Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kilka lat po operacji wg Ganza - jakie są efekty, sprawność
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 05 Lut, 2014   

anetkafifi napisa/a:
...Do dziś nie mam żadnych problemów, wiadomo, że staw nie ma takiej ruchomości jak zdrowy, ale absolutnie mi to w niczym nie przeszkadza...
...Owszem, zawsze można zasięgnąć innej porady, ale jeśli taka fachowa rehabilitacja jest zbędna, to po co tracić czas i pieniądze.


a dlaczego nie ma mieć takiej ruchomości jak zdrowy?

rozumiem, po co tracić pieniądze, ale żałować czasu dla zdrowia to dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

jeżeli masz 25 lat a operację miałaś 11 lat temu, czyli w wieku 14 lat, gdzie organizm burzliwie się rozwija, najczęściej nie równomiernie i układ mięśniowy nie zawsze nadąża za wzrostem kości, stąd biorą się wysocy chudzi młodzi ludzie bez koordynacji ruchowej.
ja w trochę młodszy wieku byłem po prawie rocznym pobycie w gipsie po zmiażdżeniu kompresyjnym kilku kręgów (efekt ewolucji na lodowisku). aby więc odciążyć kręgosłup trzeba było wzmocnić mięśnie i tak trafiłem do sportu, gdzie zostałem do dzisiaj.
nie wiem jaki tryb życia prowadzisz, ale dla mnie człowieka ponad 58-letniego wchodzenie po schodach, a raczej wbieganie poniżej dwóch stopni na raz to byłoby dużym utrudnieniem, sporym dyskomfortem.
przejście bez wysiłku ponad 10 km w górach, to też utrudnienie nie do zaakceptowania.
po operacji miałem różnicę w obwodzie uda 8 cm i nie wyobrażam sobie jak mógłbym to zostawić same sobie.
nawet gdy wydaje się, że już zapomniałem o operacji ruch jest ważny, aby utrzymać to co mam.

oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie utrzymam, że z wiekiem człowiek niezależnie czy z endo, czy bez będzie słabł, ale zrobię co w mojej mocy, aby to jak najbardziej opóźnić. za bardzo cenię życie.
 
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Czw 13 Lut, 2014   

anetkafifi napisała


Cytat:
uprawiam różne sporty nie oszczędzam sie...


Mam pytanie do Ciebie . Czy też tak jak ja jezdzisz na nartach i czy po Ganzie wróciłaś do tego i po jakim czasie ? :-)
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 13 Lut, 2014   

ewka, nasza Adminka Katja po obustronnej osteotomii jeździła na nartach i to nie po oślich łączkach :mrgreen: Wszystko opisywała na swoim blogu http://dziennikzremontu.blogspot.com/
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Pi 14 Lut, 2014   

Super. Gratuluje Katja. :-)
Przede mna kiedyś jeszcze jedną operacja biodra lewego.
Jestem dopiero 3 miesiące po operacji prawego biodra :-) .
A nasz górzysty teren tak służy do uprawiania tego rodzaju sportu.
Myśle, że i jak za niedługo też będę spowrotem szusować na stokach tak jak i Ty Katja :-)
_________________
wiara czyni cuda....
Ostatnio zmieniony przez ewka Czw 03 Kwi, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Czw 03 Kwi, 2014   

Chciałam się podzielić z WAMI BIODERKOWICZE tą wiadomościa :-)

WRÓCIŁAM do pracy po 4 miesiącach od operacji!!!! :-)
Profesor wyrazł zgodę na powrót,gdyż bioderko SUPER się goi i ruchomość też bardzo dobra :->
Trochę jak za długo siedzę czuje lekkie mrowienie w tej nodze, ale wtedy wstaje trochę ponapinam mięśnie i przechodzi :mrgreen:
W domu jak wracam z pracy, staram się najpierw trochę odpocząć a poźniej jak czas pozwoli oczywiście ćwiczenia lub spacer z kijkami.
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Czw 03 Kwi, 2014   

ewka napisa/a:

WRÓCIŁAM do pracy po 4 miesiącach od operacji!!!! :-)
Profesor wyrazł zgodę na powrót,gdyż bioderko SUPER się goi i ruchomość też bardzo dobra :->


gratuluję świetnej formy ;-)

a jak z rehabilitacją u Ciebie?
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Czw 03 Kwi, 2014   

Dzięki Monia - jak sama wiesz to dużo samozaparcia i ćwiczeń.

Byłam tak jak mi poleciłaś na Broniewskiebgo.
Rehabilitant zaleciła mi ćwiczenia, które ćwiczę w domu.
Chodzę na basen co drugi dzień ćwiczę w wodzie i staram się pływć coraz dłuższe odcinki bez odpoczynku.
Poza tym jeżdze na rowerze i chodzę na spacer z psem. :-)
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pi 04 Kwi, 2014   

Ewka, byłaś u pana Olka czy u kogoś innego?
Zalecił Ci ćwiczenia do domu i tylko tyle? Nie pracujecie wspólnie przynajmniej raz w tygodniu?


Zdziwiło mnie jego podejście, on tak nie postępuje. 4 miesiące u niego nie byłam, ale mam nadzieję, że aż tak nie zmienił podejścia do pacjenta. Chyba, że Ty jesteś w tak rewelacyjnej formie, że nie ma potrzeby reha wspólnie z fizjoterapeutą?
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 08 Kwi, 2014   

ewka napisa/a:
Super. Gratuluje Katja. :-)
Przede mna kiedyś jeszcze jedną operacja biodra lewego.
Jestem dopiero 3 miesiące po operacji prawego biodra :-) .
A nasz górzysty teren tak służy do uprawiania tego rodzaju sportu.
Myśle, że i jak za niedługo też będę spowrotem szusować na stokach tak jak i Ty Katja :-)


Na pewno Ewo. Nie wiem czy dobrze pamiętam (było to już szmat czasu temu), ale chyba 5 miesięcy po pierwszym Ganzu jeździłam na nartach w Istebnej, a jakies 2 tygodnie później pojechałam w Alpy. I wszystko było ok :) Do dziś regularnie jeźdzę.
Właśnie tydzień temu wróciłam z francuskich Alp, gdzie biodra poradziły sobie świetnie a ja nie ułatwiałam im wcale sprawy ;) Bez nart i wiatru w kucyku nie wyobrażam sobie siebie ;) Postaw na prawidłową rehabilitację, miej cel i działaj! wszystko się uda. Zobaczysz :D
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Czw 10 Kwi, 2014   

Dzięki Katja.
Też tak jak i TY bez nart nie wyobrażam sobie zimy. SUPER. :-) jeszcze raz gratuluje CI kondycji i samozaparcia.
:-> U mnie też coraz lepiej, wróciłam do pracy i z dnia na dzień jest coraz lepiej. :-D
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
Nena 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 50
Doczya: 07 Sty 2011
Posty: 107
Skd: warmińsko-mazurskie
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

ewka, super, że tak dobrze się czujesz, że mogłaś już wrócić do pracy :clap:
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Sro 11 Cze, 2014   

NENA
TY tez jak widzę Super dajesz sobie radę .widzę że byłaŚ na spotkaniu bioderkowiczów. Gratuluje :-)
ja tez się przymierzałam ale niestety wyszły inne nieprzewidziane okoliczności, ale myślę że na następnym to powinna być.
dzisiaj właśnie dostałam telefon z Otwocka że ma 20 czerwca zgłosić się na operacje drugiego bioderka.
Trochę się boje :cry: bo teraz już wiem jak to wszystko wygląda,ale ufam że wszystko będzie dobrze ;-)
trzymaj za mnie kciuki :!:
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
Nena 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 50
Doczya: 07 Sty 2011
Posty: 107
Skd: warmińsko-mazurskie
Wysany: Sro 11 Cze, 2014   

ewka napisa/a:
widzę że byłaŚ na spotkaniu bioderkowiczów. Gratuluje :-)
ja tez się przymierzałam ale niestety wyszły inne nieprzewidziane okoliczności, ale myślę że na następnym to powinna być.

ewka, szkoda, że nie mogłaś być w Iłkach, ale na pewno kiedyś się spotkamy i podzielimy się naszymi bioderkowymi doświadczeniami ;)
ewka napisa/a:

dzisiaj właśnie dostałam telefon z Otwocka że ma 20 czerwca zgłosić się na operacje drugiego bioderka.
Trochę się boje :cry: bo teraz już wiem jak to wszystko wygląda,ale ufam że wszystko będzie dobrze ;-)
trzymaj za mnie kciuki :!:

Na pewno będzie dobrze - drugi raz zawsze jest łatwiejszy :-) i na pewno będę trzymać kciuki :!: :!:
ewka napisa/a:
NENA
TY tez jak widzę Super dajesz sobie radę .

Jest nieźle ale nie tak dobrze jakbym chciała. Przy chodzeniu boli mnie kolano i jakoś nie mogę sobie z tym poradzić z moją fizjo. Dostałam cenne wskazówki od Fizkoma, więc postaram się je w miarę moich możliwości "wiernie" powtórzyć i może coś ruszy, bo na razie stoimy w miejscu :-|
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Pi 13 Cze, 2014   

[b]nena napisała;
Cytat:
Jest nieźle ale nie tak dobrze jakbym chciała. Przy chodzeniu boli mnie kolano i jakoś nie mogę sobie z tym poradzić z moją fizjo.

co do kolan to mnie też bolały i to bardzo ale mój lekarz kazał mi kupić arthron complex i powiem ci że jest o wiele lepiej. :-) Więc i TY może kup sobie i zobaczysz. :-D
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pi 13 Cze, 2014   

ewka napisa/a:
dzisiaj właśnie dostałam telefon z Otwocka że ma 20 czerwca zgłosić się na operacje drugiego bioderka.
Trochę się boje bo teraz już wiem jak to wszystko wygląda,ale ufam że wszystko będzie dobrze

Trzymam bardzo mocno za Ciebie kciuki. Na pewno wszystko będzie dobrze tak jak przy pierwszej operacji ;)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.