Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 16 Lip, 2012
Ocena Ośrodków (Sanatoriów) Rehabilitacyjnych
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Sob 03 Wrz, 2011   

Grażynko, ja wszystkie ćwiczenia wykonuję z rehabilitantem.
Wygląda to mniej więcej tak. Układa mnie na łóżku w różnych pozycjach i pcha, nogi, miednicę, ręce itp. a ja odpycham. Wszystkie ćwiczenia są bez bólu. Najważniejsze, że to działa. Przedtem w ogóle nie mogłam chodzić, siedzieć, stać, spać a ból był ogromny.
Przyjeżdża raz w tygodniu a ja codziennie pilnie ćwiczę 'zadania domowe'.

Dzięki temu Forum, trafiłam na Warsztaty do Krakowa w Centrum Rehabilitacyjnym i dopiero tam dowiedziałam się, że moje bóle, to bóle mięśni a nie biodra i zalecili PFN. Żaden lekarz w Klinice Ortop. , w której leczyłam się od lat, nie powiedział mi tego, tylko zapisywali coraz mocniejsze leki p/bólowe, które i tak w ogóle nie działały. Teraz nic nie biorę.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 03 Wrz, 2011   

dorka, wg tego co wyczytałam między wierszami :wink: masz rehabilitację PNFem
Izometria tj np napinanie pośladków, napinanie czworogłowego itd. Te ćwiczenia możesz wykonywać sama zaraz w pierwszych minutach po operacji. Pamiętaj im więcej i szybciej zaangażujesz mięśnie do współpracy tym lepiej. Już nawet podciąganie stopy lub wykonywanie nimi kółeczek daje bardzo wiele.
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Sob 03 Wrz, 2011   

Cytat:
Izometria tj np napinanie pośladków, napinanie czworogłowego itd

Pasifloro, mój reha zalecał mi, żebym robiła to już w pierwszej dobie po operacji.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 03 Wrz, 2011   

I super, wynika Dorko, że masz dobrą opiekę rehabilitacyjną :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
SSW 
Mikrus Bioderkus



Doczy: 22 Wrz 2011
Posty: 5
Skd: łódź
Wysany: Czw 22 Wrz, 2011   

Czy ktoś z Was był w Nowym Dworze na rehabilitacji? szykuję się do wyjazdu na turnus rehabilitacyjny i wiele osób poleca ten ośrodek. Ktoś z Was tam był?
 
     
Asymetria 
Mikrus Bioderkus



Doczy: 28 Wrz 2011
Posty: 2
Skd: Łódź
Wysany: Sro 28 Wrz, 2011   

Ja byłem w Nowym Dworze na rehabilitacji już jakiś czas temu. Ośrodek jest na prawdę przyzwoity, specjaliści na poziomie. Pacjenci przyjeżdżają z całej Polski do tego ośrodka ze względu na podejście do pacjenta. Moim zdaniem dobrze wybrałeś.
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Sro 05 Pa, 2011   

Słyszałam dobre opinie o Wojew. Szpitalu Rehabilitacyjnym w Zakopanem.
Czy są prawdziwe, będę mogla sprawdzić już niedługo. Dostałam skierowanie, terminy masakryczne -2 lata. Ponieważ skier. jest cito, to podobno już w tym m-cu mnie przyjmą.
Dostałam numerek, we wtorek ma być komisja a wynik mam sprawdzić w internecie. Trzymajcie kciuki, plisss...

Grażynkoi inne dziewczynki, które przestrzegały przed tego typu szpitalami, że to strata czasu Na co mam zwrócić uwagę, żeby sobie nie zaszkodzić. Czytałam kiedyś wpisy bodajże o podwieszkach ( że są be) i nie mogę ich znaleźć. A może coś pokręciłam. Jakieś podpowiedzi , uwagi, rady?
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Sro 05 Pa, 2011   

Dorka, krzywdy Ci nie zrobią. Nie przesadzajmy z tą obawą. Ja też miałam ostatnio podwieszki z obciążeniem i starałam się wykonywać machanie nogami świadomie pracując mięśniami pośladków. Z pewnością to ćwiczenie wzmocniło mi pośladki i uda. Najważniejsze jest to, że codziennie będziesz miała porcję ćwiczeń i to ogólnie wpływa dobrze na poprawę kondycji a jak ten pobyt okaże się niewystarczający, to potem nikt Ci nie broni skorzystać z rehabilitacji indywidualnej. Ja byłam na tego typu turnusach w Piekarach 2 x i zawsze po wychodziłam w lepszej kondycji niż byłam przed. Ja akurat potrzebuję dalszej rehabilitacji, ale znam osoby, którym taki turnus wystarczył a dalej poradzili sobie kontynuując ćwiczenia poznane na oddziale ;) .
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Sro 05 Pa, 2011   

Zozo, dzięki uspokoiłaś mnie.
W tym samym szpitalu pracuje mój reha i nic nie stoi na przeszkodzie, żebym miała też rehabilitację indywidualną 2 x w tyg. Na stronie szpitala wyczytałam, że takie praktyki są dopuszczalne.
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Sro 05 Pa, 2011   

Dorka, to tym bardziej nie masz się czym martwić. Zapytasz jak optymalnie wykorzystać podwieszki - mi reha podpowiedział i nie uważam tego czasu za stracony :) .
 
     
SSW 
Mikrus Bioderkus



Doczy: 22 Wrz 2011
Posty: 5
Skd: łódź
Wysany: Sro 12 Pa, 2011   

Czy ktoś z Was wie, czy w Nowym Dworze respektują refundacje z NFZ? Wygląda na to, że Nowy Dwór byłby dla mnie najbardziej optymalną opcją, pod warunkiem, że NFZ mi pokryje koszty:)
 
     
Krysia 
Krysia
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczya: 18 Pa 2011
Posty: 2
Skd: Brzeg Dolny
Wysany: Wto 18 Pa, 2011   rehabilitacja po wypadku

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowa na forum i jeszcze się rozglądam. Sprowadza mnie tu jedna sprawa, a mianowicie 2 lata temu miałam poważny wypadek, rok spędziłam w szpitalu a teraz od roku jestem na wózku. Okres depresji już minął, pogodziłam się z tym co mnie spotkało, widocznie Bóg tak chciał. W tym czasie straciłam dużo tkanki mięśniowej, generalnie jestem słaba. Nie chcę żeby mój organizm przestał funkcjonować normalnie. Ciągle mam nadzieje, że jeśli będę w dobrej formie to może kiedyś odbędę operację, która pozwoli mi znów stanąć na nogi. W tym momencie chciałabym się wziąż za siebie. Ksiądz odwiedzający mnie w szpitalu a teraz w domu polecał mi wyjazdy na turnusy rechbilitacyjne, które wzmocnią mięśnie, i ogólnie poczuje się lepiej, ja sama nie jestem pewna gdzie pojechać. Sama nie wiem gdzie pojechać, ten Rymanów Zdrój jest dobry? Polecano mi rechabilitacje w Polanicy Zdrój i w Bochni, a także w Kołobrzegu. W sumie można pojechać wszędzie, ciekawe oferty znalazłam w firmie Partona, np.http://www.patrona.pl/osrodek-rehabilitacyjny-PolanicaZdroj-202-2. Ale sama nie wiem co myśleć o tej firmie, ktoś z nimi jechał. Proszę pomóżcie, to dla mnie ważne! Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 20 Pa, 2011   Re: rehabilitacja po wypadku

Krysia napisa/a:
Witam wszystkich serdecznie, jestem nowa na forum i jeszcze się rozglądam. Sprowadza mnie tu jedna sprawa, a mianowicie 2 lata temu miałam poważny wypadek, rok spędziłam w szpitalu a teraz od roku jestem na wózku. Okres depresji już minął, pogodziłam się z tym co mnie spotkało, widocznie Bóg tak chciał. W tym czasie straciłam dużo tkanki mięśniowej, generalnie jestem słaba. Nie chcę żeby mój organizm przestał funkcjonować normalnie. Ciągle mam nadzieje, że jeśli będę w dobrej formie to może kiedyś odbędę operację, która pozwoli mi znów stanąć na nogi. W tym momencie chciałabym się wziąż za siebie. Ksiądz odwiedzający mnie w szpitalu a teraz w domu polecał mi wyjazdy na turnusy rechbilitacyjne, które wzmocnią mięśnie, i ogólnie poczuje się lepiej, ja sama nie jestem pewna gdzie pojechać. Sama nie wiem gdzie pojechać, ten Rymanów Zdrój jest dobry? Polecano mi rechabilitacje w Polanicy Zdrój i w Bochni, a także w Kołobrzegu. W sumie można pojechać wszędzie, ciekawe oferty znalazłam w firmie Partona, np.http://www.patrona.pl/osrodek-rehabilitacyjny-PolanicaZdroj-202-2. Ale sama nie wiem co myśleć o tej firmie, ktoś z nimi jechał. Proszę pomóżcie, to dla mnie ważne! Z góry dzięki za odpowiedzi.


Witaj Krysiu. Z uwagą przeczytałam Twój post. Cieszę się, że zdecydowałaś się dołączyć do Bioderka. Krysiu, od razu na wstępie powiem, że nigdy nie byłam w żadnym sanatorium i nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie który ośrodek jest dobry i co Ci polecić. Natomiast bardzo cieszy mnie to co napisałaś: "W tym momencie chciałabym się wziąć za siebie" Mogę się tylko domyślać, jak ciężko było Ci po wypadku i to, że obecnie jesteś w momencie, że chcesz, że masz cel - jest wspaniałe i jest bardzo dużym krokiem naprzód. Krysiu, powiem od razu i bez owijania w bawełnę - chciałabym Cię osobiście poznać. Zerkam w Twój profil i widzę, że jesteś z Brzegu Dolnego (śliczne miasto, miałam okazję zwiedzić je w lipcu). Nie wiem jaka jest obecnie Twoja kondycja, czy masz taką możliwość i czy mogłabyś/chciałabyś odbić trasę do Poznania. Jak pewnie zauwazyłaś na forum - w następny weekend organizujemy warsztaty nt mądrej i nowoczesnej rehabilitacji funkcjonalnej w Poznaniu. Wykładowcą będzie znakomity terapeuta a zarazem osteopata dr Sławomir Marszałek. Jeśli mogłabyś przyjechać w sobotę do Poznania byłoby to dla Ciebie niezwykle cenne spotkanie. Poznałabyś wspaniałych ludzi- pacjentów, którzy borykają się z podobnymi kłopotami, także walczą każdego dnia o swoje zdrowie i mimo trudności nie poddają się. W chorobie kontakt i wsparcie drugiej osoby która nas rozumie, przeżywa to samo - jest nieocenione. No a przede wszystkim miałabyś okazję porozmawiać nt swojej ściezki rehabilitacji, bo niewątpliwie najwyższy czas aby ją rozpocząć i działać ku temu, abyś znowu skorzystała z Twoich nóg :) ) Znam wiele przypadków gdzie niemożliwe stało się możliwe i jestem przekonana, że przed Tobą jeszcze wiele radosnych chwil korzystania z życia i cieszenia się samą sobą :) Nie wiem jakie masz kłopoty, z czym dokładnie się borykasz, ale zajęcia będą uwzględniały rehabilitację w szerokim tego słowa znaczeniu i mogłyby być dla Ciebie wspaniałym startem do pracy nad sobą. Będzie mogła zasięgnąć porady nie tylko specjalistów, ale także innych, doświadczonych pacjentów w 4 oczy. Dlatego gorąco Cię zachęcam. Zdaje się, że z Twojej miejscowości do Poznania jest 160 km. Będzie mi niezmiernie miło Cię poznać. Szczegoły dotyczące warsztatów tutaj: http://forumbioderko.pl/v...der=asc&start=0
Pomyśl nad tym mocno.
A swoją drogą - Krysiu, zachęcam Cię do założenia w dziale Historie Pacjentów swojej własnej historii, podzielenia się swoimi troskami, problemami, obawami i sukcesami, których niewątpliwie doświadczasz w drodze po swoje zdrowie. Zachęcam Cię :)
Mam nadzieję - do zobaczenia :) )
 
     
Asymetria 
Mikrus Bioderkus



Doczy: 28 Wrz 2011
Posty: 2
Skd: Łódź
Wysany: Czw 27 Pa, 2011   

SSW napisa/a:
Czy ktoś z Was wie, czy w Nowym Dworze respektują refundacje z NFZ? Wygląda na to, że Nowy Dwór byłby dla mnie najbardziej optymalną opcją, pod warunkiem, że NFZ mi pokryje koszty:)


Tak, honorują refundacje z NFZ. Co więcej, jeżeli masz ubezpieczenie zdrowotne np. w PZU czy Allianz, to również otrzymujesz zniżkę na leczenie.
 
     
Krysia 
Krysia
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczya: 18 Pa 2011
Posty: 2
Skd: Brzeg Dolny
Wysany: Czw 10 Lis, 2011   

Kochani moi

Sama sprawdziłam na własnym przykładzie firmę bo byłam na jednym turnusie. Co mogę polecić to wyskoki standard zabiegów. A dodatkowo wiem, że ogłosili konkurs http://www.patrona.pl/konkurs/ Warta uwagi jest choćby nagroda gwarantowana jaką jest jest bon rabatowy na pobyt (w dowolnym czasie w roku!) w jednym ze sprawdzonych Hoteli SPA, ośrodków rehabilitacyjnych, sanatoriów.

Uważam, że warto
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.