Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Witam - 10 lat po Ganzie
anetkafifi 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 35
Doczya: 20 Mar 2012
Posty: 7
Skd: dolny śląsk
Wysany: Wto 20 Mar, 2012   

Witam!

Urodziłam się z dysplazją lewego stawu biodrowego. Leczyłam się w Poznaniu, w klinice na ulicy chyba 22 lipca, ale w wieku 14 lat lekarz prowadzący zabrał mnie ze sobą do Otwocka na operację metodą Ganza. Noga była krótsza tylko o kilka milimetrów, nie bolało mnie nic, po prostu jak to wtedy lekarz określił: jabłko jest niewykształcone i za wysoko się ulokowało i bez operacji niedługo kość będzie mi ocierać o kość. To mnie przekonało, że lepiej zająć się tym teraz, niż mieć później endoprotezę.
Operował mnie dr Czubak i to do niego pod Poznań jeździłam na kontrole. W tym roku, we wrześniu minie mi 10 lat po tej operacji, więc należę chyba do grupy pierwszych osób, które, jak nam wtedy mówiono, eksperymentalnie poddały się tej operacji. Byłam 4 lata temu na badaniu chodu w Otwocku i wszystko przebiegło u mnie książkowo. Zapomniałam już, że byłam chora, choć czasami biodro daje o sobie znać. Czuję ból przy dłuższym odchyleniu nogi lub trzymaniu w jednej pozycji, coś jakby w środku mi się blokowało, ale to mija od razu jak zmienię pozycję. Poza tym w pewnych miejscach na udzie mam ograniczone czucie lub przeczulone i lekkie uderzenie odbieram jako miażdżący ból, ale to da się znieść.

Śruby po 2 zabiegu dostałam na pamiątkę i mam je wszystkie 3 do dziś :)

Chciałabym niedługo zajść w ciążę i zastanawiam się, czy któraś z dziewczyn była w ciąży po przebyciu tej operacji? Czy można uzyskać wskazanie do cesarskiego cięcia, na czym bardzo mi zależy...chciałabym się umówić na wizytę do dr Czubaka i poprosić go o takie skierowanie, tylko zastanawiam się, czy ktoś już korzystał z tego. I czy po ciąży nastąpiły jakieś zmiany zwyrodnieniowe?
_________________
netka
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 20 Mar, 2012   

Witaj,
Gratuluję Ci tych 10 lat :ok: To kawał czasu i badzo się cieszę że napisałaś, Twój wpis daje nadzieję innym że im też może się udać operacja a efekty mogą trwać długo :)
Jesteś naszą aktualną rekordzistką w stażu PO :ok:
Cóż Ci życzyć? Kolejnych lat w świetnej formie :)
Na temat ciąży polecam Ci temat w dz.ogólnym "bioderka a ciąża" :) Napewno w jakimś stopniu pomoże Ci podjąć decyzję.
Powodzenia !
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
anetkafifi 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 35
Doczya: 20 Mar 2012
Posty: 7
Skd: dolny śląsk
Wysany: Czw 22 Mar, 2012   

Miała farta, że udało mi się dostać do dr Czubaka, a był to na prawdę przypadek...moja lekarka w Poznaniu przeszła na emeryturę i jej pacjentów przejął młody lekarz, dr Pietrzak, był bardzo fajny, ale przenosił się do Otwocka i zapytał, czy może zabrać mój przypadek ze sobą :) oczywiście moi rodzice się zgodzili i bardzo dobrze, bo miałam wizję leżenia długi czas w gipsie na wyciągu w Poznaniu albo Otwock i późniejsze chodzenie, nie ważne, że o kulach, ale CHODZENIE. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że byłam już zapisana w kolejce do operacji w Poznaniu i rodzice myśleli, że lekarz zabierając dokumentację skreśli mnie z listy, a tu pół roku temu dostałam pismo z Poznania, że dalej jestem na liście oczekujących i czy chcę dalej czekać, czy mogą mnie wykreślić. OMG! Minęło 10 lat i gdyby nie Otwock, to nadal czekałabym na operację i nie wiadomo w jakim stanie byłoby moje biodro, skoro już w wieku 14 lat zaczynała mi kość ocierać o kość.
_________________
netka
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.