Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 04 Lip, 2011
moja historia Mari
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pi 16 Maj, 2014   

Cytat:
Ale trzeba isc do przodu i nie dac sie zawsze powtarzalam ..jutro bedzie lepiej.. oby tak bylo

na pewno tak będzie:), tak musisz myśleć :) .
Kilka osób z forum miało operacje rewizyjne, poczytaj ich historię.
 
     
Mari 
mari28ola
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 63
Doczya: 26 Lis 2010
Posty: 11
Skd: elblag
Wysany: Pi 29 Sty, 2016   wymiana endoprotezy

Mam pytanie czy po wymianie samej panewki trzpien zostaje rechabilitacja i powrot do sprawnosci jest tak samo dlugi czyli jakies pol roku czy jest mozliwe ze szybciej . Czy moglby mi ktos odpisac kto mial taka wymiane. Ja po 20 latach posiadania endoprotezy mam miec wymiane poniewaz ta jest obluzowana .Lekarz dobral taka panewke zeby nie wyciagac calego trzpienia poniewz jest dlugi i po 20 latach napewno sie zadomowil w mojej nodze. A ze juz nie produkuja tej endoprotezy jaka mialam czyli Jonsons moj lekarz musial dopasowac taka panewke ze jak mnie rozkroja to ja wstawia bez komplikacji i bedzie do mnie pasowac. Bardzo prosze o odpowiedz kogos kto mial juz wymieniana panewke ., Interesuje mnie jak dlugo dochodzi sie do sprawnosci o ile to mozna nazwac sprawnoscia ale zawsze to cos lepszego niz dotychczasoiwy stan.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 30 Sty, 2016   

Mari wszystko zależy od Ciebie tzn Twojej woli a dokładnie tego jak będziesz się rehabilitować jak i też Twojego organizmu jak on to zniesie i zareaguje na zabieg i nową panewke .Ja życze aby wszystko poszło pomyślnie po myśli Twojej jak i lekarza pozdrawiam....
ps sam jestem po reoperacji lecz u mnie była wymieniana głowa dwa tygodnie po wsztawieniu endo
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 30 Sty, 2016   

Mari, wymiana panewki jak i całego zestawu wymaga takiego samego dojścia do stawu więc dokładnie te same mięśnie będą odcięte, hakowane.
Na pewno na powrót do sprawności ma styl życia i stan mięśni.
Ważne jest byś przed operacją popracowała z rehabilitantem na uplastycznieniem mięśni.
 
     
Mari 
mari28ola
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 63
Doczya: 26 Lis 2010
Posty: 11
Skd: elblag
Wysany: Sob 30 Sty, 2016   

Myslalam ze po wymianie panewki bede mogla szybciej dojsc do sprawnosci trudno trzeba to jakos przezyc. Tak sie ludzilam poniewaz lekarz powiedzial mi ze sama wymiana panewki to pestka operacja bedzie trwala tylko jakies poltora godziny . Nie mialam zadnej rehabilitacji przed operacja bo jak sie dowiedzialam ze bede miala operacje to mialam tylko ok 2 tygodni czasu na jakas refleksje i szybka decyzje a wiadomo ze ide bo teraz czy kiedys i tak bede musiala a ze jestem w miare mloda bo jeszcze nie bardzo stara i poza biodrami zdrowa to trzeba. Takze w srode mam sie stawic w szpitalu o 7 rano i o 9.00 jade na sale operacyjna. Ale pocieszam sie tym ze w piatek bede juz w domu , A wiadomo ze domowe warunki sa lepsze jak szpitalne.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 30 Sty, 2016   

Mari endo to nie wyrok a w swoim zyciu od wypadku i byciu tutaj poznałem wiele osób z endo w róznym wieku po jednym lub kilku zabiegach w wieku od 40 do 92 lat wszyscy po zabiegu i w dobrej sprawności po .A sprawność ich kazdego dnia była lepsza bo się rehabilitowali cwiczyli , co do zabiegu to niestety jest tak jak piszała Pasiflora będzie ok pozdrawiam
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 30 Sty, 2016   

Mari, dasz radę moja droga.
Koniecznie zajrzyj do naszego kącika rehabilitacji :)
Trzymamy kciukaski za powodzenie :-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.