Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zamknity przez: AgaW
Pon 29 Kwi, 2013
III Warsztaty z fizjoterapii funkcjonalnej 12.09. Warszawa
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
  Wysany: Nie 29 Sie, 2010   III Warsztaty z fizjoterapii funkcjonalnej 12.09. Warszawa

III WARSZTATY Z FIZJOTERAPII FUNKCJONALNEJ
- 12 WRZEŚNIA (NIEDZIELA) 2010 r.
START GODZ. 9.00
CRF ORTHOS WARSZAWA

---------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kochani,

Z wielką radością obwieszczamy, że w najbliższym czasie, tj. 12 września (niedziela) odbędą się kolejne Warsztaty z nowoczesnej fizjoterapii dla Bioderkowiczów!

Poniżej dokładna informacja o planowanej akcji.

Zajęcia pod tytułem:

Zaburzenia ruchomości stawu biodrowego i ich wpływ na życie codzienne
odbędą się w Warszawie, w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej ORTHOS przy ul Szolc Rogozińskiego 1c
pod przewodnictwem dr Agnieszki Stępień.


Zapraszamy pacjentów zarówno po jak i przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi, bez względu na wiek i płeć z tylko i wyłącznie jednostronnym problemem w stawie biodrowym. To może być dysplazja, zwichnięcie, coxartroza i wiele innych, natomiast może dotyczyć tylko jednego stawu, drugie biodro musi być anatomicznie zdrowe. Warsztaty będą miały na celu zbadanie jaki wpływ na nasz staw biodrowy ma ustawienie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Skupimy się także na zależności kręgosłupa, łopatek, barków oraz żuchwy w stosunku do zaburzeń ruchomości w stawie biodrowym.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie ankiety (TUTAJ proszę pobrać ankietę: http://www.fundacjabioder...ie_Nazwisko.doc ) oraz odesłanie jej mailem wraz z obowiązkowo załączonym zdjęciem RTG całej miednicy stwierdzającym zmiany z stawie biodrowym tylko po 1 stronie (drugi staw prawidłowy).

Warsztaty będą podzielone na 3 części.

* Pierwsza część będzie polegała na indywidualnym 30 minutowym badaniu oraz wywiadzie z pacjentem na którym określimy jego dysfunkcje i problemy w aspekcie stawu biodrowego. Wykwalifikowani terapeuci przekażą pacjentom wskazówki i sugestie dotyczące codziennych ćwiczeń i aktywności w oparciu o ich indywidualnie rozpatrzony problem. Spotkania będą ustalane na konkretne godziny począwszy od godziny 9.
Podczas tej części zajęć wskazaniem jest aby pacjenci mieli na sobie wygodny strój typu: krótkie spodenki i koszulka z krótkim rękawkiem oraz zmienne obuwie (np. klapki)

* Druga część warsztatów będzie otwartym wykładem dr Agnieszki Stępień na temat zaburzeń ruchomości w stawie biodrowym i rozpocznie się tuż po indywidualnych spotkaniach planowo o godz. 12.00. Czas wykładu, ok. 45 min.
Podczas wykładu oraz trzeciej kolejnej części zajęć obuwie zmienne będzie obowiązkowe.

* Po krótkiej przerwie kawowej zebranych pacjentów czeka trzecia praktyczna część zajęć podczas której omówimy problemy pacjentów (wynikłe z porannego badania), Bioderkowicze otrzymają wskazówki jakie stosować aktywności fizyczne i ćwiczenia by poprawić swój komfort. Będziemy wspólnie pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów ćwiczyć i uczyć się wykonywać owe ćwiczenia poprawnie. Duży nacisk kładziemy nie tylko na biodra, ale na lędźwie, łopatki, barki oraz żuchwę (!)


Zainteresowanych warsztatami prosimy o wypełnienie i odesłanie ankiety wraz z RTG miednicy oraz wpłatę wpisowego w wysokości 15 zł.

Uwaga: Przyjaciele FB oraz Klubowicze nie są zobowiązani uiszczać wpłaty wpisowej na zajęcia.

Dla reszty Forumowiczów wpisowe na warsztaty to 15 zł, które przeznaczymy na sprawy związane z organizacją i poczęstunkiem podczas zajęć. Wpisowe prosimy uiszczać na konto fundacji: Alior Bank 97 2490 0005 0000 4500 3677 6667 w tytule wpisując: warsztaty oraz swój Nick z Forum Bioderko.

Serdecznie zapraszamy Was na planowane zajęcia. Ilość miejsc ograniczona!
Fundacja BIODERKO.
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Nie 29 Sie, 2010   

Katja napisała

" To może być dysplazja, zwichnięcie, coxartroza i wiele innych, natomiast może dotyczyć tylko jednego stawu, drugie biodro musi być anatomicznie zdrowe"

Bardzo chciałam uczestniczyć w warsztatach w Warszawie , jednak ten termin mimo wszystko mi nie odpowiada . Poza tym nie kwalifikuję się na warsztaty , ponieważ moj problem dotyczy obydwu bioder. Jestem posiadaczką 2 endoprotez , z których jedna zakwalifikowana jest do operacji rewizyjnej .

Mam pytanie .
Czy będą jeszcze warsztaty w Warszawie, w których będą mogły uczestniczyć osoby z problemem obydwu bioder :?:

Pozdrawiam
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Nie 29 Sie, 2010   

Choć to daleko, to już wysłałam swoją ankietę z załącznikami :) i mam nadzieję, że zostanę zakwalifikowana (i że życie nie pokręci mi planów...) Program brzmi bardzo obiecująco.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 29 Sie, 2010   

Cytat:
Bardzo chciałam uczestniczyć w warsztatach w Warszawie , jednak ten termin mimo wszystko mi nie odpowiada . Poza tym nie kwalifikuję się na warsztaty , ponieważ moj problem dotyczy obydwu bioder. Jestem posiadaczką 2 endoprotez , z których jedna zakwalifikowana jest do operacji rewizyjnej .

Mam pytanie .
Czy będą jeszcze warsztaty w Warszawie, w których będą mogły uczestniczyć osoby z problemem obydwu bioder :?:


Tak Wiesiu, będą. Nie potrafię podać przybliżonej daty, ale odbędą się na pewno. Jeśli los będzie nam sprzyjał - odbędą się jeszcze w tym roku warsztaty w Warszawie i Krakowie. Nie potrafie podać tematyki, ale będą dotyczyły Bioderkowiczów zarówno jedno - jak i dwustronnych. Być może będziemy poruszali także kwestie istoty fizjoterapii przedoperacyjnej. Tym razem skupiamy sie na problemach Bioderkowiczów z kłopotem w jednym bioderku :)
Zerkajcie kochani często w Kącik Rehabilitacji. Na bieżąco będziemy informować o planowanych akcjach.

Tym którzy wysłali juz ankiety z RTG serdecznie dziękuję. Jestem w stałym kontakcie mailowym. Niebawem będziemy ustalać indywidualne godziny Waszych badań :)

drupinka napisa/a:
Choć to daleko, to już wysłałam swoją ankietę z załącznikami :) i mam nadzieję, że zostanę zakwalifikowana (i że życie nie pokręci mi planów...) Program brzmi bardzo obiecująco.

:) Tak drupinko, Twoja ankieta jest już na liście warsztatów. Dziękujemy za szybkość w działaniu :)
 
     
anulka 
anulka
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 29 Sie 2010
Posty: 42
Skd: kielce/warszawa
Wysany: Nie 29 Sie, 2010   

Nie mogę pobrać ankiety :-/ Czy robię coś nie tak ?
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 29 Sie, 2010   

anulka napisa/a:
Nie mogę pobrać ankiety :-/ Czy robię coś nie tak ?


Anulka, spróbuj jeszcze raz. Nie powinno być problemu. Jeśli będzie - daj znać co się dzieje.
 
     
anulka 
anulka
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 29 Sie 2010
Posty: 42
Skd: kielce/warszawa
Wysany: Nie 29 Sie, 2010   

Już mam :) Nie bardzo wiem, jak dołączyć zdjęcie bioder, chyba trzeba zeskanować ?
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 29 Sie, 2010   

anulka napisa/a:
Już mam :) Nie bardzo wiem, jak dołączyć zdjęcie bioder, chyba trzeba zeskanować ?


Jeśli masz je na kliszy a nie w formie cyfrowej najprościej jest przykleić (taśmą klejącą) kliszę RTG do okna (w ciągu dnia) i zrobić zdjęcie aparatem cyfrowym ;)
Prosze, postaraj się o jak najlepsza jakość :)
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pon 30 Sie, 2010   

Katja napisa/a:
najprościej jest przykleić (taśmą klejącą) kliszę RTG do okna (w ciągu dnia)

jak się ma piękne widoki z okna, to "na okno" nie bardzo wychodzi, bo przebija, chyba, że ktoś mieszka na wysokim piętrze i nic i nikt mu w okno nie zagląda :-D
Mnie nie wychodziło :-?
Poradziłam sobie inaczej - przykleiłam kliszę taśmą na wyczyszczony, podświetlony monitor komputera i zrobiłam zdjęcie aparatem cyfrowym :)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pon 30 Sie, 2010   

Mijka napisa/a:
jak się ma piękne widoki z okna, to "na okno" nie bardzo wychodzi, bo przebija, chyba, że ktoś mieszka na wysokim piętrze i nic i nikt mu w okno nie zagląda

Można też skorzystać z okna "przenośnego", czyli przykleić do okna samochodu i pojechać w odpowiedni plener :idea:
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 30 Sie, 2010   

Mijka, spryciula z Ciebie :) Ja na to nie wpadłam. Potrzeba matką wynalazku :) Super dziewczyny. Dziękuję Wam za ankiety i porządne zdjęcia :) O to chodziło!

Czekamy na resztę ciekawych życia i swojego zdrowia!
 
     
anulka 
anulka
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 29 Sie 2010
Posty: 42
Skd: kielce/warszawa
Wysany: Pon 30 Sie, 2010   

Ankietę wypełniłam, ale jeszcze muszę pokombinować ze zdjęciem. Mam nadzieję, że zdążę :)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 31 Sie, 2010   

anulka, na pewno dasz radę ze zdjęciem Powyżej masz rady jak to zrobić, gdy nie masz na płytce :mrgreen:
 
     
anulka 
anulka
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 29 Sie 2010
Posty: 42
Skd: kielce/warszawa
Wysany: Sro 01 Wrz, 2010   

Nakombinowałam się z tym zdjęciem, ale mam. Może nie jest najwyższej jakości, ale widać co i jak. Pogoda pod psem, więc okno odpadło w przedbiegach. Przykleiłam do monitora komputera. Co prawda musiałam obciąć górę zdjęcia, ale stawy widać dość dobrze. Szukam teraz adresu, na który mam to wysłać ... i nie widzę :-/
Jeszcze się nie bardzo łapię co gdzie jest. Może ktoś podpowie :)

EDIT

Znalazłam taki adres - kontakt@fundacjabioderko.pl
Tam wysłałam ankietę.
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 01 Wrz, 2010, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Sro 01 Wrz, 2010   

A jaki strój obowiązuje na warsztatach :?:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.