Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Osteotomia varisans intertrochanterica
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 30 Cze, 2009   Osteotomia varisans intertrochanterica

Osteotomia varisans intertrochanterica zoperowano mnie tą metodą w Raciborzu gdy miałam 15lat(prawe biodro-1991r) i 16lat (lewe biodro-1992r) Po operacji leżałam 2 tyg w szpitalu później wsadzili mnie do gipsu biodrowego i do domu Po 6 tyg ściągnięto mi gips Bardziej zaczęłam kuleć ale nie bolały mnie biodra Płyty kątowe (śruby) usunęłam w 2000roku Dzis mam 33 lata i chodzę o dwóch kulach łokciowych, postępujące ograniczenie ruchomości, duże przykurcze oraz ruchomość:
-lewy staw - zgięcie 45st., zniesienie ruchów rotacyjnych, przywodzenie-odwodzenie 5-10st., wszystkie ruchy bolesne w rzucie krętarza większego
-prawy staw - zgięcie 60st., rotacja wewn.5st., zewn.15-20st., przywodzenie 15-20st., odwodzenie 5-10st., wszystkie ruchy bolesne w rzucie krętarza większego
RTG-krańcowe zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcająceobu stawów biodrowych bardziej nasilone po str. lewej, spłycenie panewek ze zwężeniem szpary stawowej, sklerotyzacją podchrzęstną, znaczną deformacją oraz spłaszczeniem głów kości udowych , ze sklerotyzacją i miejscowymi rozrzedzeniami struktury kostnej Widoczne ślady po usuniętych płytach kątowych.
Strasznie mi tez nogi w zimie sinieją a w lecie stopy puchną
W efekcie osteotomia pomogla mi na około 15 lat.

Ostatnio zmieniony przez pasiflora Pon 07 Lut, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Marek S
[Usunity]


Wysany: Sro 08 Lip, 2009   Re: Osteotomia varisans intertrochanterica

pasiflora napisa/a:
Osteotomia varisans intertrochanterica zoperowano mnie tą metodą w Raciborzu gdy miałam 15lat(prawe biodro-1991r) i 16lat (lewe biodro-1992r) Po operacji leżałam 2 tyg w szpitalu później wsadzili mnie do gipsu biodrowego i do domu Po 6 tyg ściągnięto mi gips Bardziej zaczęłam kuleć ale nie bolały mnie biodra Płyty kątowe (śruby) usunęłam w 2000roku Dzis mam 33 lata i chodzę o dwóch kulach łokciowych, postępujące ograniczenie ruchomości, duże przykurcze oraz ruchomość:
-lewy staw - zgięcie 45st., zniesienie ruchów rotacyjnych, przywodzenie-odwodzenie 5-10st., wszystkie ruchy bolesne w rzucie krętarza większego
-prawy staw - zgięcie 60st., rotacja wewn.5st., zewn.15-20st., przywodzenie 15-20st., odwodzenie 5-10st., wszystkie ruchy bolesne w rzucie krętarza większego
RTG-krańcowe zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcająceobu stawów biodrowych bardziej nasilone po str. lewej, spłycenie panewek ze zwężeniem szpary stawowej, sklerotyzacją podchrzęstną, znaczną deformacją oraz spłaszczeniem głów kości udowych , ze sklerotyzacją i miejscowymi rozrzedzeniami struktury kostnej Widoczne ślady po usuniętych płytach kątowych.
Strasznie mi tez nogi w zimie sinieją a w lecie stopy puchną
W efekcie osteotomia pomogla mi na około 15 lat.


Łomatko!Jakie mądre słownictwo.Ja bym nie wiedział co i jak mam nazwać.Droga koleżanko,czy to w związku z swoją dolegliwością zgłębiasz temat osteotomii i skąd czerpiesz takie bogate wiadomości na ten temat?Próbowałem poszukać odnośnie tematyki dotyczącej endo w bibliotece miejskiej (do której należę),lecz nie znalazłem tam nic na ten temat.Niestety biblioteki medycznej u nas nie uświadczysz.Pozdrawiam! ;-)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 08 Lip, 2009   

Drogi Kolego! Rok temu bylam tepa (aż tak sie nazwe) w tej dziedzinie Jakby mi lekarz powiedzial ze jedynym wysciem jest amputacja to pewnie slepo bym zawierzyla bo przeciez on jest uczony Pierwszy raz weszlam na neta 3 lata temu i chcialam sie dowiedziec cos wiecej na temat mojej choroby Niestety brak doswiadczenia sprawil ze jakies dziwne te strony mi sie wydawaly W styczniu br dowiedzialam sie ze moja endo bardzo krotko wytrzyma a jeszcze kolejna wizyta skrocila zywotnosc do okolo 4 lat Wiec wtedy zaczelam szukac Szukalam calymi nocami Czytalam praktycznie wszystko Wtedy dowiedzialam sie o kapo a pozniej o BMHR Moge wszystko zawdzieczac internetowi i ludziom ktorzy przyczyniaja sie sie do tworzenia stron Dlatego bardzo chetnie dziele sie swoja wiedza
Mysle ze gdy wiecej bedzie takich ludzi ktorzy beda sie chcieli dzielic swoja wiedza doswiadczeniami to bedzie coraz mniej ludzi ktorzy na slepo zaufaja swoim lekarzom Niestety nie mialam takiego szczescia, ze moj lekarz, poniewaz nie umial, badz nie chcialo mu sie podejmowac leczenia mojego przypadku, ze nie polecil mi innego lekarza badz odpowiedniego szpitala
***************************
Ksiazki z ktorych mozna skorzystac
http://tele-lekarz.pl/Ksi...abilitacyjnych/
http://www.medicon.pl/17020.html
http://www.medicon.pl/4576.html
http://www.medicon.pl/16914.html
http://www.medicon.pl/3181.html
 
     
Marek S
[Usunity]


  Wysany: Czw 09 Lip, 2009   

Takiego samozaparcia w dążeniu do wiedzy to należy tylko podziwiać.No,ale z taką wiedzą to można z lekarzem porozmawiać jak równy z równym i nie dać się wywieźć w pole.Lekarze wtedy inaczej podchodzą do pacjenta który zagina ich na każdym kroku i nie daje sobie wcisnąć kitu.Dziękuję za podanie adresów do interesujących nas tematów.Być może kiedyś się to przyda w walce ze służbą zdrowia.Jeszcze raz dziękuję,życzę dużo zdrówka i pozdrawiam! :->
 
     
olifffka 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 39
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 80
Skd: K-ce
Wysany: Wto 14 Lip, 2009   

pasiflora, oł jakbym czytala mój opis tk z tym, że ja nie miałam panewki prawie wogóle. Mnie ta ostootomia pomogła podobnie jak Tobie na ok. lat 15.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=_7C9KbvSJJQ
 
 
     
Kreskaa 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 60
Doczya: 15 Lip 2009
Posty: 22
Skd: Lubuskie
Wysany: Pon 20 Lip, 2009   

Zanim trafiłam na zabieg wszczepienia endoprotezy,lekarz skierował mnie na zabieg osteotomii podkrętarzowej.Szukalam na necie czegoś więcej o tym zabiegu,ale nie znalazłam konkretnych informacji.Zasięgalam tez porady innego lekarza,zdecydowanie odradzil tego typu zabieg.Mowił,że efekty takiego zabiegu są rożne,że to stara metoda,której się już nie stosuje i ,ze okres powrotu do zdrowia po takim zabiegu jest o wiele dluższy niż po endo.Zrezygnowalam więc.Za rok ten sam lekarz,skierowal mnie za zabieg wszczepienia endo.Może Wy wiecie cos na temat osteotomii podkrętarzowej?
_________________
Kreskaa
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 07 Lut, 2011   

W formie przypomnienia:
Wyżej opisana przeze mnie osteotomia nie przekreśliła mojej szansy na kapoplastykę typu BMHR. Od ponad pół roku mam BMHRa, który idealnie zespolił się z moim bioderkiem :mrgreen:
 
     
afrita 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 26 Sty 2014
Posty: 6
Skd: Szczecin
Wysany: Pi 31 Sty, 2014   

Dawno nikogo tutaj nie było :-) , więc napiszę o swojej osteotomii intertrochanterica fem.sin. Ja miałam ją również w wieku 15 lat, ale jako jedna z pierwszych osób w Polsce ponieważ znana była ta operacja w USA.W Polsce operował mnie słynny jak na tamte czasy prof. Żuk.W2000r. prowadzano badania dla potrzeb statystycznych w Zdunowie i zostałam zaproszona na takie badanie.Celem było sprawdzenie ile przypadków po osteotomii zostało wyleczonych i w jakim stopniu.Mój przypadek okazał się jednym z najlepszych.Oceniono,że nie mam praktycznie żadnych ograniczeń w stawie,chód był prawidłowy,długość kończyn bez znaczących różnic.Nikt niestety nie powiedział ,że po takiej operacji kiedyś będę miała sztuczny staw.
Od zabiegu minęło 27 lat , teraz czekam na endoproteze, ponieważ po tylu latach mam zmiany zwyrodnieniowe i poliferacyjne na brzegach stawowych lewego stawubiodrowego, zwężoną w górnym odcinku szparę stawową ,podchrzęstną sklerotyzację w stopie panewki i nieco zniekształconą głowę kości udowej. Do tego miernego stopnia podchrzęstna sklerotyzacja w stopie panewki prawego stawu biodrowego.
_________________
Afrita
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Nie 05 Pa, 2014   

Witam Afrita piszesz że oczekujesz na operacje endoprotezy dawno u nas nie byłaś na forum jak
dalej z leczeniem operacją rehabilitacją .
 
     
afrita 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 26 Sty 2014
Posty: 6
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 14 Pa, 2014   

Witam , faktycznie dawno mnie nie było na forum. Moją obecną sytuację opiszę Grażynko w dziale coś mnie boli! jeszcze przed operacją...
_________________
Afrita
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.