Forum Bioderko Strona Główna


 
   
 
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Kto powinien wykonać diagnostykę
Mijka 

Gigantus Bioderkus
Status: Endo x 1
Wiek: 69
Dołączyła: 21 Lis 2009
Posty: 761
Skąd: W-M
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   Kto powinien wykonać diagnostykę

Na stronach W-M OW NFZ http://www.nfz-olsztyn.pl...?md=ar&par=9372 wyczytałam, a myślę, że zasady te obowiązują w całym kraju:

"Kto powinien wykonać diagnostykę.

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami Warmińsko-Mazurski OW NFZ w Olsztynie uprzejmie przypomina zasady kierowania świadczeniobiorców na badania diagnostyczne:

1. o potrzebie zlecenia badań diagnostycznych decyduje lekarz, pod którego opieką pozostaje świadczeniobiorca w związku z określoną jednostką chorobową, jeśli pacjent jest objęty leczeniem specjalistycznym badania diagnostyczne, pozostające w związku z prowadzonym leczeniem, wykonuje lekarz specjalista,
2. w zakresie kompetencji lekarza POZ znajdują się badania wymienione w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 września 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2013 r. poz. 1248 z późniejszymi zmianami),
lekarz, kierujący pacjenta do poradni specjalistycznej lub do leczenia szpitalnego dołącza do skierowania wyniki badań diagnostycznych wykonanych w celu postawienia wstępnego rozpoznania, będącego przyczyną skierowania,
3.w przypadku zakwalifikowania świadczeniobiorcy do leczenia szpitalnego, a w szczególności do planowego leczenia operacyjnego, konieczne badania diagnostyczne i konsultacje wykonuje szpital.
Oddział przypomina również, iż w przypadku objęcia pacjenta stałą opieką specjalistyczną związaną z określonym schorzeniem, nie zachodzi potrzeba powtórnego wystawiania skierowania przez lekarza POZ. Pierwotnie wystawione skierowanie ważne jest aż do zakończenia leczenia przez specjalistę.

W przypadku realizacji zabiegów fizjoterapeutycznych pacjent powinien zarejestrować skierowanie w wybranym gabinecie, zakładzie rehabilitacji lub fizjoterapii nie później niż 30 dni od dnia jego wystawienia.

W poradni rehabilitacyjnej w zakresie lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej, na podstawie jednego skierowania, dopuszcza się w przypadkach uzasadnionych medycznie, objęcie opieką świadczeniobiorcę ze schorzeniami wymagającymi długotrwałej rehabilitacji, do czasu osiągnięcia poprawy w leczeniu danej jednostki chorobowej, jednak nie dłużej niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia leczenia."
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
marianka61 
Mikrus BioderkusStatus: Zdrowy szczęściarz
Dołączyła: 10 Mar 2015
Posty: 4
Skąd: Wawa - Targówek
Wysłany: Wto 10 Mar, 2015   

Bardzo przydatne informacje!
_________________
Wiosna!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.