Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 21 Wrz, 2010
Zapelenie kości/ zapalenie stawu biodrowego
Sylwia1982 
sylwia1982
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 42
Doczya: 21 Wrz 2010
Posty: 6
Skd: Gdansk
  Wysany: Wto 21 Wrz, 2010   Zapelenie kości/ zapalenie stawu biodrowego

Mam pytania dotyczące tej choroby bo nie spotkałam na forach
rodziców dzieci chorujących na bakteryjne zapalenie kości/stawu . Moja córeczka ma 8
miesiące i w 4 tygodni zycia zachorowała na krwiopochodne zapalenie kości (stawu biodrowego) prawdopodobnie przy porodzie została zakażona bakterią, która zaatakowała kość udową (wymaz plynu ze stawu to wykazal-gronkowce zlociste bardzo liczne). Mała przestała ruszać nóżką to był jedyny objaw poszłam do
lekarza i tak zaczęła się moja wędrówka trwała ok 14 dni aż wkońcu nozka bardzo spuchla i
trafiłyśmy do szpitala na 32 dni. Zdjecia RTG wykazaly, ze kosc jest dosc mocno "zjedzona" przez bakteria. Od tamtej pory jestemy pod stala opieka ortopedy, jest na pewno lepiej niz na poczatku, ale glowa kosci udowej po przebytym zapaleniu jest splaszczona i martwi mnie czy kość sie odbuduje?
proszę o pomoc!!!!!czy sa rodzice, ktorych dzieci przeszly ta chorobe!!!Prosze o POMOC
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 21 Wrz, 2010   

Sylwia1982, niestety tutaj nie spotkałam się z taką chorobą. Jestem zszokowana! Takie paskudztwo, aż skóra cierpnie jak się czyta co Twoja córeczka przechodziła.
Pozostaje Ci malutką oddać w ręce najlepszego ortopedę dziecięcego. Poczytaj nasze forum, a na pewno znajdziesz polecanego lekarza dla maluszków.
 
     
siulek 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 44
Doczya: 21 Sie 2011
Posty: 1
Skd: okolice Poznania
Wysany: Czw 28 Mar, 2013   

Witam

Moja córka jest dokładnie po tym samym, co Twoja córka. W naszym przypadku to historia ciągnąca się od 4 lat. Kość się odbudowała, ale uszkodzeniu uległo same biodro, panewka i niestety nie powróciła już do pierwotnego stanu. W czerwcu córkę czeka operacja.
 
     
ilona895 
ilona895
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 34
Doczya: 29 Kwi 2016
Posty: 1
Skd: warszawa
Wysany: Pi 29 Kwi, 2016   

Moj synek w wieku 3miesiecy zachorowal na krwiopochodne zapalenie kosci udowej I stawu biodrowego. W tej chwili ma 7miesiecy I slabo rusza nozka. Kosc glowy kisci udowej nie zrosla sie. Szukam kontaktu z rodzicami dzieci z tym samym problemem. Oto moj mail ilona8900@poczta.onet.pl. bede wdzieczna za kazda informacje.
 
     
Izabelowata 
Mikrus Bioderkus




Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 15 Lip 2016
Posty: 4
Skd: aktualnie Kraków
Wysany: Pi 15 Lip, 2016   

Bardzo współczuję :-( Niewielkim pocieszeniem, ale zawsze, jest to, że się kość się zrosła.
@ilona895 Może póki jest mały, a jego kości się rozwijają, pomogłaby operacja, a potem rehabilitacja? Co Ci powiedzieli lekarze?
_________________
Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.
- Ernest Hemingway
 
     
ilokroc 
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Wiek: 28
Doczy: 11 Sie 2016
Posty: 1
Skd: Józefów
Wysany: Pi 12 Sie, 2016   

Koniecznie dopytywać się RÓŻNYCH lekarzy.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.