Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zamknity przez: AgaW
Pon 29 Kwi, 2013
IV Warsztaty z rehabilitacji funkcjonalnej 4.XII KRAKÓW
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Sro 27 Pa, 2010   

Jeśli Jola, to ja też :) Proszę o wpisanie na listę.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 45
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 28 Pa, 2010   

drupinka napisa/a:
Jeśli Jola, to ja też :) Proszę o wpisanie na listę.


Kochane Bioderka. Na razie nie ma żadnej listy. Patrzymy czy termin jest realny wiec prosiliśmy Was o wypowiedzenie się w temacie. Widzę, że zainteresowanie jest spore, wiec na pewno warsztaty będa jeszcze w tym roku. Niemniej tym razem będa to innego rodzaju zajęcia. Szerzej napiszę o tym jak będziemy mieli konkretne informacje i ustalenia z prowadzącymi terapeutami REHA +. Tym razem planujemy zorganizować zajęcia podczas których nie bedzie typowych ćwiczeń czy rozmów nt naszych problemów stawów biodrowych. Tym razem chcemy na przykładzie specjalistycznych urządzeń w pomieszczeniu imitującym normalne warunki drogowe pokazać Wam Wasze słabe i mocne strony podczas codziennego życia. Podczas chodzenia, przechodzenia przez światła w ruchu ulicznym, wejścia na schody itd. Najbliższe warsztaty będa zupełnie inne niż te dotychczas Wam znane.
Z powodu tematyki, czasochłonności związanej z wykorzystaniem podczas warsztatów aparatury mocno ograniczoną ilość miejsc. Na razie wiemy, że możemy zaprosić ok 10 pacjentów. Tą informację potwierdzimy jak tylko uszczegółowimy to z prowadzącymi.
Trzymajcie rękę na pulsie.
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Sob 30 Pa, 2010   

Ze względu na specyficzną tematykę i małą ilość miejsc wydaje mi się, że będzie wiele osób, którym te warsztaty będą bardziej przydatne, niż mnie. Z żalem wycofuję się chyłkiem na koniec kolejki ;-)
 
     
Papuga99 

Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 57
Doczy: 26 Lut 2010
Posty: 35
Skd: Pruszków
Wysany: Nie 31 Pa, 2010   

Jeśli będzie taka możliwość (będą wolne miejsca ) poproszę o wpisanie mnie na do kolejki chcących wsiąść udział w tych warsztatach w warunkach drogowych 8-)
 
     
elba71 

Mikrus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 53
Doczya: 23 Cze 2009
Posty: 15
Skd: Rzeszów
  Wysany: Sro 03 Lis, 2010   

Ja również jestem zainteresowana warsztatami. Termin odpowiada mi, oby tylko była to sobota lub niedziela, ale jeśli inny dzień tygodnia to też się postaram.
Mnie interesuje głównie problem aktywności fizycznej po zabiegu,jestem po osteotomii lewego biodra. Pozdrawiam
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 03 Lis, 2010   

Kochani! Warsztaty te diametralnie różnią się od poprzednich. Nie otrzymacie tym razem wskazówek jak ćwiczyć, ale uważam że będą to jedyne w swoim rodzaju takie warsztaty. Po badaniu, które będzie dotyczyło zachowania na drodze (klaksony, światła, krawężniki i inne utrudnienia) uzyskacie wskazówki, co w danym momencie źle robicie, będą to również informacje dla Waszych fizjoterapeutów, którzy będą musieli popracować nad Wami by wyeliminować te nieprawidłowości.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 45
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 03 Lis, 2010   

Kochane Bioderka!
Już lada chwila nasza duśka , która jest koordynatorem krakowskich warsztatów przedstawi konkrety co do planowanych IV Warsztatów z Fizjoterapii Funkcjonalnej. Mamy mało miejsc, więc jak tylko powstanie informacja wraz z ankietą, która po wypełnieniu i odesłaniu do nas zwrotnie będzie zapewniała miejsce w warsztatach - najbardziej zainteresowanych prosimy o zapisy.
Informacja oraz ankieta pojawi się najwcześniej dziś późnym wieczorem albo jutro przed południem.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 03 Lis, 2010   

Katja, pamiętaj że przyjaciele Fundacji mają pierwszeństwo :)
 
     
Slavianna 

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 44
Doczya: 16 Kwi 2010
Posty: 73
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 03 Lis, 2010   

Witam wszystkich.
Jestem bardzo zainteresowana uczestnictwem w warsztatach, ale jeszcze na 100% nie wiem czy dam radę. Jeszcze bawię w Piekarach i nie mam zielonego pojęcia co mnie czeka po powrocie do pracy, juz w poniedziałek...
Tak więc wstrzymuję się z prośbą o wpis na listę, ale mam nadzieję, że uda mi się popełnić te warsztaty z Wami:-)
Pozdrawiam
_________________
J v S
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Czw 04 Lis, 2010   

Kochani, podaję szczegóły IV Warsztatów z rehabilitacji funkcjonalnej, które odbędą się w Krakowie, dnia 27.11.2010, zorganizowane przez Fundację Bioderko, dzięki uprzejmości firmy Reha +.
Warsztaty tym razem będą dotyczyć wymiernych metod diagnostycznych jako sposobu sprawdzania efektów terapii, czyli po prostu jak sprawdzić w sposób obiektywny swój stan. Jest to zupełnie inna diagnostyka niż znana nam do tej pory.
Warsztaty składać się będą z częsci praktycznej i teoretycznej czyli wykładu. Część praktyczna będzie obejmować indywidualną diagnostykę, w skład której wchodzi:
1. analiza chodu na różnym podłożu (piasek, trawa, beton) - odbywać się to będzie na specjalnie zorganizowanej, otwartej hali (naturalne warunki:wiatr, wilgoć, itp) imitującej ulicę (przejścia dla pieszych, światła, krawężniki). Badana będzie długość i ilość kroków w funkcji czasu.
2. badanie środka ciężkości za pomocą platformy stabilometrycznej,
3. EMG czyli badanie napięcia mięśniowego,
4. One Repetition Max czyli również metoda badania siły mięśniowej.
Nastepnie odbędzie się indywidualne omówienie wyników uzyskanych podczas badania.
Ważna uwaga: całe badanie będzie nagrywane na kamery, więc jeśli ktoś się nie zgadza to proszę o nie zgłaszanie się do uczestnictwa w warsztatach.

Ze względu na czasochłonną i zupełnie inną specyfikę tych warsztatów jest możliwość przebadania TYLKO 10 osób. Tak więc decyduje kolejność zgłoszenia, które odbywa się poprzez wpłatę 15 zł na konto Fundacji i wypełnienie/odesłanie ankiety na adres: dagmara@fundacjabioderko.pl.
Na wykładzie mogą się bezpłatnie pojawić wszyscy zainteresowani (tylko również prosimy o informację).
Oczywiście, pierwszeństwo mają osoby posiadające status Przyjaciela lub Klubowicza.
Prosimy o zgłaszanie się tylko osób chodzących bez kul oraz tych, którzy poruszają sie o kulach ale mogą całkowicie obciążać obie kończyny.
Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga: KOCHANI. PODEJDŹCIE DO SPRAWY BARDZO POWAŻNIE. WARSZTATY BĘDĄ MEGA CIEKAWE A MIEJSC BAAAARDZO MAŁO. PROSIMY O PRZEMYŚLANE ZGŁOSZENIA. JEŚLI KTOŚ MA WĄTPLIWOŚĆ CZY DA RADĘ PRZYJECHAĆ TO NIECH ZOSTAWI TO MIEJSCE OSOBIE ZDECYDOWANEJ NA 100 %. Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE OSOBY, KTÓRE ZAPISZĄ SIĘ A NIE PRZYJADĄ, LUB ODWOŁAJĄ PRZYJAZD BEZ ISTOTNEJ PRZYCZYNY NIE BĘDĄ NIGDY WIĘCEJ BRANE POD UWAGĘ PRZY KOLEJNYCH IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ FUNDACJĘ.

Warsztaty odbędą się pod adresem:
Kraków, ul. Golikówka 6 o godz. 15.00
(w najbliższym czasie dołączę mapkę dojazu, gdyż cała okolica jest straszliwie rozkopana i za pomocą GPS'a nie dojedziecie :) )

Będą trwały do ok. godziny 19.00-20.00.

Strój jak zawsze wygodny. Uwzględnijcie badanie na zewnątrz budynku !!

Link do ankiety:
ANKIETA DO POBRANIA
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
Ostatnio zmieniony przez Katja Czw 04 Lis, 2010, w caoci zmieniany 5 razy  
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 04 Lis, 2010   

1. Radek Hunter
2.
 
     
Papuga99 

Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 57
Doczy: 26 Lut 2010
Posty: 35
Skd: Pruszków
Wysany: Czw 04 Lis, 2010   

1. Radek Hunter
2. Papuga 99
3.
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Czw 04 Lis, 2010   

Wysłałam ankietę na adres kontakt@fundacjabioderko.pl, czy wysłać jeszcze raz na dagmara...? Czy mam wpłacić teraz, czy po zakwalifikowaniu?
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 45
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 04 Lis, 2010   

dorka napisa/a:
Wysłałam ankietę na adres kontakt@fundacjabioderko.pl, czy wysłać jeszcze raz na dagmara...? Czy mam wpłacić teraz, czy po zakwalifikowaniu?


Dziękuję dorko. Ankieta została już przekierowana do Dagmary. Dorko, Klubowicze oraz Przyjaciele FB mogą dokonywać wpłaty równocześnie z zapisem czyli wypełnieniem ankiety bo oni w pierwszej kolejności mają przywilej zgłaszania udziału w warsztatach więc po wysłaniu ankiety z automatu są zakwalifikowani.
Ty jako Przyjaciel FB jesteś już zakwalifikowana :)
Reszta chętnych która nie nalezy do grona Klubowiczów ani Przyjaciół FB równiez naturalnie może się zapisywać a tym samym wypełniać ankietę, ale z opłatą proponuję wstrzymać się do momentu kiedy będzie oczywiste ilu Przyjaciół i Klubowiczów weźmie udział w zajęciach a tym samym ile mamy pozostałych wolnych miejsc :)
 
     
RADEK(hunter) 




Status: Endo x 1
Doczy: 05 Gru 2009
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 04 Lis, 2010   

ooooooooo jestem już na liście :-) mam nadzieje że tym razem trafie :mrgreen:
ale skoro:
"WARSZTATY BĘDĄ MEGA CIEKAWE"
zobaczymy zobaczymy 8-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.