Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 04 Lip, 2011
10 lat z endo
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 17 Pa, 2012   

Mijko gratulacje czterech latek :)
Twoje biodro jest młodsze od mojego :wink:

zazdroszczę pięknej wyprawy :) ja planuję od wiosny wypuszczać się dalej :)
Cytat:
patrzę na świat "przez florę i faunę, odganiając fatum"

Pięknie :)

PS. tytuł tego wątku by się przydało zmienić :)
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Sro 17 Pa, 2012   

Grażynko, Kinga :* dziękuję :* och bardzo mi się marzy, żeby udało się zwielokrotnić tą czwóreczkę :)

Kinga, próbowałam w tytule doplusować jeszcze 2 ale to chyba nie leży w mojej mocy ;)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 17 Pa, 2012   

Mijka napisa/a:
Kinga, próbowałam w tytule doplusować jeszcze 2 ale to chyba nie leży w mojej mocy

w Twojej, w Twojej :)
wchodzisz w swój pierwszy post - edytuj i w tytule zmieniasz, co zmienić chcesz :)
potem normalnie dajesz "wyślij" :)
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Sro 17 Pa, 2012   

kinga napisa/a:
w Twojej, w Twojej :)

Kinga, dziękuję :) przedtem próbowałam bezpośrednio poprawiać tytuł ;/ a przecież to takie proste (gamoń - zapomniałam się) :wink:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Sro 17 Pa, 2012   

Mijka, gratulacje! Wspaniale, że aktywnie żyjesz i nie przejmujesz się jakimiś niedyspozycjami, tylko jak się pojawią, to za nie się fachowo bierzesz.
Jesteś wzorem do naśladowania, zresztą twoje posty tchną taką radością życia, ze jak je czytam, to uśmiech od razu od ucha do ucha.
Pisałaś o urokach dojrzałości, że ciągle je odkrywasz i doceniasz. Mam tak samo, wiem o czym piszesz.
Gratulacje takiej kondycji w pieszym podróżowaniu przy nierównościach terenu! Znów wieje optymizmem, że mając endo można wiele. Muszę sobie wziąć do serca twoje poranne chodzenie NW, bo ja robię to bardzo nieregularnie, a wiem, jak dobrze mi robią kijki. No i ten masaż nóg i stóp, świetna sprawa, tylko ja jeszcze nie sięgam z drugą nogą zbyt daleko do palców. Przydałoby mi się też wydłużenie stóp, bo póki co są szerokie, a haluksy jeszcze je poszerzają i czasem czuję się jak hobbit :-D
Życzę ci kolejnych pięknych lat!
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 17 Pa, 2012   

Mijko, przyjmij moje gratulacje :hug:
Masz bezbólową świetną formę i potrafisz wydobyć z życia to co w nim piękne :brawo:
Życzę Ci abyś zawsze mogła pisać takie optymistyczne wiadomości i obchodzić z nami równie miłe rocznice :)
Piszesz o swojej wyprawie...ale musiało być tam pięknie! Uwielbiam takie miejsca :ok:
Co do palców-ćwiczenia mają wpływ na całe ciało, więc całkiem możliwe że stopa nie jest przykurczona tylko daje Ci stabilną swobodną podstawę :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Czw 18 Pa, 2012   

Nuta, :pada: AgaW, :pada:
Bardzo dziękuję za gratulacje i ciepłe słowa :kiss:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 18 Pa, 2012   

Mijka serdeczne gratulacje!! Jak miło się czyta takie dobre wiadomości :)
Życzę dalszych udanych wycieczek i radości z takiego Bioderka :*
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pi 19 Pa, 2012   

aga.t. napisa/a:
Życzę dalszych udanych wycieczek i radości z takiego Bioderka :*

aga.t., dziękuję bardzo :)
:hug:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Czw 17 Pa, 2013   5 lat

Witam :)

Minął kolejny rok i jest już 5+

5 lat - zleciało bardzo szybko i bardzo fajnie, moje bioderko starzeje się razem ze mną, a że sprawuje się "bezawaryjnie" to nie odczuwam tych lat.

Na przełomie sierpnia/września byłam w sanatorium w Ciechocinku o poważnie brzmiącej nazwie "wojskowy" więc myślałam, że wszystko będzie tam na rozkaz i na baczność - a tu pełna swoboda; do południa zabiegi (3-5 dziennie), po południu hulaj dusza (kolacja o 19 i do 22 luzy).
Sanatorium to jest największym i jednocześnie najlepszym ośrodkiem w Ciechocinku, jednorazowo mieści ponad 600 osób, jest całkowicie skomputeryzowane i organizacyjnie wszystko przebiega sprawnie, szybko i bez zakłóceń.
Ośrodek umiejscowiony jest w obszernym ładnym parku, w którym znajduje się Fit Park wyposażony w 20 różnego rodzaju przyrządów do ćwiczeń, korzystałam z nich codziennie około 1 h , pogoda dopisywała, dopiero ostatnie 3 dni popadało.
A wygląda tak: http://22wszur1.home.pl/a...ja-w-lesie.html

Dla podkurowania tarczycy często spacerowałam wokół tężni i wykupiłam sobie (na mieście) karnet na kilka wejść do Jaskini Solnej.

Lekarz w dniu przyjęcia, badając mnie i oglądając zdjęcia rtg, stwierdził, że biodro z endo jest ok, ale kręgosłup wygląda jakbym przez całe życie szuflowała węgiel ( ha... wygląda, ważne że tak nie boli).

Pięć lat po operacji biodra - kręgosłup ten sam a komfort życia bez porównania.
Czasami nachodzi mnie myśl "co by było gdyby...", gdybym uległa sugestiom neurologa, który 12 lat temu postawił diagnozę, że to kręgosłup (i tylko kręgosłup) i zalecał operację w szpitalu powiatowym, w którym sam operował, brrr...

Żeby bioderko bezawaryjnie mi służyło jeszcze przez dłuuuuugie lata i nie zardzewiało ;-) to w dalszym ciągu codziennie wspomagam je porannym 5 kilometrowym spacerem z kijkami NW, ćwiczeniami; raz w tygodniu chodzę na basen na aqua aerobic, staram się utrzymać wagę ciała no i profilaktycznie codziennie miksturę żelatynową sobie popijam.

Cyryl, w którymś wątku napisał, że "życie jest piękne" - potwierdzam "życie jest piękne" zwłaszcza bez bólu :)
:hug:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 17 Pa, 2013   

Mijka napisa/a:
potwierdzam "życie jest piękne" zwłaszcza bez bólu

Mijko, gratuluję, świetne wiadomości :ok: Oby Twój dobry stan trwał już zawsze :hug:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kate310 
żyję z nadzieją



Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 22 Lip 2011
Posty: 285
Skd: Polska Południowa
Wysany: Pi 18 Pa, 2013   

Przepiękne wieści! Mijka gratuluje z całego serca i życzę takich cudownych lat juz na zawsze!
Za mało jest tych pozytywnych opowieści na forum.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 18 Pa, 2013   

Mijka gratulacje! Oczywiście życzę kolejnych bezawaryjnych, bez bólowych lat :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pi 18 Pa, 2013   

Mijka, serdeczne życzenia z okazji urodzin Twojej endo :)
Życzę Wam obu dłuuugich lat w zgodzie i w zdrowiu!
:hug: :kwiatki:
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pi 18 Pa, 2013   

Dziękuję bardzo za miłe słowa :)
kate310 napisa/a:
Za mało jest tych pozytywnych opowieści na forum.

kate310, za mało :!:
Łatwiej jest opisywać swoje stany, emocje kiedy boli, bo wtedy szuka się pomocy, wsparcia.
Po operacji jak nie ma problemów to wielu osobom już się nie chce dzielić dobrymi wieściami, no bo pisać ciągle, że jest dobrze i dobrze to wydaje się już nieciekawe lub wygląda na mądrzenie/przechwalanie się. No ale przynajmniej raz w roku (właśnie w rocznicę operacji) myślę, że miło jest napisać kilka zdań i podzielić się swoim dobrym, czy mniej dobrym stanem bioderka.
Myślę, że może być to bardzo pomocne ludziom walczącym ze złymi myślami " jak to będzie potem..."
Przed operacją też goniły mnie takie pytające myśli i odczuwałam niedosyt, a raczej brak pozytywnych zaraz pooperacyjnych i tych późniejszych relacji (Forum Bioderka jeszcze nie było).
:hug:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.