Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kapoplastyka [min. Birmingham Hip Resurfacing System (BHR)]
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 19 Maj, 2014   

Stiv Slon, piszesz o operacji-mam pytanie: czy wyczerpałeś już możliwości jakie niesie mądra ukierunkowana rehabilitacja? Być może mógłbyś poprawić swój stan na tyle chociaż aby odwlec konieczność operacji-poczytaj o tym w dz.rehabilitacji lub temacie z dz.ogólnego "czeka Cię operacja..."
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Stiv Slon 
Stiv Slon
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia x 1
Doczy: 17 Maj 2014
Posty: 83
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 19 Maj, 2014   

AgaW !:)
Dziękuję serdecznie za troskę !To bardzo miłe !
Temat rehabilitacji już mam chyba za sobą.
Naprzód miałem robioną artroskopię stawu biodrowego.Potem naturalnie rehabilitację ze "smarowaniem" Synviskiem.
To wystarczyło na jakieś 2-3 lata.Po tym okresie, ponownie podjąłem rehabilitację i tak "dojechałem" do stanu obecnego tj.odwleczenia
kapoplastyki na 5 lat , od momentu wykonania artroskopii.Dalej nie chcę za bardzo ryzykować zbyt dużego zniszczenia stawu.
Jednak skorzystam z Twojej sugestii i poczytam, jak Inni pomogli sobie poprzez rehabilitację.
Pozdrawiam ciepło !
_________________
Stiv Slon
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 19 Maj, 2014   

Stiv Slon napisa/a:
Myślę o Dr.Laskowskim.Czy możesz mi powiedzieć Twoja opinię o tym Lekarzu ?

Niestety mnie operował dr Michał Mielnik w Piekarach Śląskich., więc opinię o dr Laskowskim mam jedynie zasłyszaną lub zaczytaną. Faktem jest że tylko były to pozytywne opinie.
W Warszawie nie słyszałam by operowano metodą BMHR w ramach NFZ, ale wiem że w Poznaniu, Piekarach, Rzeszowie operują.

Pozdrawiam również cieplutko.
 
     
Stiv Slon 
Stiv Slon
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia x 1
Doczy: 17 Maj 2014
Posty: 83
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 20 Maj, 2014   

Pasifloro
Dziękuję bardzo za dzielenie !Oczywiście rozumiem.Rozważę spokojnie "opcje" wyjazdowe, a za potwierdzenie zasłyszanych pozytywnych opinii o dr.Laskowskim dziękuję.To też jest jakaś informacja :)
Życzę Ci miłego dnia i pozdrawiam serdecznie!
_________________
Stiv Slon
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 20 Maj, 2014   

Stiv Slon czy Ty masz mieć robione BHR czy BMHR? Już się pogubiłam...temat o BHR a Pasiflora pisała o BMHR.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Stiv Slon 
Stiv Slon
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia x 1
Doczy: 17 Maj 2014
Posty: 83
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 20 Maj, 2014   

Aga.t.
Dziękuję bardzo, że zwróciłaś na to uwagę ! Jeszcze parę dni temu nie wiedziałem, że jest cos takiego jak BHMR.Z konsultacji w ENELMED u dr.Tramsia
wynikała decyzja o kapoplastyce "po prostu". Z lektury "Bioderka" zorientowałem się, że raczej chodzi w moim przypadku o BHR, ale
Pasiflora napisła z jakiejś przyczyny BMHR.Sądzę, że dr.Tramś miał na myśli BHR.Jednak on wykonuje tylko artroskopie stawów biodrowych i chyba sam nie był dogłębnie zorientowany ??? Myślę, że jak już zrobię dogłębne rozeznanie i wybór najlepszego specjalisty, to w czasie nieuniknionej przecież konsultacji u Niego, zapadnie decyzja czy BHR , czy BHMR.Z tego co u Nas w "Bioderku" poczytałem, to BHMR jest bardziej inwazyjne niż BHR...Czy dobrze rozumuję ? ? ?
_________________
Stiv Slon
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 20 Maj, 2014   

Stiv Slon napisa/a:
to BHMR jest bardziej inwazyjne niż BHR.

Zależy co mamy na myśli pisząc -inwazyjne. Obie operacje to otwarcie stawu. Przy BMHR następuje większa resekcja głowy kości udowej, przy BHR mniejsza.

TUTAJ znajdziesz listę szpitali, które oferują BHR. Choć z pewnością tych placówek jest więcej w Polsce.
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Wto 20 Maj, 2014   

Stiv Slon napisa/a:
Z lektury "Bioderka" zorientowałem się, że raczej chodzi w moim przypadku o BHR, ale
Pasiflora napisła z jakiejś przyczyny BMHR.Sądzę, że dr.Tramś miał na myśli BHR.


Stiv Slon ja też początkowo się pogubiłam gdy usłyszałam diagnozę. Mieszały mi się te BHR i BHMR, ale na forum jest dużo informacji na ten temat. Ja konsultowałam swój przypadek z Prof. Czubakiem. Wyszłam od niego z gabinetu cała oszołomiona i też sama nie wiedziałam co mi zaproponował. Zakwalifikował mnie do kapoplastyki powierzchniowej dwa lata temu. Termin operacji mam wyznaczony na 25 czerwiec. Jeśli jesteś z Warszawy to Profesora masz pod nosem :) wspaniały lekarz i człowiek polecany przez forumowiczów.
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Stiv Slon 
Stiv Slon
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia x 1
Doczy: 17 Maj 2014
Posty: 83
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 20 Maj, 2014   

Kingo
Dziękuję bardzo !Oczywiście ! Masz rację.Chodziło mi nie tyle o dostęp do stawu, co o stopień inwazyjności w kość.Teraz już wiem :)
Dzięki serdeczne za listę szpitali !Pozdrawiam ciepło :)

Izo

Napisałaś: " Termin operacji mam wyznaczony na 25 czerwiec. Jeśli jesteś z Warszawy to Profesora masz pod nosem :) wspaniały lekarz i człowiek polecany przez forumowiczów..."

Dziękuję serdecznie za wskazanie prof.Czubaka !!! Jestem z Wa-wy i to dla mnie bardzo dobra wiadomość.A czy mozesz podac mi w jakiej klinice mam szukać prof.Czubaka ???
_________________
Stiv Slon
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 20 Maj, 2014   

Zajrzyj w dz.kontakty do lekarzy-tam wszystko jest.
A co do rehabilitacji to w Twojej okolicy masz naprawdę świetnych terapeutów-warto być pod ich opieką nawet jeżeli podejmiesz decyzję o operacji-doczytasz jakie to ważne w długim ale b.wartościowym temacie z dz.ogólego "coś mnie boli..."
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Stiv Slon 
Stiv Slon
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia x 1
Doczy: 17 Maj 2014
Posty: 83
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 20 Maj, 2014   

Aga W
Dzięki bardzo za "podprowadzenie" we właściwym kierunku, wraz z dodatkiem rehabilitacyjnym :)
Pozdrawiam ciepło !
_________________
Stiv Slon
 
     
Maciek13 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 15 Wrz 2014
Posty: 8
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 15 Wrz, 2014   

Cytat:


Witajcie , mam na imię Maciek 44 lata, na 6 października mam zaplanowaną operację kapo plastyki w CMC, będzie mnie operował Dr Jacek Laskowski. Nie był by może w tym nic niepokojącego gdyby nie fakt iż jestem uczulony na nikiel. Dr Laskowski w takiej sytuacji proponuje Accis Advanced Ceramic Coated Implant System. Czy ktoś z Was miał może robioną taką kapoplastykę? Będę wdzięczny z wszelką pomoc.
 
     
Stiv Slon 
Stiv Slon
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia x 1
Doczy: 17 Maj 2014
Posty: 83
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 23 Wrz, 2014   Kapoplastyka

Witaj
Ja wiem , że są endoprotezy kappoplastyczne, zaawansowane, gdzie metal pokryty jest warstwa ceramiki, aby uniknać wydzielania jonów metalu do organizmu.
A przy okazji czy mógłbyś powiedzieć, jesli mozesz, ile kosztować będzie TAM ta operacja, a ile kappa, albo ile całość.
jestem też zainteresowany tym tematem w Carolinie.
Pozdrawiam
Stiv Slon
_________________
Stiv Slon
 
     
motylleq 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia + Kapo
Doczya: 01 Lut 2015
Posty: 12
Skd: Knurów
Wysany: Wto 01 Wrz, 2015   

Cytat:
Powikłania


Powikłania po endoprotezoplastyce stawu biodrowego na szczęście są żadkie. Bardzo wiele zależy od doświadczenia operatora (autor wykonał około 300 endoprotezoplastyk biodra), jakości kości chorego, stopnia zmian zwyrodnieniowych, trybu życia pacjenta po endoprotezoplastyce

* Powikłania pooperacyjne wczesne:
o żylna choroba zatorowo-zakrzepowa (w profilaktyce stosowane są leki p-zakrzepowe i pończochy elastyczne)
o zatorowość płucna
o infekcja operowanego stawu ( ok.0.5%)
o nadmierne krwawienie
o powikłania anestezjologiczne
o porażenie n strzałkowego
o powikłania potransfuzyjne ( zredukowane do minimum przy zastosowaniu autotransfuzji )

* Powikłania późne:
o obluzowanie implantu ( częstość występowania zależy od techniki operacyjnej, aktywności fizycznej chorego, wagi ciała, sposobu osadzenia oraz typu endoprotezy
o zakażenie z ognisk zakażenia w organizmie drogą krwiopochodną
o zużycie wkładki polietylenowej, która jest najsłabszym ogniwem endoprotezy
o zwichnięcie endoprotezy (predysponowani chorzy z nadwagą, osłabieniem siły mięśniowej i po powtórnej endoprotezoplastyce)
o skostnienia okołostawowe
o pęknięcie lub złamanie kości udowej
o dolegliwości bólowe
o uczulenia na metal lub hydroksyapatyt
Cytat:


Brakuje powikłania
"Jałowa martwica głowy kości udowej". W ogóle podobno w Wielkiej Brytanii wycofują się z kapoplastyk i część lekarzy w Polsce też nie chce już tego robić. Ja jestem niemal rok po kapie, a chodziłam bez kul zaledwie dwa tygodnie. Kapa zatkała mi ukrwienie w głowie kości udowej i wdała się martwica. Głowa prawdopodobnie wręcz zapadła się. Na szczęście za tydzień idę już na wymianę i mam nadzieję, że wkrótce zacznę chodzić, bo zwariuję. To już będzie 3 operacja tego samego stawu w ciągu 1,5 roku ( pierwsza artroskopia też nic nie pomogła ). Z drugą nogą nie dam się już wkręcić i niby ratować kość. Przez to ratowanie i "szansę dla młodych " straciłam 2 lata życia na niepotrzebne operacje i rehabilitację, która nic nie dawała. Na zmianę leżenie , operacje i kule ... ech....
 
     
Stiv Slon 
Stiv Slon
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia x 1
Doczy: 17 Maj 2014
Posty: 83
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 01 Wrz, 2015   Dzięki za info !

@motylleq
Dzieki za dzielenie

No niezły chorror przechodzisz ! Nie do pozazdroszczenia.
M.in. to skłania mnie do wstawienia endo zamiast kappy.

Jednak ostateczna decyzję zostawiłem mojemu Opiekunowi Prof. J.Czubakowi
który wejrzawszy w staw biodrowy po jego otwarciu , zadecyduje
co będzie dla mnie lepsze.
Bardziej ufam Profesorowi niż sobie, w tej dziedzinie.

Pozdrawiam i zyczę wiecej szczęścia
oraz pomyslnego zakoncznia problemów !
Stiv
_________________
Stiv Slon
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.