Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 16 Lip, 2012
Ocena Ośrodków (Sanatoriów) Rehabilitacyjnych
basia19 
basia19
Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 65
Doczya: 15 Sty 2010
Posty: 84
Skd: wielkopolska
Wysany: Pi 24 Sie, 2012   

Wiesia187
Dzięki za info , moze mnie tam odwiedzisz i przypomnisz sobie jak było Ci dobrze?
Pomogła Ci ta rehabilitacja?
_________________
barbara
 
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Pi 24 Sie, 2012   

Basiu19 .
Chętnie odwiedziłabym Ciebie , ale niestety jest dosyć duża odległość
od mojego miejsca zamieszkania do Dźwirzyna . Rehabilitacja mi pomaga,
ale nie jest jeszcze to czego oczekuję , potrzeba dużo cierpliwości i wytrwałości .
Pozdrawiam .
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 05 Wrz, 2012   

Czy ktoś był w ośrodku Stróże FPON? Właśnie dostałam skierowanie a w necie krążą niezbyt pochlebne opinie...
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Czw 06 Wrz, 2012   

aga.t., ja do Stóż mam około 10 km. Dojeżdżałam tam raz na zabiegi zlecone przez lekarza, szczerze mówiąc marne dawały efekty, chociaż moja wiedza na temat rehabilitacji jest jeszcze skromna, to zdążyłam to zauważyć. Jeśli chodzi o ćwiczenia "to psu na budę" nikt mną się nie zajmował, sama ćwiczyłam na materacu.
Nie wiem jak wygląda, kiedy jesteś tam na turnusie, może wówczas bardziej się starają.
 
     
anulka 
anulka
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 29 Sie 2010
Posty: 42
Skd: kielce/warszawa
Wysany: Czw 13 Gru, 2012   

Dostalam skierowanie do sanatorium Sanvit w Iwoniczu Zdroju. Czy ktos moze tam byl albo slyszal od znajomach?
 
     
Zbyszek 56 
Zbyszek
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 31 Sty 2013
Posty: 1
Skd: lubartów
Wysany: Czw 31 Sty, 2013   Wyjazd na rechabilitację

Witam,ZUS skierował mnie na rechabilitację do sanatorium Wisła Iwonicz Zdrój,czy ktoś przeszedł taką kurację w ośrodku,jak to wszystko wygląda,jestem na półrocznym śwadczeniu,potem mój prowadzący ortopeda będzie wnioskował o dalsze świadczenie.Jak ZUS podejdzie do sprawy po odbyciu kuracji w sanatorium.Pozdrawiam
 
     
anulka 
anulka
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 29 Sie 2010
Posty: 42
Skd: kielce/warszawa
Wysany: Sob 23 Mar, 2013   

Wlasnie wrocilam z sanatorium. Generalnie jestem zadowolona, chociaz cwiczenia izometryczne na materacu nie poprawily mi stanu mojej nogi (prawde mowiac nie spodziewalam sie cudow). Mialam 2 razy dziennie basen :) , co cieszylo mnie niezmiernie. Pol godziny wspolnych cwiczen w wodzie i wieczorem godzinka plywania. Bardzo sie balam, czy bede mogla plywac, ale na szczescie wszystko bylo ok. Oprocz plywalni i cwiczen izometrycznych (bez zawieszek!) mialam jeszcze masaz czesciowy kregoslupa, termozele na kregoslup, wirowka na nogi i kapiel perelkowa w wannie.
Ogolnie z pewnoscia sie wzmocnilam, ale gdyby byly cwiczenia np. PNF z terapeuta to efekt bylby inny.
Nadal kuleje i nie czuje sie pewnie na nogach, a skarpetki zakladam na lezaco.

Tez bylam na swiadczeniu reh pol roku i przed wyjazdem do sanatorium skladalam do ZUS o przedluzenie. Dostalam na kolejne pol roku.
 
     
ewka322 




Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 08 Wrz 2011
Posty: 46
Skd: Gniezno
Wysany: Sro 17 Kwi, 2013   

Dostalam skierowanie do sanatorium do Aleksandrowa kujawskiego .W necie krąża pozytywne opinie mam nadzieje, że moje odczucia beda podobne :)
_________________
Dopóki walczysz, jestes zwyciezcą
 
 
     
ewita 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 26 Kwi 2013
Posty: 2
Skd: Rzeszów
Wysany: Sro 05 Cze, 2013   

Mam skierowanie do szpitala sanatoryjnego do Wysowej. Czy Ktoś tam był? Jacy fizjoterapeuci? jakie zabiegi? jakie warunki? Bardzo proszę o opinie.

Zapomniałam dodać ,że ma to być sanatorium BESKID
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 05 Cze, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
tinapl 



Status: Endo x 1
Doczya: 13 Sty 2012
Posty: 125
Skd: Jastrzębie-Zdrój
Wysany: Sro 24 Lip, 2013   

hejka, ja właśnie siedzę sobie w ośrodku rehabilitacyjno-prewencyjnym w Stróżach. Powiem tak, jest ok , ale szału nie ma. Nie podobają mi się zabiegi, bo na całą salę ćwiczących jest 3 terapeutów, a dla mnie lekarz na siłę wybierał zabiegi. W sumie mam tylko 5 w ciągu dnia, i po większości nawet się nie spocę, bo są bardziej relaksacyjne niz wzmacniające.....bardziej bym się cieszyła gdyby ZUS dał mi te pieniądze i mogłabym je sobie przeznaczyć na prywatną rehabilitację u pana Krzyśka.
Pozytyw jest taki, że jest tu blisko wypożyczalnia rowerów i śmigam sobie po zabiegach na rowerku :-) i to jest moja najlepsza reha tutaj
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 24 Lip, 2013   

tinapl Zapomniałam, że Ty już tam jesteś :) Jak ja byłam w Stróżach w ubiegłym roku to było więcej zabiegów, od tego roku się troszkę zmieniło. Dla mnie ćwiczenia w basenie były super. Od 3 listopada też tam będę więc mam nadzieję, że zdasz mi relację po powrocie jak tam teraz jest i jacy są teraz lekarze ( ''mojego'' podobno już nie ma :( ).
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Czw 17 Pa, 2013   22WSzUR w Ciechocinku

Polecam ten ośrodek w Ciechocinku:

http://22wszur1.home.pl/art/1/o-nas.html

Wchodząc w poszczególne zakładki w podanym linku, wiele można się o nim dowiedzieć i zwiedzić go prawie w całości.
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
martitek 
marta
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 15 Pa 2013
Posty: 25
Skd: warszawa
Wysany: Wto 07 Sty, 2014   

Kochani powiedzcie mi proszę na jakie świadczenia mogę liczyć po endoprotezie. Czym różni się sanatorium poszpitalne od leczenia uzdrowiskowego. Chciałam dziś dostać od lekarza rodzinnego skierowanie do sanatorium z ZUSu jednak moja Pani doktor stwierdziła, że ona tego nie wystawia. Więc kto? Operator? Proszę napiszcie mi coś więcej ponieważ jestem jak dziecko we mgle mimo, że przekopałam internet nic nie jest dla mnie jasne. Szkoda by mi było aby coś ominęło, z czego mogę skorzystać. A wiem, że jest jakieś świadczenie, na które czeka się do 3 miesięcy.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 10 Sty, 2014   

martitek, leczenie poszpitalne jest za free a za uzdrowiskowe trzeba w jakiejś tam części płacić. Skierowanie wystawia ortopeda.
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pi 10 Sty, 2014   

martitek, jeśli jesteś na L4 lub innym świadczeniu zusowskim to możesz się starać o darmowe sanatorium z ZUS-u
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.