Forum Bioderko Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
[PYTANIE] kapoplastyka
akoprowski 
Mgr
Mikrus Bioderkus

Status: Inne
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   [PYTANIE] kapoplastyka

Dzień dobry,
poszukuję kontaktu do osób którym po przeprowadzeniu zabiegu kapolastyki, wydłużyła się operowana noga. Jestem bardzo ciekaw co mówili na ten temat lekarze i operator oraz o ile cm noga się wydlużyła?.
miłego dnia

Antoni

aga.t. 

Gigantus Bioderkus

Status: Kapo x 1
Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

akoprowski Temat ''dłuższej nogi'' był już na forum kilka razy poruszany. Zadaj pytanie: jak bardzo mieliście przekrzywioną miednicę? A może napisz dokładnie o co Ci chodzi, czy to Ty masz ten problem, czy ktoś z Twoich znajomych czy raczej jesteś mgr fizjoterapii i obserwujesz pacjentów, którzy mówią Ci że nikt ich nie uprzedził o takich rzeczach? Czy jednak coś związanego z odszkodowaniami? Ktoś założył sprawę lekarzowi bo po operacji ma ''dłuższą nogę''?
Przede wszystkim bez paniki. No i prawidłowy pomiar nóg, rtg po operacji na stojąco i fachowa fizjoterapia.

akoprowski 
Mgr
Mikrus Bioderkus

Dzień dobry,
jestem adwokatem i prowadzę sprawę w której pacjentowi wskutek kapoplastyki wydłużono nogę o 3 cm, przy czym nie zmierzono nóg po zabiegu i nie zalecono wkładki i wskutek długotrwałego "chodzenia" uszkodzony został staw kolanowy. Wszyscy przesłuchiwani lekarze twierdzą, iż nie jest możliwe aby przy tym zabiegu wydłużyć nogę, podczas gdy z informacji na tym forum wynika, iż zdarzają się takie przypadki, stąd też moja prośba o kontakt.

AgaW 

Galaktikus Bioderkus

Status: Osteo. Ganza x 1

Zabieg samej nogi nie wydluzy.
Odczucia pacjenta biora sie z tego ze sama miednica ulega przestawieniu.
Nogi powinny byc fachowo zmierzone przez fizjoterapeute/lekarza (od kolcow biodrowych).
Jednak skoro nie byly mierzone w ten sam sposob przed zabiegiem nie mozna bedzie niczego udowodnic. (Chyba ze hest mozliwosc przez rtg?)
Roznice wyczuwalna ale nie majaca przyczyny w dlugosci nog wyrownuje sie fizjoterapia-korekta ustawienia miednicy. Dobrze zeby pacjent po operacji zadbal o ta kwestie bo to wplywa na dlugofalowa sprawnosc.
Polecam temat jaki sugeruje Aga T- dzial o rehabilitacji, temat: krotsza noga. Tam jest wyjasniony caly mechanizm sytuacji.

akoprowski 
Mgr
Mikrus Bioderkus

Dzień dobry,
noga mierzona przed zabiegiem jak i po zabiegu (ale przez innych lekarzy niż tych wykonujących zabieg).

AgaW 

Galaktikus Bioderkus

Czyli trzeba ustalic czy nogi byly mierzone w ten sam sposob.Niestety czasem sa mierzone roznie, poyem sprawdzic u fizjoterapety najlepiej stosujacego rehabilitacje funkcjonalna czy roznica nie wynika z ustawienia miednicy.
Z mojego doswiadczenia tyle moge doradzic.

akoprowski 
Mgr
Mikrus Bioderkus

Dzień dobry,
poniżej fragment wyroku dotyczącego analogicznej sytuacji. Niestety jest zanonimozowany, stąd też poszukuję osób które potwierdzą możliwość zaistnienia takiego nietypowego zdarzenia w przypadku kapoplastyki u osób z dysplazją :

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu - I Wydział Cywilny po rozpoznaniu w dniu 11 października 2013 r. we Wrocławiu na rozprawie sprawy z powództwa R.B. przeciwko Wojewódzkiemu Centrum (...) i (...) S.A w W. o zapłatę na skutek apelacji powódki od wyroku Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze z dnia 16 maja 2013 r., sygn. akt I C 489/12 uchyla zaskarżony wyrok i sprawę przekazuje Sądowi Okręgowemu w Jeleniej Górze do ponownego rozpoznania i orzeczenia o kosztach postępowania apelacyjnego.
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 16 maja 2013 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze oddalił powództwo R.B. przeciwko Wojewódzkiemu Centrum (...) oraz (...) S. A. w W. o zapłatę zadośćuczynienia oraz renty uzupełniającej, zasądził od powódki na rzecz pozwanych po 3.617 zł tytułem zwrotu kosztów procesu nakazał powódce, aby uiściła na rzecz Skarbu Państwa kasa Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze kwotę 10,34 zł tytułem brakującej części zaliczki na poczet wynagrodzenia biegłego.

Powyższe orzeczenie Sąd Okręgowy wydał po dokonaniu następujących istotnych ustaleń faktycznych:

W dniu 21 października 2008 roku na Oddziale (...) Szpitala Wojewódzkiego w J. w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia u powódki, która cierpiała na dysplazję, przeprowadzono planowany zabieg operacyjny kapoplastyki stawu biodrowego prawego. Po zabiegu powódka miała duży krwiak podskórny w okolicy kolana, wystąpił silny ból spowodowany porażeniem nerwu strzałkowego na poziomie głowy kości strzałkowej.

Badanie EMG nerwu strzałkowego przeprowadzone u powódki 3 grudnia 2008 roku wykazało, że przewodnictwo nerwu kulszowego zbudowanego ze składnika strzałkowego i piszczelowego stanowiącego największy nerw ludzkiego ciała zaopatrującego całą stopę, goleń i grupę tylną mięśni uda jest w normie, zaś uszkodzenie nerwu strzałkowego nie nastąpiło jednak w obrębie pola operacyjnego, a znacznie poniżej jego pola. Przewodnictwo nerwu kuszowego pozostało w normie, zaś odpowiednie mięśnie pozostały odnerwione i nie wykazują czynności dowolnej.

W następstwie zabiegu operowana noga powódki wydłużyła się o dwa centymetry i musi używać korekcyjnych wkładek do butów[/b][/b]. Powódka odczuwa silne bóle kręgosłupa lędźwiowego, podjęła jego leczenie. Z uwagi na niedowład prawej stopu potyka się i odczuwa ból.

Powódka poddawała się zabiegom elektrostymulacji nerwu strzałkowego oraz galwanizacji, sama dużo ćwiczyła, kupiła nawet urządzenie do stymulacji uszkodzonego nerwu. W wyniku rehabilitacji uzyskano jedynie rozluźnienie mięśnia prawego podudzia i uczucie lekkości kończyny.

AgaW 

Galaktikus Bioderkus

Wysłany: Nie 27 Maj, 2018   

Sad sadem a zdrowie pacjenta zdrowiem. W orzeczeniu sadu stwierdzono wydluzenie nogi o 2 cm, jest napisane ze pacjentka cwiczyla i korzystala z zabiegow.
Nie ma wzmianki ze pacjentka korzystala z rehabilitacji funkcjonalnej oraz ze probowano wyrownac jej miednice. Wkladki na dluzsza mete nie pomoga.
z
Jesli masz kontakt z ta osoba podpowiedz jej temat o krorszej nodze oraz temat o wkladkach (oba w dz.o rehabilitacji). Byc moze ta osoba moglaby jeszcze poprawic swoj stan aby w przyszlosci byc zadowolona z biodra.

aga.t. 

Gigantus Bioderkus

Wysłany: Nie 27 Maj, 2018   

Taka moja mała refleksja: chyba nikt nie poinformował - albo w stresie pacjentka nie przywiązywała do tego należytej uwagi - jakie mogą być komplikacje czy efekty po operacji, czyli np. ta dłuższa noga czy porażenie nerwu. Wielu pacjentów wyobraża sobie, że wystarczy się zoperować i noga będzie jak nowa. Często tu na forum przypominamy, jak ważna jak też właściwa fizjoterapia aby w pełni odzyskać sprawność. I każda operacja czy nawet niewielki zabieg niesie za sobą ryzyko i o tym pacjent bezwzględnie powinien być poinformowany.
Czy tak było w tym przypadku?

akoprowski 
Mgr
Mikrus Bioderkus

Wysłany: Sro 30 Maj, 2018   

Dzień dobry,
mojej klientce wydłużono nogę. Lekarze bronią się w ten sposób, iż twierdzą, że to jest niemożliwe. Poszukuję w związku z tym osób którym również wydłużono nogę aby przedstawić dowód, iż jest to jednak możliwe, i należało zmierzyć nogi po operacji. Czy ktoś z Państwa może mi pomóc w tym zakresie (czyli wskazać osoby którym wydłużono nogę w trakcie zabiegu kapoplastyki)?

AgaW 

Galaktikus Bioderkus

Wysłany: Sro 30 Maj, 2018   

Widzialam ze nie czytal Pan tematow jakie polecilam (dz.o rehabilitacji, temat: krotsza noga, wkladki do obuwia).
Mysle ze warto to zrobic bo aby reprezentowac swoja klientke warto miec zglebiony temat z roznych plaszczyzn.
Ciekawe jak ta sprawa sie zakonczy, bo wygrac latwo nie bedzie. Niech Pan napisze aby inne osoby - uzytkownicy Forum wiedzialy jak sie tocza takie sprawy.

Tomek80 
Mikrus Bioderkus

Wysłany: Nie 03 Cze, 2018   

akoprowski, ja mogę tobie pomóc,raczej coś doradzić - idź z tym do jakiej gazety typu np. Fakt a nie zaśmiecaj tego forum historyjkami wyssanymi z palca ! SIO !!!
Jak ci aktywne Koleżanki Forumowiczki ładnie i pięknie tutaj wszystko tłumaczą to czego jeszcze nie rozumiesz adwokaciku?!!
Możesz popytać także wśród Lekarzy przeprowadzających zabiegi kapoplastyki w Kraju i na Świecie !!!
Mnie o nic nie pytaj bo i tak ci nic nie powiem !!!
I myślę,że się zrozumieliśmy???!!!!!!!

Odpowiedz do tematu