Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 16 Lip, 2012
[OGÓLNE] Poszukuję dobrego fizjoterapeuty
wamp1 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 11 Cze 2013
Posty: 3
Skd: z domu ;d
Wysany: Wto 11 Cze, 2013   Fizjo

Siemanko
Zwracam sie do was z ogromna prosba, mam dosc duze problemy z konczynami gornymi i kregoslupem, poszukuje dobrego prywatnego fizjoterpeuty, a nie jest to takie latwe bo przebywam w Anglii, czytalm o tutejszych metodach i podobno bardzo skuteczna jest MSK - musculoskeletal. Możecie mi w jakiś sposób pomóc szukac fizjo ktory sie specjalizuje w konczynach gornych i kregoslupie? Moze znacie jakies angielskie strony z rankigami fizjo? Za wszelka pomoc i porady dziekuje bardzo
Pozdro :)
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 11 Cze, 2013   

Dzień dobry,
wamp1, czy możesz uściślić jakiego typu problemy masz z kończynami górnymi i kręgosłupem? Z tego co napisałeś nic zupełnie nie wynika. Jeśli chcesz aby ktoś pochylił się nad Twoją prośbą, przyłóż się nieco bardziej.

Fizkom
 
     
wamp1 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 11 Cze 2013
Posty: 3
Skd: z domu ;d
Wysany: Sro 12 Cze, 2013   

w sumie nie o to pytalem ale jezeli to ma pomoc...
Mam 18 lat. Problem z kregoslupem to ciagle bole we wszystkich trzech odcinkach, ciagle cos tam "chrupie", przeskakuje, tutaj masz wynik RTG robionego jakis rok temu

Zdjęcie kręgosłupa szyjnego (A-P i boczne)
Spłycenie fizjologicznej lordozy. Poza tym kręgosłup szyjny radiologicznie w normie

Zdjęcie kręgosłupa piersiowego (A-P i boczne)
Spłycenie fizjologicznej kifozy w dolnym odcinku kręgosłupa TH. Niewielka prawowypukła skolioza. Poza tym kręgosłup piersiowy radiologicznie w normie

Zdjęcie kręgosłupa LS (A-P i boczne)
Spłycenie fizjologicznej lordozy. Tendencja do sacrum acutum. Poza tym kręgosłup LS radiologicznie w normie

Co do konczyn to w stawach barkowych, lokciowym i nadgarstku, przy kazdym ruchu, zazwyczaj okreznym dziwnie strzelaja i przeskakuja mi kosci, co owocuje bolem przy wysilku fizycznym, dretwieje mi cale rece, mam problem z utrzymaniem chociazby 5 sekund w jednej pozycji, rece mi sie trzesa, mam problemy z zaciskaniem piesci, czasami nawet nie moge kubka utrzymac. Tutaj mam wyniku rezonansu tylko jednego barku (lewego)

zastosowane sekwencje: TSE T1, TSE T2, PDFS, STIR, TSE T1 FS
Warstwy grubosci 3mm
kontrast: nie podano
ilość płynu w stawie ramienno łopatkowym prawidłowa
błona maziowa bez cech przerostu, nie stwierdzono cech zmian po zapalnych

struktura stożka rotatorów:
kompleks torebkowo-ścięgnisty SST: obraz zmian zwyrodnieniowych ( nierówny zarys powierzchni kostnej przyczepu z pojedynczą torbielą w zakresie warstwy pod chrzestnej - w obrębie wiązki przedniej przyczepu - zmiana o szerokosci do 13 mm (sag)
Ścięgno miesnia podgrzebieniowego o zachowanej ciagłośći prawidłowe
Kompleks torebkowo-ścięgnisto-więzadłowy ścięgna podłopatkowego: o zachowanej ciągłości nie poszerzony
brzuśce mięsniowe prawidłowe
więzadło obrąbkowo ramienne górne zachowane prawidłowo ciągle
więzadło obrąbkowo ramienne środkowe zachowane prawidłowo ciągle
więzadło obrąbkowo ramienne dolne zachowane prawidłowo ciągle

Obrąbek stawowy
W części przedniej prawidłowy
W częsci tylnej bez odwarstwienia
w części górnej: nie stwierdzono cech odwarstwienia od powierzchni kostnej panewko oraz od powierzchni LHBT
Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia (LHBT): o zachowanej ciągłości, troczki LHBT bez cech przerwania ciągłości. LHBT stabilne w bruździe w przyleganiu LHBT nie stwierdzono płynu.

Odstęp podkurczy: 6mm - istotnie zredukowany - możliwy konflikt
Odstęp podbarkowy wyraźnie zredukowany - do 5mm - wskazana dalsza ocena w kierunku konfliktu podbarkowego (w badaniu dynamicznym USG)
Kaletka podbarkowa: nie poszerzona przez warstwę płynu

Głowa kości ramiennej: obraz młodzieńczego ukształtowania nasady kości ramiennej - bez cech zmian zwyrodnieniowych

Staw barkowo obojczykowy:
Ilość płynu w stawie prawidłowa
Błona maziowa: bez cech przerostu
Powierzchnie stawowe o rownych zarysach
Ustawienie elementów kostnych stawu: współosiowe
Wiezadlo barkowo obojczykowe: o zachowanej ciągłości
Wiezadlo kruczo obojczykowe: o zachowanej ciagłości

Wnioski: ukształtowanie stawu ramienno - łopatkowego może predysponować do konfliktu pod barkowego.
Cechy zmian wstecznych w zakresie przyczepu kostnego wiązki przedniej SST - wskazana dalsza w pierwszej kolejnosci w badaniu dynamicznym
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sro 12 Cze, 2013   

wamp1,
Zrozumiałem o co pytasz. Wiem również dlaczego ja pytam o rodzaj Twoich problemów na poziomie pleców i kk.górnych.

Skąd Twoja przekonanie, że problem jest na poziomie kręgosłupa i kk. górnych? Z wyników badania RTG i TK nie wynika abyś na tych poziomach miał przyczynę dolegliwości. Opisywane przez Ciebie trzaski i ból są raczej objawem problemu a nie główną przyczyną.

Jaką diagnozę postawiono u Ciebie? Bez precyzyjnej diagnozy trudno zaplanować jakiekolwiek leczenie nie mówiąc o wyborze metody terapeutycznej. Tym samym trudno polecać jakiegokolwiek fizjoterapeutę/osteopatę/lekarza. Sam to chyba rozumiesz.

Fizkom
 
     
wamp1 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 11 Cze 2013
Posty: 3
Skd: z domu ;d
Wysany: Sro 12 Cze, 2013   

to co moze byc przyczyna Twoim zdaniem?
kto mial owa diagnoze wystawic, praktycznie wszystkie badania robilem prywatnie.
myslalem ze jak pojde do fizjo to on na podstawie badan wystawi diagnoze i dobierze odpowiednia rehabilitacje?
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sro 12 Cze, 2013   

Co może być przyczyną Twoich dolegliwości? Bez zbadania Ciebie nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jedno jest pewne, wyniki badań nie dadzą odpowiedzi na nie. Tu potrzebny jest dobry wywiad w gabinecie i profesjonalne badanie manualne.
Możesz szukać szczęścia u fizjoterapeuty. Ja jednak szukałbym pomocy u Osteopaty (terapia visceralna) i/lub Rolfera (mobilizacje powięziowe). Szukaj informacji o tym w necie.

Fizkom
 
     
lukrecja 

Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 27 Lip 2013
Posty: 19
Skd: Śląsk
Wysany: Czw 24 Pa, 2013   

Witam.Kochani czekam na wizytę kontrolną w Piekarach- termin 22 listopada. Jestem już 5 tygodni po operacji i chciałabym rozpocząć jakaś rehabilitację. Za poradą Fizkoma, mam uczyć się prawidłowego chodu do czasu kontroli itd. Tylko problem jest taki, że te wszystkie polecane gabinety są daleko od miejsca mojego zamieszkania. Potrzebuję jakieś namiary na gabinet bliżej Rybnika, Raciborza, Gliwic. Jak już nie będzie wyjścia to pojadę dalej. Słyszałam o Zabrzu, Jaworznie, Bieruniu, Krakowie. ( no i oczywiście Warszawa). Pozdrawiam P.S. Zapisana jestem tez do kolejki na oddział rehabilitacji w Piekarach Ślaskich. :-)
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Czw 24 Pa, 2013   

lukrecja, w Gliwicach masz np. http://www.rehamedica.pl/
 
     
anija233 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 45
Doczya: 22 Lut 2013
Posty: 3
Skd: s-rz
Wysany: Sob 26 Pa, 2013   

Witam wszystkich
Dawno mnie tu nie było mimo że, czynnie nie brałam udziału w dyskusjach,forum przestudiowałam od A do Z.Kochani,krótko postaram się opowiedzieć o sobie.Nie znalazłam się tu przypadkiem-w maju bieżącego roku miałam wykonaną artroskopię prawego biodra (konflikt panewkowo- udowy obustronny) została usunięta przednia część obrąbka(uszkodzenie ze zwapnieniem)Ale mój problem nie leży tylko w stawach biodrowych, dochodzi kręgosłup lędżwiowy (wypukliny l4-l5 z dokanałowo z uciskiem na worek oponowy i l5-s1 zmiany zwyrodnieniowe trzonowe-modic2) dodam do tego chondromalacje 2 stopnia + uszkodzenie tylnych rogów łąkotek ale to nie wszystko niestety dochodzi częściowe uszkodzenie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego Oczywiście wszystko potwierdzone mr.O dolegliwościach bólowych nie będę się rozpisywać bo nikomu na tym forum nie są one obce.Kochani mi brak alternatywy- potrzebuję naprawdę mądrego fizjoterapeuty z okolic Sandomierza.Z góry wszystkim dziękuję i
przepraszam jeżeli post umieściłam w niewłaściwym miejscu.
(Nikt nie mówił,że będzie łatwo ale obiecał bezpieczne dotarcie do celu:)
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 29 Pa, 2013   

anija233, Twoja sytuacja na pewno wymaga dobrej opieki nie tylko lekarskiej ale jak piszesz również fizjoterapeutycznej. Ruszam głową i szukam kogoś kto mógłby Ci pomóc, skonsultować Cię i zaplanować dalsze postępowanie. Na ten moment nie mam dla Ciebie nic. Ale postaram się i popytam współpracujących z nami terapeutów. Może znajdziemy kogoś godnego polecenia z Twojej okolicy. Niebawem dam znać.
Niemniej rozważ tez ewentualność przyjazdu do Warszawy i konsultacji u któregoś z naszych fizjoterapeutów, którzy zjedli juz zęby na biodrach - jeśli można tak powiedzieć :) To nie tak daleko a warto. Będziesz miała dokładną diagnozę i łatwiej będzie Ci później konfrontowac się z ewentualnymi innymi terapeutami czy lekarzami. Zachęcam do tego.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 29 Pa, 2013   

Anjo, sprawdzony i godny polecenia jest ten terapeuta tutaj.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
ewa1969 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 14 Lis 2011
Posty: 44
Skd: Kuj Pom
Wysany: Sro 30 Pa, 2013   Jaki gabinet polecacie w okol Bydgoszczy?

Witam , możecie polecić sprawdzonego fizjoterapeutę w Kuj -pom, najchętniej w okolicy Bydgoszczy.
 
     
agata010682 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Lut 2012
Posty: 44
Skd: szczecin
Wysany: Sro 30 Pa, 2013   

Witam. Jestem już 7 tygodni po operacji i nadal mam kłopot ze znalezieniem odpowiedniego fizjoterapeuty. Byłam w dwóch gabinetach w i nadal nie jestem pewna, a szkoda mi czasu na testowanie kolejnych terapeutów.
Może ktoś z forumowiczów poleci mi kogoś kompetentnego ze Szczecina. Z tego co czytałam na forum ważne jest stosowanie metody PNF. Polecany specjalista u którego wczoraj byłam takiego nie posiada, ale wywarł na mnie dobre wrażenie. Czy ten PNF jest niezbędny w prawidłowej rehabilitacji po endo?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 31 Pa, 2013   

ewa1969 Bydgoszcz jest nie daleko Piły a może skożystała byś z pomocy fizjoterapeuty Pana Piotra Wilkosza namiary masz w konciku polecane gabinety.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 10 Gru, 2013   

Gdybyście chcieli Państwo skonsultować swoje dolegliwości i umówić się na wizytę proszę skorzystać z poniższego numeru telefonu:


Telefon komórkowy: +48 602 482837


Adres gabinetu w którym przyjmuję:


Gabinet Fizjoterapii SANUS
dr Sławomir Marszałek
ul. Jarochowskiego 28
60-238 Poznań

Nie wiem która z was dziewczyny szukała namiarów na terapeutę z Poznania to są namiary na Pana Sławomira Marszałka
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.