Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 04 Lip, 2011
Moja kapoplastyka -Grażyna
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

grazyna, a jak wygląda Twój chód? Jesteś z niego zadowolona?
 
     
grazyna 
czesia
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 68
Doczya: 08 Kwi 2010
Posty: 21
Skd: podkarpackie
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

Tak jestem zadowolona. Wprawdzie gdy przeglądam się w szklanych drzwiach w pracy , które są na końcu korytarza to widzę ,że trochę "zamiatam" ta dłuższą, operowana nogą. Z drugiej strony osoby, które nie wiedziały ,że miałam operację mówią , że dopóki im nie powiedziałam nic nie zauważyły.
_________________
czesia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 13 Sty, 2011   

Mono wwszystko dobrze by było gdyby Twój chód ocenił spec od rehabilitacji. Warto mieć pewność że niczego się nie zaniedbało i że naprawdę wszystko jest dobrze. Pomyśl o tym, doczytaj dział o rehabilitacji ( będziesz wiedzieć czemu Cię namawiam ).
Bardzo miło, że tak dobrze się czujesz, że nic nie boli i jesteś zadowolona. Oby tak było już zawsze :)
Dbaj o bioderko i napisz za jakiś czas jak się czujesz :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Pon 17 Sty, 2011   

Grażyna jestem miesiąc po operacji lewego biodra mam BHMR z powodu zwyrodnienia. Prawe czeka na swoją kolejkę bo oczywiście też są zmiany ( przy zwyrodnieniu zwykle zmiany są obustronne ) ale nie tragiczne mniej więcej jak u Ciebie. Tydzień temu rehabilitant stwierdził, że noga operowana jest dłuższa, ale najpewniej z powodu skrzywionej miednicy i powiedział że nad tym będziemy pracować. I tego się trzymam :!: . Dam znać jakie będą postępy. Pozdrawiam
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 69
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Czw 20 Sty, 2011   

Grażyna, Margola - jesteśmy w tym samym wieku i po kapo - i też mi sie wydawało po operacji, że mam dłuższą nogę. Może i tak było, ale po pół roku, a może wcześniej po operacji -to wrażenie minęło, choć operator mówił coś o 1 cm. Jak pisze Margola, to może być z powodu skrzywionej miednicy.
Też mam lewe biodro do zrobienia i gdyby nie konieczność rewizji za 2,5 tygodnia prawego biodra, to na pewno teraz, w dwa lata po kapie, robiłabym to lewe, niby zdrowe, potrzebujące naprawy. Ale jest jak jest.
Uważam, że rehabilitacja wiele daje. Zamierzam niedługo po operacji poddać się reha i kontynuować, wdrażając potem to moje niby zdrowe lewe biodro. Może przedłużę jego żywotność przedoperacyjną :-D
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
grazyna 
czesia
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 68
Doczya: 08 Kwi 2010
Posty: 21
Skd: podkarpackie
Wysany: Nie 20 Lut, 2011   

Pod koniec stycznia przeżyłam wielki stres związany z moją operowaną nogą. Przewróciłam się na oblodzonych schodach z lastrica i zjechałam z 8 schodów , w każdy uderzając operowanym biodrem.W czasie tego "zjazdu" przekręciło mnie na operowany bok. Byłam w wielkim szoku, bałam się ruszyć i oczywiście rozpłakałam się z nerwów. Na szczęście skończyło się tylko na siniaku w okolicach blizny pooperacyjnej. Noga w samym stawie nie bolała mnie wcale raczej poniżej ale był to ból z uderzenia. Po tym zdarzeniu jednak bardzo już uważam nie gonię tak jak wcześniej i schodząc ze schodów zawsze trzymam sie poręczy. Gdy pomyślę, że mogłam tak krótko po operacji (1 rok) doprowadzić do złamania to aż mi się robi słabo.
_________________
czesia
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 20 Lut, 2011   

grazyna, no moja droga "zaszalałaś" aż mnie zmrowiło. :-o Uważaj na siebie bo po to operowałaś się prawdopodobnie nowszą metodą by dłużej pofikać bez kolejnych operacji. Faktycznie miałaś mnóstwo szczęścia. :-D
 
     
basia19 
basia19
Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 65
Doczya: 15 Sty 2010
Posty: 84
Skd: wielkopolska
Wysany: Nie 20 Lut, 2011   

Grażyna, poszalałaś na tych schodach.Szczęściara z Ciebie.Trzymaj tak dalej.
_________________
barbara
 
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Pon 21 Lut, 2011   

grażyna napisała

Cytat:
Przewróciłam się na oblodzonych schodach z lastrica i zjechałam z 8 schodów , w każdy uderzając operowanym biodrem.W czasie tego "zjazdu" przekręciło mnie na operowany bok


Grażyna miałaś rzeczywiście dużo szczęścia ,że skończyło się tylko siniakiem i nic Ci się nie stało . Jeden rok to krótki czas od operacji. Mogło też dojść przez tak silny upadek do wywichnięcia i obluzowania endo .Uważaj na siebie i jednak trzymaj się poręczy schodząc po schodach , jeżeli jest taka możliwość.
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 21 Lut, 2011   

Ja rok po operacji wywróciłam sie razem z rowerem. Na szczęście skończyło się również tylko na siniakach. Następnego dnia od razu zgłosiłam sie do ortopedy i zrobiłam rtg.Strasznie się bałam, bo upadłam na moje prawe wywichnięte wcześniej biodro.
_________________

 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 21 Lut, 2011   

Jakie to szczęście, że nic złego się nie stało. To takie ostrzeżenie i przypomnienie że w miarę możliwości uważać na siebie trzeba bardziej niż będąc zdrowym, na wszelki wypadek. Obyście już nie miały takich stresujących sytuacji ! :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
siefu 
siefu
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 2
Wiek: 67
Doczy: 22 Lut 2011
Posty: 3
Skd: Kraków
Wysany: Czw 24 Lut, 2011   

Witam Panie....a dlatego że tylko Was tu pod dostatkiem.......niewątpliwie trzeba uważać z podłożem a szczególnie ze śliskimi schodami......ale przede wszystkim dbajcie za wszelka cenę o budowę mięśni i tu nie odpuszczajcie, to one chronią nasze nowe stawy a i ew. upadki nie będą tak straszne......ćwiczcie ile tylko możecie a to się opłaci........
W grudniu byłem z grupą w wysokich Alpach Fr. i w pewnym momencie gdy kolega zdradził iż mam 2 sztuczne stawy biodrowe to pozostali narciarze chcieli popełnić zbiorowe samobójstwo na stoku.....i był powód do dumy że warto sie męczyć.......Trzymajcie się.....
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 24 Lut, 2011   

siefu, zapał do sportu do pozazdroszczenia i gratuluję rozsądnego podejścia do trzymania formy po alloplastyce :)
 
     
KOWAL 
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 56
Doczy: 24 Wrz 2010
Posty: 7
Skd: STALOWA WOLA
Wysany: Sob 26 Lut, 2011   

Siefu
Moze opisz krótko jak wygladała twoja rehabilitacja i ile to trwało.
Jestem ciekawy poniewaz nie moge doczekac sie nart (mam nadzieję ze nastepny sezon jest realny )
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 26 Lut, 2011   

Dobry pomysł! Tylko jeśli zechcesz opisać swoją reh. to opisz nie w tym temacie, bo to historia Edi, możesz założyć własny temat w dz.kapo lub napisać w dz.o rehabilitacji ( są tam odpowiednie tematy ) :)
Też jestem ciekawa jaką miałeś rehabilitację, czy na codzień ćwiczysz jakąś aktywność fizyczną pozwalającą być w takiej świetnej formie :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.