Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
O wszystkim i o niczym
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Sob 11 Lut, 2017   

kinga napisa/a:
Landolier, w dzień wyjścia ze szpitala (nie wiem ile to było dni po operacji) sięgnęłam po Desperadosa albo dwa :) wiem, że dużo % to nie ma. Ale nawet nie myślałam, czy mogę ;) nic mi nie było :)


Oooo.... i to jest rzeczowa i z realu odpowiedź. Dzięki wielkie Kinga :beer: :drunk:

Może jeszcze ktoś... kto miał, ale nie koniecznie miłe z tym wspomnienie. :drunk: :drunk:

A czy moglibyście jeszcze napisać, czy po tych 3 - 4 tygodniach, jeśli wszystko przebiegnie sprawnie i bez komplikacji, to jest w ogóle szansa bym pojechał na tę imprezę ?
Będę już w stanie?
Przejrzałem bardzo dużo komentarzy z okresu trzeciego tygodnia na naszym forum, ale informacje są bardzo szczątkowe.

Wiadomo, każdy inaczej dochodzi do formy.
Jak uważacie dam radę jeśli operacja przejdzie pomyślnie?
Nie mam jakiś specjalnie dodatkowych uszczerbków w bioderku, które mogłyby wpływać na skomplikowanie zabiegu czy dalszą poważniejszą rehabilitację.

Nie zrozumcie mnie opacznie, nie chcę uczestniczyć w tej imprezie po to, by się napić wódki czy potańczyć.
Zależy mi bardziej na miłej atmosferze z ludźmi których prawie rok nie widziałem z powodu bioderka.
A przy okazji jak "forma" moja pozwoli, to skorzystać z basenu, :wino: :dance: czy Spa, nie pomijając możliwości napicia się drinka :oops: czy dwóch :oops: :oops: :angel: :drunk: bo będzie ku temu sposobność. Dodam że bardzo mi zależy na uczestnictwie w tym wydarzeniu, bo może to być ostatnia tak duża impra w firmie z moim udziałem.
No bioderka dobre duszyczki podzielcie się doświadczeniem.
:hug: :* :keep:
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Sob 11 Lut, 2017   

2-3 drinki nie powinny zaszkodzić. Mam na myśli ewentualną interakcję z lekami, które będziesz musiał przyjmować. Natomiast sama reakcja organizmu na alkohol może być trochę szybsza niż zwykle - ze względu na rozrzedzenie krwi i okres abstynencji. Więc z wyczuciem, ale trochę % nie zaszkodzi.
Co do samego wyjazdu - postaraj się żeby organizator imprezy pomyślał o jakimś wygodnym (i wyższym) fotelu dla Ciebie, albo o rodzaju szezlongu. Na normalnym krześle nie będzie Tobie zbyt wygodnie i znacznie szybciej odczujesz zmęczenie, więc byłoby dobrze gdybyś mógł usiąść wygodniej. Basen - to już zależy od wygojenia blizny.
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Nie 12 Lut, 2017   

29palms (zdrowy szczęściarzu), dzięki za wpis w temacie. Jednak bardziej wiarygodne wydaje się poczekać na wpisy od innych "bioderkowiczów" którzy znają temat z "autopsji". Dzięki za zainteresowanie i czekam dalej... :lol: :cwaniak: :prosze:
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Nie 12 Lut, 2017   

Landolier napisa/a:
29palms (zdrowy szczęściarzu), dzięki za wpis w temacie. Jednak bardziej wiarygodne wydaje się poczekać na wpisy od innych "bioderkowiczów" którzy znają temat z "autopsji". Dzięki za zainteresowanie i czekam dalej... :lol: :cwaniak: :prosze:


Landolierze, w domu mam osobę z piękną endo. W jej przypadku pytanie o alkohol zostało zadane lekarzowi (większa impreza rodzinna trzy tygodnie po operacji), również o pływanie, prace w ogrodzie, przenoszenie rzeczy cięższych i inne dziwne rzeczy (np. ma zakaz wchodzenia na drabinę :) ). Miała oficjalne pozwolenie na dwa kieliszki szampana lub wina, jednocześnie przyjmowała leki przeciwzakrzepowe w tabletkach.
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Nie 12 Lut, 2017   

Oooo :lol: to fajniutko. Więc wpis jak najbardziej wiarygodny. Bardzo dziękuję. :drunk: :beer:
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 12 Lut, 2017   

Landolier napisa/a:
A czy moglibyście jeszcze napisać, czy po tych 3 - 4 tygodniach, jeśli wszystko przebiegnie sprawnie i bez komplikacji, to jest w ogóle szansa bym pojechał na tę imprezę ?
Będę już w stanie?

1,5 miesiąca po operacji (przy drugiej endo) całą noc imprezowałam na weselu :) a dwa tygodnie przed (weselem) na wieczorze panieńskim :)
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Nie 12 Lut, 2017   

Kinga. Jesteś WIELKA. Dzięx, zrobiło mi się od razu raźniej.

A przy okazji, to zawsze się po operacji przyjmuje leki na rozrzedzenie krwi?
Jeśli tak, to czy indywidualnie czas jest dobierany do pacjenta, czy wszyscy taki sam okres przyjmują i ile to trwa?

Czytałem powyżej, że są w tabletkach przeciwzakrzepowe, więc chyba przyjemniejsze niż te w brzuch zastrzyki.
 
     
danusiek 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 17 Lip 2016
Posty: 12
Skd: Oslo
Wysany: Nie 12 Lut, 2017   

Landolier, ja miałam operację 22 listopada, po miesiącu obchodziłam święta z rodzinką, w sumie bez większego problemu, trochę wina też wypiłam. Jedyne co, to po dłuższym siedzieniu na krześle bolała mnie pupa, po prostu :mrgreen: z resztą mam z tym problem do dziś :-) moja fizjoterapeutka doradziła mi zabierać ze sobą gdzie tylko się da swoją poduszkę, taką na krzesło :-) może to śmieszne, ale pomaga ;-)
Zastrzyki p.zakrzepowe miałam 5 tygodni. W moim szpitalu zalecali indywidualnie, w zależności od pacjenta.
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 13 Lut, 2017   

Landolier napisa/a:


Czytałem powyżej, że są w tabletkach przeciwzakrzepowe, więc chyba przyjemniejsze niż te w brzuch zastrzyki.


Niewątpliwie łykanie tabletek jest mniej kłopotliwe od zastrzyków, a i czas przyjmowania był krótszy. Lekarz zalecił przyjmowanie Pradaxy przez 18 dni. Inny lekarz podczas kontroli sugerował, żeby jeszcze przez tydzień przyjmować leki, ale w zmiejszonej dawce. Niestety ta "przyjemność" trochę więcej kosztowała (nie wiem do jakiej kwoty obecnie leki są refundowane) i przed operacją trzeba było samemu upomnieć się o taki rodzaj ochrony przeciwzakrzepowej, bo szpital nie informował o dostępnych środkach tylko zakładał, że każdy będzie przyjmował zastrzyki.
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Wto 14 Lut, 2017   

Dzięki 29palms. Bardzo przydatna informacja. Robiłem już te zastrzyki w "brzuchol", ale skóra na brzuchu jest ( przynajmniej u mnie), tak elastyczna, że nie idzie jej utrzymać samemu jedną ręką, a drugą wykonać nakłucie. Jednak prochy są w tym względzie lepsze. Może nie na żołądek, jak wszystkie prochy, ale w tym przypadku ja skorzystam jeśli pozwoli lekarz.
 
     
johana4 
Popularus Bioderkus





Status: Inne operacje
Wiek: 39
Doczya: 23 Sty 2010
Posty: 109
Skd: Tuszyn
Wysany: Sob 15 Kwi, 2017   

Kochani w prezencie dostałam to:
http://www.topshop.pl/zdr...cha_gymbit.html
Ale zastanawiam się czy mogę tego używać przy endoprotezie?
Wiem, że sześćopaka z tym nie osiągnę, ale skoro już go mam, to chciałabym go używać.
Wesołych!!!!
_________________
Jestem jaka jestem...
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pi 21 Kwi, 2017   

W przypadku endo najlepiej jednak się skonsultować. Aczkolwiek obstawiałabym, że nie ma problemu jak nie stymulujesz okolicy samej endo.
Ja korzystam z TENSA (na plecy i lędźwie), mąż rehabilituje się po rekonstrukcji ACLa i ma prądy (ruskie) na czworogłowy, ale zarówno mnie jak i jego poinstruował fizjoterapeuta gdzie zakładać dokładnie, jakie parametry stymulacji dobrać itd. żeby to działało poprawnie i w korelacji z resztą ćwiczeń. Więc tak w ciemno to jakieś ryzyko jest, że niewłaściwie będziesz z tego korzystać i sobie zaszkodzisz, albo że efektu po prostu nie będzie żadnego.
 
     
johana4 
Popularus Bioderkus





Status: Inne operacje
Wiek: 39
Doczya: 23 Sty 2010
Posty: 109
Skd: Tuszyn
Wysany: Nie 30 Kwi, 2017   

biedronne, Dziękuję :) Skontaktuję się z moim fizjo i obgadamy sprawę :) Miłego dnia!
_________________
Jestem jaka jestem...
 
     
gomez88
[Usunity]


Wysany: Sro 14 Mar, 2018   

Cześć :) Czy wiecie może czym się sugerować przy wyborze kredytu? W necie jest tyle ofert, że ciężko się na coś zdecydować... Czy Waszym zdaniem np. coś z tego rankingu ***** byłoby dobrym i sensownym wyborem ? Co na ten temat myślicie?





Edit 19.03. godz. 22.17


**** - porównywarka :)

edit od moderatora: tracę cierpliwość...
Ostatnio zmieniony przez aga.t. Pon 19 Mar, 2018, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 15 Mar, 2018   

Dla mnie najważniejsze jest RRSO. Im mniejsze tym lepsze :) bo tym samym mniej wpłacisz odsetek i innych opłat do banku.

Postaraj się nie brać kredytu przez neta.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.