Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 16 Lip, 2012
Terapeuci po kursach w Reha Plus - różne województwa
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   Terapeuci po kursach w Reha Plus - różne województwa

Firma Reha Plus jest jedną z firm która szkoli terapeutów w różnych nowoczesnych metodach.
Na jej stronie tutaj jest mapa Polski, Klikając na interesujące województwo pojawia się lista terapeutów mających ukończone szkolenia prowadzone przez firmę Reha Plus :)
Może nie ma aktualizacji osób na bieżąco, ale można zadzwonić i zapytać o jakąś osobę lub czy są inne w okolicy.
Zawsze to jakiś punt zaczepienia.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

AgaW napisa/a:
lista terapeutów mających ukończone szkolenia prowadzone przez firmę Reha Plus

No niestety w mojej okolicy nie mam terapeutów szkolonych przez tą Firmę. Do Poznania i Bygdoszczy nieco za daleko i nie chodzi w tym przypadku o odległość, czy kasę tylko o problem komunikacyjny. :lol:
_________________

 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

Mojej rehabilitantki nie ma na tej liście a w gabinecie wiszą różne dyplomy i zaświadczenia o ukończeniu kursów właśnie w Reha Plus. Ciekawe dlaczego? Czy może o to chodzi,że ukończyła je w innym mieście?
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

Nie, otóż reklama na tej stronie kosztuje bardzo dużo. :)
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

Nie dajcie się zwieść i podejdzcie do problemu z dystansem - to że ktoś ukończył kurs w Reha Plus i wisi na tej liście nie znaczy z automatu, że jest dobry!! Lepiej pytać dobrych rehabilitantów o innych dobrych, lub brać z polecenia innego pacjenta, któremu dany reh cos pomógł :) I podstawowa sprawa, obserwujcie, czy w trakcie terapii coś sie polepsza. W zależności od przypadku, po 10 wizytach i uczciwej pracy w domu powinna być widoczna juz jakas zmiana na lepsze..
Oczywiscie, to nie znaczy, ze na tej liscie nie ma naprawde świetnych :)

Grażynko, piszesz, ze w Twojej okolicy nie ma rehabilitantów szkolonych przez tą firmę, ale to nie jedyna firma szkoląca świetnych terapeutów :)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

Założyłam ten temat, bo często są pytania o osoby z kursami w okolicy. Nie chodzi tu o reklamę, na tej stronie są zebane różni terapeuci, mają wpisane kursy i jest to jakiegoś rodzaju baza danych - ktoś szukający a nie wiedzący od czego zacząć może zacząć od sprawdzenia tych terapeutów, inni oczywiście nie znaczy że są gorsi.
"Kto pyta nie błądzi" a zawsze jest już kogo pytać, można po rozmowie z wybraną osobą zapytać o inne osoby w okolicy - terapeuci się znają i czasem ktoś kogoś może polecić bardziej pod kątem biodrowym.
Nie znaczy to że polecamy tylko i wyłącznie terapeutów z tej strony !!! Zamieszczone tu osoby są tylko prozpozycją !!!

Polecanych terapeutów na stronie nie ma jeszcze bardzo wielu z różnych stron - każdy namiar może być komuś pomocny, forumowicze nie wszyscy umieszczają swoich terapeutów jako sprawdzonych.

Jeśli znacie inne strony na których można poszukać terapeutów z kursami to zamieszczajcie linki :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

duska napisa/a:
ze w Twojej okolicy nie ma rehabilitantów szkolonych przez tą firmę

Rozumiem - nie znalazłam wcale terapeutów po PNF. Niby w miejscowości odległej o 40 km znalazłam niby terapeutę z dyplomem PNF, ale jakoś mnie nie przekonał do siebie, każąc chodzić z jedna kulą :)
_________________

 
 
     
Nena 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 50
Doczya: 07 Sty 2011
Posty: 107
Skd: warmińsko-mazurskie
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

Nawet znalazła się 1 osoba z mojej miejscowości ;-) . Zawsze to jakiś punkt zaczepienia.

duska napisa/a:
I podstawowa sprawa, obserwujcie, czy w trakcie terapii coś sie polepsza. W zależności od przypadku, po 10 wizytach i uczciwej pracy w domu powinna być widoczna juz jakas zmiana na lepsze..

Dla mnie to bardzo ważne wskazówki.
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

Grazyna1950 napisa/a:

Rozumiem - nie znalazłam wcale terapeutów po PNF. Niby w miejscowości odległej o 40 km znalazłam niby terapeutę z dyplomem PNF, ale jakoś mnie nie przekonał do siebie, każąc chodzić z jedna kulą :)


Może chodził na kurs PNF razem z moim rehabilitantem?
Mój dzisiaj, podczas pierwszej wizyty, pochwalił się, że jego pacjenci, w krótkim czasie po operacji endo chodzili z 1 kulą. Poza tym był oki, czy od razu mam go skreślić?
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

dorka napisa/a:
że jego pacjenci, w krótkim czasie po operacji endo chodzili z 1 kulą. Poza tym był oki, czy od razu mam go skreślić?

Nie wiem - ale słyszałam, że nie chodzi się z jedną kulą. Znam osobę, która 4 tygodnie po operacji bez rehabilitacji chodziła z jedną kulą.
_________________

 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

Może nie od razu, zapytaj dlaczego to zaleca, powiedz mu że chcesz rehabilitować się nowocześnie, z dwoma kulami odrzucając je gdy będzie pora jednocześnie.
Wiele osób nie chce chodzić z dwoma kulami, chce z jedną - jeśli powiesz mu jakiej oczekujesz rehabilitacji, zapytasz czy będzie potrafił nauczyć Cię chodzić, zaobserwuj czy widzi problem w innych grupach mięśni niż noga ( a takie problemy prawie zawsze mamy dodatkowo ) - jeśli będzie je wiedział i będzie miał plan jak doprowadzić Cię do sprawności - to może warto dać mu szansę, zawsze możesz szukać jeszcze kogoś do konsultacji dodatkowej :)
Jeśli będzie Cię pytał, skąd wiesz różne rzeczy to zaproś go na Forum, powiedz skąd to wiesz :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

AgaW napisa/a:
Jeśli będzie Cię pytał, skąd wiesz różne rzeczy to zaproś go na Forum, powiedz skąd to wiesz :)

Już to zrobiłam. Był zdziwiony, że pewnych rzeczy nie musiał mi tłumaczyć, powiedziałam skąd wiem i od razu poleciłam mu nasze Forum. Powiedział, że pierwszy raz nie musiał od początku wszystkiego tłumaczyć.
Nowością były dla mnie gumy. Znam gumy bo syn ćwiczy z nimi. Jednak nigdzie tu na forum nikt ich nie polecał (a może przeoczyłam). Co o nich sądzicie? Warto kupić i jaki kolor? On mówił o niebieskiej, ale czy nie powinnam zacząć od zielonej?
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

Faktycznie o gumach na Forum nie było mowy.
Ja miałam włączone gumy do ćwiczeń, córka też miała włączone do ćwiczeń ( tyle że ona inne problemy do rehabilitacji ).
Powiem Ci, że do dziś ćwiczę z nimi i z piłką do rehabilitacji ( choć nie codzień, tylko 1-2 w tygodniu dla gimnastyki )
Gumy są fajną dodatkową pomocą, kolor oznacza opór.
Nie jest najważniejsze aby były jak najmocniejsze, delikatne też spełniają swoje zadanie zależnie od fazy rehabilitacji. Gumy pomagają w ćwiczeniu napięcia ciała, a jest ono u nas zaburzone.
Właściwie dobrane do ćwiczeń pomagają uporać się z niektórymi problemami, wzmacniają też pracę mięśni :)

Fajnie, że tak Twoją wiedzę ocenił terapeuta :ok: Znaczy, że wie czego oczekujesz :) To już dużo aby się zrozumieć od początku.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kkwk 
kkwk
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 05 Pa 2010
Posty: 9
Skd: Włocławek
Wysany: Wto 05 Kwi, 2011   

Włączę się w temat. Otóż w mojej okolicy spotkałam rehabilitankę po kursie PNF oraz po terapii manualnej. Złota dziewczyna. Robi co może żeby mi pomóc. do rehabilitacji również używa gum, piłki rehabilitacyjnej. Jest też tego zdania, że nie należy odstawiać jednej kuli tylko jak przyjdzie czas to dwie od razu. Gdyby ktoś potrzebował kontaktu chętnie podam. Okolice Włocławka.
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 06 Kwi, 2011   

kkk, umieść namiar na tą osobę , aby inni mogli skorzystać :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.