Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Opuchlizna nogi po operacji
mioda 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 18 Kwi 2014
Posty: 32
Skd: śląsk
Wysany: Sro 18 Cze, 2014   

Wiem dziewczyny, że mięśnie to nie wszystko... powoli zaczynam pracę nad wszystkim aspektami mojej pokrzywionej sylwetki, kolano już nie puchnie. Co ćwiczeń z kartki -robiłam je z rehabilitantką, która co rusz mnie upominała - luźno. Zresztą w chwili obecnej muszę pracować nad dwoma biodrami jednocześnie, drugie już się zbuntowało, musiałam ratować się środkami przeciwbólowymi. Mam nadzieję, że dam radę , systematyczność nie jest moją mocną stroną...
pozdrawiam
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Czw 19 Cze, 2014   

mioda napisa/a:
Wiem dziewczyny, że mięśnie to nie wszystko... powoli zaczynam pracę nad wszystkim aspektami mojej pokrzywionej sylwetki, kolano już nie puchnie. Co ćwiczeń z kartki -robiłam je z rehabilitantką, która co rusz mnie upominała - luźno. Zresztą w chwili obecnej muszę pracować nad dwoma biodrami jednocześnie, drugie już się zbuntowało, musiałam ratować się środkami przeciwbólowymi. Mam nadzieję, że dam radę , systematyczność nie jest moją mocną stroną...
pozdrawiam


Podepnę sie pod słowa Wendy: siła to jeden z mniej istotnych aspektów reedukacji chodu. Ważne jest by Twoja/Twój terapeutka/-ta umiała/umiał "czytać" Twój ruch, napięcia na Twoich tkankach, by spójnie interpretować zebrane w całość informacje i dobrać pod Ciebie indywidualną terapię... To co dobre dla wszystkich (w pełni sprawnych chyba), niekoniecznie będzie dobre dla poszczególnych Bioderkowiczów..
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 19 Cze, 2014   

Cytat:
zwykłe ćwiczenie- zginanie kolana w linii prostej leżąc na plecach
ćwiczenie może i zwykłe ale zrozumieć co to znaczy "w linii prostej" to już nie jest takie bezproblemowe. Tym bardziej, że noga za chiny ludowe nie chce takiej pozycji przyjąć (bo boli) i kombinuje jak by tu wykonać to ćwiczenie bokami. A to stopa ucieknie o milimetry, a to kolano nie idzie do sufitu.....
To takie niuansy ale niezwykle istotne. Bo zaraz pracuje nie ten mięsień, który jest akurat potrzebny.
W życiu bym nie zgadła, nie wymyśliła tego, gdyby nie fizjo.
Dlatego ciągle piszą, że nie ma "wspólnych" jednakowych ćwiczeń.

I dlatego na rehabilitacji takie zwykłe machanie nic nie daje. Tylko dlaczego tak się ćwiczy? Przecież prowadzący fizjo doskonale o tym wiedzą. A może nie?
Muszę przyznać, że nie skorzystałam właśnie z 3-tyg rehabilitacji. Po prostu szkoda mi czasu na ranne wstawanie, jeżdżenie, rozbieranie, ubieranie....
Raz w tyg z fizjo daje więcej korzyści. Oczywiście resztę muszę sama.
Pozdrawiam i zdrówka życzę.
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Wto 24 Cze, 2014   

Mój obrzęk pod kolanem to podobno torbiel Bakera tak powiedziała mi moja doktor rodzinna, z którą można funkcjonować ale nie wiadomo jakie ma podłoże czy jest to spowodowane uszkodzeniem torebki stawowej czy też nie ,więc i tak muszę się zarejestrować do ortopedy.
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Wto 24 Cze, 2014   

ania62 napisa/a:
więc i tak muszę się zarejestrować do ortopedy.

nie zwlekaj i zrób to jak najszybciej. Pewnie potrzebne będzie USG.

Naprawdę szkoda, ze nie znalazłaś odpowiedniego terapeuty. Staraj się i szukaj dalej. Nie można sie poddawać. Ja w swoim rejonie też długo szukałam terapeuty. wykonałam kilkadziesiąt telefonów, byłam u kilku na pierwszych wizytach, nie odpuściłam i w końcu znalazłam. Więc nie wolno się poddawać i szukać a na pewno znajdziesz.
 
     
mioda 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 18 Kwi 2014
Posty: 32
Skd: śląsk
Wysany: Sob 28 Cze, 2014   

Cytat:
Ważne jest by Twoja/Twój terapeutka/-ta umiała/umiał "czytać" Twój ruch, napięcia na Twoich tkankach, by spójnie interpretować zebrane w całość informacje i dobrać pod Ciebie indywidualną terapię...

Na razie mam wrażenie, że tak jest to pierwsza z rehabilitantek, która przeprowadziła wstępną diagnozę kazała przynieść rtg i dokumentację oraz uzbroić się w cierpliwość. Wiem, że dla was to oczywiste ale niestety nie jest to normą - sama się przekonałam. Pracujemy na razie nad stabilnością o której wcześniej miałam pojęcie ale jak się okazało mgliste:( i blizną - mam zrosty. Dla pewności wyboru terapii umówiłam się jeszcze na jedną konsultację, najwyżej zmienię rehabilitantkę.

Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie posty. Gdyby nie forum nie wiedziałabym na czym polega prawdziwa rehabilitacja.
 
     
rafal1974 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 31 Pa 2014
Posty: 33
Skd: polana
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

Bioderka mam wielką prośbę doradźcie jak się z tym uporać jak pospaceruje o kulach około godziny to puchnie noga w okolicy ingerencji potem schodzi obrzęk do kolana co utrudnia jego ruch obkładam lodem stan się poprawia potem spacerek i jest to samo podobnie puchnie jak poćwiczę na razie ćwiczę w domu 26 listopada mam zacząć już prawdziwą rehabilitację pod nadzorem pewnie dopiero wtedy będzie puchnąć
Pozdrawiam
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

jak leżysz albo siedzisz weś operowaną nogę wyżej.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
rafal1974 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 31 Pa 2014
Posty: 33
Skd: polana
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

Ok Bonia tak będę czynił dzięki śliczne :)
Cześć bioderka zamówiłem sobie dzisiaj zabieg drenaż limfatyczny podobno ma być lepiej czekam na rehabilitanta z utęsknieniem
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 20 Lis, 2014   

Maść na opuchliznę nie pomaga? Okłady zimne wskazane jak najbardziej. Na oddziale, w zamrażarce zawsze były butelki z lodem gotowe do użycia.
Cytat:
jak leżysz albo siedzisz weź operowaną nogę wyżej.
i ruszaj stopami. Mięśnie pracują jak pompy i odprowadzają zebrany płyn. Kiedy więc leżysz sobie pod kołderką ruszaj stópkami, ruszaj :mrgreen: Jak najwięcej.
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 20 Lis, 2014   

rafal1974 napisa/a:
….." jak pospaceruje o kulach około godziny to puchnie noga w okolicy ingerencji ….."
Spaceruj krócej ale za to częściej. Zauważ po jakim czasie chodzenia pojawia się obrzęk. Długość spaceru uzależnij właśnie od tego …….

Fizkom
 
     
rafal1974 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 31 Pa 2014
Posty: 33
Skd: polana
Wysany: Sob 22 Lis, 2014   

Dzięki za podpowiedzi

mialem zrobiony drenaż limfatyczny takie tajne glaskania na drugi dzień rano było dużo lepiej ale wieczorem odwiedzili mnie znajomi posiedzialem parę godzin przy stole i opuchlizna na nowo jak się patrzy
Ostatnio zmieniony przez kinga Sob 22 Lis, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 22 Lis, 2014   

Po kazdym spaceze czy jak siedzis to nogawyzej np na koc oparcie łózka itp itd mi opuchlizna zeszła po około 7 tygodni w czym pomogła najwięcej rehabilitacja jak i tez poruszałem stopami najwięcej operowanej nogi . Rehabilitacja mi bardziej pomogła z opuchlizna byłem w ośrodku około 4 tyg. a po nie całych około 2 zapomniałem co to opuchlizna ale tez przed rehabilitacją w domu i poza spacerowałem godzine lub dwie poprostu do toąd az noga puchła i wtedy albo siedziałem uniesioną nogą albo lezałem i noga uniesiona .Gdy pojechałem na rehabilitacje pielegniarki mnie poinformowały ze tak bywa u pacjentów po endo. i ze czasem trwa to dłuzej a czasem kruczej . Myśle ze dostałeś karteczke w szpitalu co mozesz co nie co wszkazane co nie .pozdrawiam i zycze zdrówka i powrotu do sprawności...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Joasia17 
Wierzę...
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 28
Doczya: 27 Sty 2017
Posty: 4
Skd: Częstochowa
Wysany: Nie 26 Lut, 2017   

Witam Was kochani...
Mam problem i bardzo liczę na wasze wsparcie...
Mam 21 lat jestem pięć dni po pierwszej operacji wstawienia endoprotezy lewego biodra i cały czas przebywam w szpitalu, dwa dni spędziłam na intensywnej terapi bo straciłam dużo krwi, dostałam trzy worki. Mam nadzieję, że więcej nie będzie trzeba. Obecne badania mam rewelacyjne. Od trzech dni lekko kręci mi się w głowie czy to normalne? I po jakim czasie przechodzi? Znieczulenie - narkozę miałam bardzo głęboką z dużym zwiotczeniem mięśni. Ból nogi mam, ale to chyba normalne po tego typu zabiegu, rana i opatrunek czysty. Co mnie martwi i mi bardzo dokucza to od dwuch dni zauważyłam, że operowaną nogę od biodra do kolana mam bardzo opuchniętą, lekko brzuszek bo pępek mi się zmniejszył, najbardziej dokucza mi duże opuchcięcie miejsca intymnego, duże powiększenie warg sromowych.
Lekarz powiedział, że to normalne tym bardziej, że jestem szczupła i musiało się to rozejść.
Proszę powiedzcie czy też tak miałyście, co robić aby minęło i czy do normalne.
Dodam jeszcze, że po operacji jeszcze nie chodziłam, ćwiczę w łóżku i siedzę....
Lekarz powiedział, że operacja się udała. Tylko da duża opuchlizna szczególnie miejsca intymnego...


Bardzo Was proszę o odpowiedź, wielkie dzięki, pozdrawiam, Joasia.
_________________
Joasia
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 28 Lut, 2017   

Joasia17 Opuchlizna nogi to normalka i chyba większość z nas ją miała.
Natomiast co do opuchlizny miejsc intymnych to przyznam, że pierwszy raz słyszę...może nikt nie chciał o tym mówić albo zdarza się to tak bardzo rzadko, że nikt o tym nie pisał.
Skoro lekarz mówi, że to normalne to poczekaj, na pewno zejdzie tak jak i z nogi.
Może jeszcze ktoś się odezwie w temacie i bardziej Cię uspokoi ;)
I nie trzeba - a nawet niewskazane - jest pisanie tego samego postu w kilku miejscach...trochę cierpliwości w oczekiwaniu na odpowiedź, może ktoś nie umie pomóc bo się nie zna albo ten problem go nie dotyczył...a w ogóle to teraz na forum jest mało aktywnych użytkowników.
Pozdrawiam :) i mimo wszytko daj znać co u Ciebie słychać - być może w ten sposób pomożesz innym, którzy będą mieć takie same obawy jak Ty?
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.