Forum Bioderko Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Kapoplastyka [min. Birmingham Hip Resurfacing System (BHR)]
kinga 
19III2008 11VII2012

Status: Endo x 2
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2015   

motylleq napisał/a:
Brakuje powikłania
"Jałowa martwica głowy kości udowej".

Pasiflora napisał/a:
Zastosowanie tej metody wymaga jednak dobrego podłoża kostnego, a więc zarezerwowane jest dla ludzi młodych. Wadą kapoplastyki zbyt krótki okres obserwacji (dotychczas około 8-10 lat), możliwość powstania martwicy głowy kości udowej i w rezultacie jej złamanie; nieco trudniejsza technika operacyjna.

motylleq 
Mikrus Bioderkus

Status: Artroskopia + Kapo
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2015   

Tak, tak. Widziałam to zdanie. Jednak ciekawi mnie czemu nie jest wymienione wprost w punkcie "powikłania ". Dla mnie wygląda to tak jakby te wymienione były bardziej prawdopodobne do wystąpienia niż ta martwica. A właściwie z opisu ( konkretnie z tego właśnie zdania ) odniosłam wrażenie, że jeśli spełni się warunki do kapo ( wiek, podłoże itp.) to raczej się to nie zdarzy.

W każdym razie chciałam "wyostrzyć", że takie rzeczy się zdarzają, że problem rzeczywiście może wystapić, choć sam operator nic mi o tym nie wspomniał, a wręcz zapewniał, że "wszystko będzie dobrze, operacja się udała, proszę się nie martwić, ma Pani mercedesa". Ja dziękuję za mercedesa, poproszę fiata ;)

yuitz 
Yuitz

Status: Przed
Wysłany: Pon 14 Gru, 2020   Re: Dzięki za info !

Stiv Slon napisał/a:
@motylleq
Dzieki za dzielenie

No niezły chorror przechodzisz ! Nie do pozazdroszczenia.
M.in. to skłania mnie do wstawienia endo zamiast kappy.

Jednak ostateczna decyzję zostawiłem mojemu Opiekunowi Prof. J.Czubakowi
który wejrzawszy w staw biodrowy po jego otwarciu , zadecyduje
co będzie dla mnie lepsze.
Bardziej ufam Profesorowi niż sobie, w tej dziedzinie.

Pozdrawiam i zyczę wiecej szczęścia
oraz pomyslnego zakoncznia problemów !
Stiv

Hej Stiv Slon i jak Twoja sytuacja się rozwinęła?
Bo to już było parę lat temu - miałeś(aś) operację kapo, jeśli tak to jaką (BHR?).
Jak to przebiegło, jak rehab, jak sprawność teraz?

Ja tutaj nowy :) pierwszy post - wróciłem właśnie od ortopedy z "wyrokiem" - za 3-4-5 lat biodro do wymiany.
Człowiek młody, jeszcze sporty uprawia i by chciał (38 lat).

Stąd moje pytanie: czy ktoś robił kapoplastykę BHR w Warszawie (lub woj. mazowieckim) lub we Wrocławiu (dolnośląskie)?
1) na NFZ
2) prywatnie

Jeśli tak to gdzie, jak (po krótce) wyglądała procedura, jak to wyszło po operacji.
Jeśli prywatnie to jaka cena całkowita zabiegu była (widzę cenniki, że od 20 do 26 tyś. PLN).

Rozumiem, że najlepiej to iść do lekarza 1. kontaktu, on skieruje do ortopedy i wtedy już ze skierowaniem kierować się do którejś z placówek z wątku:
[URL=http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=222]http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=222[/URL]

Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

Stiv Slon 
Stiv Slon
Popularus Bioderkus

Status: Artroskopia x 1
Wysłany: Czw 07 Sty, 2021   

Witaj Yuitz

Sorki za opóźnienie w odpowiedzi.Dowiedziałem się dopiero o Twoim zapytaniu od Moderacji.
Historia mojego stawu biodrowego jest warta przemyślenia...
Jeszcze przed operacją dowiedziałem się "na Bioderku" ,że warto spróbować przed operacją...rehabilitacji.Prawda że ...zaskakujące ?
No i ..spróbowałem.Rehabilitacja okazała się tak skuteczna, że gdy trafiłem na oddział szpitalny w Otwocku, zespół medyczny dokonujący "przeglądu" pacjenta przed operacją, stwierdził , że mój staw biodrowy ma się na tyle dobrze, że warto poczekać jeszcze z .... operacją i .... WYPISANO mnie do domu. Do dziś rehabilituje się, już bez pomocy specjalisty, w domu i jeżdżę na rowerze.Jak dotąd nie ma potrzeby wykonać inwazyjnej operacji, która trwale pozbawia "resora" stawu tj chrząstki.Pozdrawiam i proponuję zorientować się, czy możesz spróbować pójść "moją drogą" *Stiv

Odpowiedz do tematu