Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zamknity przez: AgaW
Pon 29 Kwi, 2013
II Warsztaty z nowoczesnej fizjoterapii BIELSKO BIAŁA
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 31 Maj, 2010   II Warsztaty z nowoczesnej fizjoterapii BIELSKO BIAŁA

II Warsztaty nowoczesnej fizjoterapii dla pacjentów!!

FUNDACJA BIODERKO zaprasza na II Warsztaty z nowoczesnej fizjoterapii pod tytułem:

"Czy potrafisz prawidłowo chodzić? Nauka prawidłowych wzorców chodu u osób ze schorzeniami stawu biodrowego."

Piątek 11 czerwca 2010 godz. 18.00

STAROSTWO POWIATOWE W BIELSKU-BIAŁEJ
43-300 Bielsko-Biała
ul. Piastowska 40


Warsztaty są organizowane przy współpracy z Centrum Rehabilitacji Gałuszka & Romanowski z Bielska Białej.

Prowadzący:
Grzegorz Gałuszka - Międzynarodowy Terapeuta PNF, Międzynarodowy Terapeuta metody McKenzie, Instruktor Medycyny Ortopedycznej wg Cyriax'a, terapeuta NDT - Bobath dla dorosłych oraz Terapii Manualnej
Wojciech Romanowski - wspaniały diagnosta i terapeuta zakresie rehabilitacji neurologicznej min. metod: Terapia manualna, PNF, NDT- Bobath.
oraz fizjoterapeuci z z Centrum Rehabilitacji Gałuszka&Romanowski.

Warsztaty organizowane są dla wszystkich osób, którzy borykają się z problemami schorzeń stawów biodrowych - przede wszystkim z województwa Śląskiego. Zarówno dla tych którzy cierpią, ale nie podjęli jeszcze leczenia operacyjnego oraz tych po zabiegach ortopedycznych. Mile widziani będą pacjenci, którzy do tej pory nie mieli okazji zakosztować dobrodziejstwa nowoczesnej fizjoterapii funkcjonalnej, jak i ci, którzy wiedzą na czym ona polega i są jej gorącymi zwolennikami. Wiek, płeć czy rodzaj schorzenia stawu biodrowego nie gra roli.
Hasłem przewodnim warsztatów jest nauka poprawnego chodu. Niezależnie od tego czy jesteśmy młodzi, starzy, jak bardzo dokuczają nam stawy biodrowe czy inne, towarzyszące schorzenia - to jak chodzimy, nasza postawa jest fundamentem na którym można budować solidną drogę do zdrowia. Aby droga była autostradą z prawdziwego zdarzenia a nie dziurawą, pełną wybojów wąską dróżką bez perspektyw naszym zadaniem jest poznać co to znaczy prawidłowo chodzić. Nauczyć się rozróżniać i wychwytywać błędy, mankamenty i złe przyzwyczajenia, które towarzyszą nam i każdemu, nawet w pełni zdrowemu człowiekowi. A owe przyzwyczajenia nie pomagają a wręcz powodują szkody w naszej autostradzie do zdrowia stając się przyczyną bólu, nieprawidłowej postawy, "pracują" na skrzywienia kolan, barków, kręgosłupa, niestabilność stóp itd.
Organizowane przy współpracy wspaniałych specjalistów w dziedzinie fizjoterapii funkcjonalnej - terapeutów z Bielska Białej warsztaty są szansą dla wielu z Bioderkowiczów lepszego zorientowania na własny organizm, odkrycia sztuki prawidłowego chodu - zarówno o kulach jak bez ich użycia - pozyskania większej świadomości co jest dobre a co nie, co służy a co wręcz przeciwnie szkodzi naszym biodrom podczas najczęściej powszechnie wykonywanej przez nas ludzi czynności - chodzeniu.

Aby wziąć udział w II Warsztatach z nowoczesnej fizjoterapii w Bielsku Białej prosimy o wypełnienie ankiety on-line , która jednocześnie jest zgłoszeniem na zajęcia oraz o wpłatę symbolicznego wpisowego w wysokości 15 zł, które pozwoli nam choć częściowo sfinansować koszty naszej pracy związanej z przygotowaniem dla Was zajęć.

Wpisowe warsztatów: 15 zł prosimy wpłacać na numer konta Fundacji Bioderko: Alior Bank 97 2490 0005 0000 4500 3677 6667. W tytule przelewu prosimy wpisywać TYLKO swoje Imię i Nazwisko.

Wypełnienie ankiety on-line oraz wpłata wpisowego jest gwarancją miejsca na organizowanych zajęciach.

Przygotowujemy dla Was wartościowe zajęcia, które poprowadzi czołówka polskich fizjoterapeutów. Termin warsztatów jest dość bliski, więc zdecydowanych prosimy o konkretne działanie i zapisy.

Do zobaczenia na południu :-) w Bielsku!

Mapa dojazdu do miejsca warsztatów:
Starostwa Powiatowego w BIELSKU-BIAŁEJ
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pon 31 Maj, 2010   

Ojej, Katja litości to ponad 580 km - no nie mam szczęścia do tych warsztatów :lol-sweat:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 31 Maj, 2010   

Mijka napisa/a:
Ojej, Katja litości to ponad 580 km - no nie mam szczęścia do tych warsztatów :lol-sweat:

Mijka mała wycieczka krajoznawcza :mrgreen:

Też rozważam przyjazd i pomoc w organizacji, choć dojazd beznadziejny... :-|
a tacy świetni specjaliści będą z nami pracować i nam pomagać :) szkoda by było to przegapić... :-(

Byłam na I Warsztatach w Warszawie i wiem, jak bardzo są one pomocne dla bioderkowych pacjentów :) Niby krótkie zajęcia, ale można z nich wynieść bardzo bardzo dużo :)
no a przy okazji poznać wielu wspaniałych ludzi :)

jacyś chętni? :)
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pon 31 Maj, 2010   

kinga napisa/a:
Też rozważam przyjazd i pomoc w organizacji, choć dojazd beznadziejny... :-|

ba Ty narzekasz - 250 a 580km to różnica i za dzionek nie zajedziesz tam i z powrotem, żeby nie ta odległość też chętnie bym pomogła w organizacji :lol:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 31 Maj, 2010   

Zgłaszam się jako pacjent i jako organizator Zobaczymy czy cokolwiek zmieniło się u mnie po mojej skromnej reha Katju pomogę Ci jak tylko będę umiała Mieszkam nie za blisko ale wiesz że na mnie możesz liczyć :mrgreen:
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 31 Maj, 2010   

Mijka napisa/a:
ba Ty narzekasz - 250 a 580km to różnica i za dzionek nie zajedziesz tam i z powrotem, żeby nie ta odległość też chętnie bym pomogła w organizacji :lol:

mam 331 patrząc na mapę samochodową; tj, najprostszy dojazd :D ale pociągiem to już inaczej wygląda :D
dwa: nie narzekam :mrgreen:
trzy: też bym musiała gdzieś zanocować, bo inaczej nie da rady :)
cztery: trudności z dojazdem to też kasa...z renty to za dużo nie poszaleję :mrgreen:
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 31 Maj, 2010   

kinga, przyjedź do mnie na noc Zapraszam Cię serdecznie Ale będzie jazda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

ja sie piszę jutro wypełnie ankietę :)
_________________
Edi
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

edyta olszewska, świetnie a może i mamusię zapiszesz? Czy już wróci w tym terminie w swe strony?
 
     
gobla 

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 44
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

Katja, dzięki, warsztaty w moim rodzinnym mieście, ankieta wysłana :-)
Czy mogę jakoś pomóc przy ich organizacji?
 
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

No to i ja się zgłosiłam :) .
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

No kochani Jest nas sporo z południa Polski i nie tylko Zapisujcie się Pewnie ilość miejsc ograniczona
W Warszawie na sam koniec się zgłaszali, ale już miejsc nie było :/ i niestety musieliśmy odmawiać Zapraszam
 
     
Grace 
Grace
Popularus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 61
Doczya: 09 Lut 2010
Posty: 75
Skd: Śląsk
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

Bardzo się cieszę ,że będę mogła uczestniczyć w warsztatach.
W końcu spotkam się w realu z osobami z FORUM :-D
Nareszcie jakieś spotkanie bliziutko mojego miejsca zamieszkania :lol:
Ankieta już wypełniona.
_________________
Grace
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

Cytat:
Katja, dzięki, warsztaty w moim rodzinnym mieście, ankieta wysłana :-)
Czy mogę jakoś pomóc przy ich organizacji?


Hej! Dzięki za odzew :-) Tak, co rusz spływa mi na maila ankieta. Świetnie :-)
Kochana Goblo, dziękuję za chęci. Super, że jesteś :-) Na ten moment nic nie wpada mi do głowy, ale pamiętam o Tobie :-) To, ze jesteś na miejscu jest dużym plusem i jeśli tylko zrodzi się taka potrzeba będę zawracać Ci głowę :mrgreen:
Zozo, Grace cieszę się, że się poznamy i razem podszkolimy i prawdziwych fachmanów :)
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

To ja mam pytanko - nie wiem, czy się wybiorę sama, czy z osobą towarzyszącą, czyli moim ślubnym :) - będzie wpuszczony na salę, czy powinnam go zgłosić jako uczestnika? Nie ma problemów ze stawami, co nie oznacza, że posłuchać o wadach postawy nie może. Jednak nie chce się zgłosić jako pacjent do indywidualnego badania, nie chce zajmować cennego czasu - zakładam, że dla każdego z nas jest przewidziana indywidualna konsultacja :) .
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.