Forum Bioderko Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Wymiana obu stawów biodrowych - pierwszy przełom X/XI.19
zx1144 
Mikrus Bioderkus

Status: Przed
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   Wymiana obu stawów biodrowych - pierwszy przełom X/XI.19

Witam serdecznie
Mam 61 lat i oba stawy biodrowe do wymiany, konsultowałem to z kilkoma ortopedami, w efekcie dostałem skierowanie do Instytutu Reumatologii na Spartańskiej (chętnie poczytam Wasze opinie na temat tego Instytutu). Jesienią 2019 wymiana prawego stawu. Dr Syrówka (zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie) stwierdził, iż jak najszybciej, w odstępie około 2 miesięcy, jak wszystko będzie dobrze, wymiana drugiego stawu, czyli na przełomie 2019/2020.
Mam czas na przygotowanie się do operacji i czas na zorganizowanie sobie odpowiedniej rehabilitacji. Ale tu problem, zapisując termin operacji usłyszałem, że zazwyczaj po 5 dniach pacjenci są wypisywani do domu, nie ma możliwości przejść z chirurgii na stacjonarny oddział rehabilitacji, dostanę skierowanie na tę rehabilitację i będę to musiał załatwiać już z domu, po operacji. Zapisy do lekarza rehabilitanta, wizyta, terminy, które są zazwyczaj odległe... Dla mnie to duży problem.
Mam pytanie do osób z doświadczeniem po takich operacjach - jak to załatwiać? Czy mogę rehabilitację umówić już teraz? Czy mogę się na nią zgłosić w ramach NFZ w innym mieście, chciałbym po operacji wyjechać do innego miasta i tam ewentualnie się rehabilitować? Czy jestem skazany na prywatne, odpłatne kliniki rehabilitacyjne?
Jak dziś, gdybyście mieli taki czas, jak ja, zorganizowalibyście sobie przygotowania i to, co będzie po operacji?
Chciałbym jak najszybciej wrócić do pracy (siedząca), czy to możliwe biorąc pod uwagę, że to dwie operacje, że w marcu 2020 wrócę do pracy?

armall 
Mikrus Bioderkus

Status: Endo x 1
Wysłany: Sob 09 Lut, 2019   

Witam, jestem po operacji endo biodra lewego w tym roku. Faktycznie pacjenci są wypisywani szybko do domu ( jeśli nie ma żadnych powikłań) i po około 2 tygodniach należy rozpocząć rehabilitację. Na oddziałach rehabilitacyjnych nie chcą zostawiać bo tam zazwyczaj nie ma miejsc a i staw biodrowy jest na tyle prosty w rehabilitacji że nie widzą takiej potrzeby.

kinga 
19III2008 11VII2012

Status: Endo x 2
Wysłany: Sob 09 Lut, 2019   

armall napisał/a:
po około 2 tygodniach należy rozpocząć rehabilitację

Odpowiednią rehabilitację powinno się zacząć jak najwcześniej.

Kreskaa 
Mikrus Bioderkus

Status: Endo + Inne operacje
Wysłany: Czw 14 Lut, 2019   

Jaki czas powinien uplynac miedzy wymiana jednego i drugiego stawu biodrowego?

Piotr C. 
Mikrus Bioderkus

Status: Artroskopia + Endo
Wysłany: Nie 17 Lut, 2019   

Kreskaa napisał/a:
Jaki czas powinien uplynac miedzy wymiana jednego i drugiego stawu biodrowego?

Tyle,ile potrzebuje naprawiony staw,by przejąć całe obciążenie.
Pewnie minimum dwa miesiące.

Ja czekałem ponad rok,po endoprotezie,zanim zrobiłem
artroskopię drugiego stawu.

Odpowiedz do tematu