Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Tylko chwila historia Małego
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 05 Sie, 2019   

hej bioderka z krakowa i okolic chce zrobić scyntografie gdzie poleczacie pozdro....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 17 Wrz, 2019   

No i jestem po scyntografii kości
Wynik i wnioski
badanie nie wykazało cech przekrwienia w topografii endoprotezy lewego stawu biodrowego mogącego odpowiadać infekcji.Dyskretne przekrwienie bierne w topografii panewki lewego stawu biodrowego i w jej sąsiedztwie oraz w proksymalnym odcinku lewej kości udowej może odpowiadać przewlekłym zmianom odczynowym .
W fazie tkankowej w badaniu całego ciała nie uwidoczniono innych ognisk patologicznie podwyzszonego gromadzenia znacznika
W fzie kostnej widoczne są obszary podwyższonego gromadzenia znacznika w topografii panewki lewego stawu biodrowego i w jej sąsiedztwie , w lewej kości łonowej oraz w proksymalnym odcinku kości udowej
Badanie SPECT-CT stawów biodrowych uwidoczniło stan po złamaniu panewki lewego stawu biodrowego lewego talerza biodrowego(zrost odłamów z przemieszczeniem) i obu gałęzi kości łonowej . W tkankach miekkich proksymalnego odcinka lewego uda , głównie w sąsiedztwie krętarza większego widoczne są drobne obszary skostnień .
Podwyzszone gromadzenie znacznika w tomografii panewki lewego stawu biodrowego niejednoznaczne , może wiązać się z procesami przebudowy kości po złamaniu , ale nie można wykluczyć aseptycznego obluzowania panewki .
Podobnie nie można qykluczyć aseptycznego obluzowania trzpienia endoprotezy lewego stawu biodrowego
W fazie kostnej w badaniu całego ciała uwidoczniono ponadto nieco niejednorodne wysycenie kręgosłupa i pozostałych okolic okołostawowych , o charakterze zwyrodnieniowym....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 04 Wrz, 2022   

Hej Bioderka trochę mnie Tu nie było ale pamiętam o wasz i forum... W moim życiu się wiele zmieniło ożeniłem się jak i też parę dni temu urodził mi się syn dla tego mnie tu nie było.... A co do mnie moje bioderko funkcjonuje i dalej skrzypi z powodu skostnien które się powiększają ale jak na razie staw ruchomy w 100%...kiedyś czeka mnie zabieg.... Pozdrawiam
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 05 Pa, 2022   

Super że ułożyłeś sobie życie, masz rodzinę.
Oby biodro trzymało się zdrowo jak najdłużej :) Serdecznie pozdrawiam :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 09 Pa, 2022   

maaly-22 napisa/a:
...i też parę dni temu urodził mi się syn... A co do mnie moje bioderko funkcjonuje i dalej skrzypi...


nie musisz zapewniać, syn jest najlepszym dowodem, mimo skrzypienia.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.