Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Opuchlizna nogi po operacji
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 22 Lis, 2010   Opuchlizna nogi po operacji

Zastanawiam się dlaczego mi noga w okolicy kostki puchnie? Jest 4,5 miesiąca po operacji, a ja non stop mam kostkę spuchniętą. Czy to normalne? Co powinnam robić by opuchlizny nie było? Okolice blizny nie są opuchnięte a stopa, kostka tak :(
Ostatnio mój rehabilitant zakazał mi noszenia skarpetek ze ściągaczem i zrobić muszę przepustowość żył w tej nodze, ale od wtorku nie miałam okazji i natchnienia by się wybrać do lekarza, a dziś przyjmuje moja internistka tylko pracujących.

Wczoraj zadzwoniła do mnie znajoma, która jest 2 tyg. po operacji. Jej też puchnie noga w kostce i poleciłam jej dużo leżenia, a czasem nawet kazałam jej dawać nogi wyżej, bo u mnie w tym okresie to było normalne. Jednak teraz ja nie jestem 2 tyg po operacji :/ HELP co robić?
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 22 Lis, 2010   

Pewno to są kłopoty z krążeniem. Wiele "zdrowych" osób wieczorem ma spuchnięte nogi w kostkach. Np. jak się dużo chodzi, albo stoi. Mnie też czasami to sie zdaża, ale bardzo rzadko. Lepiej jednak zasięgnij opinii lekarza.
_________________

 
 
     
Grace 
Grace
Popularus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 61
Doczya: 09 Lut 2010
Posty: 75
Skd: Śląsk
Wysany: Pon 22 Lis, 2010   

W szpitalu w Piekarach powiedziano mi,że opuchlizna nogi operowanej może utrzymywać się nawet pół roku od zabiegu.U mnie opuchlizna praktycznie znikła po miesiącu od operacji.
Jednakże na dzień dzisiejszy (2,5 miesiąca od operacji)niby opuchlizny widocznej nie mam, ale ja widzę ,że jakaś minimalna opuchlizna utrzymuje się na mojej nodze. Zmierzyłam sobie obwód nogi operowanej w różnych miejscach i wychodzi mi ,że noga operowana jest od 0,5cm-1cm grubsza od nieoperowanej.
Nie wiem ,czy to kwestia jeszcze nie do końca wzmocnionych mięśni czy opuchlizny?
A jak to było u Was po operacji?
_________________
Grace
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Pon 22 Lis, 2010   

Pasiflora....ja tez długo tak miałam. Po operacji dośc długo miałam taką "słoniowatą" nogę; cała jakaś taka wielka. Później to przeszło, ale jakieś 2-3 miesiące po operacji noga zaczeła puchnąć od podudzia w dół, a najbardziej było to widoczne własnie na kostce i stopie. Potem doszły mi do tego takie krwawe wybroczyny na stopie. Dostałam jeszcze na kilka tygodni Clexane i wybroczyny przeszły, ale powiem Ci, że obrzęk jeszcze wracał. Mój lekarz sugerował, że obrzęk może być spowodowany zbyt dużym wysiłkiem w czasie gdy noga operowana "wisi", tzn. w pozycji pionowej.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 22 Lis, 2010   

Libra, właściwie na początku noga mi tak nie puchła. Tak teraz myślę czy to nie przez to że noga operowana jest wiodąca tzn że pewnie większy ciężar na niej spoczywa. W piątek jadę do doktora więc może mi odpowie na nurtujące mnie pytanie :)
 
     
Brydzia 
Bioderkus!!!



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 44
Doczya: 10 Mar 2010
Posty: 246
Skd: Polska
Wysany: Pon 22 Lis, 2010   

Nie dziwię się,że się martwisz. Może to kwestia przeciążenia i dlatego tak puchnie. Może warto pomyśleć o masażu limfatycznym albo obkleić stopę kinesiotapingiem w ten sposób.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 22 Lis, 2010   

Brydzia, miałam stopę oklejoną a dokładniej całą łydkę wraz z piętą cały tydzień i bez zmian :(
 
     
Brydzia 
Bioderkus!!!



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 44
Doczya: 10 Mar 2010
Posty: 246
Skd: Polska
Wysany: Pon 22 Lis, 2010   

To nie dobrze. Ale bądz dobrej myśli, może faktycznie większy odpoczynek dobrze Wam zrobi.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 24 Lis, 2010   

W poniedziałek i wtorek totalnie nic nie robiłam a dziś obudziłam się z bardzo opuchniętą kostką oraz bólem w jej okolicy.
Zadzwoniłam do mojego operatora, przedstawiłam problem i stwierdził, że nie powinnam się tym przejmować, bo tak czasem jest podczas rehabilitacji. Czy aby na pewno?
Wspomniał, że mogę iść do lekarza, aby skonsultować to. No i chciałam. Lekarz ogólny stwierdził, że to chyba problemy z krążeniem i przepisał leki. Bardziej się zaniepokoił :|
Ja natomiast jutro idę dalej atakować lekarzy bo chcę mieć zrobione badanie dopplerem.
Jakie badania powinnam jeszcze wykonać tak dla pewności czy wszystko jest ok?
 
     
krzysio 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczy: 22 Lip 2010
Posty: 111
Skd: tuż obok
Wysany: Sro 24 Lis, 2010   

badanie usg z przystawką dopplera w zupełności wystarczy, tak mi się wydaje :)
zamiast leków rozrzedzających krew proponuje stare konwencjonalne metody, które były już na forum:
kompresoterapie
masaż limfatyczny
ćwiczenia fizyczne i oddechowe
unoszenie kończyn
lub dotyk specjalisty :>
_________________
Bohater jest w każdym z nas, wystarczy tylko trochę dobrej woli, by go z siebie uwolnić.
 
     
mamat 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 23 Sty 2011
Posty: 1
Skd: war-maz
Wysany: Nie 23 Sty, 2011   [PYTANIE] Spuchnięta kostka po endoprotezie.

Witam
Na początku stycznia miałam robioną endoprotezę po złamaniu panewki kości udowej. Po tygodniu od zabiegu zaczęła puchnąć mi kostka. Stan ten utrzymuje się do dziś. Raz to opuchnięcie jest większe a raz mniejsze, jednak trochę mnie to niepokoi. Czy takie puchnięcie kostki jest normalne?
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Nie 23 Sty, 2011   

mamat, witaj miałam operację 16.12 ,opuchniętą kostkę miałam do wczorajszego dnia.
_________________
Edi
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Nie 23 Sty, 2011   

Witajcie dziewczyny - wielokrotnie o tym pisałam, ale napiszę jeszcze raz - odtwarzanie krążenia w nodze po operacji musi trochę potrwać. Miałyście poprzecinane mięśnie i naczynia krwionośne. Układ krążeniowy jest niewydajny i dlatego noga puchnie. U mnie póki dużo leżałam w łóżku i trzymałam nogi wyżej było OK, ale jak zaczęłam więcej wstawać, siedzieć ze spuszczonymi nogami, to i noga zaczęła mi puchnąć. Nawet "pobiegłam" do ortopedy a on spokojnie zakazał mi długiego siedzenia za spuszczonymi nogami - raczej trzymanie nogi wyżej i ćwiczenia stopami ( stopa do/od siebie, krążenia). Po jakimś czasie, u mnie ok. 2 m-cy noga przestała puchnąć. :)
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 23 Sty, 2011   

zozo napisa/a:
Układ krążeniowy jest niewydajny i dlatego noga puchnie. U mnie póki dużo leżałam w łóżku i trzymałam nogi wyżej było OK, ale jak zaczęłam więcej wstawać, siedzieć ze spuszczonymi nogami, to i noga zaczęła mi puchnąć.

Zacytowałam zozo, bo i u mnie było tak samo. Fakt jestem jeszcze przed, ale po wypadku leżałam prawie trzy tygodnie z nogą unieruchomioną i gdy nadszedł czas pionizacji to moja noga nabrała ciemnych barw wojennych i oczywiście kostka jak balon. W domu również starałam się nogę trzymać wyżej- w nocy podkładałam sobie koc i poduchę a w dzień gdy siedziałam to nogę kładłam na pufie. Oczywiście gdy nogę przeciążyłam to również pojawiała się opuchlizna- nawet po pół roku,ale u mnie pewnie dało w kość nie obciążanie przez pięć miesięcy chorej nóżki.
Tak więc nie martw się na zapas i oszczędzaj nóżkę, gdyby jednak to nie pomogło to wtedy oczywiście skonsultuj się z lekarzem.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Piotr 66 
Piotr66
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 79
Doczy: 31 Maj 2010
Posty: 4
Skd: Sosnowiec
Wysany: Czw 27 Sty, 2011   

Uf,nieco się uspokoiłem.Dziś w TV dali krótkie opisy zakrzepicy i już ją widziałem u siebie.Endoproteze "Nanos" wszczepiono mi 23.11.2010r. Od 3 grudnia jestem w domu,od Świąt żwawiej i więcej się poruszam i od razu noga zaczeła puchnąć zwłaszcza w kostce.W ubiegły czwartek tj 20.01 spuchła mi też kostka nogi drugiej.Napiszcie czy też zaobserwowaliście takie zjawisko u siebie.Pozdrawiam.Piotr
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.