Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Farmakologiczne metody leczenia stawów
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 20 Pa, 2015   

Reniaczek napisa/a:
Witajcie.Mam pytanie.Skoro jestem już po endo biodra to jakie ( i czy w ogóle ) brać jakieś suplementy , które pozytywnie wpłyną na moje bioderko?


problem w tym co robisz i jak wygląda Twoja dotychczasowa dieta.

ja używam odżywek, ale podczas zawodów, gdy tracę elektrolity. ale czy spacerując, jeżdżąc w umiarkowanie na rowerze tak odwadniasz organizm, że musisz temu zapobiegać?
jeżeli jesz wszystko umiarkowanie, jeżeli ruszasz się jak większość ludzi, to po co?
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 20 Pa, 2015   

Reniaczek napisa/a:
jakie ( i czy w ogóle ) brać jakieś suplementy , które pozytywnie wpłyną na moje bioderko?
Rozumiem że chodzi Ci o to jakie suplementy brać by operowane bioderko było ok. Tylko, że masz metalowe biodro i żaden suplement Ci nie pomoże.
Zastanów się po co Ci jakieś suplementy? Nie lepiej zdrowa, zbilansowana dieta? Plus oczywiście rehabilitacja. Tak, to Ci pomoże wydłużyć żywotność Twojego bioderka!
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Wto 20 Pa, 2015   

Oki,,,to od dziś tylko galaretka:)Mniam,,mniam...Dziękuję za rady:)
_________________
Renia
 
     
magisterka 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 15 Kwi 2016
Posty: 1
Skd: Tychy
Wysany: Pi 15 Kwi, 2016   

Hej, miałam leczoną chorobę zwyrodnieniową stawów na różne sposoby. I zabiegami fizykalnymi, a także dużo ćwiczyłam. Jednak efekty dały dopiero ostrzykiwania PRP , czyli osoczem bogatopłytkowym. Zabieg jest bezbolesny i coraz bardziej popularny, przynajmniej w klinice, w jakiej mi go wykonywano. Sama procedura jest bardzo prosta, badanie, kwalifikacja do zabiegu, zabieg. Po kilku dniach zaczęłam odczuwać poprawę, bowiem zmniejszyły się dolegliwości bólowe. Wiem, że np. problemy z mazią w stawach można leczyć zabiegami z podaniem kwasu hialuronowego. Pozdrawiam.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 15 Kwi, 2016   

Magisterka, szczerze watpie czy faktycznie bylas ostrzykiwana.wyglada na to ze umiescilas swoj post na Firum aby wstawic ukryta reklame.mnie tym postem absolutnie bys nie przekonala o skutecznosci tej metody.
Z jednym sie tylko zgodze-z nieskutecznoscia zabiegow fizykalnych bo nie likwiduja przyczyn dolegliwosci tylko maskuja objawy.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 16 Kwi, 2016   

magisterka, znam kilka osób które miały ostrzykiwane stawy. Efekty z reguły zerowe.

Ostatnio słyszałam opinię lekarza nt. blokad dostawowych. Ja sobie nie radzą z rozpoznaniem lub mają wątpliwości to walą blokadę na odczepnego :P Fajne podejście.
U mnie sprawa była od dziecka wiadoma. Nigdy nie zaproponowano mi ani zastrzyków dostawowych z kolagenem ani blokad. Chyba coś w tym jest!? :roll:
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 16 Kwi, 2016   

Bo podobno blokady przyszpiesają zwyrodnienia stawów tak szłysałem ....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 16 Kwi, 2016   

magisterka napisa/a:
problemy z mazią w stawach można leczyć zabiegami z podaniem kwasu hialuronowego
Oczywiście byłam u ortopedy (przed endo) w sprawie kwasu hialuronowego. Powiedział, że to dla mnie za późno. Ale kwas sprawdza się po artroskopii kolana - tak miały właśnie moje koleżanki. Czyli pomaga tylko po niektórych operacjach, jako szybki powrót do zdrowia. Ale przy stwierdzonej koksartrozie czy to ma sens?
_________________
Beata8
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Sob 16 Kwi, 2016   

dorotabeata napisa/a:
magisterka napisa/a:
problemy z mazią w stawach można leczyć zabiegami z podaniem kwasu hialuronowego
Oczywiście byłam u ortopedy (przed endo) w sprawie kwasu hialuronowego. Powiedział, że to dla mnie za późno. Ale kwas sprawdza się po artroskopii kolana - tak miały właśnie moje koleżanki.


W początkowej fazie choroby zwyrodnienioowej dostawowe zastrzyki z kwasem hialuronowym skutecznie powstrzymuja rozwój choroby (oczywiście jeżeli jednoczesnie uda się wyeliminować przyczynę powstania zwyrodnienia). Z tym, że na wczesnych etapach prawie nikt nie chodzi do ortopedy... W późniejszych etapach zastrzyki łagodzą dolegliwości bólowe i łatwiej można dotrwać do operacji. Z tym, że warto porozmawiać z lekarzem o doborze dobrego preparatu z kwasem hialuronowym. U nas najczęściej stosuje się kwas małocząsteczkowy, który bardzo szybko jest wchłaniany przez organizm i w związku z tym jego stosowanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Reasumując - jeżeli ktoś nabawił się kontuzji stawu biodrowego, choroba zwyrodnieniowa nie jest zaawansowana, to kombinacja wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego i rehabilitacji z duzym prawdopodobieństwem zapobiegną operacji.
 
     
Hawu 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 01 Maj 2016
Posty: 7
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 16 Maj, 2016   

Prawie cały temat jest na temat suplementów a nie farmakologii.
Mam pytanie na temat zastrzyków przeciwzapalnych w biodro (pod kontrolą usg).
Czy ktoś brał - czy pomogło, ale przede wszystkim najważniejsze pytanie - na jak długo taki zastrzyk starcza? Czy potem wraca stan zapalny i ból i jaki to jest ból, mniejszy? Taki sam?
Jeszcze pytanie o ostarynę (nie ma w aptekach, trzeba sobie sprowadzić).
Słyszał ktoś z was, że ta substancja pomaga na kości stawy ?
 
     
wredotka 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 33
Skd: Kraków
Wysany: Pon 16 Maj, 2016   

nigdy nie miałam zastrzyków na zwyrodnienia od kilku lat biorę Structum.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 17 Maj, 2016   

Hawu napisa/a:
Prawie cały temat jest na temat suplementów a nie farmakologii.
Mam pytanie na temat zastrzyków przeciwzapalnych w biodro (pod kontrolą usg).
Czy ktoś brał - czy pomogło, ale przede wszystkim najważniejsze pytanie - na jak długo taki zastrzyk starcza? Czy potem wraca stan zapalny i ból i jaki to jest ból, mniejszy? Taki sam?
Jeszcze pytanie o ostarynę (nie ma w aptekach, trzeba sobie sprowadzić).
Słyszał ktoś z was, że ta substancja pomaga na kości stawy ?

Poczytaj jeszcze TUTAJ
 
     
Hawu 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 01 Maj 2016
Posty: 7
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 17 Maj, 2016   

Dzięki. Czyli jednak nie polecane. Dla mnie to ostateczność. Nie chcę tylko maskować bólu, chodzi mi o usunięcie stanu zapalnego. W ogóle to dopiero kilka dni temu dowiedziałam się od rehabilitantki że w stawie przy zwyrodnieniu powstaje stan zapalny. Skusiłam się na tą ostarynę (próbowałam wszystkiego żeby pozbyć sie bólu - jeszcze nie wiedząc że mam zwyrodnienie) ale biorę ponad 2 tyg. i żadnej poprawy.
Od kilku miesięcy biorę też astaksantynę - środek naturalny bezpieczny, polecony przez trenera na siłowni, podobno poza tym że jest silnym antyoksydantem ma silne działanie przeciwzapalne. Też żadnej poprawy nie czuję. Sam ból uśmierzają mi leki na bazie Diclofenaku - oczywiście nie całkowicie, ale znacznie.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 18 Maj, 2016   

Skoro interesujesz sie suplementacja-odzywianiem to zajrzyj w temat o odzywianiu-suplementacji jaki znajdziesz w tym dziale.Bedziesz mial wiecej wskazowek.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Czw 19 Maj, 2016   

witajcie, czy bral ktos rantudil retard? przed operacja endoprotezy? mnie zapisal lekarz na bol, lykam ten lek od 1,5 i boli caly czas.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.