Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Biblioterapia- dla tych którzy lubią czytać i słuchac....
Dobra_Wrozka 
Karolina Knec
Bioderkus!!!



Status: Psycholog
Doczya: 30 Mar 2010
Posty: 168
Skd: Hamburg-Szczecin
Wysany: Czw 24 Lis, 2011   

NUTKA napisa/a:
Milka jest mi teraz bardzo ciężko,dzięki za ten wiersz,czytam płaczępotem znowu czytam znowu płacze i jest mi lżej chyba????


NUTKA, nie uciekaj przed emocjami, czuj uczucia, takie jakie sa-rozne, wszystkie maja racje bytu. Choc zmienne sa emocje, to sa tez prawdziwe.
Nie przyjete wlasciwie maja wlasciowosc chowania sie w nieswiadosc (jak chowane pod dywan), a potem "wychodza" psychosomatycznie.
_________________
Dobra_Wrozka
 
     
NUTKA 
nutka
Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 20 Sie 2011
Posty: 151
Skd: GDYNIA
Wysany: Czw 24 Lis, 2011   

dZIĘKI wezmę to pod uwagę,choć czsami jest bardzo ciężko,staram się nie poddawać,czytam i rozmyślam,we wtorek jadę na konsultację,może czegoś się dowiem,i ułożę sobie jakoś życie.
_________________
"Cierpliwość jest kluczem do szczęścia"
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 24 Lis, 2011   

NUTKA napisa/a:
ułożę sobie jakoś życie

Ułożysz sobie na pewno, uważam tak dlatego że widać że działasz i szukasz wyjścia, jeśli będziesz uparta w końcu znajdziesz je dla siebie i odnajdziesz zadowolenie, może odkryjesz już niedługo coś co zmieni Twój punkt widzenia i pomoże odnaleźć Ci coś czego szukasz :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Czw 24 Lis, 2011   

NUTKA napisa/a:
Milka jest mi teraz bardzo ciężko,dzięki za ten wiersz,czytam płaczępotem znowu czytam znowu płacze i jest mi lżej chyba????

NUTKA, bardzo sie cieszę, że treść tego wiersza chociasz troszeczkę Ci ulżyła :)
Zawsze tak jest, że niekorzystne informacje na początku wytwarzają najwięcej złych emocji i rysują ciemny scenariusz, a później po przemyśleniach zaczynamy szukać pomocy, ratunku. NUTKO i Ty już to robisz, nie poddałaś się, jesteś dzielna :ok:
NUTKO (za namową AgiW), wklejam link do biografii autorki wiersza - o jej krótkim, dramatycznym życiu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Irena_Bobowska
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
NUTKA 
nutka
Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 20 Sie 2011
Posty: 151
Skd: GDYNIA
Wysany: Czw 24 Lis, 2011   

wczoraj po przeczytaniu od razu go odnalazłam i przeczytałam,okropnie smutne zakończenie życia,ale dzięki że pomyślałaś.Postanowiłam od jutra wziąć się w garść,mam imieniny będą bliscy,radość z możliwości spotkania,postanowienie szukania nowej diagnozy,i koniec z rozpaczą,to nie koniec świata!!!!!!
_________________
"Cierpliwość jest kluczem do szczęścia"
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 25 Lis, 2011   

NUTKA napisa/a:
Postanowiłam od jutra wziąć się w garść,mam imieniny będą bliscy,radość z możliwości spotkania,postanowienie szukania nowej diagnozy,i koniec z rozpaczą,to nie koniec świata!!!!!!

BRAWO !, właśnie tak trzymaj :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kate310 
żyję z nadzieją



Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 22 Lip 2011
Posty: 285
Skd: Polska Południowa
Wysany: Pi 25 Lis, 2011   

[quote="Mijka]wklejam link do biografii autorki wiersza - o jej krótkim, dramatycznym życiu:
http://pl.wikipedia.org/w...obowska[/quote]

aż mnie ciarki przeszły jak przeczytałam .... nie ma co się załamywać NUTKA, przedwczoraj narzeczony mojej przyjaciólki miał wypadek - spadł z 4m, z drabiny (złamane obie nogi, złamany kręgosłup, złamana miednica, złamane obie ręcę w nadgarstkach i w łokciu), na dodatek leży w szpitalu w Irlandii i lekarze boją się tam cokolwiek zrobić, leży i płacze, mój Boże.... cieszmy się tym co mamy,
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 25 Lis, 2011   

kate310 napisa/a:
Boże.... cieszmy się tym co mamy

Przykro dowiadywać się jakie kłopoty mają inni, ale dzięki temu że słyszymy o tym można zastanowić się i zdystanować się do swojej sytuacji i łatwiej odnaleźć te dobre strony których tak często nie dostrzegamy i czasem narzekamy na coś na co inni w trudniejszej sytuacji chętnie by się zamienili.
Takie podejście i odniesienie do siebie aby coś dobrego i pozytywnego dla siebie wynieść nie przychodzi zwykle od razu, czasem trudno idzie ta nauka, ale jeśli się trochę otworzy na taką możliwość to się to udaje :)
A Ci ludzie w trudnych sytuacjach przecież też jakoś muszą sobie poradzić i wielu z nich udaje się to naprawdę w sposób godny podziwu.
Osobiście kiedyś czytałam jakieś wspomnienia osób, które przeżyły wojnę, były wysiedlane, także przeżyły pobyt w obozie zagłady...wiele z tych osób dało radę przystosować się i przetrwać, także rozwijając się i siłę charakteru. Fakt, do czytania takich rzeczy trzeba mieć mocne nerwy, ale i można wiele się nauczyć nie tylko z historii. Mam w rodzinie takie osoby, po tego typu przejściach, które podziwiam za tą siłę która pozwoliła im przetrwać, a po wojnie od nowa nauczyć się cieszyć życiem mimo chorób starszego wieku i tych traumatycznych wspomnień, które gdzieś w nich tkwią cały czas.
Człowiek z natury ma choć trochę twardego charakteru i tylko trzeba znaleźć sposób aby tą siłę do działania w sobie wyzwolić i nie dać się złym myślom za wszelką cenę :)
No ale odchodzę od tematu wiodącego ;)

*********************************************************
"Dostałam" od Mijki piękny wiersz którego treść może się spodobać i nakłonić do pozytywnych przemyśleń także inne osoby -tutaj :)

Nasza Mijka w temacie życzeń umieściła przepiękny wiersz - warty aby skopiować jego treść tutaj - pewnie niedejnej osobie się bardzo spodoba.
Oto treść:

Dekalog o szczęściu
"Nie kłam,
Że żyjesz w nędzy.
Nie zazdrość,
że inni mają więcej pieniędzy.
Nie popadaj w rozpacz,
że szczęście cię opuściło.
Nie chciej,
by na twoją korzyść drugiemu ubyło.
Nie licz,
że w Ameryce mieszka Twa ciotka.
Nie błagaj
o wygraną w kumulacji lotka.
Nie płacz,
że nie masz nic cennego.
Nie kradnij
bogactw bliźniego.
Lecz popatrz
...oczyma nadziei i wiary.
Popatrz otwarcie lub przez okno - skrycie.
Popatrz i zakoduj w sercu:
Jestem Bogacz
- A moim bogactwem jest życie.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Wto 06 Gru, 2011   

AgaW napisa/a:
Mijko, piękny wiersz - Ty to umiesz znaleźć w necie co najpiękniejsze - a może to Ty jesteś autorką? :hug: aż poczułam się strasznie bogata :) Niby oczywista treść a jednak trzeba sobie przypominać co najważniejsze - dziękuję Ci

AgaW, dziękuję - no właśnie, gdy się "chce", to do szczęśliwości nie trzeba wiele , czasami wystarczy przybrać inną filozofię życiową, uwzględniając to co naprawdę jest wartością :)
Aguś, to nie ja jestem autorem, czasami udaje mi się coś wygrzebać ale mam też taką dobrą duszyczkę, która od czasu do czasu wzbogaca mój intelekt ;-) a ja tylko wykorzystuję to w odpowiednim momencie.
Chociaż przyznam się, że większość mojej pracy zawodowej spędziłam wśród wydawnictw – och jakie to były wspaniałe czasy tym bardziej, że przebiegały w młodości i zdrowiu :)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 06 Gru, 2011   

Fajnie, że wpadają Ci takie "czytadła" w ręce i je umieszczasz na Forum :) Gdybyś miała coś pasującego do tematu to zamieszczaj śmiało :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 09 Sty, 2012   

http://youtu.be/0cNUq6Jvnyk - Ten krótki film ilustruje potęgę słów i jak mogą one radykalnie zmienić znaczenie twojego przekazu i jak tym ty możesz wpłynąć na zmiany w świecie. Koniecznie musicie go zobaczyć
 
     
Dobra_Wrozka 
Karolina Knec
Bioderkus!!!



Status: Psycholog
Doczya: 30 Mar 2010
Posty: 168
Skd: Hamburg-Szczecin
Wysany: Sro 11 Sty, 2012   

"Jestem slepy " to marudzenie, cos negatywnego i ludzie stawiaja takim rzeczom z natury opor i nie chca spojrzec na faceta,

a "piekny dzien a nie moge go widziec" - akcentuje wartosc pozytywna, wiec ludzie nie stawiaja oporu i latwiej im sie zidentyfikowac
z sytuacja tego faceta.

Kapitalne, dzieki Passifloro ;-)
_________________
Dobra_Wrozka
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 11 Sty, 2012   

Dobra_Wrozka, ja jak zobaczyłam ten filmik to aż mi się ciepło na sercu zrobiło. Jak nie wiele trzeba by komuś pomóc.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 15 Cze, 2012   


Dobra Wróżka
w temacie o odchudzaniu na Forum poleca książkę, myślę że jej post warty jest umieszczenia także tutaj:

"Polecam dla kobiet w kazdym wieku ksiazke "Sztuka prostoty" D.Loreau. Jest tam duzy dzial dotyczacy dbania o cialo i urode w sposob zupelnie inny niz ten, ktorym probuja "oglupic" kolorowe magazyny.

Ksiazka jest duzym wsparciem w odchudzaniu i porzadkowania swojego zycia."
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 10 Lip, 2014   Bajki z morałem

- Są dni trudne, pochmurne, beznadziejne.
- Są dni spokojne. słoneczne, radosne.
Nie jest tak, że ciągle jest tak samo.
Wszystko płynie i się zmienia.
A do tego wszystkiego potrzebny jest dystans.
Taki dystans jak w żydowskiej powiastce pt.
"ZAWSZE TAK NIE BĘDZIE..."

Była sobie pewna rodzina żydowska. Cierpiała biedę i niedostatek.
I jak to w tych żydowskich powiastkach bywa - udała się para żydowska do Rabina o radę. Wysłuchał ich i powiedział krótko:
- Napiszcie sobie nad łożem w sypialni (dzisiaj kazał by im to przykleić na lodówce )
taki krótki napis _ ZAWSZE TAK NIE BĘDZIE_
Co też uczynili.

Dalej mieli biedę, ale codziennie czytając _ ZAWSZE TAK NIE BĘDZIE_ mieli nadzieję na zmiany i też w tym kierunku coś czynili.
Sprzedając ciepłe posiłki na bazarze dorobili się z czasem swojej własnej restauracji. Przynosiła im ta restauracja coraz większy dochód, dzieci podrastając zaczynały pomagać w interesie. Z czasem dorosła córka wyszła za bogatego kupca. A oni dalej czytali napis:
_ ZAWSZE TAK NIE BĘDZIE_

Radość przyszła do rodziny, gdy dowiedzieli się, że zostaną dziadkami. Niestety, przy porodzie zmarła. Zmarło też dzieciątko.
_ ZAWSZE TAK NIE BĘDZIE_

Wybuchła wojna. Synowie poszli na front. Jeden zginał w bitwie, drugi ocalał i po wojnie osiedlił się za oceanem, zostając prezesem banku.
_ ZAWSZE TAK NIE BĘDZIE_

... można by tu jeszcze dalej pisać, ale myślę, że to już starczy.
Morału w tym nie będzie.
Wystarczy, że łapiąc dystans do siebie i otaczającej rzeczywistości powiem sobie:
_ ZAWSZE TAK NIE BĘDZIE_

-----------------------------------------------------------

Po Pierwsze Ludzie

"Uczeń poprosił mistrza:
- Jesteś taki mądry. Zawsze masz dobre samopoczucie, nigdy się nie złościsz. Pomóż mi, abym i ja stał się taki jak ty.
Mistrz zgodził się i poprosił ucznia, by ten przyniósł kartofla i plecak.
- Gdy się na kogoś obrazisz lub rozzłościsz i zachowasz urazę, - powiedział mistrz, - weź jednego kartofla, napisz na nim imię człowieka, z którym miałeś konflikt i włóż kartofla do plecaka.
- To wszystko? – zapytał zdumiony uczeń.
- Nie, - odparł mistrz. – Musisz zawsze nosić ten plecak przy sobie. Za każdym razem, gdy się na kogoś pogniewasz – dorzucaj kolejnego kartofla.

Uczeń pilnie wykonywał polecenia mistrza.
Mijał czas, plecak wypełnił się kartoflami i stał się ciężki. Noszenie go wszędzie ze sobą było sporą niewygodą.
W dodatku, kartofel, który trafił do plecaka jako pierwszy, zaczął gnić, pokrył się lepkim śmierdzącym szlamem.
Inne kartofle puszczały pędy, psuły się, wydzielały ostry, nieprzyjemny zapach.

Uczeń przyszedł do mistrza i zaczął się skarżyć:
- Nie mogę tego świństwa wszędzie ze sobą nosić. Po pierwsze, plecak jest za ciężki, a po drugie – kartofle się psują. Zaproponuj inne rozwiązanie.
Mistrz odpowiedział:
- To samo dzieje się w twojej duszy. Po prostu nie zauważasz tego od razu. Działania zmieniają się w nawyki. Nawyki stają się charakterem, który produkuje złowonne cechy. Dałem ci możliwość obserwacji tego procesu.

Za każdym razem, gdy postanowisz się obrazić lub odwrotnie – obrazić kogoś – zastanów się, czy jest ci potrzebny dodatkowy kartofel".


-----------------------------------------------------------------------------
Bardzo stara chińska opowieść.

Żył sobie kiedyś w Chinach wieśniak. Bardzo biedny ale mądry, który ciężko pracował w polu ze swoim synem.
Pewnego dnia syn powiedział: - ojcze, co za nieszczęście, odszedł od nas koń. Straciliśmy konia.. - dlaczego nazywasz to nieszczęściem- odpowiedział ojciec – „Zobaczymy co nam przyniesie czas”
Kilka dni potem koń wrócił przyprowadzając ze sobą piękną, dziką klacz. -ojcze, co za szczęście – wykrzyknął chłopiec - nasz koń przyprowadził następnego!!
-dlaczego nazywasz to szczęściem- odpowiedział ojciec. Zobaczymy co nam przyniesie czas.

Kilka dni później chłopiec chciał zaprzęgnąć i ujeździć nowego konia. Ale koń nie przyzwyczajony do jeźdźca spłoszył się i zrzucił chłopca na ziemię. Chłopiec złamał nogę. -ojcze, co za nieszczęście, złamałem sobie nogę.
-dlaczego nazywasz to nieszczęściem -zapytał ojciec- zobaczymy co nam przyniesie czas.

Chłopiec nie był przekonany do filozofii ojca, tylko skomlał w łóżku.
Kilka dni później przechodzili przez wioskę posłańcy króla w celu zabrania młodych chłopców na wojnę. Przyszli do domu starca i widząc młodzieńca w szynach zostawili go i odeszli.
Chłopiec zrozumiał wówczas, że nigdy nie trzeba przypisywać czemuś ani szczęścia ani nieszczęścia, tylko dać czasowi czas i poczekać, aż okaże się czy było dobre czy złe......

Bo życie przynosi tyle zwrotów biegu zdarzeń i jest nie raz tak paradoksalne, że to co wydaje nam się złe - jest dobre, a to co dobre – złe.
Oczekujmy więc dnia następnego z radością, a dzień dzisiejszy przeżywajmy z wiarą i nadzieją.


----------------------------------------------------------

"Dziękuje za:
- Bałagan, który muszę posprzątać po imprezie, bo to oznacza, że mam przyjaciół,
- Podatki, które muszę zapłacić, ponieważ to oznacza, że jestem zatrudniony,
- Trawnik, który muszę skosić, okna, które trzeba umyć, i rynny, które wymagają naprawy, bo to oznacza, że mam dom,
- Ubranie, które jest troszeczkę ciasne, ponieważ to oznacza, że mam co jeść,
- Cień, który patrzy, kiedy pracuję, bo to oznacza, że jestem na słońcu,
- Ciągłe narzekanie na rząd, ponieważ to oznacza, że mamy wolność słowa,
- Duży rachunek za ogrzewanie, bo to oznacza, ze jest mi ciepło,
- Panią, która siedzi za mną w kościele i drażni swoim śpiewem, ponieważ to oznacza, że słyszę,
- Stosy rzeczy do prania i prasowania, bo to oznacza, że moi ukochani są blisko,
- Budzik, który odzywa się każdego ranka, ponieważ to oznacza, że żyję,
- Zmęczenie i obolałe mięśnie pod koniec dnia, bo to oznacza, że byłem aktywny".

pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.