Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Margola- moja kapa BMHR
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Nie 16 Sty, 2011   Margola- moja kapa BMHR

Moja droga do szczęśliwego końca procesu diagnostyczno-terapeutycznego jak zdążyłam się zorientować była raczej typowa niestety :!: . Przez ostatnie 3 lata byłam leczona i rehabilitowana na zwyrodnienie odcinka lędżwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Po zmianie miejsca rehabilitacji po kilku spotkaniach usłyszałam jednoznacznie-boli Panią nie kręgosłup tylko biodro. Właściwa diagnostyka i poleceni lekarze potwierdzili rozpoznanie. No i mam swoją BMHR. Operację miałam 15.12.10 w piekarskim szpitalu. Wszystko przebiegło sprawnie, profesjonalnie. Opieka po ze strony pielęgniarek super. Krwi nie dostałam, gdyż nie straciłam jej dużo, ale anemia zrobiła się spora co przełożyło się na spory brak sił życiowych :O . Aktualnie na szczęście doszłam już do siebie. Blinę mam ok 20 cm urody średniej, gdyż w 2/3 zrobiła się na zakładkę i po zdjęciu klamer nieco się rozlazła.Rozpoczęlam rehabilitację w stylu mam nadzieję jak przystało na świadomego, wyedukowanego i czujnego dzięki Forum bioderkowicza. ;D
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Czw 21 Lip, 2011, w caoci zmieniany 3 razy  
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Nie 16 Sty, 2011   

Margola, witaj dobrze ze w tej chwili juz jest po wszystkim choć jak się domyślam doświadczyłaś wiele bólu i niepewności.
Co do blizny to jest najmniej istotna najważniejsze że zagojona i jak Cię to pocieszy też mam zakładkę ;-)
Pozostaje Ci rehabilitacja i powrót do sprawności bez bólu czego życzę z całego serca :-)

Pozdrawiam cieplutko
_________________
Nigdy nie jest równie daleko od celu,
jak wtedy, gdy nie wiesz,
dokąd zmierzasz.
 
     
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Nie 16 Sty, 2011   

Piedra 32 dzięki bardzo. Trzymam kciuki za Twój nowy stan bez bólu-chwilo trwaj :lol: i obyś była zadowolona z rehabilitacji. Serdeczne pozdrowionka.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 17 Sty, 2011   

Super, że jesteś zadowolona z operacji :) Wracaj szybko do sprawności, opisuj nam swoje postępy - które już niedługo będą przychodzić z każdym tygodniem :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Pon 17 Sty, 2011   

AgaW dzięki za słowa otuchy. Myślę że osobiste doznania każdego z nas czy to przed czy po operacji są przyczyną duuuużej niepewności i stresu, stąd każde słowo otuchy działa jak miód na serce :lol: .Dzięki. Pozdrowionka.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 19 Sty, 2011   

Ta niepewność jest rzeczywiście męcząca i przykra. Ale przetrwasz to i będzie dobrze, dbaj teraz o sobie i skup siły na rehabilitacji :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 69
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Czw 20 Sty, 2011   

Margola, szybko wrócisz do pełnej formy. Ja po kapie wróciłam do pracy po 7 tygodniach - bez kul. Nie spodziewałam się przed operacją, że tak szybko zakończy się moja rekonwalescencja.
Byłaś operowana w Piekarach u sprawdzonego operatora, więc z twoją kapą wszystko jest o.k. Teraz tylko nie poganiając czasu, dochodź do pełnej sprawności, czego ci serdecznie życzę.
I oczywiście rehabilitacja, o czym ja nie wiedziałam, bo jeszcze nie było Bioderka - i to reha taka, jak należy.
Pozdrawiam.
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Nie 23 Sty, 2011   

Nuta, jak ty to zrobiłaś bez reha?. Powrót do pracy po 7 tygodniach to dla mnie wyczyn. :roll: Muszę chyba więcej ćwiczyć- rehabilitant zadaje mi " prace domowe". Naprawdę zmotywowałaś mnie.
Dzięki. Pozdrawiam

==========================================================
Jestem już 5 tygodni po operacji. Nic mnie nie boli, noga puchnie tylko przy dłuższej pionizacji, ale potem to mija :-) . Bliznę zaczęłam traktować Contratubexem z nadzieją na poprawę. Jestem już po 2 spotkaniach z rehabilitantem. Przez te ponad 2 godziny pracował głównie nad moim kręgosłupem,miednicą i zdrową nogą. Mówił że noga operowana przy tych ćwiczeniach i tak pracuje. Na przykład zostałam posadzona na takim rehabilitacyjnym pufie(?) z nogami w lekkim rozkroku, kolana w zgięciu 90 st i miałam za zadanie utrzymać swój tułów w pionie podczas gdy rehabilitant stosował nacisk na określone obszary ciała wymuszając tym samym określoną reakcję czyli pracę adekwatnych grup mięśni i w efekcie utrzymanie równowagi.. Po kilku minutach takiej " zabawy" byłam lekko spocona- to oczywiste, ale mój rehabilitant też :mrgreen: Potem ćwiczyłam zdrową nogą i rękami w bardzo dziwnych zgięciach i różnych płaszczyznach-rehabilitant cały czas obserwował napinanie się mięśni w nodze operowanej. Dzień po ostatnim spotkaniu czyli dzisiaj czuję się silniejsza i sprawniejsza :lol: . Oby tak dalej!
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 69
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Pon 24 Sty, 2011   

Margola, przy takiej rehabilitacji będziesz szybciej w formie niż ja!
Pytałaś, jak bez reha dałam radę...Byłam zdeterminowana iśc do pracy od marca - i to sobie założyłam 12 stycznia w dzień operacji. Pierwszy dzień w pracy 3 marca. Bez kul.
Wiele było w mojej głowie, a ciało odpowiadało pozytywnie. Ćwiczyłam tylko zalecenia szpitalne. Chyba chodziłam trochę kaczkowato, ale zawsze tak chodziłam, kręcąc biodrami. ;-) Teraz po drugiejoperacji, która będzie za 2 tyg., od razu na reha i ćwiczenia jak ty. Utwierdzam się coraz bardziej, że nasze myśli to siła sprawcza wielu fajnych dla nas spraw i zdarzeń.
Pozdrawiam i szerokiego uśmiechu! :-D
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 26 Sty, 2011   

Reha to ważna sprawa i można odpracować całkiem nowe, zdrowe wzorce chodu. Niestety trzeba na to czasu, i potu dużo wylać ale warto :)
Ćwiczcie dziewczyny, aby jak najpełniej wrócić do zdrowia, będziecie naprawdę ładnie i ZDROWO chodzić :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Nie 06 Lut, 2011   

Oto mój łup z pierwszej kontrolnej wizyty po operacji :mrgreen:
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Nie 06 Lut, 2011   

:clap: piękny łup :clap: oby Ci służył długo i bezbolesnie :)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 06 Lut, 2011   

Jak dla mnie dobre zdjęcie :) A jak lekarz ocenił Twój stan na wizycie? Pewnie był zachwycvony i zdjęciem i Twoim etapem zdrowienia :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 06 Lut, 2011   

Margola, masz tak samo idealnego BMHRka jak i ja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dr ocenił stan Małgosi na idealny. Kapa idealnie osadzona :) Co widać na tym zdjęciu wyraźnie :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 06 Lut, 2011   

Super! Tak mi się wydawało, że wszystko jest super idealnie...no ale nie znam się tak na bmhr jak Ty Pasifloro, bardzo się cieszę że obie macie takie dobre zdjęcia kontrolne :ok: Teraz ćwiczenia i na kolejnej kontroli znów lekarz będzie z bardzo zadowolony czego Margolo Ci życzę :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.