Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Wykład prof. J. Czubaka nt. osteotomii okołopanewkowkowej
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
  Wysany: Pon 17 Maj, 2010   Wykład prof. J. Czubaka nt. osteotomii okołopanewkowkowej

Wykład prof. dr hab. Jarosława Czubaka nt. osteotomii okołopanewkowej


27 maja (w czwartek) o godzinie 16.45 na auli Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie przy ul. Marymonckiej 34 wszystkich zainteresowanych tematem osteotomii okołopanewkowej sposobem Ganza zapraszamy na wykład jedynego w Polsce specjalisty, który operuje ta rzadką metodą. Profesor dr hab. Jarosław Czubak poprowadzi otwarty wykład pod tytułem: "Miejsce osteotomii okołopanewkowej miednicy w leczeniu schorzeń stawu biodrowego z jego zachowaniem".

Wykład jest adresowany w szczególności do studentów i pracowników naukowych AWF , innych warszawskich uczelni, lekarzy ortopedów, fizjoterapeutów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką, również pacjentów. Naszym celem jest ukazanie alternatywnej drogi leczenia dysplazji stawów biodrowych innej niż popularna endoprotezoplastyka czy kapoplastyka stawu. Metoda, o której mówimy, umożliwia chorym z dysplazją zachowanie własnego stawu biodrowego, pozwala na całkowity powrót do zdrowia pacjenta bez konieczności stosowania implantów; a także nie zamyka drogi do ewentualnej alloplastyki w przyszłości. Prelegent prof. Jarosław Czubak na co dzień piastuje stanowisko Kierownika Kliniki Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Samodzielnym Publicznym szpitalu Klinicznym i. prof. A. Grucy w Otwocku. Jest jedynym w Polsce lekarzem, który opanował trudną sztukę przestrzennej osteotomii, w trakcie której dochodzi do medializacji głowy kości udowej wobec miednicy pacjenta. Metoda operacyjna, którą chcemy przybliżyć zmienia stosunki anatomiczne ruchów w stawie biodrowym, co skutkuje przełożeniem na warunki biomechaniczne chodu pacjentów. Rehabilitacja pacjentów po takim zabiegu różni się od standardowego postępowania terapeutycznego w przypadku pacjentów po endoprotezoplastyce czy kapoplastyce. Ten rodzaj leczenia operacyjnego daje szerokie spektrum działania i ogromne możliwości podczas późniejszego leczenia rehabilitacyjnego.

Profesor Jarosław Czubak chętnie zgodził się przeprowadzić wykład dla naszej Fundacji oraz uczelni AWF nieodpłatnie w ramach pogłębiania wiedzy studentów – przyszłych fizjoterapeutów. Wyżej opisaną metodą wykonał już ponad 500 operacji w Polsce oraz wiele na świecie.

Zapraszamy do udziału w prelekcji, która niewątpliwie będzie ciekawą i odkrywczą dla wielu słuchaczy.

Czekamy na Was 27 maja, o 16.45 na auli uczelni AWF w Warszawie. Wstęp wolny :thumbup:
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 25 Maj, 2010   

Prace związane z wykładem już prawie zakończone. Pozostała, rzec by można, kosmetyka :) Nad całym wydarzeniem pracowało wielu wielu ludzi :) w tym też wolontariusze Fundacji (tak, mamy takich) :)
Powstały piękne plakaty reklamowe :) rozwieszone zostały w Warszawie i okolicach oraz rozesłane e-mailami do ośrodków rehabilitacyjnych :) itp.
Mamy nadzieję, że aula AWF będzie pękać w szwach :D :D :D
Nawet nasza Bonia przyjeżdża :)

Przed wykładem i po będą sprzedawane cegiełki w formie zakładek :) z pięknymi cytatami i logo Fundacji :) To wszystko również przygotowała Fundacja i jej przyjaciele. :)
Razem można dokonać rzeczy wielkich :)
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 25 Maj, 2010   

Tak, wykład już pojutrze! Dopinamy ostatnie szczegóły. Organizujemy puszki na zbiórkę pod hasłem: wyposażamy toalety otwockiego oddziału IB szpitala im A.Grucy w brakujący sprzęt pierwszej pomocy dla pacjentów! Poręcze, uchwyty i podpórki których tam brakuje,a które są niezbędne by móc bezpiecznie korzystać z urządzeń sanitarnych. Uchwyty przy umywalkach, krzesełka pod prysznicem, uchwyty pod prysznicem, a nawet lustra.

Zobaczcie jakie przygotowaliśmy cegiełki - mają formę zakładek do książek. Są 3 rodzaje.
Mamy nadzieję, że przed i po wykładzie profesora Czubaka znajdą się tacy którzy wspierają nasz pomysł udogodnień dla pacjentów w szpitalu i chętnie dzięki dowolnemu datkowi wrzuconemu do puszki nabędą taką cegiełkę.
Sami zobaczcie i oceńcie :)







Wiemy, że na wykładzie będzie sporo studentów z różnych uczelni w Warszawie ale także fizjoterapeutów. Będą lekarze i mamy nadzieję gościć takę Was - Forumowiczów.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 25 Maj, 2010   

Aż żałuję że nie będę na wykładzie ale Katju koniecznie dla mnie zostaw 3 zakładki. Czy będą one dostępne np na allegro?
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 25 Maj, 2010   

pasiflora napisa/a:
Aż żałuję że nie będę na wykładzie ale Katju koniecznie dla mnie zostaw 3 zakładki.


Oczywiście, że zostawię :-) Masz to jak w banku :mrgreen:
pasiflora napisa/a:
Czy będą one dostępne np na allegro?

Hm... a to dobre pytanie :-) Nie wiem. A chcielibyście, żeby były? To zależy od Was :-)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 25 Maj, 2010   

Tak! Byłoby super je móc nabyć na allegro, np. ktoś mógłby kupić coś i przy okazji zakładkę - wtedy mogłabyć prawie zawsze razem wysłana ( mogłaby zmieścić się w paczce z inną rzeczą )
Ja jestem za zakładkami - są piękne !!! i przypominają o tym, co w człowieku może być naprawdę piękne :)
Jak myślą inni Forumowicze ???
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 25 Maj, 2010   

AgaW napisa/a:
Jak myślą inni Forumowicze
No właśnie!!!
Robimy to z myślą o wszystkich bioderkowiczach, więc Wasze zdanie jest najważniejsze.
Czekamy na wypowiedzi: Czy takie zakładki chcielibyście kupować, jak tak to w jakiej formie, czy np na allegro to dobry sposób?
 
     
Ania 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 02 Lip 2009
Posty: 17
Wysany: Wto 25 Maj, 2010   

Ponieważ jestem bardzo ciekawa wykładu prof. a niestety nie jest mi dane na nim być :-( , mam pytanie : czy jest przewidziana rejestracja tego wykładu bo nie ukrywam chętnie bym go chociaż obejrzała??
 
 
     
Brydzia 
Bioderkus!!!



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 44
Doczya: 10 Mar 2010
Posty: 246
Skd: Polska
Wysany: Wto 25 Maj, 2010   

Zakładki są super i to dobry pomysł, żeby były dostępne na allegro
 
     
dora_kg 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 15 Maj 2010
Posty: 51
Skd: Kołobrzeg
Wysany: Wto 25 Maj, 2010   

Zakładki na allegro uważam za świetny pomysł.

Czy wykład Prof. Czubaka bedzie można gdzieś obejrzeć?
_________________
"Większość rzeczy na tym świecie stworzona została przez ludzi, którzy wytrwali, kiedy zdawało się, że nie ma już nadziei."
Dale Carnegie
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 25 Maj, 2010   

Napisaliśmy do TVP2 :mrgreen: Ciekawe czy zainteresują się :?:
 
     
magdalena47 
magdalena47
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 61
Doczya: 24 Lis 2009
Posty: 55
Skd: Włocławek
Wysany: Sro 26 Maj, 2010   

Uważam, że zakładki na allegro to świetny pomysł!!! Wiele z nas chciałoby jakoś wspomóc Fundację a nie dysponując wielkimi kwotami waha się.... Po co się wahać? Można kupić zakładkę na allegro :)
Może warto pomyśleć nad jakimiś publikacjami np na temat rehabilitacji, wydanymi w formie skryptu i to też na allegro? Jestem pewna, że mnóstwo osób byłoby zainteresowanych takim kompendium na temat celowości i kierunku swojej rehabilitacji.
Serdecznie pozdrawiam, Magda
_________________
Szczęśliwie po:)
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 26 Maj, 2010   

:-)
No więc pomyślimy o wprowadzeniu zakładek na allegro :-)

Kochani, pojawiły się pytania o zarejestrowanie wykładu profesora Jarosława Czubaka aby móc później ewentualnie go wysłuchać on-line. Jak wiecie staram się iść za potrzebami kochanych Bioderkowiczów, więc pd rana działam w tym kierunku.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będziemy mieli kamerę, statyw i operatora, który zarejestruje całość wykładu. Później postaramy się go przygotować i po kompresji zamieścić w internecie tak aby wielu z pacjentów mogło posłuchać o osteotomii Ganza.
Dzisiejszy dzień cały czas pracujemy pełną parą aby na jutro wszystko było dopięte na ostatni guzik.
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Sro 26 Maj, 2010   

Super !!! :lol:
 
     
dora_kg 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 15 Maj 2010
Posty: 51
Skd: Kołobrzeg
Wysany: Sro 26 Maj, 2010   

dziękuje wam
_________________
"Większość rzeczy na tym świecie stworzona została przez ludzi, którzy wytrwali, kiedy zdawało się, że nie ma już nadziei."
Dale Carnegie
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.