Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Orzecznictwo
gosieczek1994 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 30
Doczya: 11 Sie 2014
Posty: 8
Skd: malopolskie
Wysany: Wto 12 Sie, 2014   

pfffffff poprosilam tylko o glupia porade czy warto sie odwolywac czy nie. myslalam ze na tym forum ktos mi pomoze... ale widze ze nie warto o co kolwiek tutaj pytac bo jak widze kazdy chce sie tylko wymadrzyc...
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 12 Sie, 2014   

gosieczek1994, nie chodzi o wymądrzanie lecz o mądre korzystanie z przywilejów.

Jeżeli czujesz się niepełnosprawna to śmiało odwołuj się.
Zawsze możesz się odwołać.
gosieczek1994 napisa/a:
myslalam ze na tym forum ktos mi pomoze... ale widze ze nie warto o co kolwiek tutaj pytac bo jak widze kazdy chce sie tylko wymadrzyc...
Kinga, Esca, AgaT i Biedronne chyba wystarczająco Ci odpowiedziały? Na pewno mają większe doświadczenie życiowe niż Ty a jednak pomimo ograniczeń nie korzystają z uprawnień na zasadzie, a bo mi się należy, bo mam endo.
Endo to nie wyrok.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 12 Sie, 2014   

gosieczek1994, ja uważam tak - jeśli masz ograniczenia, które utrudniają Ci normalne funkcjonowanie i przyznanie stopnia przynajmniej w jakimś stopniu wyrówna Ci szanse z ludźmi, którzy takich ograniczeń nie mają, to warto walczyć o stopień i warto właśnie te ograniczenia jak najdokładniej przedstawić w odwołaniu. Komisja rozpatrująca te wnioski składa się z ludzi i trzeba ich po prostu przekonać, że taki stopień ułatwi Ci funkcjonowanie. I to może być zarówno potrzeba karty parkingowej (bo np. masz takie ograniczenia ruchomości stawu, że potrzebujesz szerokiego miejsca parkinowego, by móc bezpiecznie wysiąść z auta), albo korzystasz z (prywatnej/państwowej) rehabilitacji, żeby utrzymać się jak najdłużej w dobrej formie i możliwość skorzystania z ulgi podatkowej byłaby dla Ciebie (lub rodziny) dużym odciążeniem finansowym itd.
Odwołanie napisane na zasadzie "proszę o ponowne rozpatrzenie wniosku" może nie przynieść oczekiwanego skutku, lepiej przedstawić argumenty dlaczego Ty uważasz, że Tobie ten stopień się należy.

Tak jak napisałam wcześniej - samo posiadanie endo nie oznacza z automatu, że ma się jakieś ograniczenia, które by uprawniały do przyznania stopnia i podejrzewam, że komisja kieruje się właśnie takim tokiem myślenia. Jeśli wskażesz w odwołaniu, co konkretnie w Twoim przypadku powoduje ograniczenia to masz moim zdaniem większe szanse.

Ja na komisji, po której dostałam umiarkowany i kartę parkingową powiedziałam, że prowadzę działalność gospodarczą, wyjaśniłam na czym ona polega i jaka jest jej specyfika (to że m.in. muszę się przemieszczać po mieście z ciężkim laptopem i możliwość wjazdu we wszystkie strefy miejskie autem umożliwi mi dalej prowadzenie tej działalności), wyjaśniłam też, że rehabilituję się prywatnie bo zależy mi na jakości i czasie, a na NFZ musiałam czekać (miałam przy sobie świeże rachunki od rehabilitantki do wglądu) i że zależy mi na tym, żeby te koszty, wynikające z mojej sytuacji zdrowotnej, móc odliczyć od podatku.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 15 Sie, 2014   

biedronne napisa/a:
trzeba ich po prostu przekonać, że taki stopień ułatwi Ci funkcjonowanie.
Dokładnie!
Gdy ja stawiłam się na komisji padło pytanie po co mi druga grupa, to odpowiedziałam, że w moijej firmie jest jeden zakład w którym pracują ludzie ze stopniem umiarkowanym i tylko takich tam przyjmują a ja chcę się przenieść. Widocznie było to wystarczające na tyle by dostać grupę na stałe.
 
     
PabloTS 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczy: 25 Sie 2014
Posty: 4
Skd: Kraków
Wysany: Nie 16 Lis, 2014   

Witam serdecznie,poradżcie kochani bo juz niewiem co mam robić???jestem po rewizji endo biodra lewego,pierwszą operacje miałem w 2002 ,drugą w sierpniu tego roku,jestem 3 msc po operacji i wszystko jest w miarę dobrze......jak myslicie czy mam wogóle szanse na jakis stopien niepełnosprawności...???przeczytałem cały ten wątek i sam juz niewiem co robić.....
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 16 Lis, 2014   

Pablo co Ci szkodzi złozyć papiery i przejść komisje ??
Ja tez pierwszy raz stając na komisji myślałem nic z tego wtedy dostałem stopień lekki na 3 lata a na ponownej komisji gdzie podobnie podchodziłem do sprawy umiarkowany na stałe . Za drugim razem chodzi na wezwaniu pisało aby tylko się wstawić wziołem kartoteki od kazdego lekarza i z lekarzem była krótka rozmowa , na pytanie gdzie się lecze i co otwarłem kartoteke i pokazałem tu byłem wtedy lecze to i następna kartotek i lekarz odpowiedział dziękuje . Wiem tez ze pomnie weszła dziewczyna od tak bez kartotek nicego i podobno nie dostała sprubować nie zawadzi nic nie tracisz tylko zyszkas .Poprostu nie spróbujesz nie przekonasz się , nie wiem jak teraz bywa na komisjach i jak jest z ozekaniem bo ja stopien i rente posiadam od 12 lat. Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego
Ps Gosiaczek z tego co mi wiadomo a mogło się to zmienić to aby uzyszkać stopień umiarkowany to Po1 choroba ma być przed 16 rokiem zycia nabyta lub wrodzona Po 2 stopien ten jest dla osub dla cześciowo nie zdolnych do samodzielnej egzystencji (stopień całkowity jest to całkowita nie zdolność dosamodzielnej egzystencji czyli pomoc 2 osoby) teraz mogło się to zmienić Po 3 aby być na komisji lekarskiej gdzie historie chorób były opisane przez lekarzy których się leczyłem musiałem dostarczyć opinie od pszychologa
GOSIACZEK NIE JESTEM NA FORUM ABY SIĘ WYMĄDZAĆ LECZABY DZIELIĆ SIĘ WIADOMOŚCIAMI JAK I SWOIMI PRZEZYCIAMI PO PRZEBYTEJ CHOROBIE KTÓRE MOGĄ POMUC INNYM SZANUJE PISZAĆ KOMENTARZE INNE OSOBY USZANUJ I TY pffffff myslalam ze na tym forum ktos mi pomoze... ale widze ze nie warto o co kolwiek tutaj pytac bo jak widze kazdy chce sie tylko wymadrzyc...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
Ostatnio zmieniony przez maaly-22 Nie 16 Lis, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Nie 16 Lis, 2014   

PabloTS, nie dowiesz się jak nie złożysz wniosku.
Myslę, że na pewno masz szansę. Zbieraj dokumenty i składaj wniosek.
 
     
PabloTS 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczy: 25 Sie 2014
Posty: 4
Skd: Kraków
Wysany: Nie 16 Lis, 2014   

Dzieki za poradę,faktycznie macie racje nic mi nie szkodzi złozyc papiery....a nóz sie uda ....pozdrawiam
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Sro 18 Lut, 2015   

Jestem po dwóch endo, dzisiaj byłam na komisji, nie dostanę przedłużenia stopnia umiarkowanego, ani nawet lekkiego, podobno dwie endoprotezy to jest już całkowite wyzdrowienie. Wnerwiłam się straszliwie.
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Sro 18 Lut, 2015   

asia567 To nie jest całkowicie tak jak napisałaś . Po otrzymaniu orzeczenia złóż odwołanie .
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 23 Lut, 2015   

asia567, protezoplastyka pozwala funkcjonować niektórym na tyle dobrze, iż nie jest potrzeba stwierdzenia niepełnosprawności. Możesz kontynuować pracę, czy też "zdobywać góry" i dlatego nie widzą sensu przedłużenia orzeczenia o Twojej niepełnosprawności.
Nie wiem jak sytuacja z Twoim zdrowiem ale wiem, że możesz złożyć odwołanie od decyzji.
 
     
blueberry 
Jagoda
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 31
Doczya: 28 Gru 2011
Posty: 8
Skd: Kraków
Wysany: Czw 19 Mar, 2015   [PYTANIE] Endoproteza / orzeczenie o niepełnosprawności

Dzień dobry.
Czekam na endoproteze stawu biodrowego, który mam miec wykonany 2018 roku. Dwa dni temu złożyłam wniosek o orzeczeniu o niepełnosprawności. Kiedy mialam 5 lat chorowałam na Pertesa teraz niestety powróciła mi martwica kości udowej - ból nieziemski. Jestem ciekawa czy jest w ogóle szansa, że przyznają mi jakiś stopień ? Czy ktoś miał podobny problem?
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Czw 19 Mar, 2015   

blueberry,
Też czekam na endo obu stawów biodrowych. W zeszłym roku otrzymałam umiarkowany na stałe i zakład pracy chronionej. Ale to chyba zależy od komisji. Ja mam bardzo ograniczoną ruchomość w stawach. Zależało mi najbardziej na karcie parkingowej.
_________________
Beata8
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 19 Mar, 2015   

Dokładnie dużo zależy od komisji ja przed endo obu stawów dostałem umiarkowany na 5 lat i też zakład pracy chronionej ale to niema znaczenia bo można pracować wszędzie na otwartym rynku pracy ,kartę też dostałem ale nawet nie wyrabiałem bo nie jest mi potrzebna Najbardziej ten stopień pomaga w znalezieniu pracy o która jest bardzo łatwo z umiarkowanym
 
     
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Czw 19 Mar, 2015   

Ja przy jałowej martwicy obydwu stawów i zakwalifikowaniu do endo dostałem umiarkowany na 2 lata. Na komisję trzeba iść o dwóch kulach bo jak zobaczą że możesz chodzić bez podparcia to nie dostaniesz nic.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.