Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Farmakologiczne metody leczenia stawów
Hawu 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 01 Maj 2016
Posty: 7
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 20 Maj, 2016   

Ja brałam ale też nie pomagał za bardzo. Bardziej mi pomagają leki na bazie diclofenaku.
Ja jednak zdecyduje się na ten zastrzyk przeciwzapalny bo ostatnio ćwiczę tak jak rehabilitant zleca a boli mnie bardziej niż przed ćwiczeniami. Słyszałam opinię, że dopóki jest stan zapalny to nie wolno ćwiczyć, czy ktoś wie coś na ten temat - co w takim razie robić jeśli stan zapalny utrzymuje się miesiącami a bezruch jest przecież też niewskazany.
 
     
Mordeczka 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 02 Cze 2016
Posty: 1
Skd: Tychy
Wysany: Czw 02 Cze, 2016   

Tak ,miałam iniekcje kwasu hialuronowego , tylko w staw kolanowy. Zaczęło się poprawiać -lepszy ruch w stawie, mniejszy ból - po 2 serii. Zabieg wykonuje się ambulatoryjnie. Przychodzisz na konsultację i jest szansa na wykonanie ostrzyknięcia. Może to mało przyjemny zabieg -jeśli ktoś nie lubi kontaktu z lekarzami, ale muszę przyznać, że działa. Oczywiście musisz się nastawić na późniejszą rehabilitację np. fizyko i kolejno działania profilaktyczne - kinezyterapię - czyli więcej ruchu, spacery, nording walking, odciążanie stawu. Ruch sprzyja tworzeniu się mazi stawowej i to takie koło zamknięte jest. Powodzenia.
 
     
Hawu 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 01 Maj 2016
Posty: 7
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 07 Cze, 2016   

Ja nie z kwasu, tylko typowy lek przeciwzapalny. Nie mam wyjścia bo truje się lekami od miesięcy a i tak mimo leków ból całkowicie nie znika. Nie mogę ćwiczyć bo ból i stan zapalny, nie ćwiczę tez źle - błędne koło.
Dam znać czy i jak pomogło, jestem umówiona na jutro.
 
     
opvkjc 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczy: 15 Cze 2016
Posty: 2
Skd: Parysów
Wysany: Sro 15 Cze, 2016   Zastrzyk z kwasem Hiularonowym czy z Osoczem i Kwasem

Zastrzyk z kwasem Hiularonowym czy z Osoczem i Kwasem ,mam taka rozkminke bo sam juz nie wiem na co sie zdecydowac ,czy móglby mi ktos pomoc mam chore stawy biodrowe zdjagnozowane przez lekarza
 
     
Hawu 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 01 Maj 2016
Posty: 7
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 21 Cze, 2016   

Niestety lekarz nie wykonał mi zastrzyku przeciwzapalnego. Powiedział, że się nie kwalifikuję, że mam zbyt zniszczone biodro. Polecił kwas hialuronowy, ale jeśli się zdecyduję to w 2 zdrowsze biodro (bolą obydwa - jedno od niedawna).
Jestem zapisana na operację na przyszły rok, więc nie ma co inwestować w biodro, które i tak za rok będzie wymienione, natomiast 2 powinno służyć jak najdłużej - szczególnie w czasie rekonwalescencji po operacji, więc chyba w tym przypadku taki zastrzyk ma sens ?
 
     
agnesska27 


Status: Osteo. + Endo
Doczya: 23 Cze 2016
Posty: 0
Skd: Gdańsk
Wysany: Czw 23 Cze, 2016   

Kiedyś się na to nabierałam i gdy jeszcze mogłam biegać faszerowałam się suplementami, które niby odbudowują chrząstkę albo maź między stawami. Tak naprawdę to chyba wszystko pic na wodę. Obojętnie ile by tego kolagenu tam nie wcisnęli, marne efekty. Najlepsza chyba i tak rehabilitacja i żelatyna ;) Sama się teraz wybieram do physioandtherapy http://www.physioandtherapy.pl/ co prawda nie z kolanami ale z biodrem, ale wiem, że żadne leki na biodro nie pomogą :/
 
     
opvkjc 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczy: 15 Cze 2016
Posty: 2
Skd: Parysów
Wysany: Pi 24 Cze, 2016   

jestem po zabiegu podania kwasu z osoczem 2 dzień czekam na efekty w biodrowy staw
 
     
Hawu 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 01 Maj 2016
Posty: 7
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 16 Lip, 2016   

Wczoraj miałam zastrzyki z kwasu w oba biodra. zdecydowałam się na ten słabszy w 3 dawkach Orthovisc. Niestety teraz boli jeszcze bardziej ból jest koszmarny. Czy to normalne? Nigdzie nie czytałam ze tuź po zastrzyku moze tak boleć choć to trochę logiczne bo miejsce jest podrażnione igłą.
 
     
Izabelowata 
Mikrus Bioderkus




Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 15 Lip 2016
Posty: 4
Skd: aktualnie Kraków
Wysany: Pon 18 Lip, 2016   

JA pierwszy raz przeczytałam o tej terapii na necie, a konkretnie tu http://www.biomedical.pl/...awow-a8807.html jednakże poszukuję więcej informacji. Moją znajomą czeka ta terapia, podchwyciłam więc i czytam tu na forum, co o niej sądzicie i czy faktycznie jest skuteczna :)
_________________
Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.
- Ernest Hemingway
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 18 Lip, 2016   

Hawu napisa/a:
Wczoraj miałam zastrzyki z kwasu w oba biodra. zdecydowałam się na ten słabszy w 3 dawkach Orthovisc. Niestety teraz boli jeszcze bardziej ból jest koszmarny. Czy to normalne? Nigdzie nie czytałam ze tuź po zastrzyku moze tak boleć choć to trochę logiczne bo miejsce jest podrażnione igłą.


Bardziej typowe jest uczucie rozpierania, niezbyt przyjemne ale niespecjalnie bolesne (ból to jednak kwestia indywidualna). Mogło też się zdarzyć, że lekarz wbił się igłą w nerw i wtedy faktycznie przez parę dni będzie bolało.
 
     
Hawu 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 01 Maj 2016
Posty: 7
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 20 Lip, 2016   

Ten ból był typowo kostny, promieniujący do kolan, Każdy krok to było cierpienie, jak siedziałąm bez ruchu nawet potrafiło zapiec, zakłuć, natomiast każdy najmniejszy ruch nogi powodował ból w kości udowej.
2 dni były koszmarne, teraz trochę lepiej ale jeszcze nie tak jak przed zastrzykami.
Już się dowiedziałąm, że tak może być kilka dni bo kwas rozpiera staw i narusza , tylko czemu nigdzie o tym nie piszą?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 20 Lip, 2016   

Moja rada pytać się lekarzy o takie rzeczy a nie szukać w Internecie. Wiem że lekarze nie zbyt chętnie odpowiadają na pewne pytania ale pacjent ma prawo wiedzieć o ewentualnych skutkach danego zabiegu. o sytuacjach które się mogą po zabiegu zdarzyć. I o ewentualnych np częstych powikłaniach.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Hawu 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 01 Maj 2016
Posty: 7
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 25 Lip, 2016   

Bonia napisa/a:
Moja rada pytać się lekarzy o takie rzeczy a nie szukać w Internecie. Wiem że lekarze nie zbyt chętnie odpowiadają na pewne pytania ale pacjent ma prawo wiedzieć o ewentualnych skutkach danego zabiegu. o sytuacjach które się mogą po zabiegu zdarzyć. I o ewentualnych np częstych powikłaniach.


Tak, tylko ten lekarz przyjmuje raz w tygodniu i nie mam z nim kontaktu.
Najgorsze że te bóle nie minęły, było 2-3 dni lepiej a od piątku znowu źle.
Czy to możliwe, żę naruszył mi jakiś nerw ? Bo teraz ten ból jest inny i to promieniuje od miejsca wstrzyknięcia.
Niestety z ew. konsultacją i pytaniem musze czekać do piątku - jestem przerażona i załamana.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 25 Lip, 2016   

Niestety ale wszystko jest możliwe. Bez wyjaśnienia tego z lekarzem nikt z nas nie powie Ci co to może być a spekulowanie nie ma sensu.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
MartaR 
....
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Pa 2009
Posty: 35
Wysany: Pi 04 Sie, 2017   [OGÓLNE] Blokada sterydowa (zapalenie kaletki stawu biodrowe

Witajcie,
jakiś czas temu zaczął pojawiać się u mnie ból biodra - koncentrujący się w pośladku i z boku biodra. Jestem po osteotomii i pamiętam ze przed operacją - jeśli bolał mnie sam staw to ból był raczej w pachwinie i w inny sposób "blokował" mi swobodne chodzenie. Nowy rodzaj bólu zaniepokoił mnie, tradycyjnie gdy tylko coś się zaczyna dziać wykonałam RTG i poszłam do ortopedy. Po badaniu lekarz stwierdził, że to nie sam staw a zapalenie kaletki. Dostałam jakieś leki przeciwzapalne które brałam m-c i zalecenie było takie,ze jeśli ból nie ustąpi to powinnam zrobić USG z jednoczesnym "wlewem" sterydu (blokada). Ponieważ ból jest wciąż silny i właściwie uniemożliwia mi jakiekolwiek dłuższe chodzenie - bez robienia kilkuminutowych odpoczynków, entuzjastycznie zapisałam się na tą blokadę widząc w tym tzw ostatnią deskę ratunku. Natomiast teraz - oczekując już niecierpliwie na ten "zabieg" zaczęłam czytać w internecie informacje na ten temat i opinie i powiem szczerze - nie są najlepsze....Mam wiec pytanie - czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy ewentualnie można to zniwelować jakąś odpowiednią fizjoterapią/ lekami ale nie sterydami?
_________________
Osteo. Ganza lewego biodra 11.12.2009 r.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.