Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zamknity przez: AgaW
Pon 29 Kwi, 2013
II Warsztaty z nowoczesnej fizjoterapii BIELSKO BIAŁA
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

zozo napisa/a:
To ja mam pytanko - nie wiem, czy się wybiorę sama, czy z osobą towarzyszącą, czyli moim ślubnym :) - będzie wpuszczony na salę, czy powinnam go zgłosić jako uczestnika? Nie ma problemów ze stawami, co nie oznacza, że posłuchać o wadach postawy nie może. Jednak nie chce się zgłosić jako pacjent do indywidualnego badania, nie chce zajmować cennego czasu - zakładam, że dla każdego z nas jest przewidziana indywidualna konsultacja :) .


Zozo, tym razem w przeciwieństwie do warsztatów w Warszawie mamy większą salę do dyspozycji więc nie będzie kłopotu, żeby Twój ślubny :-) Ci towarzyszył. Absolutnie nie musisz wpisywać go na listę uczestników, ale dzięki za informację, że będziecie x2, bo takie wiadomości też są dla mnie ważne żeby mieć kontrolę nad ilością osób. W każdym razie przeszkadzać nie będzie :-)
zozo napisa/a:
zakładam, że dla każdego z nas jest przewidziana indywidualna konsultacja :) .

Na warsztatach nie będzie indywidualnej konsultacji. Przy tak dużej grupie osób jest to niemożliwe (no chyba,że będzie nas pacjentów zaledwie garstka), poza tym nie takie jest założenie warsztatów. Na warsztatach zdobywamy podstawową wiedzę, która dotyczy nas wszystkich, naszych wspólnych problemów - tu problemów z prawidłowych chodem. Owszem, terapeuci będą pomagać i czuwać nad poszczególnymi osobami w trakcie zajęć, kierować ich i pomagać a także wyjaśniać w trakcie zadań jak poprawnie je wykonać, ale nie będzie miało to formy 1x1 z terapeutą.
Warsztaty będą miały bardzo podobny charakter do tych, które odbyły się w Warszawie. Pooglądajcie zdjęcia na www fundacji bioderko, złapiecie troszkę większe wyobrażenie na ten temat :-) Niebawem opisze też jak należy się przygotować do zajęć - strój, ewentualne wyposażenie.
Jeśli macie jeszcze jakieś pytania - śmiało zadawajcie je :-)
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

No właśnie te stroje i szmatki zasugerowały mi, że każdy pacjent będzie miał swoje 5 min z terapeutą, ale jeśli nie, to i tak warsztaty poszerzą naszą wiedzę. :)
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

zozo napisa/a:
że każdy pacjent będzie miał swoje 5 min


O, tego jestem pewna :-) Swoje 5 min będzie miał każdy. W jakiej formie i na jak różne sposoby - tego dowiemy się na zajęciach :-)
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

Bardzo się cieszę, że warsztaty będą na południu! Już wypełniłam ankietę i chętnie przenocuję jakieś bioderko, które mieszka daleko. Ode mnie do Bielska jest mniej niż godzina jazdy. Niestety mieszkam na 3 piętrze bez windy, więc osoba, której trudno się poruszać mogłaby mieć problem...
Mijka, jeśli brak noclegu jest jedyną przeszkodą, to możesz uznać, że juz jej nie ma :)
I jeszcze pytanko do organizatorów: wpisowe to 10 czy 15 zł?
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

Cytat:
Bardzo się cieszę, że warsztaty będą na południu! Już wypełniłam ankietę i chętnie przenocuję jakieś bioderko, które mieszka daleko. Ode mnie do Bielska jest mniej niż godzina jazdy. Niestety mieszkam na 3 piętrze bez windy, więc osoba, której trudno się poruszać mogłaby mieć problem...
Mijka, jeśli brak noclegu jest jedyną przeszkodą, to możesz uznać, że juz jej nie ma :)


Wspaniałe! Drupionko, kochana z Ciebie i bardzo otwarta osoba. Takie akty uczynności zawsze robią na mnie duże wrażenie :)

drupinka napisa/a:
I jeszcze pytanko do organizatorów: wpisowe to 10 czy 15 zł?


Tak jak jest to ujęte w pierwszym poście drupinko jest to 15 zł.
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

Katja, zapytałam o wpisowe, ponieważ kwota 10 zł pojawia się na stronie ankiety. Stąd nieporozumienie ;)
Ale zaraz wpłacam co trzeba, żeby tym razem mieć zaklepane miejsce!
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 74
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

drupinka napisa/a:
Mijka, jeśli brak noclegu jest jedyną przeszkodą, to możesz uznać, że juz jej nie ma

Jesteś kochana :hug: ,spróbuję to rozważyć. Napisz mi na priv gdzie mieszkasz, sprawdzę połączenia :lol:
Katja, a może są w planie warsztaty w północno-wschodniej części kraju ???
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

Mijka napisa/a:
Katja, a może są w planie warsztaty w północno-wschodniej części kraju
Warsztaty będą wszędzie gdzie ludzie dadzą nam szansę je zorganizować Niestety, na dzień dzisiejszy, nie mamy tam żadnych kontaktów. A może ty będziesz w stanie zorganizować My pomożemy oczywiście.
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

No więc udało się namówiłam mamę ZOSTAJE jeszcze tydzień i 10 wizyta u drMielnika a 11 warsztaty już wysyłam kasę za nas 2 :mrgreen:
_________________
Edi
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

Super :)
wiecie...ja na 90% też będę :D
 
     
Brydzia 
Bioderkus!!!



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 44
Doczya: 10 Mar 2010
Posty: 246
Skd: Polska
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

Chętnie i ja bym się na nie zapisała, ale nie dam rady do Was dojechać. Wielka szkoda, bo bym dowiedziała się wielu nowych rzeczy a i z Wami bym się spotkała.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

Dzięki za czujność Drupinko. Faktycznie wkradł się czeski błąd. Już jest jednolicie.

Edi! super, że mama będzie z Tobą. Jestem pewna, że mocno ją zaskoczymy tym co pozna na zajęciach a ta wiedza mocno zaprocentuje :-)

Mijko, tak jak pisze moja Pasiflora, faktycznie miejsce zależne jest od zespołu terapautów który chętny jest podjąć się współpracy. Niestety w Twoich okolicach nie mamy takich zaprzyjaźnionych ośrodków. Ale pracujemy nad tym :-)
Wiem, że wiele osób z różnych stron Polski chciałoby wziąć udział w takich zajęciach. Organizacja ich ściśle wiąże się z możliwościami i chęciami środków fizjoterapii funkcjonalnej do współpracy z nami. Wiedza tak wykwalifikowanych terapeutów (a współpracujemy tylko z fizjoterapeutami wysokiej klasy) jest nie tylko cenna w rozumieniu wartościowym ale i finansowym :-) Nie każdy ośrodek chce angażować swoich ludzi, poświęcać czas na przygotowanie się do warsztatów a także czas na same zajęcia nieodpłatnie. Wiemy ile kosztują prywatne wizyty w takich ośrodkach, więc czas pracy terapeutów ma swoją wagę. Nasza młoda fundacja nie jest w stanie pokryć kosztów związanych z obsługą takich zajęć dla np grupy 30 pacjentów. Jednak są takie centra rehabilitacji jak Orthos czy właśnie Gałuszka&Romanowski, które garną się do współpracy robią to nieodpłatnie i dzięki temu akcje takie jak nasze warsztaty mają szanse ujrzeć światło dzienne. Przy odrobinie szczęścia i dobrej argumentacji udaje nam się też pozyskać sale wykładowe a wynikiem wszystkich tych zabiegów są rzadkie ale wspaniałe 2-3 godzinne zajęcia na których Bioderkowicze mają możliwość praktycznego poznania nowoczesnej fizjoterapii.
Staram się aby warsztaty odbywały się częściej. Zamierzeniem było organizowanie ich kilka razy w roku w różnych częściach kraju. Pewnym jest, że najbliższe odbędą się w Bielsku Białej; ale równie poważnie działam aby w niedługim czasie zorganizować następne w Warszawie (jeśli dobrze pójdzie to czerwiec-lipiec) oraz w Krakowie we wrześniu. Naturalnie Wasz głos w tej sprawie, Wasze zainteresowanie ma duże znaczenie. Jeśli będzie duża grupa osób z danego regionu zainteresowana zajęciami - jesteśmy w stanie przy Waszej pomocy (pomocy osób z danej miejscowości) oraz zaangażowaniu terapeutów (nawet może z dalszych okolic) wcielić je w czyn.
Tymczasem szykujemy się na podbój południa Polski i mam nadzieję, że w Bielsku stawi się co najmniej tylu Bioderkowiczów co na zajęciach w Warszawie :-) Lista wciąż otwarta :-)
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 74
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

Katju, dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie, może w naszym regionie nie jest aż tak źle :lol: zajrzyj do poniższego linku - na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim powstał nowy wzydział medyczny i z tego linku wynika, że są otwarci na wszelkie innowacje
http://www.biolog.pl/article6666.html

Może w przyszłości udałoby się z nimi nawiązać jakąś współpracę :?:
Olsztyńska Szkoła Wyższa też kształci fizjoterapeutów, nawet mają wyposażoną pracownię w wysokiej klasy sprzęt do diagnozowania zaburzeń postawy.

A na tą chwilę ucieszyłam się, że planujesz w niedługim czasie warsztaty w W-wie i z tych postaram się skorzystać :)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

ankieta wysłana za mnie i za mamę mam nadzieje,że dotarła ;-)
_________________
Edi
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 01 Cze, 2010   

Mijko, pomyślimy, zapoznam się z informacjami które podałaś :-) Też jestem pełna wiary, że niejedno stoi jeszcze przed nami nieodkryte a w zasięgu ręki :-)
A jak tylko coś wykluje się z warsztatami w Warszawie będziemy o tym głośno pisać. Na pewno :)

Edi - dotarły obie :) naturalnie. Dzięki.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.