Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Orzecznictwo
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Czw 19 Mar, 2015   

Ja byłam bez kul i mało się odzywałam. Powiedziałam, że w domu tylko chodzę o kulach, w pracy bez kul, a do pracy i z pracy samochodem. Przesunęłam też termin komisji, bo była rano, a nie chciałam się zwalniać. Miałam tylko rtg z 1996r. i aktualny, rezonans kręgosłupa lędźwiowego i leczenie rehabilitacyjne z ZUS-u. Tylko u mnie jest kiepsko.
_________________
Beata8
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 19 Mar, 2015   

Przed operacją i po operacji dostawałam lekki na 2 lata. Komisje miałam akurat wtedy gdy chodziłam o kulach więc nic nie naginałam.
W tym roku nawet nie składałam wniosku bo to bez sensu.
Może kiedyś znowu złożę...ale w umiarkowany nie wierzę...Jak widać co rejon to inaczej.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pi 20 Mar, 2015   Re: [PYTANIE] Endoproteza / orzeczenie o niepełnosprawności

blueberry napisa/a:
Kiedy mialam 5 lat chorowałam na Pertesa teraz niestety powróciła mi martwica kości udowej - ból nieziemski
jeżeli - nieziemski- to z kulami koniecznie!!!!!!!!!
Jeżeli choroba zaczęła się przed 16 rokiem życia (masz na to kwity) to powinnaś dostać jeszcze zasiłek z MOPS 153zł m-cznie. I to przemawia przynajmniej za umiarkowanym.
Ja przed operacją miałam umiarkowany 2 x na 2lata. Potem dostałam na stałe.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 21 Mar, 2015   

http://serwisy.gazetapraw...rzysluguje.html
a zasiłek z mops z tego co mi zus przyszłał to ma być tera 208 zł a było 155
pozdrawiam i trzymam kciuki aby przyznali rente hej.....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
blueberry 
Jagoda
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 31
Doczya: 28 Gru 2011
Posty: 8
Skd: Kraków
Wysany: Sro 01 Kwi, 2015   Re: [PYTANIE] Endoproteza / orzeczenie o niepełnosprawności

esca napisa/a:
blueberry napisa/a:
Kiedy mialam 5 lat chorowałam na Pertesa teraz niestety powróciła mi martwica kości udowej - ból nieziemski
jeżeli - nieziemski- to z kulami koniecznie!!!!!!!!!
Jeżeli choroba zaczęła się przed 16 rokiem życia (masz na to kwity) to powinnaś dostać jeszcze zasiłek z MOPS 153zł m-cznie. I to przemawia przynajmniej za umiarkowanym.
Ja przed operacją miałam umiarkowany 2 x na 2lata. Potem dostałam na stałe.
pozdr


Możesz coś wiecej napisać jak mogłabym się o niego starać i jakie papiery muszę wypełnić ? Ponieważ z tego co teraz czytam to ze stopniem lekkim żadna renta mi nie przysługuje.
Wczoraj dostałam orzeczenie- stopień lekki przyznany na stałe. Poszłam bez kul, lekarz zmierzył mi nogi 4cm różnicy zobaczył zdjęcie i bliznę którą mam na pół nogi po operacji kiedy byłam dzieckiem i to wszystko.
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Wto 01 Mar, 2016   status inwalidy, grupa inwalidzka

czy chorujac na dysplazje stawu biodrowego, lub po operacji endoprotezy otrzymuje sie status inwalidy?
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 01 Mar, 2016   Re: status inwalidy, grupa inwalidzka

dominikatop napisa/a:
czy chorujac na dysplazje stawu biodrowego, lub po operacji endoprotezy otrzymuje sie status inwalidy?

Proszę, przeczytaj ten temat od pierwszej strony.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Sro 02 Mar, 2016   

dominikatop, tak w mega skrócie - jak się jest niepełnosprawnym to się dostaje. Ale nie każdy z endo jest niepełnosprawny. Ja jestem sprawniejsza niż niejedna osoba bez endo :D
Przed operacją miałam umiarkowany stopień przez jakiś rok, wcześniej nie składałam papierów, bo nie było mi orzeczenie do niczego potrzebne. Dysplazja jest wadą wrodzoną, ale nie każda czyni Cię niepełnosprawnym, są lżejsze i cięższe przypadki.
Reguły "endo/dysplazja = orzeczenie" nie ma.
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

biedronne, ja mam akurat nabytą, nie wrodzoną
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 07 Mar, 2016   

dominikatop, a jak można dysplazję nabyć? Chyba coś mylisz.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pon 07 Mar, 2016   

Z tego co się orientuję to można nabyć w życiu płodowym :)
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Pon 07 Mar, 2016   

a wrodzona dysplazja objawia się później? tak ?


moj problem zaczal się objawiac w wieku 18 lat, wiec caly czas mysle ze to jest nabyte. jestem strasznie niedoinformowana i mam tego swiadomosc. tak na prawde to dopiero teraz zaczynam się leczyc , ale to juz zupelnie inny temat.
Pozdrawiam :)
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 08 Mar, 2016   

tak, dysplazję można przeoczyć. niestety. bo wykryta zaraz po porodzie jest zwykle bezproblemowo leczona w pierwszych miesiącach życia.
ja miałam względny spokój do 15 roku życia, ale diagnozę miałam już w dzieciństwie.
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Pon 04 Kwi, 2016   

witam, rzeczywiscie mam dysplazje od urodzenia jednak zostala zdiagnozowana dopiero teraz. ortopeda powiedzial ze sytuacja jest powazna i czeka mnie endoproteza. jeśli chcialabym ubiegac sie o grupe inwalidzka/legitymacje ? jakie kroki powinnam podjac , gdzie sie udac , z jakimi dokumentami ?
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 05 Kwi, 2016   

Orzeczenie wydają powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności.

Jeśli jesteś z Wójcina w powiecie Wieruszkowskim to tutaj są informacje:
http://wieruszow.pcpr.info/orzecznictwo
ściągasz odpowiedni wniosek, dołączasz do niego zaświadczenie wypełnione przez lekarza (druki są na tej stronie) + jakąś dokumentację medyczną, czyli ksero opisu RTG czy innych badań obrazowych, jakieś zaświadczenia ze szpitali - wszystko co masz, zdjęć RTG nie dołączaj - weźmiesz ze sobą na komisję, szkoda żeby zginęły.

jak lekarz będzie wypełniał zaświadczenie to niech napisze, że to wada wrodzona, "od urodzenia", bo co prawda nie da się dysplazji nabyć, ale jeśli trafisz na komisję w składzie psychiatra+nefrolog+dermatolog to jak nie przeczytają tego napisanego wprost to mogą nie przyznać Ci dodatku pielęgnacyjnego, a jeśli dostaniesz st. umiarkowany to Ci się wtedy już należy.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.