Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Osteotomia Dega
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Nie 11 Mar, 2012   Osteotomia dega

Pokój osteotomia w chirurgicznym leczeniu choroby Perthesa: osteotomia Dega na transiliakalną i podkrętarzową osteotomia.
Napiontek M , Pietrzak S .
Źródło

Katedra i Klinika ortopedii i Traumatologii Dzieciecej, Akademia Medyczna im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
Abstrakcyjny

Tło. Połączenie transililiac Dega oraz podkrętarzową udowej jest używany w naszym oddziale w leczeniu choroby Legg-Calve-Perthesa. Podkrętarzową osteotomia, początkowo występował jako szpotawe-derotation osteotomii, jest obecnie głównie osteotomia rozszerzenie ze skróceniem. Udowy skracania ma kluczowe znaczenie dla wspólnego dekompresji i sprawia, że ​​pokój dla miednicy przekierowania po osteotomii miednicy. Materiał i metody. 34 dzieci (36 biodra) były analizowane retrospektywnie. Wszystkie dzieci były operowane za pomocą osteotomii podkrętarzowej z osteotomii transiliakalną skrótów i Dega w miednicy. Było kilka wariantów osteotomii podkrętarzowej ceny: osteotomie rozszerzenie tylko, szpotawe-extension, rozbudowa-szpotawe-derotation, rozbudowa-derotation i szpotawe-derotation. W jednym przypadku tylko osteotomia szpotawe została wykonana. Przed zabiegiem 18 biodra były Catteralla grupa IV, 14 grupa III i 4 grupy II; w klasyfikacji Herringa, 24 biodra były grupa B, grupa C 11 i 1 grupy A. Wszyscy pacjenci oceniano klinicznie i radiologicznie na obserwacji za pomocą Stulberg klasyfikacji. Średni okres obserwacji wynosił 8 lat. Wyniki. W klasyfikacji Stulberg 4 biodra oceniano po zabiegu jako grupy I, 23 w grupie II, 4 w grupie III, 4 w grupie IV i tylko 1 stawu biodrowego jako grupy V. W 6 pacjentów kulejąc obserwowano u 2 pacjentów miało pozytywny znak Trendelenburga , a 11 jest pozytywnym znakiem Duchenne'a. Średnie skrócenie kończyny dolnej było 0,25 cm. Sześciu pacjentów skarżył się ból po wysiłku fizycznym. Wnioski. Podkrętarzową osteotomia skrócenie kości udowej w połączeniu z Dega transiliakalną osteotomii jest bezpieczną i wartościową Procedura chirurgicznego leczenia choroby Perthesa.
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 12 Mar, 2012   

Trochę to tak mało po polsku :D
_________________

 
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

grazynamackowiak,

Cyt: Podkrętarzową osteotomia skrócenie kości udowej w połączeniu z Dega transiliakalną osteotomii jest bezpieczną i wartościową

Tą metodę miałam robioną na swoim bioderku jak byłam dzieckiem osobiście robił to prof.Dega (jeszcze zył)niestety skrót kończyny się pogłebiał a bioodro nadal "wycierało" kazali czekać do 18stego roku życia i sobie czekałam.Po czym odesłali z kwitkiem bo tu cyt znany tekst "za młoda" na endo tyle.
_________________
Nigdy nie jest równie daleko od celu,
jak wtedy, gdy nie wiesz,
dokąd zmierzasz.
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Sob 31 Mar, 2012   

PIEDRA 32
Ja również byłam w dzieciństwie operowana osteotomią opracowana i operowaną przez prof Dega . Osteotomia wystarczała mi na 19 lat po tym czasie operowali następnymi osteotomiami Efekty były bardzo dobre bez skracania kończyny ,utykania , przykurczu itp
Zapisana na operacje wszczepienia endoprotezy operowali jeszcze osteotomią miedzykrętarzową i znów po upływie kilku lat operacyjnie wszczepili 2 endoprotezy .
Dla mnie samej całokształt leczenia zadowalający .
 
     
Ewaa 
Ewaa
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 58
Doczya: 26 Maj 2012
Posty: 20
Skd: Wielkopolskie
Wysany: Pon 28 Maj, 2012   Operacja dr Degi w Poznaniu

Witam.Ja rowniez bylam operowana w Klinice w Pznaniu przez samego slynnego doktora Dege.Wszystko bylo super, nawet nie pamietalam ze cokolwiek mi bylo, ustawienie konczyn idealne.Operacje mialam w wieku prawie 2 latek.Starczylo mi tych szczesliwych dni na 32 latata, kiedy nagle zaczela mnie bolec noga, zaczelam utykac i tak sie potoczylo.Jeszcze popracowalam rok bo nadal nie chcialam niikomu wierzyc ze musze sie operowac.A jednak kiedys trafilam do pani profesor uswiadomila mi ze to juz tez nacz.wykonano wiec osteotomie miedzykretazowa, niestety ze miernym skurtkiem.Ponowna operacja wyjecia srob itp za 10 miesiecy.No i za rok endoproteza.Chodzilam wiec o kulach 3,5 roku.Jestem wiec posiadaczka juz 10 letniej endoprotezy.W zasadzie nie ktorzy nie wiedza ze ja mam, zalozona super.W srodku jednak caly czas cos odczuwam.Ale jak ja mowie ,,brak czasu na chorowanie,,i nie zwracalam uwagi .Owszem kontrolne wizyty w Poznaniu mam caly czas.
Wrocilam tez do pracy jak tylko kule udalo sie odstawic.Po drodze mialam jeszcze 2 operacje na chirurgii reki, lokcia i ciesni nadgarstka, gdzie niestety tez jest nie najlepiej mimo operacji. Wciaz jednak pracuje, wrecz pomagam w tej pracy osoba poruszajacym sie na wozkach inwalidzkich z urazami kregoslupa.Sytuacja mojej endoprotezy niestety miesiac temu sie zmieniila, pech przerwocilam sie i czuje ze jest nie tak.Musze wiec zrobic scyntygrafie i wspolnie z p.Profesor jakas decyzje podjac.Nie wiem na ile uda mi sie to jeszcze odlozyc.Szczerze to sie obawiam tej wymiany endoprotezy.Jesli ktos ma jakis doswiadczenia, czy taka sama droga do powrotu do zdrowia jest jak za pierwszym razem, wiem ze kazdy przypadek jest inny.Pozdrawiam wszystkie osoby z Forum
_________________
Ewa
 
 
     
Jamez99 
Jamez99
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 02 Sie 2013
Posty: 1
Skd: UAS
Wysany: Pi 02 Sie, 2013   

Witam wszystkich jestem zbyt osteotomii twarz to dla mnie wystarczająco na 25 lat, po tym okresie prowadziły działalność na kolejnych efektów osteotomiami były bardzo dobre, bez skracania kulawizny kończyny, etc przykurczu To po prostu wydaje się, że będzie to wyglądać jeszcze lepiej osobiście, wszystkich tych, curves.I chcą kupić tak
_________________
learnalanguage.com http://learnalanguage.com/
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 02 Sie, 2013   

Jamez-proszę o poprawienie swojego postu bo ma nieczytelny zupełnie sens, inaczej post zostanie usunięty.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 02 Sie, 2013   

Podejrzewam że jest to tłumaczone na nasz język przez translator
 
     
irmekheniek@o2. 
heniek
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 08 Wrz 2013
Posty: 1
Skd: lubuskie
Wysany: Nie 08 Wrz, 2013   

jestem przed operacja osteotomi ,przerazony i zawsze kazano mi czekac ,bo zamlody ,teraz bul sie nasilil ,mam 41 lat , czekam i coraz bardziej sie boje
:?:
trafilem do swiebodzina ,bo za mlodych lat tam mi uratowano moje biodro,po nie udanych próbach przez innych lekarzy .a teraz mam za mala wiedze ,bo tylko czekalem,znacie świebodzin macie jakies opinie?po tylu latach wszystko jest tam inaczej? czekam od stycznia na zabieg
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Sro 13 Lis, 2013   

Pasifora to jest tłumaczone przez translator lepsze to niz wcale bardzo mało informacji jest o ostetomi metoda Dega
 
     
woosoo707 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 35
Doczy: 25 Pa 2013
Posty: 1
Skd: canada
Wysany: Pon 25 Lis, 2013   

A numb the skin such as stroking. They helped me a classic massage, maybe even swirl in warm water to make them good. Just so long as you have such a strong hyperalgesia, it could be a problem.
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Sro 18 Gru, 2013   

woosoo707 napisa/a:
A numb the skin such as stroking. They helped me a classic massage, maybe even swirl in warm water to make them good. Just so long as you have such a strong hyperalgesia, it could be a problem.


What diagnosis has been made?
If you do not have proper and accurate diagnosis we do not know what kind of treatment schould be applied.

My advice:
Find good osteopath/physical therapist/rolfer or similar kind health proffessional with whole body approach.

Therapist ought to:

1.make extensive anamnesis
2.evaluate your structure and function by using apropriate diagnostic tools
3.make precise diagnosis
4.deploy congruous treatment
5.reevaluate your condition after treatment
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 19 Gru, 2013   

Danielos, dziękujemy za odpowiedź. Medyczny język angielski jakoś większości "nie leży:" Pozdrawiam
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Czw 19 Gru, 2013   

proszę uprzemie :-) Pozdrawiam również
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.