Forum Bioderko Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Katja
Czw 27 Sie, 2009
Kapoplastyka - pytania
29palms 
Bioderkus!!!

Status: Zdrowy szczęściarz
Wysłany: Nie 22 Gru, 2019   

wojtek65 napisał/a:

W ciągu kilku dni muszę zadecydować co z operacją kolana. Po operacji co najmniej 4 miesiące muszę czekać na operację biodra. Wolałbym odłożyć kolano i brać się za biodro.

Też mi się zdaje, że usunięcie kapo jest priorytetem. Nie chodzi nawet o rehabilitację, ale nasilającą się alergię. Reakcja organizmu będzie coraz silniejsza, a kobalt będzie się osadzał w tkankach coraz bardziej. Zacznij do telefonu do kliniki (konsultacja w trybie pilnym) oraz zgłoszenia incydentu medycznego (też powinni doradzić sposób dalszego postępowania).

wojtek65 
Mikrus Bioderkus

Status: Osteo. + Kapo
Wysłany: Nie 22 Gru, 2019   

Pewnie masz rację 29 palms.
Na mój rozum, podczas wzmożonej pracy kapa wydziela większą ilość szkodliwych jonów . Myślę że w moim przypadku wyższy poziom kobaltu jest wynikiem bardzo intensywnego trybu życia, nie tylko sportu. Jestem przekonany, że nie mam gorszej wersji kapy, a wyższy poziom kobaltu myślę że jest skutkiem mojego trybu życia. Żona zaserwowała mi już detox organizmu.
Nadal istnieje możliwość operacji kolana, biodro będzie prawie unieruchomione przez dłuższy czas, więc może kapa będzie mniej szkodliwa. Oczywiście maksymalny detox i dostanę trochę czasu na rozważne działania. Okres świąt nie sprzyja podejmowaniu przemyślanych decyzji. Spróbuję kilka dni intensywnie myśleć nad biodrem, jeżeli jednak nie będę miał przekonujących pomysłów to nie wykluczam na razie kolana.
Endoproteza z wymienną wkładką polietylową wydaje się niezłym rozwiązaniem, ciekaw jestem jak inwazyjna jest wymiana wkładki i czy nie rozleci się endoproteza przy nawet najlżejszym sporcie. Po kapoplastyce, przed kontuzją kolana grałem intensywnie w koszykówkę i w tenisa teraz myślę chociaż o spokojnych tenisowych debelkach. Czułem się tak dobrze, że zapomniałem o biodrze i nie zaglądałem na ,,Bioderko”
mjumiorek też masz rację, rodzina i znajomi mówią żebym leczenie zaczął od głowy :-)

Wallace 
Mikrus Bioderkus

Status: Przed
Wysłany: Sro 01 Sty, 2020   

Witam, jestem (a raczej byłem) aktywnym sportowcem i moje biodra wymagają interwencji, trzykrotnie przekładałem protezoplastykę i przychodzi czas żeby przestać się bronić. Myślałem o kapie bo to pozwoliłoby wrócić do namiastki sportu ale jestem przerażony tym co tu czytam. W takim razie jeśli nie kapa to co żeby mieć swobodę ruchu i nie bać się że coś "wyskoczy"? Miałem komórki macierzyste (a raczej osocze, teraz można na NFZ) w biodro 4 miesiące temu i nie podziałało stąd większa desperacja w działaniu.

wojtek65 
Mikrus Bioderkus

Status: Osteo. + Kapo
Wysłany: Sro 01 Sty, 2020   

Znalazłem ciekawe materiały

Systematyczny przegląd systemowego kobaltizmu po zużyciu lub korozji chromowo- kobaltowych implantów biodrowych

https://journals.lww.com/journalpatientsafety/Fulltext/2019/06000/A_Systematic_Review_of_Systemic_Cobaltism_After.4.aspx

Metaloza i korozja stawu biodrowego - milion rannych z powodu bezczynności FDA

https://journals.lww.com/journalpatientsafety/FullText/2019/09000/Hip_Metallosis_and_Corrosion_A_Million_Harmed_Due.14.aspx

Odpowiedz do tematu