Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Ubezpieczenie
Enigmatyczny27 
Zreperowany :)
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczy: 14 Sty 2011
Posty: 37
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 23 Sty, 2011   Ubezpieczenie

Witam !!! czy ktos sie ubezbieczał tak aby mozna bylo dostac jakies odszkodowanie od choroby...czyli pobyt w szpitalu,operacja,rehabilitacja...
_________________
Poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę.
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 23 Sty, 2011   Re: Ubezpieczenie

Enigmatyczny27 napisa/a:
Witam !!! czy ktos sie ubezbieczał tak aby mozna bylo dostac jakies odszkodowanie od choroby...czyli pobyt w szpitalu,operacja,rehabilitacja...


Przejrzyj sobie oferty różnych ubezpieczalni i wtedy się dowiesz. są różne pakiety, opcje. Obejmują leczenie szpitalne, choroby, operacje chirurgiczne.

Przejdź się do firm ubezpieczeniowych albo dzwoń i popytaj.

DWA-po raz kolejny proszę o używanie polskich znaków.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 23 Sty, 2011   

Enigmatyczny27 napisał :

" Witam !!! czy ktoś się ubezpieczał tak aby można było dostać jakieś odszkodowanie od choroby...czyli pobyt w szpitalu,operacja,rehabilitacja..."


Mianowicie wszystko zależy od tego czy w ogóle opłacasz sobie jakieś ubezpieczenie, po drugie zależy czego dotyczy to ubezpieczenie. Jeśli Twoje ubezpieczenie obejmuje zwrot za pobyt w szpitalu to jak najbardziej dostaniesz pieniążki. Jest też opcja odszkodowania za długotrwałą chorobę i uszczerbek na zdrowiu. Najlepiej jak przeczytasz w swojej umowie co Ci się należy albo spytasz kogoś w pracy kto się tym zajmuje. Każdy ubezpieczyciel ma inne wymogi i rodzaje ubezpieczeń no i kwoty odszkodowań. Warto też popytać w swoim zakładzie pracy czy należy Ci się dofinansowanie na cele rehabilitacyjne z funduszu socjalnego.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Enigmatyczny27 
Zreperowany :)
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczy: 14 Sty 2011
Posty: 37
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 24 Sty, 2011   

....chyba nieznacie reali w zakładach ubezpieczeniowych ,oni nie szukaja potencjalnych poszkodowanych jeszcze tym bardziej z choroba wrodzona i z pewna diagnoza zabiegu....to raczej się im nie kalkuluje...nastepnie nie kazdy zaklad w ktorym sie pracuje chetnie zgadza sie aby jego pracownik leczył się kosztem jego biznesu...wiec proszę o bardziej wyrozumiale podejście do tematy....Myslałem ze ktoś tu sie zabezpieczył wczesniej od takich okolicznosci i wie jak do tego sie zabrać...wyjawienie niekiedy prawdy łaczy sie z porazka....niekiedy bywa tak ze moze sie innym ludzią niepodobać ze się leczymy a zwłaczacza choroby wrodzone .... Więc ten Temat jest warty uwagi,przynajmiej mojej
Pani Kingo :) nastepnym razem postaram się uzywac polskich znaków ,chodz mi cięzko jest jestem dysortografikiem! :lol:
_________________
Poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę.
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 24 Sty, 2011   

Enigmatyczny27, nie masz co się starać o odszkodowanie szpitalne, bo chorobę masz wrodzoną. Dla nich jest ważne czy w momencie ubezpieczenia byłeś na daną chorobę chory i na skutek czego starasz się o odszkodowanie. Dla nich to jak wyłudzenie bo przecież przed przystąpieniem do ubezpieczenia wiedziałeś że masz chorobę zwyrodnieniową. To wiem na 100%
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 24 Sty, 2011   

... i dlatego zwykle jest półroczny okres karencji- choć nie obowiązuje on w przypadku NW. Mój wypadek był pięć miesięcy po wykupieniu ubezpieczenia i dlatego dostałam pieniążki za pobyt w szpitalu, bo byłam z ''wypadku''. U mnie osobno to pobyt w szpitalu a osobno wykonane operacje. Teraz pytałam się czy przysługuje mi odszkodowanie przy długotrwałej chorobie i jak najbardziej mam się starać.
W moim zakładzie pracy jest Fundusz Socjalny i sama koleżanka,która się tym zajmuje kazała mi wypisać podanie o dofinansowanie związane z długą chorobą na cele rehabilitacyjne.
Enigmatyczny prosiłeś o pomoc,więc ja odpowiadam- czy uznasz to za wyrozumiałe czy nie to już Twoja sprawa, ja opisuje jak jest u mnie. Jeszcze raz podkreślam jeśli masz ubezpieczenie poczytaj i popytaj co Ci się należy- każdy ubezpieczyciel ma swoje plusy i minusy.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 24 Sty, 2011   

Ja się niewiele ponad 6 mies. wcześniej ubezpieczyłam dodatkowo z zakładzie pracy ( aby złapać karencję ).
Za pobyt w szpitalu dostałam trochę kasy ( byłam więcej niż 4 dni ) i za operację też ( dali mi 2 stopień ).
Gdy miałam usuwanie śrub po Ganzu już to nie podeszło jako operacja w tym pakiecie pzu, dostałam tylko na pobyt w szpitalu ( znów było pomad 4 dni ).
Po wzięciu kasy zrezygnowałam z ubezpieczenia - zbyt duża składka i zbyt małe korzyści w razie czego. Obliczyłam że lepiej wyszłabym odkładając kwotę składki, opłaciłoby się gdyby co najmiej raz do roku coś się działo typu operacja, ktoś umarł, dziecko si urodziło.
Jeden przypadek co rok=odzyskanie tego co w ogóle wpłaciłam. Ale żeby na tym wyjść to już inna sprawa. Osobiście uważam ubezpieczenia za opłacalne w niewielu przypadkach, oni przecież muszą z czegoś żyć...
Wierzę tylko w to co odłożę ( a potrafię to robić ), ubezpieczyłam się i zyskałam na czysto zwrot kosztów dojazdu na zabieg no i dzięki kwocie za samą operację mogłam kupić opony do samochodu :)
Popytaj, przelicz, co zakład pracy to inne ubezpieczenie grupowe ( mój mąż ma o połowę mniejszą składkę a o wiele lepszy pakiet niż u mnie w pracy mają ). U mnie ubezpieczyć opłaciło się na jakiś czas, liczyłam się z możliwością dłuższego pobytu w szpitalu więc gdybym była dłużej wyszłabym na tym lepiej. :)
Jeśli dobrze przekalkulujesz to coś Ci się opłaci, ale daleko temu do nazwania tego odszkodowaniem...raczej jałmużną ( 1000 zł za operację Ganza to śmieszna kwota i nijak się ma do kosztów późniejszej rehabilitacji )... Gdybyś miał w pracy wypadek i trzeba byłoby operować biodro na skutek zdarzenia to byłoby inaczej, opłacalniej niż mając chorobę wrodzoną.
Napewno trzeba się dobrze zastanowić, bo nieraz jest tak, że ktoś płaci składki całe życie a po jego śmierci dzieci dostają grosze...( tak było gdy mój ojciec umarł ) Opłaca się napewno jeśli ktoś umrze w wyniku nieszczęśliwego wypadku, normalnie umierać się nie opłaca dla rodziny w większości pakietów.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
madzi_czer 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 31 Maj 2009
Posty: 145
Skd: z małego pokoju ;)
Wysany: Pon 24 Sty, 2011   

Niestety mój ubezpieczyciel również odmówił mi jakichkolwiek pieniędzy za operację, pobyt w szpitalu. Tylko, jak ja podpisywałam umowę na ubezpieczenie (2004) to nie wiedziałam, że mam dysplazję :roll: Zresztą za pobyt w szpitalu, gdy urodziłam Tuśkę też mi olali, bo w przypadku cesarskiego cięcia pobyt musi być minimum 10 dni a nie 5... :evil:
Dlatego, powoli zastanawiam się nad samodzielnym odkładaniu składki na konto, tak jak Aga
_________________
"Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat" (J. Korczak)
 
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pon 24 Sty, 2011   

pasiflora napisa/a:
Dla nich to jak wyłudzenie bo przecież przed przystąpieniem do ubezpieczenia wiedziałeś że masz chorobę zwyrodnieniową.


Tak, niestety, tak jest. Ja próbowałam już kilka lat temu ubezpieczyć się w różnych zakładach ubezpieczeniowych na wypadek operacji i rehabilitacji. NIE MA TAKIEJ OPCJI :) Choroba jest wrodzona, szanse na operacje są ogromne, na rehabilitacje jeszcze większe - tak wiec dla ich kompletnie nieopłacalne.
Jedyne co mi sie udało, to zwrócono mi koszt wizyty konsultacyjnej we Włoszech - w ramach zwykłego ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą - tez mieli opory, ale ponieważ napisane mialam w papierach, że upadłam i zgłosiłam się u specjalisty, bo mam chore biodra, to przeszło. Skądinąd była to prawda.
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Enigmatyczny27 
Zreperowany :)
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczy: 14 Sty 2011
Posty: 37
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 24 Sty, 2011   

ja w swojej polisie mam odszkodowanie za
a/za operaje chirurgiczna spowodowana choroba
b/za pobyt w szpitalu spowodowny choroba
c/za pobyt na orionie
nic tu niepisze o chorobie wrodzonej,tylko o chorobiewiec to sie chyba kwalifikuje...wiem ze za konkretna chorobe sie nie dostanie pieniedzy ale za leczenie raczej powinno

EDIT
raczej to nie jest wazne czy to jest wrodzona wada tylko ze jest ingerencja chirurgiczna do tego musowy pobyt w szpitalu.Mysle ze pare zloty mozna wyciagnąc w koncu jest sie ubezpieczonym i płaci sie składki
_________________
Poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę.
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Pon 24 Sty, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
AnnaEn 
AnnaEn
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 11 Lis 2010
Posty: 12
Skd: Gdańsk
Wysany: Pon 24 Sty, 2011   

W inernecie znalazłam coś takiego bo mnie też to interesuje

Wyłączenia w ubezpieczeniach zdrowotnych – pełny zakres
Firma
ubezpieczeniowa
Nazwa
ubezpieczenia
Wyłączenie odpowiedzialności
Allianz SA Moje zdrowie Allianz Życie jest zwolniony od odpowiedzialności z powodu zgonu w wyniku:
 samobójstwa, samookaleczenia lub okaleczenia na własną prośbę w ciągu 2 lat,
 działań wojennych, stanu wojennego;
 czynnego i niezgodnego z prawem udziału w aktach przemocy, rozruchach i zamieszkach.
Allianz Życie nie odpowiada za zdarzenia ubezpieczeniowe wynikłe z:
 błędów medycznych;
 błędów z nienależycie prowadzonej
dokumentacji medycznej;
 uczestnictwa personelu medycznego w strajkach i akcjach protestacyjnych.
Allianz Życie jest zwolniony z pokrycia kosztów udostępnianych świadczeń zdrowotnych jeżeli potrzeba
ich wykonania wynika z:
 niestosowania się do zaleceń lekarskich;
 obrażeń lub skutków związanych z usiłowaniem popełnienia samobójstwa lub świadomego rozstroju
zdrowia,
 pozostawania pod wpływem wszelkiego rodzaju środków odurzających.
 leczenia uzależnień;
 leczenia niepłodności;
 działań wojennych, katastrof itp.
 popełnienia czynu zabronionego, z winy umyślnej,
 stanu ciąży, o ile został on rozpoznany przed zawarciem umowy ubezpieczenia;
 leczenia wad wrodzonych i wrodzonych chorób metabolicznych oraz ich następstw;
 cukrzycy oraz jej następstw, o ile została ona rozpoznana przed zawarciem umowy;
 chorób nowotworowych, o ile umowa została zawarta przed upływem 5 lat od zakończenia procesu
leczenia.
Allianz Życie nie pokrywa kosztów świadczeń zdrowotnych w sytuacjach wymagających działań w trybie
nagłym, w szczególności realizowanej przez pogotowia ratunkowe.
Cigna-Zdrowie CIGNA STU S.A. nie ponosi odpowiedzialności z tytułu umowy ubezpieczenia, jeżeli koszty leczenia,
koszty badań dodatkowych były wynikiem:
1) niezastosowania się Ubezpieczonego do zaleceń lekarskich,
2) obrażeń lub skutków chorobowych związanych z usiłowaniem popełnienia
samobójstwa lub świadomego spowodowania rozstroju zdrowia lub na skutek działań
wojennych, zamieszek, strajków, aktów terroryzmu lub sabotażu, działania energii jądrowej lub siły
wyższej,
4) epidemii oficjalnie ogłoszonych,
5) leczenia następstw uczestnictwa w badaniach i eksperymentach medycznych,
6) leczenia wad wrodzonych, uszkodzeń okołoporodowych lub mających charakter dziedziczny, zmiany
płci,
7) zakażenia wirusem HIV,
8) zatrucia alkoholem, substancjami odurzającymi i lekami,
9) prowadzenia ciąży wysokiego ryzyka,
10) leczenia choroby uprzednio występującej,
11) uprawiania sportów wysokiego ryzyka,
12) wyczynowego uprawiania sportu.
CIGNA STU S.A. nie ponosi odpowiedzialności z tytułu umowy, jeżeli Ubezpieczony zataił informacje
dotyczące chorób powodujących wykluczenie zawarcia umowy. Ubezpieczenie nie obejmuje kosztów
leków i środków medycznych, w tym
przepisanych lub zaleconych przez lekarza.
Cigna STU SA
Medi-Care Towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności jeżeli koszty leczenia, badań profilaktycznych były wynikiem:
 niezastosowania się do zaleceń lekarskich,
 obrażeń związanych z usiłowaniem popełnienia samobójstwa lub świadomego rozstroju zdrowia,
 obrażeń na skutek działań wojennych itp.
 epidemii oficjalnie ogłoszonych,
 leczenia następstw uczestnictwa w badaniach i eksperymentach medycznych,
 leczenia wad wrodzonych, uszkodzeń okołoporodowych lub mających charakter dziedziczny, zmiany
płci,
 leczenia i diagnostyki niepłodności,
 zatrucia substancjami odurzającymi,
 nieprzestrzegania procedur medycznych.
Towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności jeżeli Ubezpieczony zataił informacje dotyczące chorób.
Ubezpieczenie nie obejmuje kosztów leków oraz środków i materiałów medycznych.
Antidotum Towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności jeżeli koszty leczenia, badań profilaktycznych oraz pobyt w
szpitalu były wynikiem:
 niezastosowania się do zaleceń lekarskich,
 leczenie obrażeń związanych z usiłowaniem popełnienia samobójstwa lub świadomego rozstroju
zdrowia,
 leczenia obrażeń na skutek działań wojennych itp.
 epidemii oficjalnie ogłoszonych,
 leczenia następstw uczestnictwa w badaniach i eksperymentach medycznych,
 leczenia wad wrodzonych, uszkodzeń okołoporodowych lub mających charakter dziedziczny,
 leczenia zaburzeń psychicznych,
 leczenia zakażenia wirusem HIV,
 prowadzenia ciąży wysokiego ryzyka,
 zatrucia substancjami odurzającymi.
Ubezpieczenie nie obejmuje kosztów leków i środków medycznych za wyjątkiem nagłych przypadkach.
TU Compensa SA Compensa
Zdrowie
Odpowiedzialność COMPENSY nie obejmuje:
 diagnozowania i leczenia niepłodności oraz zabiegów związanych ze zmianą płci,
 leczenia stomatologicznego, protetycznego, ortodontycznego, chirurgii szczękowej,
 leczenia, zabiegów lub operacji z zakresu medycyny chirurgii plastycznej itp.
 zabiegów i kuracji odwykowych,
 chorób psychicznych, zaburzeń itp.
 następstw związanych z popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia samobójstwa, przestępstwa,
samookaleczeniem, rozstroju,
 następstw wojny, inwazji,
 następstw czynnego udziału w strajkach itp.
 następstw aktów terroru,
 następstw zatrucia alkoholem, narkotykami lub innymi substancjami odurzającymi,
 stosowania naukowo nie uznanych metod leczenia, udział w eksperymentach,
 następstw pełnienia służby wojskowej,
 leczenia kuracyjnego, sanatoryjnego i uzdrowiskowego oraz rehabilitacji,
 zabiegów aborcji,
 leczenia choroby Alzheimera, AIDS lub schorzeń związanych z tą chorobą,
 następstw uprawiania sportów ekstremalnych,
 ciąży wysokiego ryzyka itp.
Hestia SA Medica Z ochrony ubezpieczeniowej wyłączone są zdarzenia spowodowane:
 działaniami wojennymi, zamieszkami itp.
 obrażeniami w wyniku popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa, samobójstwa, umyślnego
samookaleczenia,
 nosicielstwem wirusa HIV, zespołem AIDS lub choroba Alzheimera,
 uszkodzeniami trzustki lub wątroby spowodowanymi spożywaniem alkoholu,
 zatruciem środkami odurzającymi.
Ochrona z tytułu wypłaty dziennego świadczenia szpitalnego wyłączone są pobyty w szpitalu
spowodowane:
 obrażeniami ciała, chorobami przewlekłymi rozpoznanymi, leczonymi 2 lata przed datą początkową,
 chorobami psychicznymi itp.
 działaniami po użyciu alkoholu,
 nieuzasadnionym nieskorzystaniem z porady, nieprzestrzeganiem zaleceń lekarza,
 wyczynowym uprawianiem sportu,
 wykonywaniem, czynności o podwyższonym stopniu ryzyka,
 wypadkami powstałymi na skutek prowadzenia pojazdu bez uprawnień,
 wypadkiem lotniczym nielicencjonowanych linii lotniczych,
 katastrofami,
 zabiegi i operacje plastyczno-kosmetyczne, z wyjątkiem operacji oszpeceń będących następstwem
nieszczęśliwego wypadku,
 pobyty w szpitalu związane z ciążą,
 badania diagnostyczne lub rehabilitacje,
 hospitalizacje niezlecone przez lekarza,
 pobyty w różnego rodzaju sanatoriach itp.
Ochrona z tytułu świadczeń medycznych wyłącza świadczenia będące następstwem:
 diagnozowania i leczenia niepłodności, aborcji, ciąży wysokiego ryzyka itp.
 leczenia uzależnień,
 zaburzeń psychicznych zdiagnozowanych.
Ochrona nie obejmuje dostępu do świadczeń związanych z wcześniej zdiagnozowaną chorobą: zawału
serca, niewydolności krążenia,
udaru lub wylewu, nowotworu złośliwego, cukrzycy typu I, marskości wątroby, stwardnienia rozsianego,
wad i schorzeń wrodzonych wymagających stałego przyjmowania leków, leczenia iopieki.
International
Health Insurance
danmark a/s
(IHI)
One Health Ubezpieczenie nie obejmuje wydatków poniesionych w związku z chorobą, urazem, o których było
wiadomo w dniu składania wniosku o ubezpieczenie. Ponadto Towarzystwo nie jest obowiązane do zwrotu
wydatków poniesionych w wyniku:
 operacji kosmetycznych i leczenia kosmetycznego, chyba że zostały zalecone i zaakceptowane przez
Towarzystwo,
 operacyjnej redukcji tkanki tłuszczowej
w związku z otyłością,
 chorób wenerycznych, AIDS i przeciwciałami HIV, chyba że przyczyna zakażenia była transfuzja krwi,
wypadek przy wykonywaniu normalnych czynności służbowych po rozpoczęciu ubezpieczenia,
 nadużycia alkoholu, narkotyków lub leków,
 umyślnego samookaleczenia,
 antykoncepcji, w tym sterylizacji,
 wywołanego poronienia bez wskazań,
 wszelkiego rodzaju badań i/lub leczenia niepłodności,
 leczenia zaburzeń czynności seksualnych,
 wszelkiego rodzaju opieki eksperymentalnej oraz nie wchodzącej w zakres pomocy medycznej lub
leczenia chirurgicznego,
 pozyskania świadectwa zdrowia,
 leczenia chorób podczas odbywania służby wojskowej,
 leczenia chorób lub urazów spowodowanych bezpośrednio lub pośrednio czynnym udziałem w wojnie
itp,
 reakcji jądrowych, opadu radioaktywnego,
 epidemii, których zwalczanie powierzone zostało władzom publicznym,
 leczenia przez psychologa.
Inter Polska SA Vision INTER Polska nie pokrywa kosztów świadczeń zdrowotnych udzielonych w przypadku:
a) chorób, nieszczęśliwych wypadków oraz wad/anomalii fizycznych lub psychicznych, włącznie z ich
następstwami, które powstały przed zawarciem umowy ubezpieczenia,
b) chorób oraz nieszczęśliwych wypadków i ich następstw oraz wypadków śmiertelnych powstałych w
czasie lub w wyniku wydarzeń wojennych itp.
c) chorób i nieszczęśliwych wypadków wraz z ich następstwami powstałych wskutek działania
umyślnego, rażącego niedbalstwa lub pod wpływem środków odurzających,
d) leczenia odwykowego,
e) stosowania naukowo nie uznanych metod badań, leczenia oraz leków
f) leczenia kuracyjnego, sanatoryjnego oraz rehabilitacyjnego,
g) pobytu w domu opieki lub innej placówce
opiekuńczo-leczniczej,
h) leczenia przez osoby bliskie.
Jeśli udzielone świadczenia wykraczają ponad zakres, INTER Polska może odpowiednio zredukować
wysokość świadczenia.
1. Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności, jeśli Usługa medyczna miała na celu, była wynikiem lub
była spowodowana:
1) ciążą, porodem lub połogiem niezależnie od tego czy Usługa medyczna miała związek z rutynowym
jej prowadzeniem, czy była spowodowana jej patologią diagnostyką lub leczeniem bezpłodności oraz
prowadzeniem wszelkich form sztucznego zapłodnienia;
2) zakażeniem wirusem HIV lub chorobą AIDS;
3) diagnostyką, leczeniem, zabiegiem lub operacją związaną ze zmianą płci;
4) diagnostyką, leczeniem, zabiegiem lub operacją z zakresu stomatologii, chirurgii szczękowej,
chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub kosmetyki, w tym także w przypadku, gdy wykonanie
powyższych procedur było związane z leczeniem następstw nieszczęśliwego wypadku, niezależnie od
daty jego wystąpienia;
5) prowadzeniem leczenia dializacyjnego, transplantacją organów lub tkanek, w tym także z
wykorzystaniem autoprzeszczepu lub użycia hodowli komórkowych, prowadzeniem leczenia
immunosupresyjnego;
6) stosowaniem procedur onkologicznych, w szczególności chemioterapii lub radioterapii;
7) prowadzeniem leczenia, uznanego z medycznego punktu widzenia, za eksperymentalne;
8) samookaleczenia się lub usiłowania popełnienia samobójstwa, niezależnie od stanu świadomości w
chwili tego popełnienia;
9) wypadkiem spowodowanym przez Ubezpieczonego, jeśli w chwili wypadku pozostawał, on pod
wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających;
10) prowadzeniem pojazdu mechanicznego lub innego pojazdu, jeżeli Ubezpieczony nie poosiada
uprawnień do jego prowadzenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami;
11) wypadkiem, urazem lub chorobą powstałą w związku z działaniami wojennymi, działem w misjach
pokojowych lub stabilizacyjnych, aktem terroru lub czynnym udziałem osoby
12) ubezpieczonej w zamieszkach, rozruchach lub aktach przemocy;
13) uprawianiem przez osobę ubezpieczoną amatorsko lub wyczynowo sportów ekstremalnych, w tym w
szczególności sportów z zakresu (ale nie ograniczających się do) spadochroniarstwa, paralotniarstwa,
baloniarstwa, lotniarstwa, wspinaczki wysokogórskiej, wspinaczki skałkowej, speleologii, skoków na
gumowej linie, nurkowania przy użyciu specjalistycznego sprzętu, sportów motorowych i
motorowodnych;
14) leczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków w szpitalach uzdrowiskowych, sanatoriach lub
innych zakładach opieki zdrowotnej (w tym także oddziałach szpitalnych), których podstawowym
celem jest leczenie usprawniające
15) lub rehabilitacyjne, dotyczy to także sytuacji, gdy leczenie to prowadzone było w warunkach
stacjonarnych na podstawie skierowania lekarskiego;
16) badaniami, konsultacjami i procedurami medycznymi nie zleconymi przez uprawniony personel
Placówki Medycznej Medicover, za wyjątkiem sytuacji szczególnych określonych w Wykazie
Świadczeń.
2. Ubezpieczyciel nie ponosi kosztów leków, protez, urządzeń korygujących
(w tym zakupu okularów optycznych i szkieł kontaktowych)
i innych materiałów medycznych, za wyjątkiem potrzebnych śródoperacyjnie
w trakcie udzielania Ubezpieczonemu usług szpitalnych.
PZU Życie SA Opieka
Medyczna
PZU Życie SA jest zwolniony z odpowiedzialności, jeżeli śmierć ubezpieczonego nastąpiła:
 w wyniku działań wojennych, rozruchów itp.
 w wyniku popełnienia lub usiłowania
popełnienia umyślnego przestępstwa,
 w wyniku samobójstwa ubezpieczonego popełnionego w okresie 2 lat
 podczas prowadzenia przez ubezpieczonego pojazdu po wszelkich środkach odurzających.
PZU Życie SA nie ponosi odpowiedzialności w stosunku do ubezpieczonego, jeżeli świadczenie zdrowotne
było wynikiem:
 nieszczęśliwego wypadku mającego miejsce przed dniem początku odpowiedzialności,
 uprzednio występującej choroby,
 leczenia niepłodności,
 ciąży wysokiego ryzyka itp.
 leczenia uzależnień,
 zatrucia oraz schorzeń spowodowanych spożywaniem wszelkiego rodzaju środków odurzających,
 uszkodzeń ciała i chorób powstałych na skutek działań wojennych, katastrof ekologicznych itp.
Signal Iduna Ubezpieczenie
zdrowotne
Signal Iduna
Z odpowiedzialności SIGNAL IDUNA wyłączone są usługi medyczne wykonywane przede wszystkim z
powodu
a) chorób, nieszczęśliwych wypadków i ich następstw:
 spowodowanych przez akty terroru itp.
 na skutek działań wojennych itp.
 związanych z udziałem Ubezpieczonego w charakterze uczestnika w przestępstwie lub usiłowaniu
popełnienia przestępstwa,
 spowodowanych działaniem umyślnym Ubezpieczonego,
 spowodowanych działaniami lub zaniechaniem działania Ubezpieczonego po użyciu alkoholu, środków
odurzających lub uzależniających,
 które wystąpiły, lub przyczyny ich wystąpienia były znane przed zawarciem umowy ubezpieczenia, a
nie zostały zgłoszone SIGNAL IDUNA we wniosku medycznym, w chwili jej zawierania,
b) gruźlicy, zakażeń HIV, chorób i zaburzeń psychicznych łącznie z ich następstwami,
c) zdarzeń zgłaszanych z zamiarem wyłudzenia lub wprowadzenia w błąd,
d) usługi nieuzasadnione z medycznego punktu widzenia.
Opracowanie: Paulina Stolarska Ubezpieczenia online.pl – 01/10/2007
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 24 Sty, 2011   

Enigmatyczny27 napisa/a:
c/za pobyt na orionie


Kurczę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
gdzie Ty jesteś ubezpieczony? :D :D :D

ja w GSU (grupa PZU) i jestem zadowolona :) chyba więcej mi już wypłacili niż ja zapłaciłam składek :)

ubezpieczałam się mając chore biodra :)
 
     
Enigmatyczny27 
Zreperowany :)
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczy: 14 Sty 2011
Posty: 37
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 24 Sty, 2011   

wiesz co chyba jestem podobnie ubezpieczony :-D

własnie i tu jest ciekawy temat,bo ja też jestem ubiezpieczony ...mam nadzieje że mi coś spłynie ,wiem ze to nie wiele ale zawsze coś a zabieg mam planowany na jesien 2011
:)
_________________
Poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę.
Ostatnio zmieniony przez kinga Pon 24 Sty, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Wto 25 Sty, 2011   

Ja w momencie operacji ubezpieczona byłam w dwóch TU (miałam taki program pracowniczy). Po operacji dostałam z Commercial Union jakieś tam grosze za pobyt w szpitalu. Drugie towarzystwo, jakieś tam Royal cośtam ściągnęło sobie moje papiery ze szpitala i odmówiło czegokolwiek, tłumacząc to tym właśnie, że choroba powstała przed rozpoczęciem ubezpieczenia.
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Sro 06 Mar, 2013   

Tak czytam wasze przypadki,i postanowiłem napisać swój-otóż kilka lat temu miałem wypadek samochodowy,w pracy-z grupowego ubezpieczenia z PZU owszem dostałem odszkodowanie,za fakt wypadku w pracy,za pobyt w szpitalu ponad 4 dni,natomiast z ZUSU nie dostałem nic,po drogi sądowej(założyłem sprawe i przegrałem)otóż wypadek był z mojej nieświadomej winy,ale oni znależli odpowiedni kruczek,więc PZU dało,a ZUS nie!!!już nie miałem siły i zdrowia,czasu się odwoływać.
A teraz obecna sytuacja:
Ostatnio przeglądałem swoją polisę i wynalazłem taki zapis-ODSZKODOWANIE ZA TRWAŁĄ I CAŁKOWITĄ NIEZDOLNOŚĆ DO PRACY
z tego co wiem to odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń rozpoczyna się w moim przypadku już następnego dnia od podpisania umowy,ja mam rentę z tytułu całkowitej niezdolnosci do pracy,na określony czas,złożyłem niedawno dokumenty do PZU w tej kwesti,na razie jeszcze nic nie wiem!ale przypuszczam że guzik dostanę.ponieważ nie mam WŁAŚNIE TRWAŁEJ NIEZDOLNOŚCI DO PRACY,tylko CZASOWĄ,a chorobę stwierdzono nie tak dawno,ale niby tego co wyczytałem skarzyłem się na bóle kilka lat wstecz-co jest nieprawdą,

mam też zapis o operacjach-ale nie mam pojęcia do której klasy wg.PZU jest klasyfikowana endoproteza????jako zabieg operacyjny,wie ktoś coś na ten temat??? próbowałem się czegoś dowiedzieć telefonicznie ale oni za wiele mi nie powiedzieli,pokierowali do internetowej ich strony,gdzie ja znalazłem tylko jaka operacja,i czy za nią jest świadczenie,ale nie było słowa o klasach,czy jak kto woli jaka grupa przypisana do operacji,lub odwrotnie.Byłbym wdzięczny jak ktoś miał taki przypadek-Dziękuje.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.