Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 16 Lip, 2012
[OGÓLNE] Poszukuję dobrego fizjoterapeuty
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Pon 19 Pa, 2015   

Szukam dobrego fizjoterapeuty w Olsztynie jestem przed endo.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 20 Pa, 2015   

Próbowałabym tutaj: Kuhn Grzegorz. Fizjoterapia funkcjonalna  
Adres: Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 54, 10-450 Olsztyn
Telefon:501 599 436
lub drugi adres tego samego rehabilitanta to:
Adres: Michała Lengowskiego 19, 11-041 Olsztyn
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Pon 09 Lis, 2015   

A czy jest możliwa rehabilitacja na fundusz? Przed operacją?
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 11 Lis, 2015   

sonce2000, oczywiście że jest możliwa rehabilitacja na NFZ, ale z własnego doświadczenia wiem, że fizjoterapeutka z NFZ miała zbyt małe doświadczenie, wręcz nie bardzo wiedziała co zrobić z moimi ogromnymi ograniczeniami.
 
     
Soczewka 
soczewka
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 13 Pa 2015
Posty: 10
Skd: Wa-wa
Wysany: Sro 18 Lis, 2015   

Czy ma ktoś wiedzę na temat oddziału rehab w Konstancinie? czy są tam konkretni rehabilitanci znający stan bioder po ganzu? Ktoś coś?
_________________
Każda chwila jest odpowiednia aby zmienić coś w swoim życiu na lepsze....
 
     
Kamila 
Kamila


Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 26 Lis 2015
Posty: 0
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Czw 26 Lis, 2015   

Ja mogę spokojnie polecić Pana Krzysztofa z okolic Bielska-Białej, który mieszka w Kozach. Jest terapeutą manualnym, które uprawnienia ma niewiele osób w Polsce.Wszystko mi wytłumaczył, a czego nie rozumiałam to ze spokojem wyciągnął atlasy anatomiczne i objaśniał w jaki sposób co jak jest zbudowane i dlaczego to ćwiczymy. Bardzo mnie zaskoczyło to jak patrzył kompleksowo na terapię. Okazało się, że oprócz pracy nad biodrem trzeba pracować nad zrotowaną miednicą, która często występuje u pacjentów po endo,zablokowanym kręgosłupem, który liczy się w chodzie i poprawiać ruchomość w kolanie, a nawet w stopie. O dziwo nawet po poprawieniu stawów stopy CAŁA noga od razu mi się zaczęła inaczej układać w chodzie !! Co się dowiedziałam od niego to, że jak jest nierówno ustawiona miednica to mam od razu jedną nogę krótszą drugą dłuższą..... oczywiście lekarz nie miał o tym pojęcia i proponował mi wkładkę, a po pracy nad ustawieniem miednicy Pana Krzysztofa od razu mi się zmieniało ustawienie nóg. I można pomyśleć, że to tylko biodro.....a jak to wpływa na całe ciało. Ćwiczenia są dość trudne i skomplikowane bo okazuje się, że bardzo trudno jest o ,,jakość" i każdy z nas sobie lubi robić po swojemu :D Na początku byłam załamana co niesie za sobą problem biodrowy ale jest już coraz lepiej i wróciłam do pracy :)
jedyny problem to taki, że najłatwiej jest dostać się do niego wieczorami.... ale warto :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 26 Lis, 2015   

Podaj szczegółowe namiary na gabinet w dz. z kontaktami do polecanych gabinetów rehabilitacji.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Pi 27 Lis, 2015   

Kamila napisa/a:
Ja mogę spokojnie polecić Pana Krzysztofa z okolic Bielska-Białej, który mieszka w Kozach. Jest terapeutą manualnym, które uprawnienia ma niewiele osób w Polsce.Wszystko mi wytłumaczył, a czego nie rozumiałam to ze spokojem wyciągnął atlasy anatomiczne i objaśniał w jaki sposób co jak jest zbudowane i dlaczego to ćwiczymy. Bardzo mnie zaskoczyło to jak patrzył kompleksowo na terapię. Okazało się, że oprócz pracy nad biodrem trzeba pracować nad zrotowaną miednicą, która często występuje u pacjentów po endo,zablokowanym kręgosłupem, który liczy się w chodzie i poprawiać ruchomość w kolanie, a nawet w stopie. O dziwo nawet po poprawieniu stawów stopy CAŁA noga od razu mi się zaczęła inaczej układać w chodzie !! Co się dowiedziałam od niego to, że jak jest nierówno ustawiona miednica to mam od razu jedną nogę krótszą drugą dłuższą..... oczywiście lekarz nie miał o tym pojęcia i proponował mi wkładkę, a po pracy nad ustawieniem miednicy Pana Krzysztofa od razu mi się zmieniało ustawienie nóg. I można pomyśleć, że to tylko biodro.....a jak to wpływa na całe ciało. Ćwiczenia są dość trudne i skomplikowane bo okazuje się, że bardzo trudno jest o ,,jakość" i każdy z nas sobie lubi robić po swojemu :D Na początku byłam załamana co niesie za sobą problem biodrowy ale jest już coraz lepiej i wróciłam do pracy :)
jedyny problem to taki, że najłatwiej jest dostać się do niego wieczorami.... ale warto :)


Rozumiem Twoje zaskoczenie. Dla fizjoterapeutów/ osteopatów pracujących w modelu globalnym jest to po postu chleb powszedni.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Pon 04 Sty, 2016   fizjoterapeuta

Witam
Szukam dobrego fizjoterapeuty z okolic Częstochowy. Czy ktoś może poleca kogoś dobrego?? Może być prywatnie
Pozdrawiam
_________________
może jednak...
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Sro 06 Sty, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
wladiwostoczka 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 16 Mar 2016
Posty: 1
Skd: Poznań
Wysany: Sro 16 Mar, 2016   Dobry specjalista w poznaniu

Witajcie serdecznie,

Poszukuje dobrego specjalisty aby podjął się rehabilitacji mojej babci po operacji stawu biodrowego. Ogólnie szukałam w internecie, podpytywaliśmy inne babcie w szpitalach i jak na razie jesteśmy nastawieni na dr Posłuszego z kręg clinic, ale chciałabym zdobyć jak najwięcej informacji, żeby zapewnić babci jak najlepszą opiekę.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za pomoc
Karolina
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 16 Mar, 2016   

Przejrzyj TUTAJ.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Pi 12 Sie, 2016   

Tyle piszecie o ważności odpowiedniej rehabilitacji, że postanowiłam się rozejrzeć za odpowiednim gabinetem. Problem w tym, że wszystkie polecane na forum dotyczą większych miast, natomiast ja mieszkam w małej miejscowości na pograniczu woj. świętokrzyskiego i śląskiego (do Częstochowy i Kielc mam ok 70 km. Czy znacie może jakieś godne uwagi gabinety w tej części Polski?
Noga, która ma być operowana jest krótsza o 1.5 cm, ma być wydłużona protezą, a z tego co czytałam wiąże się to z dodatkowymi bólami i problemami, więc wolałabym, żeby zajął się mną "fachowiec" ;-)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 12 Sie, 2016   

Zobacz w dziale z kontaktami do polecanych terapeutów, pogrzeb w necie, podzwon. Warto czasem nawet dojechać nieco dalej ale mieć najlepsza możliwa terapię.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Utfallo 
Utfallo
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 45
Doczya: 12 Sie 2016
Posty: 4
Skd: mazowieckie
Wysany: Sob 10 Wrz, 2016   

Witam,
Poszukuję dobrego fizjoterapeuty w okolicach Grójca, Nowego Miasta nad Pilicą, czy może koś coś? Byłabym wdzięczna, do Warszawy mam ok 70 km i trochę ciężko mi dojeżdżać.
_________________
Utfallo
 
     
Magda42 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 49
Doczya: 15 Lip 2016
Posty: 3
Skd: Ostrów Wielkopolski
Wysany: Sro 14 Wrz, 2016   

Szukam dobrego fizjoterapeuty z okolic Ostrowa Wielkopolskiego- możecie kogoś polecić?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.