Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Droga przez wiszące biodro, nowa endoproteze i zycie
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Nie 28 Pa, 2012   

Aga3D, ja miałam wiszące biodro przez rok. Od roku i 2 miesięcy mam czwartą endo.
W ubiegły poniedziałek spędziłam 2 godziny z moją klasą w Muzeum Powstania Warszawskiego. Dałam radę.
Chodzę bez kul, prowadzę auto.
Jak sie dowiedziałam po operacji, że usunęli mi endo, byłam przerażona, ale nie było źle. :-)

Pozdrawiam gorąco, wracaj do sił i nie poddaj się. Obecność ukochanej osoby na pewno Ci pomoże. :-)
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
Aga3D 
Agniesia
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczya: 11 Cze 2012
Posty: 26
Skd: Gdynia
Wysany: Nie 28 Pa, 2012   

Dziękuje za te wspaniale słowa otuchy. Ja dzisiaj mam załamanie od rana się zle czuje a jeszcze miałam wyciągany jeden dren co było dość bolesne. Jeszcze drugi mnie czeka. Wczoraj wieczorem odwiedził mnie lekarz który tez brał udział w operacji i niestety. Powiedział ze z kosccem jest krucho najgorzej z kością udowa na której jest minimalna ilośc tkanki kostnej a ze strony zewn nie ma jej wcale i to jest zalamujace. Jedno mi powiedział ze jeżeli dojdzie do założenia nowej endo to na pewno będzie musiała być wykonana pod indywidualne wymiary. Tak czytałam słowa Nuty i narazie jakoś nie jestem nastrojona optymizmem. Dla mnie będzie problemem egzystencja w domu chociażby kąpiel gdzie mam wyższy brodzik. Jutro mam wstać i tez się tego boje jak to będzie. Meżus jest przy mnie i już jest weselej.

Buziaki i dziękuje :)
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 69
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Nie 28 Pa, 2012   

Agnieszko, ja na drugi dzień po tez nie byłam nastrojona optymizmem, tym bardziej, że wiszące biodro było dla mnie zaskoczeniem. Na stole operacyjnym czy tuz po lekarz poinformował mnie, że nie było innego wyjścia. Ty chociaż wiedziałaś, jak będzie, a ja spodziewałam się całkiem czegoś innego!
Więc moje łzy i łzy, a mąż drżącym głosem mnie uspokajał, sam ogłupiały takim wynikiem operacji. Ciężko było.
Ale chcę ci powiedzieć, że czas jest naszym sprzymierzeńcem. Z każdym dniem będzie lepiej i fizycznie, i psychicznie, co nie znaczy, że nie będziesz mieć dołów i godzin rozpaczy. Zadbaj o to, żeby nie trwały zbyt długo. Masz kochającego męża, rodzinę. Wiem, co czujesz, ale wszystko wróci do normy, jak u mnie, u Alicji i wielu innych osób, które tu nie piszą, a przechodziły to, co my.
Po powrocie ze szpitala myślałam, że już nigdy nie pokonam zwyczajnego progu pomiędzy przedpokojem a pokojem. A nie jest wysoki. Mąż kładł tam deskę, żebym cm po cm przeszła o kulach do pokoju z męża asekuracją, bo w o gole nie umiałam chodzić o kulach. Nawet nie mówię o schodach wewnątrz domu, bo na pietrze mamy sypialnię. Himalaje! Ale pokonałam po 4 lub 5 tygodniach.
Bądź dobrej myśli, życzę ci tego.
Mnie pomagały takie słowa (nie wiem czyjego autorstwa):
"Nie czekaj, aż minie burza, naucz się tańczyć w deszczu."
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 29 Pa, 2012   

Nuta napisa/a:
"Nie czekaj, aż minie burza, naucz się tańczyć w deszczu."

Podpisuję się pod tym :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Aga3D 
Agniesia
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczya: 11 Cze 2012
Posty: 26
Skd: Gdynia
Wysany: Pon 29 Pa, 2012   

Piekne słowa nie ma co :) w tej sytuacji nie mam wyjścia i tez się pod tym podpisuję.

Buźka dzisiaj dzień wystawiania.
 
     
Aga3D 
Agniesia
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczya: 11 Cze 2012
Posty: 26
Skd: Gdynia
Wysany: Pon 29 Pa, 2012   

No i znowu masakra. Miałam mieć Rtg jedno zrobili a drugie miało być osiowe i nie zrobili bo nie pozwolilam. Miałam przewrócić się na operowany bok zginąć kolano i przychylić masakra. Bolało i nie dałam się dotknąć. Trudno, mam nadzieje ze zdjęcie jednej pozycji wystarczy lekarzowi do oceny.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 29 Pa, 2012   

Aga3D, bardzo dobrze zrobiłaś Ja też nie pozwoliłam sobie zrobić zdjęcia, gdyż czułam za duży ból (wywichnięte endo miałam). Jak przyjdzie czas wstawienia endo to narobią sobie odpowiednią ilość fotek :D

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak mi serce rośnie, gdy czytam wpisy Nuty, Alicji, które przeszły wiele, a wspieracie koleżankę z całych sił. Aż mi gardełko zacisnęło, gdy czytałam wasze wpisy. Brawo :*
 
     
Aga3D 
Agniesia
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczya: 11 Cze 2012
Posty: 26
Skd: Gdynia
Wysany: Pon 29 Pa, 2012   

Wstałam kochane Wstałam :) ) uchachana jestem jak gwizdek :) nie było źle a nawet powiem lepiej było cudownie :)

Buziaki :)

Teraz może być tylko lepiej prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez kinga Pon 29 Pa, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Pon 29 Pa, 2012   

Aga3D, gratulacje !!!

pasiflora napisa/a:
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak mi serce rośnie, gdy czytam wpisy Nuty, Alicji, które przeszły wiele, a wspieracie koleżankę z całych sił. Aż mi gardełko zacisnęło, gdy czytałam wasze wpisy. Brawo

Iwonka, a mi miło, jak czytam Twoje słowa. I kiedy czytam, że Aga3D bierze sobie nasze słowa do serca i się nie załamuje. :-)
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 29 Pa, 2012   

Aga3D napisa/a:
Teraz może być tylko lepiej prawda?
Zdecydowanie prawda :D
 
     
Aga3D 
Agniesia
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczya: 11 Cze 2012
Posty: 26
Skd: Gdynia
Wysany: Wto 30 Pa, 2012   

Witam wszystkich,

Dzisiaj kolejny dzień i nowe wyzwania :) umylam głowę. Ale to był wyczyn ! na jednej nodze ale z asekuracja męża dałam radę. Wczoraj się dowiedziałam ze w nocy z niedzieli na poniedziałek przywieźli panią z która lezalam na sali. Ja jechałem na zabieg ona wychodziła do domku z wszczepioną endo. Podobno zwichnela ale jak się okazało na izbie przyjęć po zdjęciu Rtg porównując to które miała bezpośrednio po operacji to wychodzi na to ze to zwichniecie miało miejsce tuż po operacji prawdopodobnie jak jej robili zdjęcie po zabiegu bo jak wspominała coś jej przeskoczylo. Masakra jakaś. Teraz jest tak przerażona ze boi się wstać z łóżka biedna. Lekarze narazie ja omijają szerokim łukiem nie wiem co jest. Wczoraj był obchod z profesorem. Nic w sumie się nie dowiedziałam. Łukasz mój meżus poszedł do ordynatora który mnie operował i oto czego się dowiedział: to co zostało po wyjęciu endo jest w opłakanym stanie. Najgorzej z kością udowa bo nie wiadomo czy będzie przyrost masy kostnej. Narazie czekamy. Pan dr stwierdził ze moze być tak ze potrzebna będzie wykonana indywidualnie endo. Jeśli będzie skomplikowane będziemy się starać o pobyt z operacja w Niemczech. Narazie się tym nie martwię muszę się wziąć za nóżke i ja porządnie podreperować co by miała wiecej siły.

Buziaki :)
Ostatnio zmieniony przez Aga3D Pi 02 Lis, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 30 Pa, 2012   

Aga3D napisa/a:
umylam głowę. Ale to był wyczyn ! na jednej nodze ale z asekuracja męża dałam radę.

Gratulacje - szybka jesteś :)
Aga3D napisa/a:
Narazie się tym nie martwię muszę się wziąć za nóżke i ja porządnie podreperować co by miała wiecej siły.

I tak trzymaj :)
 
     
Aga3D 
Agniesia
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczya: 11 Cze 2012
Posty: 26
Skd: Gdynia
Wysany: Sro 31 Pa, 2012   

Kolejny dzień do przodu :) jest dobrze. Tylko to spanie na wznak mnie dobija. W szpitalu będę prawdopodobnie do połowy przyszłego tygodnia. Muszą być dobre wyniki. Crp mi spada mam 70 :) ze 140. Mam nadzieje ze te posiewy płynów pobranych w trakcie zabiegu tez przyniosą dobre wieści. Dzisiaj nawet sobie machnelam rzęsy tuszem a co :)

Buźka :*
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 31 Pa, 2012   

Aga3D napisa/a:
Crp mi spada

Aga3D napisa/a:
nawet sobie machnelam rzęsy tuszem

Aga małymi kroczkami do przodu :) Widzę, że nastawienie masz prawidłowe, trzymam kciuki za dalsze postępy no i za to, żebyś wyszła do domu bo jak wiadomo wszędzie dobrze ale w domu najlepiej!
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Aga3D 
Agniesia
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczya: 11 Cze 2012
Posty: 26
Skd: Gdynia
Wysany: Pi 02 Lis, 2012   

Płyny jałowe zero bakterii :-D
Niestety od wczoraj moja Amelka ma wysoka gorączkę i biegunke. Jest z moimi rodzicami i mężem. Mimo wszystko jest mi cieżko bo jestem daleko i nie mogę jej przytulić. :(
Już chce wyjść. Przede mną weekend samotności. W sali jestem sama a na oddziale tez pustki bo dużo było dzisiaj wypisów. Gazeta przeczytana, książka tez. Nawet nie mam się do kogo odezwać. Myśli są przy chorej córeczce. To będzie najdłuższy nudny weekend.

Buziaki.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.