czyli właściwie nie zaczęłam czekać.
_________________
Beata8
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Sob 12 Lip, 2014   

dorotabeata napisa/a:
mprzepiora Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałam Twoją historię i rzeczywiście jest optymistyczna. Pozwala myśleć, że po endo jest dobrze. Błyskawicznie doszłaś do siebie. To prawda, zarażasz pozytywnym myśleniem.

po endo jest super, to tak jakbyś na nowo życie dostała :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dorotabeata napisa/a:
Zostać w Piekarach, czy próbować bliżej

tą decyzje musisz podjąć sama.
Ja powiem tylko tyle, że sam powrót do domu w żaden sposób nie powinien wpływać na decyzję gdzie masz być operowana. Nawet gdybyś miała zapłacić te nieszczęsne 2 tyś i wówczas czułabyś się komfortowo fizycznie i psychicznie wracając w pozycji leżącej. Ja leżąc przez 500 km na pewno nie czułabym się dobrze, nawet pooglądać krajobrazów nie mogłabym ;D
Najważniejsza jest rehabilitacja, operator i Twoje chęci.
Jeśli ze swoim terapeuta opracujecie plan powrotu, przygotujecie się do niego (a macie jeszcze sporo czasu) na pewno nie będzie ona aż tak wielkim problemem.
Warto jednak zasięgnąć opinii kilku lekarzy, więc dla swojego spokoju ducha możesz umówić się na wizytę u kogoś innego. To na pewno nie zaszkodzi.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sob 12 Lip, 2014   

Dorota, najważniejsze to dobry operator. To ma być dobrze zrobione. Przede wszystkim.
Ja pcham się do prof J. Kaczmarczyka bo pierwszą nóżkę zrobił mi super.
Ale... na konsultacje do Poznania do Degi zawsze można jechać.
Pozdrawiam
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 21 Lip, 2014   

dorotabeata, zacznij od prywatnej wizyty. Skrócisz czas oczekiwania o 10 m-cy.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 22 Lip, 2014   

czyli cena 10 miesięcy to cena prywatnej wizyty. więc możesz szybko wyliczyć cenę miesiąca, pomnożyć razy 48, od razu zapłacić za te 4 lat i z głowy.

z matematycznego punktu widzenia to chyba logiczne?
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 22 Lip, 2014   

Cyryl, nie rozumiem Twojego postu. W krótki i sensowny sposób można przybliżyć się do operacji. Szybszy powrót do zdrowia = mniejsze przykurcze = szybszy powrót do pracy.
Ja czekałam. Nie byłam nigdy prywatnie. Nie dałam złotówki w "łapę".
Czasem żałuję bo mogłam szybciej to wszystko mieć z głowy. Choć ja i tak byłam w lepszej sytuacji bo wcześniej się leczyłam w tym szpitalu, a tym samym oczekiwanie na wizytę było pół roku, a nie rok.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 22 Lip, 2014   

Tak, byłam w Radzionkowie. Dzięki temu, w ciągu dwóch dni jeżdżenia po Górnym Śląsku mam termin na wizytę do poradni w Piekarach za dwa lata. Wtedy prawdopodobnie otrzymam termin na operację (za następne ok. 2 lata). Bardzo się cieszę, że mam już jakąś perspektywę terminu. Do tej pory nie chciałam operacji. Nie słuchałam lekarzy (różnych), rodziny (bo, się niepotrzebnie meczysz). Bałam się, że wylecę z pracy. W wieku 56 lat już będę mogła spokojnie zostać na etacie. Leczę się znowu u prof. Świderskiego, bóle w nocy minęły, ale prawie wcale nie chodzę. Zobaczymy, co będzie od września. U mnie to takie zamknięte koło. Właściwie to pracuję, żeby się leczyć, a leczę się, żeby pracować. Jakoś nie spieszy mi się do operacji. Chociaż czytam Wasze historie i nie mogę wyjść z podziwu nad powrotem do chodzenia.
Pozdrowionka
_________________
Beata8
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 23 Lip, 2014   

pasiflora napisa/a:
Cyryl, nie rozumiem Twojego postu. W krótki i sensowny sposób można przybliżyć się do operacji...


tak za pieniądze.

ja jestem za likwidacją fikcji.
ta alternatywa NFZ - prywatnie, przypomina mi PEWEX z czasów PRL, gdzie można było realizować zakupy omijając system kartkowy.
tak samo wyżywienie w szpitalach za 6zł/doba.
albo zróbmy opiekę zdrowotną z prawdziwego zdarzenia, albo trzeba ją zlikwidować.
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 12 Maj, 2015   

Minął prawie rok od decyzji o zapisaniu się na operację. Po kilku wizytach w różnych miastach zadecydowałam się na Otwock. Pan prof. Czubak powiedział, że trzy lata to za długo i zaproponował mi operację u siebie w Otwocku, teraz gdzieś za niecały rok.
Dzięki Forum zaczęłam przygotowania do operacji: już dwie szczepionki i w czerwcu trzecia. Zdjęcie panoramiczne zarobione i leczenie kanałowe w trakcie, a drugie na wszelki wypadek przed operacją. Zrobiłam sobie skleroterapię piankową żylaków.
Najważniejsze jest to, że jestem w trakcie terapii u p. Piotra. Trochę dojazd jest kiepski, ale dobra organizacja i daję radę. Jestem stabilniejsza, potrafię wstawać prawie bez blokowania lewego stawu, więcej chodzę w pracy i więcej stoję. To było na obecną chwilę najważniejsze, bo nie mogłam się wyprostować, ktoś coś potrzebował, a ja 1-2 min. prostowałam nogę. Ból jest bardziej tępy, rzadko pojawia się ostry. No i w kręgosłupie prawie wcale nie grzechocze podczas wstawania. Powoli wracam do chodzenia z pracy na piechotę i zbaczania do sklepów. Po ponad dwóch latach jeżdżenia pociągiem z "parasolką" do podpórki, nic nie zabieram do pomocy. Byłam nawet dwa razy na shoppingu w galerii, po prawie trzech latach! Przedtem wszyscy jeździli, a ja zostawałam w domu, bo nie czułam się na siłach gdzieś wyjść. Czyli ogólnie jest lepiej mimo, że ostatni etap zwyrodnienia stawów to brak ruchomości.
Ale żeby nie było tak miło, to lewą nogę coraz mniej mogę podnieść i kiepsko wejść po schodach, a bez poręczy to wchodzę po jednym schodku, nawet jak są tylko dwa. Po płaskim chyba znowu mogę sobie trochę pochodzić.
Ta poprawa i wybór miejsca operacji to dzięki Forum Bioderko, bo nie wiedziałabym o prof. Czubaku i p. Piotrze. Wielki szacun i podziękowania za stworzenie Forum Bioderko i działalność :)
_________________
Beata8
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 13 Maj, 2015   

dorotabeata napisa/a:
Czyli ogólnie jest lepiej mimo, że ostatni etap zwyrodnienia stawów to brak ruchomości.

Gratuluję Ci podjęcia rehabilitacji, wiem po sobie jak ciężko się dojeżdża wiele km na konsultacje.
Pewne inwestycje w siebie wymagają przygotowań i pracy własnej ale dzięki wytrwałości odniesiesz sukces w celach jakie ustaliście z Fizkomem :)
Myślę że do zabiegu będziesz świetnie przygotowana co odczujesz po operacji i tego Ci gorąco życzę.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sro 13 Maj, 2015   

dorotabeata napisa/a:
ostatni etap zwyrodnienia stawów to brak ruchomości.
wyrobione mięśnie, to rozluźniony staw. Nie będziesz odczuwała tak bardzo zaciśniętego, zakleszczonego stawu. Będziesz "stała" na mięśniach. (nie do końca tak, ale na pewno ból jest mniejszy)

Poza tym :arrow:
Szpitale są bardziej przychylni pacjentom, którzy też coś sami robią ze sobą, ze swoją chorobą... np. są rehabilitowani. To pozwala szybciej wrócić do zdrowia, do pracy, do społeczeństwa.
Gdybyś wnioskowała o przyspieszenie: napisała, że się rehabilitujesz :!: sądzę, że dostałabyś się wcześniej. Spróbujesz?
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 13 Maj, 2015   

esca napisa/a:
Nie będziesz odczuwała tak bardzo zaciśniętego, zakleszczonego stawu.
O to mi właśnie chodziło :)

esca napisa/a:
Gdybyś wnioskowała o przyspieszenie
Prof. Czubak nie wyznaczył mi terminu operacji, mam przyjechać po wakacjach i wtedy będzie konkretny termin (za kilka miesięcy).
Dzisiaj znowu "dużo" chodziłam i stałam w pracy, a jeszcze kilka tygodni temu zastanawiałam się, jak to jest, że można wstać sobie z krzesła i przejść kilka kroków :hah:

AgaWDzięki za miłe słowa :)
Pozdrawiam
_________________
Beata8
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Sro 13 Maj, 2015   

Ruch to podstawa, trzeba czasem zacisnąć zęby jak boli ale nie wolno się poddać. Naprzód.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sro 13 Maj, 2015   

Crust masz racje ale nie zawsze się tak da bywa ze ból jest silniejszy ze wygrywa z nami
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 13 Maj, 2015   

crust napisa/a:
trzeba czasem zacisnąć zęby jak boli

Nieraz tak było, szłam, zaciskałam zęby i trzymałam się torebki, żeby jakoś dotrzeć na miejsce. W przyszłym tygodniu mam na popołudnie i trochę znowu trzeba będzie się przejść.
Muszę przyznać, że przeczytałam Twoje posty i postanowiłam też się odrobinę przespacerować. :roll:
_________________
Beata8
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.