Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Orzecznictwo
Marta05 


Status: Endo x 1
Doczya: 01 Sie 2023
Posty: 3
Skd: Poznań
Wysany: Wto 01 Sie, 2023   

Hej mam pytanie. Biodro mam chore od urodzenia dysplazje stawu biodrowego, zwichniecie panewki. Na początku była poduszka ortopedyczna i udało się bez operacji ale ciągle zakazy ograniczenia w okresie dojrzewania ból był tak duży że jedna artroskopia przez trzaskajace biodro druga usuwająca jakieś cialo obce. Było lepiej ale później znowu gorzej i tak to jestem po endoprotezie stawu biodrowego rok jest lepiej ale sami wiecie nei kolorowo. Teraz moje pytanie czy mogę teraz składać papiery o stopen niepełnosprawnosci? Jakie są szanse że dostanę?
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 01 Sie, 2023   

Ja mam dwie endo stawu biodrowego i problemy z kręgosłupem.
Składałam wniosek przed wstawieniem endo i mam stopień umiarkowany.
Na pytanie po co mi to orzeczenie, powiedziałam, że zależy mi na karcie parkingowej, bo mam problemy z chodzeniem. Okazało się w pracy, że mam mniej godzin tygodniowo, jeszcze są dodatkowe wolne dni na wizyty u lekarza i na rehabilitację.
Warto składać.
_________________
Beata8
 
     
Marta05 


Status: Endo x 1
Doczya: 01 Sie 2023
Posty: 3
Skd: Poznań
Wysany: Wto 01 Sie, 2023   

Dziękuję za odpowiedź ❤️ u mnie kręgosłup bóle reumatyczne jeszcze, właśnie chodzi mi o godziny w pracy a jeszcze może to śmieszne ale moja córka może dostać więcej punktów do przedszkola za to że mam stopień a i tak choruje
 
     
brookerka 


Status: Przed
Doczya: 27 Pa 2021
Posty: 23
Skd: bochnia
Wysany: Pon 06 Lis, 2023   

Hej. Prawda z przedszkolem.
Dodatkowo jeszcze jest przyznawany zasiłek-kwota coś ponad 200zl miesięcznie przy stopniu umiatkowanym. Aha i jeszcze można złożyć dokumenty o dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego. Wklad własny to 20% wartości. Ja takim sposobem zakupiłam dla siebie bieżnię.
Te wolne dni to tylko i wyłącznie dobra wola pracodawcy więc warto się rozeznać w temacie. Na pewno przysługuje 10 dni dodatkowego urlopu (wypoczynkowego? A może to ten rehabilitacyjny?)
 
     
wisnia2320 


Status: Endo x 1
Wiek: 25
Doczy: 08 Gru 2023
Posty: 2
Skd: Lubuskie
Wysany: Pi 08 Gru, 2023   

Mam 24 lata, posiadam endoproteze prawnego biodra i jest to proteza całkowita. Pracuje od zeszłego roku w zakładzie chronionym i średnio co 3 miesiące chodzę do lekarza na kontrolę. Nie posiadam jakich większych bólów tej nogi w tej chwili. Orzeczenie na stopień umiarkowanym otrzymałem jeszcze przed operacją gdzie miałem martwicę kości szyjki udowej i zwyczajnie nie mogłem się poruszać inaczej niż o kulach i z wielkim bólem. Dokument ten jest mi potrzebny tylko do pracy i wiem, że był już takie pytania na tym forum, alw i tak muszę je zadać.

Jakie mam szanse na otrzymanie umiarkowanej grupy lub chociaż lekkiej?
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 22 Gru, 2023   

wisnia2320 z tego co tu czytałam i rozmawiałam z bioderkowcami to jest loteria - zależy od województwa, od lekarza. Znajomy z endo i przed drugą operacją od wielu lat miał stopień umiarkowany a teraz mu go zabrali i dali lekki a z takim stopniem nie ma szans na dalszą pracę bo dla wielu pracodawców taki stopnień to więcej obowiązków a małe dofinansowanie i wolą pracowników z umiarkowanym stopniem. Ja po wypadku (zwichnięcie stawu biodrowego i złamanie głowy kości udowej, martwica, oczywiście chodzenie z kulami) dostałam lekki na dwa lata, po operacji również tak samo a znajomi z innych województw nie dostawali w ogóle albo umiarkowany na pięć lat albo na stałe....tak więc niestety nie ma reguły :( Mimo wszystko powodzenia i daj znać jak Tobie poszło.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
wisnia2320 


Status: Endo x 1
Wiek: 25
Doczy: 08 Gru 2023
Posty: 2
Skd: Lubuskie
Wysany: Pi 22 Gru, 2023   

aga.t. dziękuję za odpowiedź. A w jakim województwie ten znajomy w tamtym czasie mieszkał? Ja w Lubuskim i starostwo mam w Świebodzinie odnośnie tych spraw.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 12 Sty, 2024   

wisnia2320 znajomy ze śląskiego. Daj znać co i jak :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
szelma89 


Status: Endo x 1
Doczya: 10 Lut 2023
Posty: 10
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 20 Mar, 2024   

Ja właśnie wczoraj otrzymałam decyzję, stopień LEKKI na 3 lata... Masakra, czy im się wydaje, że moje endo po 3 latach magicznie zamieni się w kość? Ogólnie lekarz orzecznik w połowie opowiadania mojej historii stwierdził, że rzucam hasłami medycznymi jak prawdziwy lekarz, po czym mi przerwał i zmienił temat. Na wstępie jak weszłam rzucił hasło, że w ogóle po co staram się o orzeczenie, skoro po operacji jest lepiej :roll: Będę się odwoływać oczywiście, bo zależy mi na dofinansowaniu na sprzęt i dodatkowe dni wolne na rehabilitację czy wizytę u lekarza.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.