Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Proteza Birmingham Mid Head Resection (BMHR)
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sob 27 Cze, 2009   Proteza Birmingham Mid Head Resection (BMHR)

Najnowocześniejsza z ostatnio zaproponowanych kapoplastycznych protez dostępnych na rynku. Pozwala wykonać plastykę zniszczonego stawu biodrowego. W Polsce nowatorska i wykonywana w nielicznych placówkach.
Więcej na ten temat, póki co tylko w języku angielskim pod linkami:

http://www.surfacehippy.info/bmhr.php



http://www.prof-faensen.d...satz_huefte&L=1
 
     
KubaP. 
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Doczy: 19 Cze 2009
Posty: 80
Skd: Kielce
Wysany: Nie 28 Cze, 2009   

Nie jestem jeszcze w temacie, ale uczę się ;-) Też musze niebawem mieć "coś wkładanego w biodro". Na początku wiedziałem tylko o endoprotezie. Teraz przeczytałam, że są również inne metody. Uprawiam sport i z tego co czytam kapoplastyka sprawdza się lepiej u sportowych maniaków ;-) Jako że nie jestem aż taki kiepski w angielskim jak mi się wydawało przeczytałem podane przez Katję linki o tej nowej protezie. Brzmi nieźle. Proteza wydaje się bardzo stabilna a jednocześnie dość mała w stosunku do stawu.
Ciekaw jestem ile to kosztuje??? Czy ktoś ma wiedzę na ten temat? Może jest ktoś na forum kto został juz zoperowany tą BMHR? No i najbardziej ciekawe - czy w ogóle w Polsce już wykonuje się tą operację? Wiadomo, że Polacy nie są zbyt szybcy w nowinkach i obawiam się ze zanim wiadomośc o tej nowości dotrze do naszych klinik zajmie to dobrych kilka lat...
_________________
Jak żyć - to na całego!
 
     
madzi_czer 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 31 Maj 2009
Posty: 145
Skd: z małego pokoju ;)
Wysany: Nie 28 Cze, 2009   

pasiflora napisa/a:
Witajcie!
Jestem Pasiflora Mam wrodzona obustronna dysplazje stawow biodrowych Bede operowana w Piekarach Śląskich metodą najnowszą w Polsce a mianowicie BMHR Jest to metoda ponoc idealna dla bioder dysplastycznych Nie jestem w stanie sie wypowiedziec cokolwiek wiecej bo ta metoda dopiero raczkuje I tu prosba do admina/ki aby taki watek rozpoczely poniewaz chcialabym aby sie dzielily wiedza tutaj osoby operowane ta metoda w kraju i zagranica Pozdrawiam wszyskich cieplutko

KubaP Tu masz wypowiedź pasiflory, że właśnie tym sposobem będzie operowana, czyli nie jesteśmy z nowinkami aż tak do tyłu ;-)
_________________
"Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat" (J. Korczak)
 
 
     
KubaP. 
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Doczy: 19 Cze 2009
Posty: 80
Skd: Kielce
Wysany: Nie 28 Cze, 2009   

Oho! dzięki :-) Faktycznie, nie doceniłem... Pasiflora, napisz coś więcej na ten temat! Co Ci powiedział ten lekarz. Prosze podaj też namiary na niego. Temat na tyle mnie zainteresował, że muszę się przejechać i popytać o możliwości zamontowania tego u mnie. Proszę, napisz mi co wiesz. Ja akurat jako (ponoć) rzadki przypadek wśród facetów też mam dysplazję. Odezwij się!
_________________
Jak żyć - to na całego!
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 28 Cze, 2009   Birmingham Mid Head Resection




 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 28 Cze, 2009   

Pasiflora super, wrzuć prosze kontakt do lekarza z opisem w czym się specjalizuje do działu Kontakty do lekarzy http://www.forumbioderko.pl/viewforum.php?f=8
Dzięki!
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 01 Lip, 2009   Operacyjne nowinki w kapoplastyce

Operacja w blasku kamer i pod czujnym okiem chirurgów. W Szpitalu Urazowym w Piekarach Śląskich kilkunastu lekarzy z całej Polski poznawało technikę
wykonywania zabiegu kapoplastyki. Ta nowoczesna metoda leczenia stawu biodrowego jest zdecydowanie mniej inwazyjna niż stosowane dotychczas.
Zapraszam do ogladania:
http://www.tvs.pl/informacje/1811/

U pacjentow w Wielkiej Brytani ktorzy zostali zoperowani metoda BMHR miedzy 2003 a 2007 nie było żadnych zmian, uszkodzeń mechanicznych Wszystkie biodra funkcjonuja dobrze i nie wykazały istotnych niekorzystnych klinicznych lub radiologicznych cech. Zuzycie i trwalosc jest identyczna jak przy kapoplastyce.
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Nie 06 Lut, 2011, w caoci zmieniany 3 razy  
 
     
anula
Go


Wysany: Sro 22 Lip, 2009   

Witajcie ! Szukam sprawdzonych informacji na temat lekarzy wykonujących kapoplastykę. Jestem po obustronnym Ganzu, niestety nie dość, że nie ma poprawy, to jest coraz gorzej. Byłam na konsultacji w Carolinie i wiem, że kwalifikuję się do kapo, ale mogą być różne komplikacje z powodu Ganza. Nie chcę żeby na mnie eksperymentowali, dlatego pytam i pytam... Kto to robi dobrze ? Oczywiście wolałabym na NFZ, ale jak nie będzie wyjścia zapłacę, żeby tylko to się skończyło. Może wiecie coś o dr Kaczmarku z Poznania ?
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 22 Lip, 2009   

Witaj anula to co napisałaś zainteresowało mnie żywo jak i pewnie wielu innych po Ganzu (a jest ich sporo) na Forum. Mam wielką prośbę abyś napisała więcej na temat swojego przypadku w Dziale Osteotomia okołopanewkowa wg Ganza. Kiedy przeszłaś operację? Dlaczego nie ma poprawy? W jakim stanie były Twoje biodra przed zabiegiem, co uzyskano po osteotomii? Abyś jeśli to możliwe udostępniła swoje zdjęcia RTG. To bardzo ważne. Mam nadzieję, że zechcesz podzielić się z nami swoim doświadczeniem. Czekam niecierpliwie.
 
     
anula
Go


Wysany: Sro 22 Lip, 2009   

Dzisiaj nie bardzo mam czas, ale jutro napiszę o tym, jak to ze mną było. Ja też trochę czytałam o dr Kaczmarku, nawet wymieniliśmy maila, ale nie wiem jak duże ma doświadczenie w kapo. Laskowski ( Carolina ) podobno zrobił tego najwięcej w Polsce, a jeżeli mają być jakieś komplikacje, to się po prostu boję "nowicjuszy".
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 22 Lip, 2009   

Witaj ponownie Aniu! Dr Kaczmarek na pewno nie należy do nowicjuszy.Wiem również, że Dr Mielnik z Piekar Ślaskich, już robi poprawki po jakiś partaczach (szkoda ze nie zdradził jakich ). Natomiast Justyna, króliczek doświadczalny i założycielka innego forum, bardzo dobrze się wypowiadała na temat ordynatora z Tarnowskiego szpitala, który przeprowadził u niej operacje kapoplastyki. To są lekarze operujący od co najmniej 2 lat, wiec na pewno nie są nowicjuszami, a przede wszystkim operują w ramach NFZ. Prywatnie pacjenci wypowiadają się pozytywnie o CMC w Warszawie oraz o Wrocławskim lekarzu- Dr Kokoszce.
Jak zauważyłaś, działy są podzielone na tematy. Ten temat jest o BMHR, a Tobie na pewno chodzi o kapoplastykę podstawową, czyli BHR. To jest wielka różnica. Przeczytaj oba tematy i zorientuj się w różnicach, a następnie wszelkie pytania i spostrzeżenia wpisuj w odpowiednie tematy
Pozdrawiam Moderatorka Iwona
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 22 Lip, 2009   

Dziękuję za skierowanie rozmowy na odpowiednie tory.

Jestem przekonana, iż pasiflora nie chciała wyrazić się w takim kontekście jak to zabrzmiało. Nie możemy mówić w tym przypadku o partaczach. Po lakonicznej wypowiedzi anuli nie sposób wywnioskowac dlaczego jak napisała:

anula napisa/a:
nie dość, że nie ma poprawy, to jest coraz gorzej.


Nie wiemy dlaczego jest gorzej a operacja nic nie dała. Być może to nie wina lekarza/lekarzy podczas wykonywania zabiegu, być może anula jako pacjenta nie powinna kwalifikować się na tego rodzaju zabieg, być może jej biodra powinny być poddane innej korekcji, być może jej wiek (którego nie znamy) ma tu znaczenie, być może stan ogólny, albo stopień zaawansowania zmian zwyrodnieniowych, być może nieprawidłowe leczenie pooperacyjne w tym rehabilitacja, być może... no właśnie owych być może jest jak w korcu maku. Nie ma co spekulować, tak samo jak nie ma co pochopnie zrzucać winy na lekarzy. Jeśli Anula napisze więcej na swój temat będzie można ocenić sytuację.
Tymczasem tak jak pasiflora proponuję Ci anulo dokładne rozeznanie w technikach operacyjnych oraz specjalistach. Na forum znajdziesz wiele informacji.

I jeszcze jedno:
anula napisa/a:
wiem, że kwalifikuję się do kapo, ale mogą być różne komplikacje z powodu Ganza.

Anula, przebyty Ganz nie powoduje żadnych komplikacji (jak napisałaś) przy ewentualnej późniejszej konieczności plastyki biodra metodą kapo czy endo. W najmniejszym stopniu nie jest przeciwwskazaniem ani problemem, chyba ze pisząc to miałaś na myśli szereg jakiś innych operacji, które wcześniej/później miałaś też wykonane.

Do kontynuacji wątku Ganza zapraszam do działu Osteotomia, natomiast rozważania na temat metod kapoplastycznych -pozostawiam wypowiedzianym sugestiom moderatorki tego działu.
 
     
Reha
[Usunity]


Wysany: Pi 24 Lip, 2009   

Jeszcze raz witam serdecznie wszystkich. Do tej pory tylko czytałam posty pisane przez Was na forum, ale nadeszła chwila kiedy muszę napisać, gdyż ogromnie przeszkadza mi kilka elementów...

Piszę o tym w dziale kapoplastyki, gdyż ewidentnie ma związek z kapoplastyką, jednak wypływa w prawie każdym dziale tego forum.

Pasifloro, chciałam zadać Ci pytanie na temat "nowatorskiej" metody kapoplastyki BMHR, którą tak zachwalasz. Czy za każdym razem kiedy wymienisz tą metodę na forum dostajesz prowizję z owych 2 szpitali w których jest ona wykonywana??
Zorientuj się czy aby na pewno TYLKO te 2 szpitale operują tą metodą? Czy może jednak jest ich odrobinę więcej….?

Mocno kłuje w oczy to, że dosłownie wszędzie, w każdym z możliwych działów starasz się upchnąć swoją „doskonałą” metodę. Myślę, że po Twoim kilkunastokrotnym i uporczywym nadmienianiu o owej metodzie, wszyscy na forum doskonale już zdają sobie sprawę z tego, iż ona istnieje. Wydaje mi się, że najwyższy czas aby nie tylko rozpływać się nad cudownością faworyzowanej przez Ciebie metody, ale też uświadomić sobie, iż ma ona tak samo wiele wad jak inne proponowane przez lekarzy zabiegi ortopedyczne. Ponieważ wiąże się z tym samym ryzykiem, niebezpieczeństwem powikłań, ograniczeniami klasyfikacji do zabiegu, wymaganiami rehabilitacji przed i pooperacyjnej jak również – co najważniejsze – z wprowadzeniem do ustroju obcego ciała mającego na celu zastąpienie dużo doskonalszego mechanizmu, jakim jest własny stawu biodrowy człowieka. Jak wiadomo wiąże się z tym nieunikniony proces ścierania się owych elementów. TAKI SAM jak w endoprotezie. Myślę, że ktoś powinien jasno i wyraźnie powiedzieć na forum, że kapoplastyka w młodym wieku – w tym „Twoja” metoda BMHR – w efekcie i tak skończy się albo realoplastyką (czyli wymianą elementów „ściernych” na nowe/inne) albo endoprotezoplastyką.

Element który tak bardzo fascynuje Cię w tej metodzie – mam na myśli „nowatorskość” czy „nowoczesność” jak się wyraziłaś, jest tak naprawdę jej piętą achillesową ze względu na brak długoletnich wyników klinicznych jak również opracowań fizjoterapeutycznych.

Pragnę w tym miejscu zaznaczyć, iż nie uważam tej metody za złą jak i żadnej innej opisywanej na tym forum techniki, ponieważ zastosowanie każdej z nich jest uzależnione od uwarunkowań jakimi dysponuje pacjent. I właśnie w zależności od tych uwarunkowań każda metoda może być zarówno dobrą jak i złą w danym przypadku.

Mam nadzieję, że po tak może niekoniecznie sympatycznym poście, aczkolwiek wymuszonym sytuacją zdasz sobie sprawę z tego, iż ciągłe nagabywanie użytkowników i gości forum
po 1) może wprowadzić kogoś w błąd sugerując, iż zaproponowana mu przez lekarzy inna metoda operacji jest nieprawidłowa;
po 2) nie jesteś lekarzem, ani żadnym specjalistą w tej dziedzinie, lecz pacjentem i to PRZED zachwalaną przez siebie operacją więc tak naprawdę (oprócz tego co przeczytałaś w Internecie i informacji uzyskanych od ortopedy), wiesz niewiele. Postaraj się więc nie forsować na siłę swoich „argumentów”, gdyż jestem przekonana, że znakomita większość Forumowiczów znudzona jest już zachwalaniem jeszcze nie do końca poznanej metody.
Pozdrawiam.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 24 Lip, 2009   

Reha napisa/a:
Zorientuj się czy aby na pewno TYLKO te 2 szpitale operują tą metodą? Czy może jednak jest ich odrobinę więcej….?

http://www.tvn24.pl/28377..._wiadomosc.html Jest to program z 15 lipca. Piekary tj. z NFZ, a w CMC w Warszawie prywatnie Wiem o tych dwóch szpitalach, ze wykonują BMHR, ale może sie mylę?
Reha, napisałaś: "Pasifloro, chciałam zadać Ci pytanie na temat "nowatorskiej" metody kapoplastyki BMHR, którą tak zachwalasz. Czy za każdym razem kiedy wymienisz tą metodę na forum dostajesz prowizję z owych 2 szpitali w których jest ona wykonywana?? "
OdpowiadamNie, nie dostaję, ale w tym przypadku nasuwa się pytanie: " Ciekawe ile dostał TVN, skoro powiedział 15 lipca br , że Piekary to na razie jedyny szpital? hihihi"
Ciekawi mnie również, ile Ty dostałaś, za skrytykowanie tej metody.

Dla mnie jest ta metoda zdaniem specjalisty idealna. Wiem, ze mogą być również niepowodzenia, ale i tak jest lepsza niż endo na 4 lata lub kapoplastyka za 64 tys, bo jakbym miała te kasę, to pewnie wybrałabym BHR.
Wszyscy wiedzą, że jestem przed operacjami i daje kolejne namiary, a nie zmuszam do odwiedzin jakiejkolwiek placówki Zawsze podkreślałam, że liczy się kilka opinii lekarskich. Jak Cie razi, to wystarczy nie czytać moich postów. Dziewczyny po Ganzie (tzn. więskzość) również uważają, że ich metoda jest idealna. Ja idąc na osteotomie, też uważałam, że będzie dobrze.Gdyby nie było takich osób, które przekonują do jakichkolwiek sposobów, to od lekarzy dowiedziałam się jedynie o endoprotezoplastyce. Wiec, nie pouczaj mnie jakie maja być moje posty i czy dużo w nich będzie o BMHR, bo wiem, że robię to, żeby pomóc, a nie krzywdzić!!!
Przede wszystkim, nie uważam, że ta metoda jest najlepsza. Jest pewna alternatywa, w pewnym stanie i jest dobra alternatywa. Jeżeli bym miała wybór, to bym sobie ganze zrobiła i żyłabym, bez jakiegoś cholerstwa w stawach. Niestety, nie jest mi to dane. :-(
Jeszcze chętniej, zamieniłabym na artroskopie(Jowi bez urazy). Bym miała dwie małe dziurki i z głowy. A nie wiecznie się ciąć i kolekcjonować blizny. Albo... najbardziej chciałabym, nic nie mieć robione i być tancerka zawodowa. :-P Kiedyś o tym marzyłam ;-)

Na innym forum napisałam "W Tarnowie macie świetnych fachowców. Założycielka tego forum- http://www.kapoplastyczni.systemart.pl- również jest z Tarnowa, albo jego okolic. Była króliczkiem, jak się kiedyś sama nazwała i sobie bardzo chwali fachowosc tamtejszych lekarzy. Wejdź na te forum, zarejestruj się, a na pewno Ci pomogą, a szczególnie przemiła Justyna. Tutaj, masz namiary na tarnowski szpital http://www.ssz.tar.pl/
Ja jestem z Górnego Śląska- okolice Gliwic. Pomimo problemów finansowych oraz ruchowych, pojechałam do tego szpitala na konsultacje. Szkoda, że dla mnie na kapoplastykę było za późno. Pozdrawiam"- Po tej wypowiedzi widać, że nie żyję tylko BMHR Ja zeby miec kapoplastykę, byłam w stanie sprzedać nerkę. Na szczęście, dla mnie, wymyślili alternatywę - BMHR, która dadzą mi w ramach NFZ-tu, gdyż do niedawna bardzo ciężko pracowałam i co miesiąc odprowadzałam składki Uważam, że na służbę zdrowia wystarczająco płacimy, jednak przy chorobie się okazuje, że najlepiej wszystko prywatnie i operacja i rehabilitacja.

Po co napisałaś ten post, żeby mnie zdołować, żeby zrazić innych?
Prawdę mówiąc, to BHR oraz BMHR, jest zbyt krotko na rynku, aby mówić na konkretnych przykładach o długowieczności. Więc, może faktycznie powinnam zdecydować się tego 4 kwietnia br, na endoprotezę długotrzpieniową, częściowo osadzoną na cemencie, a nie podniecać się nad kapoplastyka czy BMHR-em?Teraz możesz się Reha wypowiedzieć.

Dziwi mnie w ogóle Twoja napaść na mnie i na treść moich postów, przecież do niedawna bezkrytycznie zachwalaną metodą leczenia, na tym forum, jest osteo Ganza i również jak na razie brak miarodajnych informacji, jak zachowują się stawy po ganzu np. po 10 latach Jednak tej metody nie skrytykowałaś oraz nie zaatakowałaś dziewczyn, że o tym piszą.
 
     
Go


Wysany: Pi 24 Lip, 2009   

Wyluzujcie dziewczyny
Kurcze a ja jak zwykle nie w temacie co to jest BHR IBMHR i czym sie roznia?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.