Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Wykład prof. J. Czubaka nt. osteotomii okołopanewkowkowej
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Sro 26 Maj, 2010   

Katja napisa/a:
No więc pomyślimy o wprowadzeniu zakładek na allegro :-)


podoba mi się ten pomysł
Katja napisa/a:
postaramy się go przygotować i po kompresji zamieścić w internecie tak aby wielu z pacjentów mogło posłuchać o osteotomii Ganza.


:thumbup: ten też mi się podoba :)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 27 Maj, 2010   

Mogę potwierdzić, że wczoraj (w nocy ;-) ) zdobyłam kamerę i dopasowałam statyw. Jeśli nic mnie nie zawiedzie - całość wykładu zarejestrujemy. To dla tych z daleka :-)

Ale coś tubylcy milczą i nie wyrażają głosów na temat swojej obecności na wykładzie. Co tak cicho? Naprawdę nikt się nie wybiera dzisiaj zobaczyć jaki kawał roboty wykonaliśmy i dowiedzieć się czegoś nowego?
Hm... Miałam nadzieję, że na auli zobaczę także znajome twarze Bioderkowiczów a tu echo...
W każdym razie - impreza która już za kilka godzin będzie miała miejsce jest dla nas szalenie istotna. Wierzę, że wniesie nowe spojrzenie na dotychczasowe metody leczenia chorób stawów biodrowych.
Jeśli jesteście z okolic i nie macie pomysłu na dzisiejsze popołudnie - czekamy na Was!
 
     
KasiaM 
KasiaM
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 22 Cze 2009
Posty: 47
Skd: centrum Polski
Wysany: Czw 27 Maj, 2010   

Bardzo chętnie bym przyjechała, ale troszkę za daleko. Oby Wam się wszystko super udało. Bardzo chętnie obejrzałabym wykład w internecie. Na pewno będzie dużo chętnych osób takich jak ja. Serdecznie pozdrawiam. Trzymam kciuki za Was.
 
     
nati_891 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 34
Doczya: 09 Kwi 2010
Posty: 116
Skd: Barlinek
Wysany: Czw 27 Maj, 2010   

niestyty Katju nie mam takiej możliwości, by byc na wykładzie, ponieważ te długie kilometry dziela mnie od Warszawy :) ale z chęcią obejżałabym wykład i usłyszałabym to co miał do powiedzenia profesor :)
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć"
 
 
     
dora_kg 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 15 Maj 2010
Posty: 51
Skd: Kołobrzeg
Wysany: Czw 27 Maj, 2010   

szkoda że tak daleko :-(
_________________
"Większość rzeczy na tym świecie stworzona została przez ludzi, którzy wytrwali, kiedy zdawało się, że nie ma już nadziei."
Dale Carnegie
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 27 Maj, 2010   

Mam nadzieję, że aula właśnie pęka w szwach :D
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 27 Maj, 2010   

Dajcie znać jak poszło!!!
 
     
nati_891 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 34
Doczya: 09 Kwi 2010
Posty: 116
Skd: Barlinek
Wysany: Czw 27 Maj, 2010   

Jesteśmy bardzo ciekawe :)
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć"
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 28 Maj, 2010   

Witajcie.
Wczorajszy wykład profesora Czubaka odbył się na uczelni AWF zgodnie z zapowiedzą i planem. Profesor dał świetną prelekcję, która obfitowała w przykłady, zdjęcia, historie "z życia wzięte" i barwne dygresje :-) To były wspaniałe 2 godziny nie tylko słuchania, ale dialogu publiczności z prowadzącym. Jak powiedziała jedna ze słuchaczek, cytuję: "kto nie był niech żałuje". No właśnie.. ja żałuję, że pojawiło się jak mało osób aby poszerzyć nieco swoją wiedzę na temat nowych metod leczenia stawów biodrowych. Niestety jedyne czego wczoraj zabrakło to publiki. Aula nie pękała w szwach jak marzyła o tym Kinga. Skromne grono studentów, pacjentów a większości pacjentek profesora Czubaka i my fundacyjne dusze. Mimo tego wykład był znów zacytuje za jedną ze słuchaczek: "Pierwsza klasa!". I zgadzam się z tym w zupełności. Atmosfera (pewnie z powodu nielicznego grona) była bardzo kameralna co skłaniało do rozluźnienia się a owocowało komfortem odbioru. Może studenci fizjoterapii nie do końca poczuli, że robimy coś dla nich, coś czym powinni się zainteresować, bo coraz więcej pacjentek w gabinetach gdzie pracują, albo będą pracować wypowiadają "magiczne" słowa: "osteotomia okołopanewkowa".... "mój Ganz...", trzy śrubki.."... Więc wiedza na ten temat chyba jednak była warta przyswojenia. No ale nie od razu Kraków zbudowano :-)
Jeszcze raz z całego serca dziękuję wszystkim, którzy pomogli i urzeczywistnili wczorajszy wykład. W szczególności profesorowi Jarosławowi Czubakowi - za otwartość i wspaniałą współpracę. Dwóm osobom bez których wczorajszy dzień i wykład z pewnością by się nie udał - naszej Karolinie (na forum znacie ją jako Wendy), oraz Kamilowi - naszemu wolontariuszowi fundacji (na forum widnieje jako Golo1). Ten team wykonał świetną i naprawdę sporą pracę :-) Dziękujemy! Podziękowania również kieruję do moich kochanych ludzi z Fundacji Bioderko, którzy nierzadko na odległość, z innych zakątków Polski pomagali, mailowali, pisali, organizowali i przygotowywali wszystko tak abyśmy wczoraj mogli cieszyć się udanym dniem :-) Buziaki i podziękowania kieruję też w stronę wolontariuszek z naszego Forum - przyjaciółek fundacji, które pomagały już na samej uczelni AWF i dzielnie zbierały datki w charytatywne puszki na nasz obecny cel - wyposażenie toalet otwockiego szpitala na oddziale 1B w poręcze dla chorych. Mimo małej frekwencji nasze dziewczyny uzbierały 403,50 zł! Dziękujemy darczyńcom za wsparcie :)
Więcej na temat wykładu wraz ze zdjęciami i mam nadzieje filmem znajdziecie niebawem na www fundacji.
Pozdrawiam Was ciepło!
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 28 Maj, 2010   

:shock: przeraża mnie niska frekwencja :shock:
darmowy wykład; darmowa szansa dla studentów, lekarzy, fizjoterapeutów, by poszerzyć wiedzę....i nic ??? !!!
a potem mamy takich leni na NFZ jakich mamy; nikt nic nie wie, bo im się nie chciało

a potem znów przyjdzie jeden z drugim i wklei ankietę o życiu z endoprotezą...

Brawa dla organizatorów za cały trud włożony w to wydarzenie !!! :) :*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 28 Maj, 2010   

Jestem zawiedziona- takie słowa mi się cisną na usta :!: :!: :!:
To wstyd :!: , że kolejna partia pseudo fizjoterapeutów nam rośnie. No tak najlepiej zatrudnić się w ośrodku, który ma podpisaną umowę z NFZ-em i poświęcać mu 5 minut, podpiąć do aparatury typu magnetronik, zawiesić na uglach lub na sali ćwiczeń też na "lenia". Żałosne :!: Ale "jutro", to właśnie oni napiszą prośbę o wypełnienie ankiety dotyczącej: Ocena jakości zycia pacjentów po endoprotezoplastyce stawu biodrowego.
Taka "przyjaźń" jednostronna ma być? Heh jak to się mówi: "Przyjdzie koza do woza"
Jeszcze raz to powiem: jestem zawiedziona Tyle pracy wielu ludzi, tyle serca przez nich włożonego.... dla garstki ludzi :roll: . Nie, to nie jest porażka, to kolejna lekcja dla ludzi Fundacji i nie tylko, bo nawet dla garstki ludzi warto to robić, oni szansę im daną wykorzystali.
Dziękujemy bardzo profesorowi Jarosławowi Czubakowi-za piękny wykład, organizatorom-za dopięcie na ostatni guzik oraz wszystkim uczestnikom, że skorzystali z możliwości poszerzenia swojej wiedzy.
 
     
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA
Popularus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 30 Wrz 2009
Posty: 135
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 28 Maj, 2010   

ano widzicie, wiem, że moja dwójka znajomych na bank była a co do mojej uczelni dowiem się w niedziele na zjeździe. Ale również jestem trochę zniesmaczony, że tak małe grono się zjawiło by poznać nowoczesne techniki leczenia, ale cóż liczmy na to, że Ci co byli przekażą ową wiedze innym. Może następnym razem jak coś takiego będzie to prócz plakatów być może trzeba będzie w danej placówce, w której się rozwiesza plakat poprawdzić choćby 10 minutowa mini prelekcję na temat tego co będzie, może to jakoś jeszcze zachęci. Rozumiem tych co rzeczywiście nie mogli a wśród fizjoterapeutów pracujących jest ich sporo, ale tym którym się NIE CHCIAŁO kompletnie tego nie kumam. A już absolutnie nie rozumiem studentów, jak rozmawiałem ze studentami ze swojej uczelni to byli zachwyceni i jak Ci Kasiu mówiłem ponad połowa roku zdeklarowała się, że się zjawi, może myślą, że ja im będe później to przekazywał- cóż niestety taki dobry nie będe. Ja tylko gdybym mógł na 100% bym się zjawił ale cóż, nie poddawajmy się i dalej musimy brnąć do przodu.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 28 Maj, 2010   

Kochani, :-)
Czasem tak bywa, że nasze plany i marzenia nie pokrywają się z rzeczywistością. Ale niech nie będzie Wam smutno ani tym bardzie wstyd z powodu tego, że tak niewielu tych do których kierowaliśmy prelekcję doceniło jej walory. Ktoś wczoraj zabawnie podsumował: "gdyby było piwo za darmo - sala na pewno nie domykałaby się od tłumów" ;-) To żartobliwie, ale mówiąc na poważnie, może za szybko chcieliśmy osiągnąć coś na co trzeba pracować długo i wytrwale.
Mówię o wysokiej świadomości studentów fizjoterapii - jutrzejszych fizjoterapeutów na temat tego, iż problemy pacjentów tzw biodrowych nie sprowadzają się tylko i wyłącznie do wpakowania - mówiąc kolokwialnie - w staw protezy a przedtem czekanie na nią.. 15, a może 30 lat.. Niestety takie podejście często jeszcze pokutuje na uczelniach.... Mówię także o zrozumieniu przez studentów zależności. Wielu z nich słysząc o wykładzie zapewne pomyślało: mnie to nie dotyczy, po co mi jakaś tam wiedza o jakiejś tam operacji. Ale ta "jakaś tam wiedza" w momencie ich zetknięcia się z pacjentem w pracy często okazuje się bezcenna; ich wiedza o danej technice operacyjnej w połączeniu z wiedzą na temat fizjoterapii jest najlepszym co może spotkać potencjalnego pacjenta takiego terapeuty. Taki student nabywa przestrzennej wyobraźni, wie które mięśnie podczas zabiegu zostały uszkodzone, a które tylko poturbowane przez podważki itd, wie które nerwy zostały podrażnione i dlaczego. Ma pojęcie w jakiej kolejności przebiegał zabieg i czego może się spodziewać, z jakimi może spotkać się trudnościami podczas usprawniania takiego pacjenta. Zna problem od kuchni co czyni go wszechstronnym i pozwala spojrzeć kompleksowo. Ale, żeby być takim wszechstronnym terapeutą trzeba chcieć i dokształcać się nieustanie. Nie tylko w swojej dziedzinie, nie tylko chętnie sięgać po wiedzę z zakresu technik terapeutycznych, ale mieć otwartą głowę na inną wiedzą i pokusić się czasem o liźnięcie jej od strony stricte medycznej.
Dlatego organizowaliśmy warsztaty dla naszych fizjoterapeutów w otwockiej klinice. Dlatego nasz Fizkom i jakubmarcinski - terapeuci z forum - tak chętnie podjęli możliwość uczestniczenia w operacji osteotomii Ganza pod przewodnictwem prof. J. Czubaka. To co tam zobaczyli, to czego wysłuchali pozwoliło im udoskonalić swój warsztat i jeszcze lepiej współpracować z pacjentem po takim zabiegu. Lepiej go rozumieć a tym samym stwarzać mu szerokie możliwości w terapii i idealnie wcelować się w potrzeby organizmu pacjenta. Po takim warsztacie nie tylko widzą to co dzieje się na skórze u pacjenta i naturalnie jego reakcje podczas pracy, ale widzą "jak działa to w środku". Doskonale pamiętają które mięśnie były odsuwane i w która stronę, które przecinane jak przebiegają wewnętrzne szwy, co jest nadwyrężone a co nie. To chyba wspaniała wiedza, prawda? I z jaką korzyścią odbija się na bezpośredniej już pracy z pacjentem!?

Ale tak jak wyżej mówiłam - aby sięgnąć po taką wiedzę, na pierwszy rzut oka dla młodego terapeuty wydającą się zbędną - trzeba być otwartym i elastycznym. Nie zamykać się "w swoim podwórku"; ale wyjść z niego i brać całymi garściami.
Jestem przekonana, że takich studentów fizjoterapii jak Golo1, Wendy czy Piotrek Medic - mam na myśli ich otwartość i wysoką świadomość - będzie coraz więcej. A jeśli będą chcieli się dokształcać, poznawać nowe interesujące zagadnienia - z wielkim zapałem postaram się im to umożliwić.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 29 Maj, 2010   

Katja napisa/a:
aby sięgnąć po taką wiedzę, na pierwszy rzut oka dla młodego terapeuty wydającą się zbędną - trzeba być otwartym i elastycznym. Nie zamykać się "w swoim podwórku"; ale wyjść z niego i brać całymi garściami.
Jestem przekonana, że takich studentów fizjoterapii jak Golo1, Wendy czy Piotrek Medic - mam na myśli ich otwartość i wysoką świadomość - będzie coraz więcej.

Zgadzam się z Tym wszystkim. Wykład to wspaniała sprawa - ale taką szansę na wiedzę trzeba umieć docenić :)
Kochani - czasem trudno jest nauczyć innych czegoś nowego...
To, jaką szansą był wykład to coś nowego i mam nadzieję że wszyscy, którzy nie byli, zawahali się będą żałować...
Chciałam powiedzieć tu wszystkim że Katja i jej pomocnicy zrobili coś naprawdę wielkiego, ważnego i wspaniałego. Zorganizowanie wykładu nie było łatwe - a jednak Katja podjęła to zadanie i dzięki pomocy innych udało jej się pogłębić wiedzę otwartych umysłów.
W imieniu wszystkich, którzy skorzystali i skorzystają w przyszłości z wiedzy jaką niósł wykład dziękuję wspaniałemu Prof.Czubakowi, Katji i jej aniołom-pomocnikom za tą szansę na dodatkową wiedzę.
Wiele osób jest zawiedzionych wielkością zainteresowania...teraz widać jak wiele jeszcze trzeba zrobić, aby pogłębić świadomość ludzką...tym bardziej autorzy pomysłu i wszyscy, którzy realizowali pomysł wykłady zasługują na wielkie brawa ! :brawo: bo pionierom jest najtrudniej...jestem pewna że Ci co wysłuchali wyniosą bardzo dużo z słów Profesora i to zaprocentuje. Mam nadzieję, że takich osób otwartych na wiedzę będzie coraz więcej.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
keczu78 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Doczy: 26 Kwi 2010
Posty: 10
Skd: Zabrze
Wysany: Sob 29 Maj, 2010   

No to przeoczyłem coś ekstra fajnego Dziwi mnie jednak, że Ci co im to jest niezbędne, by się rozwijać- nie skorzystali z danej im przez Was okazji.
No cóż... żałujcie
_________________

 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.